Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2024.03.30 0 0 76878

Tudja valaki hogy a Petőfi utcai artezi kút üzemel e?

Áisk. Creative Commons License 2024.02.04 0 0 76877

 

Vigyázat!

 

Mérgező anyagokat szórtak ki Nagytétényben és Újbudán, egy kutya csak a szerencsének köszönhetően maradt életben

Nagytétényben egy kutya evett is a méregből, a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhetően maradt életben. H. M. - Fotó: Nagytétényi Falka/Facebook - szmo.hu
2024. február 04.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2023.07.14 0 1 76874

Jókor jött a levél, a 2. hosszabbítás után. :)

Engem jobban zavar, hogy annyira inkompetens módon készítették el a weblapját, hogy lehetetlen végignézni, -navigálni, hogy mire lehetne szavazni. :(

Előzmény: Áisk. (76873)
Áisk. Creative Commons License 2023.07.14 0 1 76873

Üdvözlet!

Megérkezett a kozossegrekapcsolva.hu tervezésre "ösztönző" levele!

 

Szavazni akkor lehet, ha  regisztrálsz és a születési időtől kezdve, sok személyes adatott megadsz.

Nos, ez nem fog menni nekem!Remélem másnak sem, ez nevetséges, kevesebb is elég lenne, hacsak nincs más terv is az adatokkal.

Gondolkozzon el a polgármester mielőtt ilyen levelet kiküld, felháborító!

 

mancarart Creative Commons License 2023.07.07 0 1 76872

Előzmény: mancarart (76871)
mancarart Creative Commons License 2023.07.07 0 1 76871

Hi, my name is Manuel and I live in Rome. I just wanted to let you know that I have this amazing self-potrait by Kaposy Klaszek Ödön, made in 1937.

I guess you can find it interested. He was a really good painter!

Előzmény: cúgosgumi (46727)
LOnkel Creative Commons License 2023.04.16 0 0 76870

Nekem Pázmányi Gábor (a doktor fia) gyerekkori barátom volt, később az olajosoknál együtt dolgoztunk, amig el nem ment külföldre (talán Amerikába), azóta nem tudok róla

 

Előzmény: KöviTom (76869)
KöviTom Creative Commons License 2023.04.06 0 1 76869

Megnéztem a családi történeti könyvünkben, Lutz György felvett neve Pázmányi György!

Előzmény: KöviTom (76868)
KöviTom Creative Commons License 2023.04.06 0 1 76868

Kedves M. Deák,

2011.02.15-én ezt írta egy post-ban: Sajnos személyesen őt már nem ismertem, így nem tudom, milyen respektje volt Pázmányi (Lutz) doktornak (családfákat és nemesi okleveleket láttam Kláriéknál) otthon, de szakmailag elismertséggel rendelkezett. Jeles tanárai voltak (leckekönyveiből őrzök néhányat), jó tanuló is volt, nagyon sok, általa elnyert sportérmet kaptam meg özvegyétől, többségét vívásban szerezte...

Nekem apai nagymamám testvére volt Lutz György, őrizzük a családi hagyományokat, apám testvére még él, aki a ciszterci gimnáziumba együtt járt Lutz Györggyel.

Nagyon nagyon boldog lennék, ha a családfákról, oklevelekről, leckekönyvről, sportérmekről tudna fotókat küldeni!

Előre  is hálás köszönettel! Kövesdy Tamás, +30 456 56 37 (Nagyapám, Kövesdy József vette feleségül Budafokon Lutz Erzsébetet, akinek a testvére Lutz / Pázmándi György, édesapjuk id. Lutz György a Törley pezsgőgyár pezsgőmestere volt)

Előzmény: M. a deák (61970)
...slr... Creative Commons License 2022.04.06 0 2 76867

Jó itt látni téged. A fennsíkon nagyobb szabású, gépi művelet volt, régóta ott pangó építési hulladéktömeg eltávolítását végezte a Főkert. 

https://www.fokert.hu/sikerrel-zarult-a-tetenyi-fennsik-megtisztitasa/

Gondolom, ennek lezáró műveleteként újraépítették a munkák idejére elbontott gátat, és ez nagyobbra sikeredett. Nem tudom, hogy a kerékpárosokat szándékosan zárták-e ki (az egyik oldalról), erre talán Villa tudna válaszolni.

Előzmény: Wormie (76865)
Wormie Creative Commons License 2022.03.09 0 0 76865

Hú, de elhagyott lett ez a topik!

Azért megpróbálom feltenni a kérdést, hátha... :)

 

Tudja valaki, hogy mi folyik a fennsíkon?

 

a járókelőn keresztül se érkezett rá válasz sajnos az illetékesektől...

 

https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/96141/kerekparos-utvonal-elbarikadozasa-a-tetenyi-fennsikon

 

 

belgakongó Creative Commons License 2022.02.15 0 0 76864

Budafok - Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzata képviselő-testületének 7/2020. (IV.23.) önkormányzati rendelete

a fák védelméről

 

Tehát a saját ingatlanon.

Előzmény: Wormie (76651)
peterhorvath71 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 76863

Udvozletem!

A felsogallai Nikoletti csalad leszarmazottja vagyok .Erdeklodnek hogy van valakinek informacioja Michael Nicoletti-rol aki Felsogallan szuletett,Martonvasaron vette felesegul Grosz Katalint es Nagyteteny-en szulettek gyermekeik.Barmilyen informaciot elore is koszonok.E-mail hope711106@yahoo.com  

Horvath  Peter

Előzmény: kerub (57786)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.23 0 1 76862

Szerencsére.Minek Budafokra sétéló utca?

Illetve van egy a Játék utca egy kis része a piac elött.

Akkor lenne értelme a sétálóutcának ha elöbb lenne elkerülő út.

A Mária Terézia nem alkalmas hosszú távon arra hogy két irányú forgalom legyen autóbusz öblök nélkül.

A Kossuth lehetne forgalomcsökkentett 1 sávos út széles járdákkal.

Előzmény: kalászos (76861)
kalászos Creative Commons License 2021.11.22 0 0 76861

Megint elmarad a sétálóutca kialakítása a Kossuth Lajos utcában. :(

nemeza Creative Commons License 2021.10.01 0 1 76860
szellemi köldöknézés Creative Commons License 2021.09.15 0 2 76858

Elképzelhető, hogy a Péter-Pál utcán futó árok befedett részét láthattad.

Előzmény: magyar melós (76847)
W_B Creative Commons License 2021.09.08 0 0 76857

Szia!

 

Szeretnék kérdezni a barlanglakással kapcsolatban. Egy ismerősöm a Hak utcában lakik, és a kertjéből van lejárat.

Publikussá teszed az email címedet, vagy írsz nekem? (Az enyém publikus).

Köszi! :)

Előzmény: gxy_gfx (76856)
gxy_gfx Creative Commons License 2021.09.08 0 1 76856

A legvidámabb barlangbarakkok

 

A kerületi barlanglakásokat csak szövegben említi, de érdemes megnézni a képeket, hogy máshol milyenek voltak a hasonló ojjektumok.

 

Anno ez volt a Halk utca és a Kiskőbánya utca környéki mentesítéskor:

 

http://galaxy.impulzus.com/tmp/050520/barlanglakas/

http://galaxy.impulzus.com/tmp/050916/

Abu F Creative Commons License 2021.08.09 0 0 76855

"Van tematikus Budafok csoport a FB-on:

https://www.facebook.com/groups/639141226120095

 

 

Bár ott nem tudsz saját magaddal beszélgetni, kis skizo.. :-D"

Meg ott picit nehezebb kamu néven beszólogatni ;)

Előzmény: W_B (76851)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.07 0 0 76854

Kedvességet, segítőkészséget senki nem vitatja...

A gond olyan helyeken van és nekünk elég sok céges és magán ügyeket is intéznünk kell, ahol minden ügykörnek más sorszáma van... ilyenkor az ügyintézők válogatósak, ami kényelmesebb nekik, azt veszik előre, amivel már macera van azt tologatják és csak akkor foglalkoznak vele, ha már nincs választásuk, vagy ahhoz már sokan feltorlódtak. A postán is ez megy. Teszem azt bemegy valaki csekket feladni, vannak még ilyenek, meg olyan is, hogy csak csekken lehet feladni, bármily hihetetlen, húz egy számot, megnézi a táblán, jó, csak ketten vannak előtte hamar végez... nagyobbat nem is tévedhetne. Már 15-en toporognak egymás nyakában, várva, hogy foglalkozzanak velük is, miközben bejön valaki más ügykörre és még ki sem nyomtatta a gép a számát, már szólítják... és ez ott is rendszeres... tavaly a korlátozások alatt haladt a sor, mint a kisangyal, mert csak annyian lehettek bent, ahány nyitott ablak és az ügyintézőknek nem volt válogatási lehetőségük... Ezért jobb a Savoya parki posta, mert bár kicsi és néha sorok vannak, de ott nincs számhúzás, érkezési sorrendben megy a dolog... Ahol egységes sorszám kiadás van, ott ugyanígy működik rendesen, ahol a fentiek szerint ügykörönkénti sorszám van, ott állandó, hogy bizonyos ügykörökkel kevésbé szeretnek foglalkozni az ügyintézők... Persze ha már kiböjtölöd, hogy végre odajuss elé, akkor már nincs gond, kedvesek, aranyosak... csak amíg odajutsz...

Ez van sajnos...

Épp most jöttem meg vásárlásból, direkt kerültem kicsit arra, és az egyetlen addigi padot kívül felváltották deréktámaszokkal és vagy 6 új paddal, biztos csak dísznek, mert ennyi várakozó sosincs ott. Vagy mégis? :)

petike23 Creative Commons License 2021.08.07 0 1 76853

Nekem is jók a tapasztalataim, korrektek, gyorsak, pontosak.

Nyilván ha valaki időpont nélkül beesik, és 15 perc után odabassza a pultra a sorszámát, az ellen nincs orvosság.

Előzmény: tanárnéni kedvence (76852)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2021.08.06 -1 1 76852

Kb. egy hete intéztem ott ügyet. Ritka kedves és segítőkész volt a kiszolgálás. Igaz, hogy már nyitvatartási időben mentem.

Előzmény: csiri bá (76835)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76851

"ha már odaevett a fene várjál paraszt míg kedvünk lesz foglalkozni veled.."

 

Hát igen, a paraszt az stimmel.

Lehet, hogy ez volt a baj..?

 

Van tematikus Budafok csoport a FB-on:

https://www.facebook.com/groups/639141226120095

 

 

Bár ott nem tudsz saját magaddal beszélgetni, kis skizo.. :-D

Előzmény: magyar melós (76849)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76850

Hagyd már a fenébe az egészet, felesleges vele vitatkozni, lehet ott dolgozik, vagy valakije és védi a mundér becsületét... :)

Majd vasárnap a meccs előtt iszunk rá egy sört. :)

 

Előzmény: magyar melós (76849)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76849

Hagyjuk... lényeg hogy akárcsak a pár méterre lévő postán, mindkettőnél ugyanaz a komenista tempó megy, mint 30 évvel ezelőtt... ha már odaevett a fene várjál paraszt míg kedvünk lesz foglalkozni veled... mindkettőnél a mi adóforintjukból kapják a fizetést és tudják, hogy úgysem mész máshova, mert messze van, a többség birkamód inkább kivárja, míg kegyeskednek foglalkozni vele...

Nálunk a boltban ilyen mentalitással egy napot nem élnének meg...

Előzmény: W_B (76848)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76848

"2600-as sorszámot kapott... vagyis az adott témakörhöz tartozó legelsőt...  szóval a "valszeg"-ed már itt megdőlt..."

 

Az időpontra érkezőknek nem kell sorszámot húzniuk! :-D

Előzmény: magyar melós (76846)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76847

Más téma...

 

Most hogy a Kossuthot felújítják, láttam, hogy a Savoya téri buszmegállónál kibontották az úttestet és valami kockakővel borított széles csatornaszerűség van alatta, felfelé vezet a téren át templom felé... nem tudom, meddig, milyen hosszan.

Az ténylegesen csatorna (volt), vagy mi volt a funkciója, mielőtt lefektették rá az utat?

magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76846

Írtam már, hogy oda val.szeg a 6, időpontra érkező ment.

 

Na most csak emiatt felhívtam az ismerősünket, csak ezért, mert amúgy hétvégi meccsen úgyis találkoztunk volna...

 

2600-as sorszámot kapott... vagyis az adott témakörhöz tartozó legelsőt...  szóval a "valszeg"-ed már itt megdőlt...

 

 

 

Előzmény: W_B (76845)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76845

"A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

 

Így van. És? Oda, az egyik ilyenhez már nem jutott nyitáskor ügyintéző? Vagy még a kávéját kavargatta 8:10-kor?"

 

Írtam már, hogy oda val.szeg a 6, időpontra érkező ment.

 

De ha az "ismerősöd" nem mert kérdezni, attól még megnézhette volna hogy vannak-e a fényképezős (fülkés) ablakoknál.

 

Néz, aki balfasz, az balfasz.

Ezen nem lehet segíteni.

Előzmény: magyar melós (76843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!