Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
wolfati1 Creative Commons License 20 perce 0 0 43112

Köszönöm a hozzászólásokat! Sokat dob az autón.Nem lett pattogósabb?

Előzmény: ijn566 (43111)
ijn566 Creative Commons License 1 órája 0 0 43111

ijn566 Creative Commons License 1 órája 0 0 43110

Szia!

Én nemrég tettem fel 17" kereket. 215/45-17 Kingstar gumival, teljesen meg vagyok elégedve. Ez is gyári felni, nekem nem lett pattogósabb a kocsi, ugyan olyan könnyű kormányozni, nem lett hangosabb sem. Kínai létére a gumi is tökéletes Hankook termék kátyúgaranciával 16250 volt ingyen szállítással a bujáki gumitól.

Előzmény: wolfati1 (43108)
dez1 Creative Commons License 3 órája 0 0 43109

Nekem lehet hogy gyári, sőt valószínű.

Ha sokat jársz autópályán, akkor vedd meg, de számolj 2*es gumi ktg-re.

Előzmény: wolfati1 (43108)
wolfati1 Creative Commons License 6 órája 0 0 43108

Sziasztok!

Nagyon szemezek egy gyári 17"-os alufelni szettel. Valaki jár esetleg ilyennel? Van valami tapasztalat. Sokat ront a menetkényelmen?

Előre is köszi!

József Siki Creative Commons License 8 órája 0 0 43107

Fel kellett tennem, hogy alkatrészért tudjak menni! 

Holnap kipufogó szervíz, 1 hét leàllàssal! Az egyik cső széthullott, lakatosként kicserélem.

Addig pedig megjönnek a futómű alkatrészek! 

Előzmény: babarucu (43106)
babarucu Creative Commons License 15 órája 0 0 43106

Bocs de erre a bontószökevény futóműre eszembe nem jutna föltenni a kereket.

Előzmény: József Siki (43088)
babarucu Creative Commons License 15 órája 0 0 43105

Elég szarul néz ki a futómű, ezt hallani lehet még sima úton is. Mivel a talpas is kuka, vagy inkább életveszélyes lengőkarcsere.

Én elég szar utakon járok, 65ekm-es középkategóriás szilentem úgy nézett ki mint a gyári, ez lehet még eredeti.

dez1 Creative Commons License 16 órája 0 0 43104

Megpróbálom az ipari kenőanyag srpay-t bevetni előbb, a wd 40 től is javult valamicskét.....  ezt olajiparban használják, ha odafújod valahová, jó darabig ottmarad....

Előzmény: Remete13 (43094)
Gerryfamous Creative Commons License 16 órája 0 0 43103

Oks...bocs ennyire nem merültem bele..

Előzmény: Degeczi (43102)
Degeczi Creative Commons License 17 órája 0 0 43102

Azért nem, mert te sokkal szélesebbet és csak picit "peresebbet" tettél föl, ezért lett nagyobb a kerületed kb. 10%-al.

Alább azonban a gyári R15 185/65 helyett R16 195/50-et említenek, ami nem sokkal szélesebb, ellenben lényegesen kisebb az oldalmagassága, így az R16 ellenére mégis utóbbinak kisebb a kerülete bő 3%-al

Előzmény: Gerryfamous (43100)
Balu35 Creative Commons License 18 órája 0 0 43101

Nem akarlak elkeseríteni, de ez cserés mindegyik.    A lengőkaron lehet cserélni szilentet, de nem nagyon érdemes, csak ha a gömbfej hibátlan. Elég sz@rok  az utángyártott szilentek és felrakni sem egyszerű.

Sajnos ilyen lehet egy év alatt is.

Én is cseréltem stab pálcát, mondom az egyik még bírja. (valószínű gyári volt) amit vettem (OCAP) nem húzta 3hónapnál tovább lerohadt róla a gumi, így be tud jutni a por nedvesség.. A másiknak meg kutya baja most is.

Gerryfamous Creative Commons License 18 órája 0 0 43100

Nem fordítva van??...ha nagyobb a kerék, akkor nagyobb a kerülete...ergo egy fordulat, hosszabb út...ha az órád 100km-t mutat óránként, akkor 100km-nél többet teszel meg a nagyobb kerékkel..nekem csak 1-hónap múlva lesz multim, de a feliciámon a 165/70r13-as kerék helyett a 185/65r14-es kerék 10%-os módosulást eredményez az órához képest.. Monor-Bátonyterenye 100km 13-as kerékkel, 14-essel csak 90...;-)

Előzmény: József Siki (43073)
Gerryfamous Creative Commons License 18 órája 0 0 43099

Sziasztok,

Ajánlom a www.banggood.com-ot...ott aztán van minden, OBD egység wi-fi-s és blucuccos is...nem tudom, hogy jók-e a feladatra de nem merültem még bele igazán. Viszont a gyári cd rádió mini iso csatlakozójához való jack-es kábel van, ha a gyári rádióra telefont akarsz mp3 lejátszóként használni.

Hogy jó-e nem tudom,de porba cseresznye...:-)

El Padre Creative Commons License 19 órája 0 0 43098

úúú, ezekre a nagyon pici adapterekre írják, hogy nagyon bugosak, emellett nem csoda, ha nem volt élő adat. ezért is próbálok én egy nagyon hagyományos BT-set (és veszek egy kábeleset is, ha esetleg komolyabban bele akarnám ásni magam laptoppal).

tényleg, a kábelessel lehet pl. légzsák infókat is lekérni?

jut eszembe... ma vettem észre a multim b oszlopán, hogy a légzsákokhoz 2010-re kötelező felülvizsgálat volt beírva, gondolom ez soha nem teljesült... tudtok helyet, amelyik átnézi a légzsákos rendszert, és esetleg patront is cserél, ha kell?

Előzmény: turulur (43066)
dez1 Creative Commons License 19 órája 0 0 43097

4 éves az autó:(

Előzmény: Remete13 (43094)
turulur Creative Commons License 20 órája 0 0 43096

Nekem is ilyen volt a Voyageren. Annak nincs gyári dugója sem.

A héten kifújtam őket olajjal, remélem nem látok több ilyet.

Előzmény: ijn566 (43092)
turulur Creative Commons License 20 órája 0 0 43095

Zalaegerszegen hirdettek egy Navis 2001 JTD-t annak is ilyen hangja volt. Félelmetes, mint ha ütötték volna kalapáccsal.

Nem sem tudták megcsinálni, megtanultak vele élni.

Nekem egyik sem ad hangot.

Előzmény: dez1 (43091)
Remete13 Creative Commons License 20 órája 0 0 43094

Szia. A hátsó lengőkar csapágy lehet a bűnös. Nem egyszerű diagnosztizálni mert a rugó miatt feszül. Sokszor volt szó a cseréről olvass vissza sokan cseréltük már. Lehet kapni javitó készletet hozzá.

Előzmény: dez1 (43091)
csir-ke Creative Commons License 21 órája 0 0 43093

Huhh, azért ez nem semmi. Ideje volt a cserének.

Előzmény: ijn566 (43092)
ijn566 Creative Commons License 21 órája 0 0 43092

Lefényképeztem a volt hátsóhidat mielőtt elvittem a méh telepre, elég rosszul néz ki.

dez1 Creative Commons License 21 órája 0 0 43091

Az új autómnál bal hátulról kátyúknál, úthibáknál - kicsiknél is) nagyon hülye hang hallatszik - mint amikor a kereplővel egyet kerepelsz, szóval mintha lemez feszülne be és pattanna egyet.

A szerelőm elsősorban futóműves, alánéztünk, rángattuk, felemeltük, nem látszik semmi.  Azt mondta (5x éves) hogy életében nem hallott ilyet.....)

Befújtunk mindent WD40-el, ettől kicsit jobb lett, de továbbra is hallattszik nagyobb úthibáknál.

Most még megnézem a pótkereket, hátha az a ludas.

Ha valakinek már volt hasonló, kérem ossza meg velem mi lehet ez.

ijn566 Creative Commons License 21 órája 0 0 43090

Szép lett a kocsid!!! Az utángyártott gumi alkatrészeknél meg előfordulhat hogy egy év alatt tönkremegy. Nekem a féltengely gumiharang ment tönkre egy év alatt, teljesen szétrepedt.

Előzmény: József Siki (43089)
József Siki Creative Commons License 22 órája 0 0 43089

Viszont, van jó is a mai napon! :)

Ilyen volt:

... és ilyen lett: 

A szilikon, és lyukas dísztárcsa sokat dob a drágán! :)

József Siki Creative Commons License 22 órája 0 0 43088

No, itt vannak az érdekességek! :(

Lengőkar

Stabilizátor

Lengőkar gömbcsukló gumi

A legdurvább az egészben, hogy a bal oldali ki van cserélve, a jobb oldali pedig nem, és tavaly májusban volt műszaki!
Egy év alatt ez így tönkremegy, nem hiszem!
Na nem baj, most legalább mindent kicserélünk, jobb lesz, mint 15 évvel ezelőtt, amikor megszületett! :)

ijn566 Creative Commons License 23 órája 0 0 43087

A benzinesben nem kell vezérlés cserénél vízpumpát cserélni, mint ahogy gumiharang cserénél sem porvédőt cserélni, persze attól a figyelmet fel kell rá hívni, hogy csereérett.

Előzmény: József Siki (43083)
csir-ke Creative Commons License 24 órája 0 0 43086

Köszi! Gondoltam, hogy csak viccelsz :)

Nekünk per pill, ez a tökéletes autó. Most 2 gyerek van, de ha minden jl megy jövőre megint bővül majd a család :)

Előzmény: turulur (43085)
turulur Creative Commons License 24 órája 0 0 43085

Sok sikert hozzá!

Biztosan több öröm jár vele mint bosszankodás.

Nálunk mindkét autóban olasz a szív.

Jó döntést hoztál, csak vicc volt.

Előzmény: csir-ke (43080)
csir-ke Creative Commons License 24 órája 0 0 43084

Árpi irtó rendes volt és még kedvezményesen be is szerezte nekem a vezérlést és a vízpumpát is.

Egyszóval már csak be kell rakni :)

Remélem, hogy sokáig élvezhetjük egymás társaságát a multival!

Egy-két gyors kérdés. magyar kézikönyvet hol lehetne találni hozzá?

A gyári cd-s rádióra milyen csatlakozójú cd-tár megy? Idővel ugyanis lehet, hogy cserélném usb-s interfészre.

Előzmény: József Siki (43083)
József Siki Creative Commons License 24 órája 0 0 43083

Nosza, ez is elkelt!!! :D
Üdv köztünk!
Kívánom, hogy még nagyon sokáig róhasd az utakat a bubissal!
Amúgy új-használt autó vásárlásnál elengedhetetlen a vezérlés/olajcsere, hacsak számlával, és kilométer óra állással nem tudják igazolni a megtörténtét!
Bár arra is volt már példa, hogy papíron cserélték, de fizikailag nem! :(
Nálam vezérlést cseréltek, de vízpumpát nem. (akkor már miért nem ???)
Sőt, a parasztja (szerelő) kicserélte a féltengely gumiharangokat, de a lengőkar, és a stabilizátor gömbcsukló gumijait nem (szét vannak repedve) !
Ezzel most szembesültem, a lyukas dísztárcsa felszerelésekor!
Készítettem képeket is, kicsit később megmutatom, csak hogy tudjam, minek mi a neve, és hogy ne nézzenek hülyének az UNIX-nál, ha alkatrészt kérek!

Előzmény: csir-ke (43078)