Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bojo Creative Commons License 8 órája 0 0 47464
Előzmény: t a r k (47456)
szg75 Creative Commons License 8 órája 0 0 47463

Elvileg lehet autósboltban komplett lapátot is venni, az más kérdés hogy jelenleg kapható- e.

Előzmény: t a r k (47456)
szg75 Creative Commons License 8 órája 0 0 47462

Hátsó híd: ha maga a híd (vastag cső) is korrodált/korhadt, akkor azt is cserélni kell, ha nem, akkor elég csak a csapágyakat a javító készlettet, de ennek azért akárki ne álljon neki otthon, nem olyan sima ügy, ld. korábbi bejegyzések. Ha viszont hidat is kell cserélni, akkor olyan bontottat is lehet venni, amin rajta vannak a lengőkarok is, és akkor a komplett csere miatt nem kell a lengőkarokkal és lengőkar csapágyakkal külön "szenvedni" (én így tettem, de szerviz végezte a cserét).

Előzmény: Ata123 (47454)
egyperegy Creative Commons License 25 órája 0 0 47461

Szia,

teljesen normál-gyári nem mankó kerék, ez volt a pótkerekem, de helyette raktam be alu kereket a mostani gumikkal, hogy megegyezzenek.

20/4771963

Előzmény: Ata123 (47460)
Ata123 Creative Commons License 1 napja 0 0 47460

Szia, jó lett volna ,ha hamarabb írsz ,mert rendeltem egy újat Hétfőn esetleg megkérdezem ,hogy lehet-e törölni a rendelést.

Ez a pótkerék amit írtál normál  6x15 4x98 KF58,1 ET31,5 tehát nem mankó kerék.

Előzmény: egyperegy (47458)
egyperegy Creative Commons License 2 napja 0 0 47459

nekem (és itt többeknek) facet van benne és már kb 6 éve rendben működik

Előzmény: t a r k (47451)
egyperegy Creative Commons License 2 napja 0 0 47458

Szia, van egy pótkerekem alig használt gumival 6e ft

Előzmény: Ata123 (47454)
t a r k Creative Commons License 2 napja 0 1 47457

Üdv! Én már régen is hallottam erről a szokásról, és most friss Multisként azt gondoltam már elavult ez a dolog, de NEM! Tényleg üdvözöljük egymást! A napokban én is villantottam és visszaintegettek mosolyogva! Jó érzés...

Előzmény: Bedoriklas (47455)
t a r k Creative Commons License 2 napja 0 0 47456

Sziasztok, egy újabb kérdés: hátsó ablaktörlőnél ugye külön lapátot nem lehet cserélni csak a gumit benne?

Bedoriklas Creative Commons License 2 napja 0 0 47455

Friss Multiplás tapasztalat, elskőkézből:

Ezúton is jár mindenkinek a VILLANTÁS, aki ma szembejött velünk az országúton! :) Nekem ez új még, kedves car- és fórumtársak, szóval bocs, ha nem kapcsoltam időben. 

Ata123 Creative Commons License 3 napja 0 0 47454

Sziasztok a helyzet úgy hozta ,hogy 3db lemezfelnit sikerült vennem esetleg valakinek nincs 1db eladó?

Többször olvastam már ,hogy cseréltetek hátsó hidat a felújítása nem lehetséges vagy drága lenne, mert nekem is valamit csinálni kellene a hátsó hiddal rendesen be vannak dőlve a kerekek még a kerékdobba nem ér bele.Találtam hozzá javító készletet csak azt nem tudom házilag érdemes e nekifogni.

t a r k Creative Commons License 4 napja 0 0 47453

Igen, azt látom a képeken, csatlakozó is megy rá, gondolom így tud hibalámpát is adni, ha baj van vele.

Előzmény: JRevai (47452)
JRevai Creative Commons License 5 napja 0 0 47452

Kicsit összetettebb a termosztátja, minta az átlag. Ez van.

Sajnos az a kis thermo elem nem cserélhető benne önnállóan - ahogy minden más autónál és motornál is szokás.

Előzmény: t a r k (47451)
t a r k Creative Commons License 5 napja 0 0 47451

Melyik a gyári, mert sokfélét látok...és 13 ezertől 45ezerig....azért ez durva.

Előzmény: Pityke71 (47450)
Pityke71 Creative Commons License 5 napja 0 0 47450

Hi!

Termosztátból csak gyárit!!

Előzmény: t a r k (47449)
t a r k Creative Commons License 5 napja 0 0 47449

Nagyon köszönöm!

Előzmény: bojo (47448)
bojo Creative Commons License 5 napja 0 0 47448

A burkolatot úgy lehet eltávolítani, hogy az elején van két csavartakaró, amit ki kell pattintani, alatta lesz két keresztfejű csavar. A hátsó felénél a téglalap alakú műanyag betétet ki kell venni, ezt egy vékony csavarhúzóval az oldalánál beszúrva ki lehet venni. Az alatt is lesz két keresztfejű csavar, és a négy csavar kicsavarásával már le lehet venni.

Előzmény: t a r k (47446)
t a r k Creative Commons License 5 napja 0 0 47447

Jajj, mégegy kérdés: amikor leállítom az autót és kiveszem a kulcsot akkor kétszer azt "mondja" egy hang, hogy: "titatita". Na, ez mi?

Előzmény: t a r k (47446)
t a r k Creative Commons License 5 napja 0 0 47446

Köszi a választ! Ma pl. nem zümmögött egyáltalán...viszont alulról búgás hallatszott...nyugtáztam, hogy megy a kályha alul. Termosztát cserét otthon kivitelezhetjük? Persze kinek milyen képességei vannak, ugye. Most még egy kérdést tennék fel: Az utastérlámpa, ami a tükörnél van, azt hogy lehet megbontani izzócseréhez? Csak félszemű.

Előzmény: szg75 (47444)
JRevai Creative Commons License 6 napja 0 0 47445

Kicsit furcsa dolog ez a dízel fűtés.

Alapvetően városban pl. hamarabb melegszik, mint a benzines Wagonom. De országúton nagy hidegben, alacsony terhelésnél volt, hogy fáztam benne, mert mintha a motor nem termelne elég hőt.

Előzmény: Bedoriklas (47443)
szg75 Creative Commons License 6 napja 0 0 47444

Gyújtás ráadáskor a zümmögő hang az üzemanyag tápszivattyú lehet, de ha már "rondán" zümmög, akkor jó lenne arra is ránéznie egy szakinak. A langyos fűtés nem normális, nekem is dízel van, de 5fokban 5km után már MELEGET fúj, ha nem is forrót. Persze a gyenge fűtés lehet a fűtőradiátor eltömődésétől is, de az általad leírt tünetegyüttes alapján én abszolút a termosztát cserére gondolnék (nem vészes összeg), akkor is, ha a hibakód sem egyértelműsítené a piros lámpácska kigyulladásának okát.

Előzmény: t a r k (47442)
Bedoriklas Creative Commons License 6 napja 0 0 47443

Köszönöm szépen a válaszokat! 

Ezennel hivatalosan is csatlakoztunk a Multiplások közösségéhez. :)

Dízel lett. Benzinest végül nem is próbáltam, de a próbaút és a hazaút teljesen meggyőzött az 1.9 JTD erejével kapcsolatban. Őszinte adás-vételen vagyunk túl, ismerem az autó, előző gazdája által ismert és feltárt hiányosságait, meg persze főleg az előnyeit. Gyönyörűen egyben van kívül-belül, kárpit, ilyesmi, minden (kornak megfelelően persze, 2000-es példány). Azért műanyagot jobbat is választhattak volna olaszék.

Ja, és Scenic után a legkevésbé sem kompromisszumos, sőt!

Fogok még kérdezősködni, így előre is köszönöm a türelmet és a válaszokat. :)) 

ui: Az olaszok kiestek a selejtezőn, és ugyanaznap beestek hozzánk. Va bene.

Előzmény: egyperegy (47441)
t a r k Creative Commons License 6 napja 0 0 47442

Köszi mindenkinek a válaszokat! Lehet a termosztát probléma is (még kiolvasatlanul), mert valóban gyenge a fűtés is...habár tudom, hogy a dieselek lassabban melegszenek, de ez utána is csak langyos levegőt fúj. A kiegészitő fűtés ugye csak a vizet melegíti az elején, mert abból sem érzek semmit. Néha beindításkor (sőt mintha "gyújtás" ráadásra is egy ronda zümmögő hangot hallok egy ideig. Ez lenne a kiegészítő fűtés? Bocs egyelőre nagyon láma vagyok az autóhoz.

Előzmény: szg75 (47437)
egyperegy Creative Commons License 6 napja 0 1 47441

Szia, én is scenic után vettem 2 évesen lassan 10 éve, nekem bejött. Az enyém 2005-ös jtd, soha nem hagyott ott sehol, jól megy, jól fogyaszt. A renault után kicsit kényelmetlen volt, meg pár elektromos okosság hiányzott, de aztán megszoktam, a mai napig jó beleülni. Amiben jobb, hogy ez ugye 6 egyforma ülés és az autó a szélessége miatt iszonyú stabil nagy sebességnél is. Szerintem jtd, az 1.6-os motor kevés neki, de ez persze örök vita. Van hozzá minden alkatrész nagy választékban egyáltalán nem drága a gyári sem. A motorja nagyon jó, a futómű és a kuplung már gyengébb, de 320e km után már tudom mikor mit, honnan kell cserélni. Ami inkább már a probléma, hogy nehezen találni valós futású, jó állapotú szekeret. Én most az fr-v ket kezdtem nézegetni, azt is kipróbálnám mielőtt el nem tűnnek. (Ahhoz pl 3x annyiba kerül az alkatrész....)  

Előzmény: Bedoriklas (47429)
JRevai Creative Commons License 2017.11.14 0 1 47440

Idővel az enyém is eladó lesz, mert kirepülnek a kölkek és nem kell ez a méret - tehát pont fordítva vagyok.

Kár pedig, mert nagyon szeretem és mert autóra még ennyit nem költöttem (semmi meghibásodás, csak gondozás). A motor nagyon jó, a futómű jó részét már cseréltem, a kasztnin van még egy kis (tényleg kis) hegesztés, alváz-és üregvédelem, azután még apróságokat akarok rajta kijavítani, és mehet a piacra :)

Igazi családos autó, szóval ilyen szép, mint a kollégáé biztos nem lesz, viszont majd jóval olcsóbban is adom.

Csak arra vár az egész, hogy rendet vágjak a garázsban és végre felállítsam a garázsban a csápost :)

(még nem tudom mi lesz helyette: Cinque, Bmw kompót vagy Trabi van képben)

JRevai Creative Commons License 2017.11.14 0 0 47439

Nekem a gázpedál poti _csatlakozója_ volt kh-s, azért világított. Csak pucoltam, nem forrasztottam össze.

(BTW a '99-esek potija még a nem romlós fajta)

Előzmény: t a r k (47430)
erfeher Creative Commons License 2017.11.14 0 0 47438

Szia!

Ha diesel mellett döntesz ajánlom az enyémet, a leírt dolgok tényleg cserélve lettek.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/multipla/fiat_multipla_1.9_jtd_110_elx_csaladi_auto._maganszemelytol-12123725

Persze próbálj ki egy benzinest és egy dieselt is, bár szerintem a diesel jobban illik ebbe, de kinek mi számít.

szg75 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 47437

Ez a hibalámpácska az én esetemben azt jelezte, hogy a termosztát cserélendő (pl. nem zár el és emiatt lassabban melegszik a motor). Term. csere óta nem világított újra ez a hibajelző. A szerviz szerint ez a jelzés a legtöbb esetben a termosztát miatt gyullad ki, ha amúgy az autó motorja látszólag tökéletesen megy. Talán nálad sincs komolyabb hiba.

Előzmény: t a r k (47432)
t a r k Creative Commons License 2017.11.14 0 0 47436

Ok, köszi. Úgyis átnézetem egy kicsit az autót.

Előzmény: bojo (47435)
bojo Creative Commons License 2017.11.14 0 0 47435

A vízhőfoknak egy visszajelzője van, csak akkor világít, ha már túlmelegedett a motor. Ha nincs külső kezelője az állófűtésnek, akkor úgynevezett kiegészítő fűtés van benne. Általában Webasto rendszerrel szerelték. Ha alánézel látni kellene egy önálló fűtőegységet.

Előzmény: t a r k (47434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!