TECHNIKA: Szerszám szombat - motorkiemelő zsiráf

Kivennéd a motort? Ne parázz, uccu neki!

Most már bevallhatom, ifjúkori autózásom bimbózó napjaiban azért volt farmotoros autóm, mert abból nem felfelé jött ki a motor, ha szerelni kellett. Ha tudtam volna, hogy ilyen egyszerű...

Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
LegalBeku Creative Commons License 12 órája 0 0 44455

Ha van pénzed megvenni és tankolni akkor nyugodtam . Mert a CDI is benyalja a 12-13 lityit városban :) Ez az az autó ami kifejezetten autópályára készült . 

Előzmény: dez1 (44454)
dez1 Creative Commons License 24 órája 0 0 44454

Az index 10 autó amivel nem jár senki cikkébel szerepel a Merci R osztály.... de elcseszettül drága....  És nem tudom meg szabad-e venni pld. 250 e km-el.....

garzon lakas Creative Commons License 24 órája 0 0 44453

Szia, nálam még nincs vége, úgy tűnik...

Sanyinak igaza (lehet) van a műanyag részek minőségével kapcsolatban, mert állandóan utána kell állítanom. Azt hittem először, hogy 1-2x elég lesz és beáll, de legutóbb - két hete - persze ismét nem én vezettem, amikor "megnyúlt", így otthon már nem nagyon bíznak benne...

Azóta van gondom vele, amióta az előző bovden elszakadt és kicseréltettem egy ismeretlen szerelővel. (Azóta cseréltem már teljes kuplungot is...)

Ugyanoda mentél, ahol ő csináltatta? Megnéztem más bovdenest is, gyakorlatilag mindegyikhez ugyanannyit kellene mennem, akkor inkább oda megyek, ahol már csináltak ilyet.

Minden műanyag részét kicserélte fémre, a végén a pedálnál az "akasztót" is? A bovdenes ki is cserélte utána, vagy csak a kezedbe nyomta, hogy "itt van, kész"? A dízelesben nem olyan könnyű cserélni, főleg annak, aki nem szokta (még) maga bütykölni, pl. nekem.

[Nekem is 2001-es 1,9 jtd-m van - úgy látom, hogy viselkedésben a 2001-es gyermekünkkel hasonlítanak egymásra: együtt kamaszodnak 8-) ]

Előzmény: FeNegyerek93 (44420)
dez1 Creative Commons License 24 órája 0 0 44452

Ez inkább gyanús.... Májusban volt  cserélve, a szervíz a szervízkönyvbe is elfelejtette beírni, úgy kellett szólnom nekik. 

A másik autó tegnap még szépen hazavitt az állomásról, ma viszont amár nem indult el.  Én inkább az aksira gyanakszom, ma éjszaka töltődik, és meglátjuk.

Előzmény: multifiat (44451)
multifiat Creative Commons License 1 napja 0 0 44451

A villogó olajnyomás lámpa azt jelzi, hogy cserélj motorolajat, mert elhasználódott. Ha most nem régen volt cserélve, akkor valószínűleg nem állították vissza a motorvezérlőegységben az "olajcsere" konfigurációt. Ez nem megtett km-t vagy eltelt időt jelent, hanem bizonyos paraméterek (pl.regenerálások száma, időtartama, hidegindítások száma, működési ciklusok stb.) alapján számolt motorolaj elhasználódás. Diagnosztikai műszerrel minden olajcsere alkalmával vissza kell állítani, és a paramétereknél az "olajelhasználódás foka 100%" fog szerepelni, majd innen számol vissza.

Előzmény: dez1 (44444)
M.Sanyi Creative Commons License 1 napja 0 0 44450

"A régi autóban meg a töltésjelző gyullad ki véletlenszerűen, majd el is alszik...."

Azért én tennék félre egy kis pénzt a feszültségszabályzó cseréjére...

Remete13 Creative Commons License 1 napja 0 0 44449

Nem lett volna bonyolult úgy írni a programot, hogy ha éget jelezze. Van a müszerfalon egy DPF feliratu LED ami inditáskor világít de sajna semmi más.

Előzmény: dez1 (44448)
dez1 Creative Commons License 1 napja 0 0 44448

Most néztem meg, kicsit közép felett van....  Önmagában azt is jelezheti, hogy híg az olaj.

Asszem amúgy ezért perelhető lenne a Fiat.

Előzmény: Remete13 (44447)
Remete13 Creative Commons License 1 napja 0 0 44447

Az indítás utáni villogás a magas olajszintet jelzi. Ha van DPF szürőd, akkor a rosszul sikerült regenerálás miatt kerül gázolaj a motorolajba és felhigitja.. Nekem a 8 év alatt már kétszer kellett emiatt idő elött olajat cserélnem.

dez1 Creative Commons License 1 napja 0 0 44446

Nem ég csak villog... ma megnézem, na nem mintha lenne otthon olajam......

Előzmény: Lolliii (44445)
Lolliii Creative Commons License 1 napja 0 0 44445

Azért 3 perc olajnyomás hiány kibassza a hajtókar csapágyakat, rendesen.

dez1 Creative Commons License 1 napja 0 0 44444

Az újabb autóban indítás után kb 3 percig villog az olajszint jelző - nem volt időm tegnap megnézni a szintet, de eddig nem ette, lehet hogy most a 80 ezres szervízben túl keveset tettek bele ...(márkaszervíz).

Vagy a DPF szórakozik (mostanában láttam égni a lámpát).

A régi autóban meg a töltésjelző gyullad ki véletlenszerűen, majd el is alszik....

szg75 Creative Commons License 1 napja 0 0 44443

...egyetértek...

Előzmény: bombahoppa (44442)
bombahoppa Creative Commons License 2 napja 0 0 44442

legyen 200-ad azonnal tartalékba (vezérléscsere meg a mit a szervíz talál)

és a következő 6 hónapban legyen kéznél (közben is megkeresheted) további 300

a gumik esetleges cseréjét ne a fenti összegekbe számold

Előzmény: Nemes Norbert (44430)
dez1 Creative Commons License 3 napja 0 0 44441

Az ülést kivenni 10 mp.... hátul alul van 1 piros szíj, azt meghúzod, előtte összcsukod, ha az első üléshez közeli pozícióban van (nem látsz az első lába előtt 1 takarólemezt a padlóban, hanem mögötte látsz még 1 rögzítő helyet) akkor célszerű a fejtámlát kivenni).  A piros szíj meghúzása oldja a hátsó rögzítést, az ülést előrehajtod, utána elöl ráfogsz az ülkés vázára és az első oldókarra, összenyomod határozottan, és már kész is. Vigyázz a kivételkor merta z ülés  nehéz, és a lábak össze tudnak bármit karcolni.....

Neruberu Creative Commons License 3 napja 0 0 44440

Sziasztok!

Egy kérdés: olajteknőt keresek 2001-es JTD (81kW) multiplához.

Tud valaki segíteni?

Köszönettel:

LegalBeku Creative Commons License 4 napja 0 0 44439

400 ért benne van . A kereskedőnek biztos belefájt vagy 250 be :) De kitudja lehet még jó is ,nagyon sok függ attól ,hogy ki volt előtte a tulaja .

Előzmény: dokeee (44438)
dokeee Creative Commons License 4 napja 0 0 44438

Aha, szerintem meg csúnya szopás lesz, de ne legyen igazam.

Előzmény: Nemes Norbert (44432)
Bodrobert Creative Commons License 5 napja 0 0 44437

Ja, nálunk az átlagfogyasztás 7.5-8 liter/ 100 km benzin között van mindig. Egyszer majd megpróbálom 7.5 alá vinni. De szerintem nem fog sikerülni... :-)

Előzmény: Nemes Norbert (44427)
Bodrobert Creative Commons License 5 napja 0 0 44436

Nekünk is benzines van (lassan egy éve), de az újabb fajta. Eddig nem volt vele gond, kétszer jelent meg katalizátor hiba, ami feldobta a sárga fényt a műszerfalon. A miénk újabb fajta. Ha nincs agyonhajtva, akkor nem lesz vele talán túl nagy baj, de 400 ezerért azért ne várj csodát, lehet, hogy lesznek vele gondok, hogy finoman mondjam...

bojo Creative Commons License 5 napja 0 0 44435

A kódkártya egy papír kártya, két kód van rajta, az egyik a kulcs mechanikus kódja. Ez alapján lehet kulcsot rendelni hozzá, a másik az elektronikus kód, az immo meghibásodás során a gázpedállal lehet bevinni a kódot, és akkor indítható lesz a kocsi.

Előzmény: Nemes Norbert (44429)
aatikaa Creative Commons License 5 napja 0 0 44434

Üdv.

Elgondolkodtam ,hogy rendelnék Kínából/Ebay-röl Trafipax jelző eszközt,nem drágát. Tippek esetleg tapasztalatok alapján mert annyi féle van ,hogy nem igazodok ki rajtuk. Esetleg link is jöhet.

Dx.com Tinydeal.com ebay.com  bangood.com aliexpress.com ezekről szoktam rendelni kütyüket. Ha valaki játszott már trafis dolgokkal ne tartsa magába. Esetleg még egy fedélzeti kamerán is filózok,annyi hülye van,info arról is jöhet mit érdemes a rengeteg fajta közül. 

M.Sanyi Creative Commons License 5 napja 0 1 44433

Persze, négy kilóért tuti hogy egy főnyereményt kapsz.

Előzmény: Nemes Norbert (44432)
Nemes Norbert Creative Commons License 5 napja 0 0 44432

remélem sikerül megnéznem és megvenni és nem lesz vele különösebb baj

ijn566 Creative Commons License 5 napja 0 0 44431

A fejtámlákat célszerű levenni mielőtt kiveszed az ülést.

Nemes Norbert Creative Commons License 5 napja 0 0 44430

Az autót 400.000 Ft-ra tartják ( kereskedés ) ez jó ár vagy túl olcsó/drága

igazából soha nem ültem ilyenbe és a fiat sem volt a kedvencem de ez a kis csoda egyre jobban bejön  a használhatósága miatt is

az üléseket hogyan lehet kivenni?

ahogy olvastam valami kar aztán meg kell húzni valamit de nem tünt egyszerűnek az átnézés miatt érdekel ez is

Nemes Norbert Creative Commons License 5 napja 0 0 44429

A kódkártyát sajnos nem tudom hogy az mi  alváz motor ilyesmire gondoljak?

bojo Creative Commons License 5 napja 0 0 44428

Mindenre, mint egy használtautó vételnél. 2 db kék színű kulcsnak kell hozzá lennie, és egy kódkártyának. Ezeket érdemes leellenőrizni. Érdemes leellenőrízni még a visszajelzőket, ABS, immo, légzsák visszajelző, gyújtás ráadás után kb 2-3 sec után el kell aludnia. Generátor, hátsó híd ami még problémás lehet. Egyébként az 1,6-os benzinmotor elég megbízható. 

Előzmény: Nemes Norbert (44427)
Nemes Norbert Creative Commons License 5 napja 0 0 44427

Sziasztok

Suzukim volt azt azért csinálgattam,de azért nem egyforma az biztos

Úgy érted ,hogy van vele baj bőven?

holnap megyek megnézi ,eddig képen láttam ,de egyre kevésbé ronda XD

az ablak alatt a levegő bemlő az hiányzik de jó állapotúnak tűnik ,de majd meglátjuk

A 8-10 litert soknak találom a suzukihoz képest de azért  csak 16v  és 104 lóerő :)

mire figyeljek megvételkor?

köszi a válaszokat az eddigieket is és a következőket is :)

ijn566 Creative Commons License 5 napja 0 0 44426

Ha Multiplát akarsz, nem árt ha "kicsit" autószerelő vagy. Ha csak szimpla felhasználó, szívás az egész ilyen idősen. De ez igaz bármelyik ilyen korú autóra, kivétel azok amikre nagyon vigyáztak.

Előzmény: Nemes Norbert (44423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!