Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

brazso Creative Commons License 45 perce 0 0 45478

Mint kiderült, nálam torx csavar tartja az antenna talpat, mégpedig 20-as. Már csak az a gondom, hogy amikor forgatom alul a csavart, elfordul vele együtt a talp is a tetőn. Megkérek majd valakit, hogy egy fogóval tartsa a a talpat, míg alul kicsavarom. Köszönöm a segítségeteket!

Előzmény: bojo (45477)
bojo Creative Commons License 2 órája 0 0 45477

Nekem sima 8-as rézcsavar fogja föl az antennát. Egy 10-es kulccsal tekertem le. 

Előzmény: brazso (45474)
babarucu Creative Commons License 4 órája 0 0 45476

Ha jól emlékszem az antenna talpán van egy nyúlvány ami beakar a kaszniba, nem kerek a tetőn a lyuk, van egy + bevágás.

Előzmény: babarucu (45475)
babarucu Creative Commons License 4 órája 0 0 45475

Torx kell hozzá sajnos nem emlékszem a méretére, ha lefele húzod miközbe csavarod, kijön az antennatalpból a csavar.

Előzmény: brazso (45474)
brazso Creative Commons License 5 órája 0 0 45474

Kösz Bojo,  így már simán leszedtem a felső borítót. Az antenna csavarja (ami a tetőn lévő antenna talpat is tartja) egy kis mélyedésben van, lámpával megvilágítva sem tudom beazonosítani, hogy milyen típusú lehet a feje. Van ugyan szerviz CD-m, de nem találom az antenna (talp) cseréjét benne. Másutt mindössze annyit találtam hogy "you need one of those funny hexagonal star screwdriver bits and unscrew the base of the aeriel". Próbáltam sima hexagonális csavarhúzóval többféle méretben, egyik sem passzolt, Van egy telefon műszerész készletem, abból az egyik csillag torx megmozdította, de aztán elfordult benne, nem kíséreteztem tovább vele. Mint utólag észrevettem elforgott a tetőn lévő antenna talp is úgy 30 fokot, kézzel nem is tudtam visszaforgatni, szóval még erősen tartja. Nem szeretném a csavar menetét tönkre vágni. Nem tudjátok esetleg milyen csavarhúzó kell hozza?

Előzmény: bojo (45443)
Bodrobert Creative Commons License 2 napja 0 0 45473

Sok bontós hirdetés van a jófogáson, szerintem könnyen találsz bontottat.

Előzmény: bestlex (45470)
GavrosN Creative Commons License 2 napja 0 0 45472

Lendkerék problémám megoldódott! 

Előzmény: GavrosN (45471)
GavrosN Creative Commons License 2 napja 0 0 45471

Sziasztok! 

SOS!

Nincs valakinek egy bontott, de még használható kettős-tömegű lendkereke 105-ös Multiba. Most cserélik a szettet és kiderült, hogy ez is teljesen széthullott. Sürgős lenne mert az emelőn van az autó és a szerviz nem igazán díjazza, újra meg most nincs zsé. :(  

Tudtok ide írni vagy a +36/70/374-156-re. 

THX

bestlex Creative Commons License 3 napja 0 0 45470

igen :(

Előzmény: Bodrobert (45469)
Bodrobert Creative Commons License 3 napja 0 0 45469

Eltörött?

Előzmény: bestlex (45468)
bestlex Creative Commons License 3 napja 0 0 45468

Sziasztok!

Keresnék kanyarstabilizátor rudat, nem a kutyacsontot...

szg75 Creative Commons License 3 napja 0 0 45467

Ha nem szimpatikus a nyúli szerviz, akkor ne sajnáld azt a kis távolságot Győrszentivánig (a szerelőhöz akit említettem; Farkas Zsolt), mert azok tényleg rendesek, nekem kb. 1 héten belül mindig adtak időpontot, és nem csodálkoztak a Multiplán. Ha ott kell hagyni, akkor busszal könnyen be tudsz jönni Győrbe, meg vissza. A szentiváni szerelőt eddig még mindig elértem vmelyik telefonján, sőt pár mondatban konzultálni is lehetett vele telefonban az adott problémáról.

Előzmény: obert (45464)
JRevai Creative Commons License 3 napja 0 0 45466

Párszor add rá a gyújtást, hogy feltöltse és kilevegőztesse.

Előzmény: aatikaa (45465)
aatikaa Creative Commons License 3 napja 0 0 45465

Mennék,de már ittam. :(

Üza szűrő 105 jtd -nél, cserénél van valami trükk? Vagy letekerem ,utána feltekerem és kész.?

Előzmény: bombahoppa (45463)
obert Creative Commons License 3 napja 0 0 45464

Hát még nem hívtak vissza... Azóta már jártam pár szerelőnél,sőt messzebb is vittem a gépet. Jó,megmegbízható vagy élfogathatóval még nem találtam,sajnos. :(  Pedig lehet olcsón is jól dolgozni (gondolom mert még nem találkoztam ilyesmivel) meg drágán is sz... (ezt valahogy mindig kifogom). Tudnék mesélni,de ezzel nem csak én vagyok így,szerintem. Nekem a kedvencem az amikor a szerelő megkérdezi ez milyen autó,mert nem látott még ilyet ? Olyankor már előre tudom,hogy a szerelés sokba lesz...

Előzmény: szg75 (45457)
bombahoppa Creative Commons License 3 napja 0 0 45463
SOS, ha lehet
Előzmény: bombahoppa (45462)
bombahoppa Creative Commons License 3 napja 0 0 45462
Ellák a facebookról elakadt Érden, segítséget kéne neki...

06209124165
JRevai Creative Commons License 4 napja 0 0 45461

Igen. Azt fogom.

Még azon dilemmázok, hogy érdemes-e "horpadásjavítókhoz" fordulnom, mert itt a fényezés nélküli dolog nem játszik, tehát egyszerűbb hegeszteni (és kérdés, hogy ők tudnak-e ilyet?). De valahol el kell indulni, elmegyek egyhez :)

A Multi alját is rendbe kellene tenni, ha még évekig élvezni akarjuk egymást (és miért ne?). Igaz, nehezen szánom rá magam, mert ha ezt meglépem, akkor már vétek lenne eladni, bármi is történjék. :)

(így is több mint egy misibe van már a 300-ezres autó, pedig még semmihez nem nyúltam :)  - de megy! Hála Istennek!)

Előzmény: szg75 (45460)
szg75 Creative Commons License 4 napja 0 0 45460

Akinél én jártam egyszer, ő csak az ismerőseinek segít kasztnis/hegesztős problémákban hobbi szinten, amúgy én is csak a hirdetések alapján keresnék ilyen szakit Győr környékén.

Előzmény: JRevai (45459)
JRevai Creative Commons License 4 napja 0 0 45459

... ha már így a győri szervizeknél tartunk...

Egy ügyes karosszériást nem ismer errefelé valaki?

Egy csúnya horpadást kellene kihúzni az (OFFTopic) motorom tankjából. 

Nem kell tökéletes munka, mert fényezni úgyis kell.

A Multihoz is kell ember, de arra elvileg már tudok megbízhatót, igaz messzebb.  

De ha itt találok és meggyőzően dolgozik ... :)

(ilyen az élet, meg az emberi természet :) )

Előzmény: szg75 (45457)
meibez6 Creative Commons License 4 napja 0 0 45458

Hát nem drága, de... egyrészt ez mindenféle regadó nélküli ár, másrészt azért ennyi, mert nagyon huplis a kocsi teteje, orra és a baloldala is. Elsőre nem feltűnő a fotókon, de igencsak látszik, ha jobban megnézzük.

Ennek ellenére gondoljátok olcsónak? Köszönöm!

Előzmény: multikari (45450)
szg75 Creative Commons License 4 napja 0 0 45457

...és mi volt az első benyomásod a nyúli XXL Autószervizről ?!  (ugye én itt még nem voltam csak az említett győrszentiváni szerelőnél)

Előzmény: obert (45455)
multikari Creative Commons License 4 napja 0 0 45456

Fékpadon a fék jó volt, porvédő gumi alatt nem látod. Újat pedig most nem tudok venni.

De majd igyekszem mielőbb kicserélni.

Előzmény: Balu35 (45452)
obert Creative Commons License 4 napja 0 0 45455

Padkás kikerülés ? Nem rémlik,amúgy én délkörül jártam az XXL Autószervizben Nyúlon...

Előzmény: Balu35 (45446)
babarucu Creative Commons License 4 napja 0 0 45454

Amire válaszolt az egy sablonszöveg ami nem igaz! a mostani hozzászólásod tök másról szól.....

Anno volt egy Regatam ami olyanokat kibírt ami hihetetlen, 1910cm3 blokkal nagy valószínűséggel a multi 1910-es alapja ua a fődarab, ami a multiban kezdetektől nem változott semmit....

eszembe jutott egy tök jó hozzászólást, amit nem rég olvastam:" azé jó, hogy van benn intercooler, mert így nem sül be a turbó":)

Előzmény: istvan1023 (45453)
istvan1023 Creative Commons License 4 napja 0 0 45453

Kedves cartárs, valahol elbeszélünk egymás mellett.2 klasszikusan jó diesel motor van, amivel bármikor megvennék egy autót ha a többi része is rendben van, az egyik a Fiat féle 1.9 ill. 2.4 JTD, a másik a VW 1.9TDI-je.Tehát NEM PDTDI. Esetleg még labdába rúghatna az Isuzu alapokon az Opel 1.7CDTI-je.
Ezek jó, kiforrott, sokat bizonyított konstrukciók.De van jó pár rövidítés amit kerülnék..... :) Remélem így már érthetőbb voltam. :)

A trollkodás pedig nem az én műfajom.Volt már jó pár autóm, így van összehasonlítási alapom ezen a téren.Kétségtelen, hogy a jelenlegi választottam idegen pálya, előtte 5 évig egy 1.2-es Puntót nyüstöltem minden féle gond nélkül, korábban pedig 10 évig Opeleztem (Corsa A, Vectra B, Astra F, Astra GSi C20NE ill. X20XEV), ill. építettem egy Corsa A-t is 2.0-val.A baráti köröm is jelentős részben autób.zikból áll, sokat szereltünk és szerelünk együtt, van közöttük a szakmában dolgozó autószerelő, autóvillamosság szerelő is akik kellő rálátással bírnak a témára.Ez amolyan csapatépítő training is ilyenkor, hiszen 12 éve tartó barátságokról beszélünk.

Nem dolgozom a szakmában, de a saját autóimat én javítom.Valamint valóban sokat olvasok a témában.Pont amiatt, hogy az Ipari hulladékokat elkerüljem.

Peace.

Előzmény: JRevai (45423)
Balu35 Creative Commons License 4 napja 0 0 45452

Berohadt fékerőszabályzóval műszakira?

Előzmény: multikari (45451)
multikari Creative Commons License 4 napja 0 0 45451

Sziasztok Márkatársak!

2015. december 23-án Szlovéniában vásároltunk egy 2001-es 1,6 16V Multiplát 800 Euróért. Fényezését, műanyag elemeit a nap megette, műszerfal ragacsos, féltengely szimmeringnél csöpög az olaj. Hátsó terheléstől függő fékerőszabályzó berohadva, rugó hiányzik róla. Hátsó híd korrodált. Kis hegeszteni való is lesz rajta. De tavasszal kicserélték a kipufogó rendszert, az alsó lengőkarokat, akkumulátor augusztusban vették bele. Holnap viszem műszakira, 2 első gumifékcsovet cseréltem rajta, de műszaki után ki kell cserélni az első fékbetéteket. Féltengely szimmeringet kicseréltem már, de sajnos nem javult meg. Szóval van hibája, de nagyon tetszik. Kerül amibe kerül megjavítom rendbeteszem. Ezért kérném segítségetek gépkönyvet, és szelelési könyvet keresek. Valakinek lenne esetleg? 

És köszönöm a vonóhorog visszajelző bekötéshez kapott segítséget.

Szép napot nektek!

Üdv. Kari

multikari Creative Commons License 5 napja 0 0 45450

Szia!

Szerintem gyanúsan olcsó ennyiért.

Üdv! Kari

Előzmény: meibez6 (45430)
meibez6 Creative Commons License 5 napja 0 0 45449

Azt hiszem nem ma került fel ez a kocsi hahura, de csak most szúrta ki a szememet:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/multipla/fiat_multipla_1.6_100_16v_sx_magyar-9768599

Melyikötöké ez a gép? :) Nem ismeri valaki? Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!