Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

406 SW Creative Commons License 24 órája 0 1 47366

Nálam azért nem jött szóba a Cng-s, mert 200 km-re van legközelebb cng kút, és szinte sosem járok abba az irányba.

Úgyhogy maradt a Jtd.

Az lpg-s elég ritka, nem is árultak idehaza lpg üzeműt, amikor vásároltam a Multiplát. (beépíttetni utólag már nemigazán akartam).

Volt már lpg-s autóm, családban több is van, jók a tapasztalatok.

Előzmény: M.Dr (47365)
M.Dr Creative Commons License 1 napja 0 0 47365

Miert fel mindenki a cng tol.pedig vetekszik a jtdvel

bombahoppa Creative Commons License 2 napja 0 0 47364

Igen, és tudom, hogy amikor oldtimereztetem majd, akkor ki kell szednem az LPG-t mert nem gyári...

Előzmény: JRevai (47363)
JRevai Creative Commons License 3 napja 0 0 47363

Az életben mindig voltak hobbiautóim - ezen keseregtem - most nincs (pedig nagyon visszatérnék mondjuk a Trabihoz). De azzal vígasztalom magam, hogy a Multi milyen állat youngtimer lesz, ha addig valahogy életben tartom...

Hegesztek, festek, alvázvédek, azután majd meglátjuk. Végülis van alkatrész. Még...

Ettől  funkcionálisabb autót, ami még különleges is???

Előzmény: bombahoppa (47361)
JRevai Creative Commons License 3 napja 0 0 47362

"faceliftes foldgazos"

Nálam ezek bármelyike kizáró tényező lenne :)

Hacsak mondjuk nem karosszéria / vagy motor-donornak venném...  Facelifetes karosszéria és kicsi benzinmotor nem játszik :) 

Ősszel neki szeretnék állni kihegeszteni/rozsdamentesíteni. Akkor kiderül érdemes-e másik kasztnit venni inkább rá vagy meg lehet elfogadhatóra csinálni. Nem. "Olyan" szép biztos nem lesz és ne is legyen.

btw.

Hátsó híd: csúnyán csattog időnként, kicsit össze is tart (a gumi beleér a belső burkolatba). Szerintetek van értelme atomjaira szedni és felújítani, vagy hívogassam a bontókat.

Ja, és azért elinduljak vele horvátba, vagy menjek inkább wagonnal? (kaland az élet, végülis! - úhu értem a wagon is odaér, bár az benzines szegényke)

Előzmény: pesta8 (47359)
bombahoppa Creative Commons License 3 napja 0 0 47361

Takarítás?

3 gyerek, eddig asszony használta velük. Ősszel és tavasszal kapott egy nagy takarítást, 3 hete először kivettem a hátsó üléseket ((ebből a célból először) és Teszkós kárpittisztítóval kitakarítottam, piha. A gyerekek 0, 6, és 9 évesek voltak, amikor jött a hintó. Nálunk szinten minden nap ebben ültek, játék, ropi, gumicukor, babapopsitörlő, kavics, bot, legó, mecsbox, szendvics, minden... van/volt/lesz benne.

Most 6, 12 és 15, tudnak rá vigyázni, persze ez nem igaz, DE tavasszal egy szervizes vezércsellel kicseréltem a Hintót asszonnyal a Focusra, és azóta nálam van :)

A fentieken lehet vitatkozni, szabadidő, meló és egyebek függvényében, DE... top gumik, félévente szervízes átnézés, amit kell a szervíz szerint, azt megcsináltatom, nem érdekel a költség, szarul néz ki, de jó kocsi. És a 3 éve beszerelt LPG 60ezer kilómétere már megtermeli a szervízköltséget.

MOST kezdődednek olyan evilági hívságok, hogy, motorfedél fényezés, audióupdate, hátsó ablaktörlő, esetleg üléshuzat(?!) vagy szélterelő (?!).

Nem bálványozzuk (de igen),  hanem használjuk! 

Előzmény: JRevai (47358)
pesta8 Creative Commons License 4 napja 0 0 47360

46767 hsz.-ben van. 

pesta8 Creative Commons License 4 napja 0 0 47359

Pedig ez megy. Mulkor hoztam egy Multit, faceliftes foldgazos volt. Asszem itt is ajanlottam. Rozsdamentes volt, muszakilag kivalo. Hengerfejtomitest kicsereltem rajta mert gyanus volt. Na az olyan esztetikaval rendelkezett, amire mar en is azt mondtam, hogy tyuha. :D Egy havernak adtam at beszerzesi aron. Azota is orul neki.

Előzmény: JRevai (47358)
JRevai Creative Commons License 5 napja 0 0 47358

Karcmentes Multipla?
Muhaha!

Az, aki multiplát vett, az jellemzően nem magamutogatásból tette, hanem mert szereti a családját, vagy csak aktív életet él.

Emlékszem nemrég volt itt nagy ribillió, mert valaki meg merte jegyezni, hogy takarítja az autót! :D

Előzmény: pesta8 (47353)
JRevai Creative Commons License 5 napja 0 0 47357

Ha nem akarsz vele foglalkozni hirdesd meg műszaki nélkül.

Háromezres forgalombantartásival bárki elviszi és megjavítja.

Vagy - ha nagyon olcsón adod - úgyis jelentkeznek majd rá a bontósok is. Ők is így szerzik be az autók egy részét...

Előzmény: korzo (47349)
pesta8 Creative Commons License 5 napja 0 0 47356

Az enyem 2004es es diesel. vagyis a zasszonye :D Par hete forgalombahelyezve, 170 ezer km, 5 ajtos, szurke. Ha esetleg megis. 

Előzmény: korzo (47355)
korzo Creative Commons License 5 napja 0 0 47355

A Freelander nekem is eszembe jutott :-) de benzines kell, azt meg nem szabad megvenni...

Előzmény: pesta8 (47354)
pesta8 Creative Commons License 5 napja 0 0 47354

Merivam, C-Max-om, Musam van. Ezek keskenyek. Nem mondom, hogy nincs egy csaladbavalo asszonynakvalo freelanderem. De az egy kicsit hosszabb annal amit raszansz a projektre. Ha van elkepzelesed, megprobalok segiteni. Bar most szabadsagolasok vannak olaszban

Előzmény: korzo (47352)
pesta8 Creative Commons License 5 napja 0 0 47353

Nalam neha van, olaszbol hozom. senki nem ertekeli a rozsdamentesseget. Fontosabb a karcmentesseg. Inkabb legyen szita. 

Előzmény: dez1 (47351)
korzo Creative Commons License 6 napja 0 0 47352

Valószínűleg kikukázom. Most azzal vagyok a legnagyobb bajban, hogy egy kissebb autó kéne*, de azért férjen bele három gyerek hátra magasítóval, és legyen vidám, jól belátható, olyan 4m hosszú, 1millióig. Magyarul egy kicsit keskenyebb Multipla :-)

De egyszerűen nem találok megfelelőt. Eredetileg az volt a terv, hogy majd egy C3 Picasso váltja 1-2 év múlva, de azok még drágák. A Lancia Musa túl keskeny, a Rönó Modus pici, a Xsara Picasso meg csúnya (mondja ezt egy Multis :-D ...és ennyi. Konfekció nem kell (Meriva, C-Max és társai), egyedül talán még a PT Cruiser lehet versenyben, de abból meg alig lehet kilátni...

Igazából a Zasszony autója, és hát nagyon széles neki, nem érzi. Nem ok nélkül van legyalulva az oldala. Családinak ott az enyém (LR Discovery), ez második autó lenne ovi-suli-aldi-nagyi járatra.

Előzmény: dez1 (47351)
dez1 Creative Commons License 6 napja 0 0 47351

Nem érdemes megcsináltatni azt hiszem:(

Ha szereted a multit, próbálj venni 1 Fiatalabbat olaszból....

Előzmény: korzo (47349)
bombahoppa Creative Commons License 6 napja 0 0 47350

Sziasztok,

bekrepált a jobb első hangszóró kocsiban. Illetve érintkezés hibás. 18 éves lesz lassan. Hátul gyárilag nem volt, de szeretnék. 

Általában rock, vagy metál szól benne, jó hangosan.

Mit javasoltok, mire cseréljem, hátulra milyet tegyek bele? Egyáltalán bonyolult a meló? Nem vagyok műszaki ember. 

Esetleg van-e vmi jó kis audiószerviz, aki nem húz le? Budapest környékéről beszélünk Biatorbágy - Vác tengelyen.

korzo Creative Commons License 2017.08.12 0 0 47349

Hölgyek/Urak!

Sajnos elporladt a Multim alja, emiatt megbukott próbaérettségin. Tudtok olyat, aki ezt rendbetenné? Keletmagyarország előnyben, de nem ezen múlik :-)

Mert így jó eséllyel kukás lesz szegény, pedig amúgy nem is rossz. Bontóba mennyit szoktak edni egy ilyenért?

2000-es, benzin, légkondi (bár most valahol elszökött a gáz belőle, eddig ment), villanyabalak elöl/hátul, villanytükör stb., jó állapotú bordó belső (az autó amúgy bronz), alufelnis 80%-os négyévszakos gumikkal, az elrohadt alján, és a meghúzott jobboldalán (a Zasszony volt...) kívül tök jól néz ki.

Egy hónapom van eldönteni, hogy mi legyen vele.

milupatrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 47348

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem klímajavításhoz, kilyukadt a klímacső. Olyan Multipla alvázszámra lenne szükségem, amiben olyan klímahűtő van,  hogy nem külön, hanem rajt van a hűtőn a szárítószűrő. Kb. 30 mm átmérőjű hengeres test a hűtő bal oldalán. Sajnos a gyári bázisba csak alvázszám alapján lehet belépni, ezért egy ilyenre lenne szükségem. A mellékelt képen látható hűtőfelfogatású dízel alvázszámot keresek. Gyári bázis szerint az én alvázszámommal másmilyen van az autóban, mint amilyen valójában az autómban van. Köszönöm előre is :)

Pityke71 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 47347

Hi!

Konkrétan Székesfehérváron.Lehozod,megvárhatod,kb 10 perc,ha szét van szedve a gencsi.Ha nincs,akkor 40-80 perc.

Előzmény: nemszabad (47329)
nbogadi Creative Commons License 2017.08.02 0 0 47346

Jelentem, a légtömegmérő volt a ludas. Köszönöm az ötleteket :) 

g22222 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 47345

szia!nekünk nemrég lett motor cserélve, és azt mondta a szerelő, hogy lehet a lendkerék miatt, mert az "új" motornál máshogy van kopva mint amivel a kuplung összekopott. ezek zerint ez másnál is előfordul, ő is a felszabályozást mondta, ha nem múlik el, de lehet, hogy összekopik. csak nem tudom, ez hány év vagy hány 1000 km :) lehet ettől baja a nyeles tengelynek pl.? egyesben csúsztatásnál "morog" egy kicsit a motor.

menni megy, olaj sem folyik, szóval annyira még nem érdekel, csak ha ez hosszú távon valami nagyobb bajt okoz, annak nem örülnék...üdv,A

Előzmény: Bodrobert (47341)
Zsolt3535 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 47344

Sziasztok,

Nagyon erősen gondolkodom egy Multipla vásárlásán. Az újabb verzió érdekelne benzines( ha gázos is az nem baj) kiadásban.

Mire figyeljek mindenképpen? Tipushibák érdekelnének.

Esetleg ha valaki tud eladót az is érdekelne:)
Milyen fentartási ktg-gel számolhatok?

Egy Peugeot 307-est áldoznék be helyette, tehát a Peugeothoz viszonyítva érdekelnének a fenntartás ktgei.
Köszi a segítséget előre is:)

Zsolt

meibez6 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 47343

Kuplungremegés:

Ok, hát én sem nagyon akarok belevágni a változtatásba, ha nem muszáj.

Kösz az észrevételeket mindenkinek!

JRevai Creative Commons License 2017.08.01 0 0 47342

Nekem teljesen rapszodikus, de emiatt biztosan nem fogom cserélni. Elremegne még az vagy 10 évet, ha addig el nem kopna...

Előzmény: Bodrobert (47341)
Bodrobert Creative Commons License 2017.08.01 0 0 47341

Nekem úgy tűnik, csak akkor remeg be, ha hosszabb ideig megyünk vele mondjuk pályán. Hidegen nem szokott. Szóval én inkább a kuplungtárcsa hő miatti deformációjára gondolok, ha egyáltalán van ilyen...

Előzmény: szg75 (47340)
szg75 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 47340

"....Meg a kumplungot is cserélni kéne: tudjátok, "1esben beremegős". Menni megy, de szerinte szétbúrja idővel a váltót, féltengelyt is stb.

Korábban egyességre jutottunk többekkel, hogy a tárcsa egyenetlen kopása miatt remeg a cucc, de az meg a lendkerék egyenetlensége miatt van. Azt cserélni drága, de felköszörülni érdemes lehet."

----> Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy korábban én is a beremegés miatt cseréltettem a kupplungot, lendkereket és tartóbakokat is, de még mindig beremeg egyesben induláskor egy kicsit, szóval nem az igazi... és nem is tudom hogy mi egyebet lehetne még tenni...

Előzmény: meibez6 (47321)
JRevai Creative Commons License 2017.07.31 0 0 47339

Jó utat, nagyszerű kikapcsolódást nektek!
Korábban valahol szerepelt a szövegben hogy Rómában :)

Ha nem mentek délre, akkor gondolom nem sokat ér a ottani camping... Egyébként a Booking komon van pár, tavasszal még nagyon olcsóak.

Persze minden relatív, de nekem nem volt "messze", hazafelé már simán egyben jöttünk.

Nálunk is benne volt a pakliban, hogy a Wagonnal és/vagy a nagyobb motorral megyek, de ez így volt az igazi!

... igaz, drága is volt, mert előtte ki kellett cserélni szinte az egész első futóművet :( Ha ráérősebb vagyok és magamnak csinálom a felébe sem került volna... :O

Előzmény: pesta8 (47328)
nbogadi Creative Commons License 2017.07.30 -1 0 47338

Köszönöm. Az enyém egyáltalán nem füstöl, különös szaga sincs. De remélhetőleg jövő héten tud végre fogadni a szerelő...

Előzmény: Pityke71 (47334)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.30 0 0 47337

Valszeg EGR szelep. A 2004-esnél még simán lefalazható egy fémlemezzel, nem szól érte a vezérlés.

Előzmény: nbogadi (47331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!