Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tibere 15 perce © 38968

Kitartás!Ennél rosszabb már nem lehet!

Előzmény: bombahoppa (38967)
bombahoppa két órája © 38967

Galéria:

1, kis autó, kis bicikli, palackorr

2, pörölycápa támadásban

bombahoppa két órája © 38966

. ezért vagyunk Comacchióban, aztán megyünk Rómába 

itt vannak olyan talján szpecsialiták, mint Autocarozzerie, Autodemolizione, Vendesi Multipla Occasione stb :)

tegnap megismertük Marcot, ma Francot, ma találkoztunk Attilával, szép a hintaja, a fotókat majd töltöm :)

mondjuk én se Bibionét se Caorlét nem ismerem, ezek valahogy kimaradtak, mi kalandozók vagyunk, megyünk amerre látunk, ez mondjuk könnyebb nekünk, mert beszélünk olaszul

Marcoék viszont ma indultak/érkeztek Porecsbe, oda mennek nyaralni, mert ott jobbak az árak

Láttunk már 700 Eur-ért menhelyen LPG-és Multit, de az értékesítő csak siránkozott, hogy még mennyi dolga van vele, hogy ennyiért tudja adni... 1. Kilincscsere jobb elöl 2. Karosszéria (semmi gázos) és ki kell takarítani, kérdeztem, hogy ezek nélkül hogyé' aggya, ha most azonnal elvinném, de teljesen összeomlott, hogy mi lenne a rendszámmal, ő ilyet még nem csinált, utána kell kérdezni az eszportációne folyamatának

170 ezres, 2001 körül példány volt, hátsó ablakban irizáló szívecskés matricákkal :)

aholt vettük a radiatorét (hűtő) ott a bontósnak magyar vizslája volt, végre találtunk egy szervízt ahol foglalkoznak a kocsival (a szállástól 10 percre gyalog), mondtam nekik, van két napjuk, mert szombaton Rómában kell lennünk lesz nagy buli az amícsikkel

volt nagy romasirám, jajaj-jajaj, mi lesz ha leveszik a hűtőt, és nem jó az új? mi lesz a ventolával, most sem megy, persze, mert szorul az ütéstől, amit kapott, mondtam mi lenne, hozatok bontóból ventilátort, jaj csak nem szállt el a hengerfej tömítés, mondtam jaj, csak nem, szüttyögtünk, mi lesz, ha mi lesz, mondtam mi lenne, csak lesz valami, de itt legalább csinálják, nem küldtek máshova :)

lassan elfogy a cseh sör, vettem egy olaszt :)

viszont a kávé és a dzselátó vmi isteni

tegnapi tanulság: sok a kocsi Triesztben, ezért egy német autót kivontuk a forgalomból, és járatunk helyette egy olaszt 

Előzmény: zeuszmotoros (38964)
Csanak,p 3 órája © 38965

Akkor jó utat és hibátlan hűtést kivánok ......   :-)  Mi mostanság jöttünk lengyelektől igaz nem fiattal  hanem franciával :-) egy inditómotor minusz ennyi volt a hibalista.

Előzmény: jmos (38961)
zeuszmotoros 6 órája © 38964

Miért  pont Bibione???

Nem értem a magyarokat.A  szomszédban ott van  Caorle,  sokkal  szebb, partja  rendezettebb.Kötelező jelleggel nézzetek át  oda.

Ahogy  haver  mondja  Bibione  nem  szar, hanem  fospermet :)

Előzmény: jmos (38958)
Multipla 7 órája © 38963

Sziasztok!

Ezt a Multit nem látta valaki mostanában?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/multipla/fiat_multipla_1.6_100_16v_elx-8177182

Miénk volt valamikor, most megvenném, ha nincs nagyon leharcolva.

omniahd 8 órája © 38962

Megindult a magyar hintósok áradata Taljánföld felé? :)

Béla,kitartást és kellemes pihenést nektek illetve mindenkinek,aki még nyaralgat vagy csak most készül!

Legalább lesz jó sok beszámoló az itáliai túrákról és szálláshelyekről...

jmos 10 órája © 38961

Haát, mi csak Velencéig merészkedünk most el a 4 hónapos kölökkel :)

Még tegnap hűtőt cseréltem, ma kormány porvédőt és tanktúlfolyást nézek, valami gumi(s) is kellene mert nagyon ráz, de remélem utána már nem lesz gond egész úton. :)

Ez az első külföldi utunk. Magyarországon már beletettem 4000-ret, ebből volt egy 600-as túra rögtön másnap ahogy megvettem :P 

... tudom, bátor vagyok, de nem esett szét ... :)

Azóta meg sok törődést kapott: mondjuk úgy megdupláztam az értékét ;)

Előzmény: bombahoppa (38960)
bombahoppa 11 órája © 38960

Jövő hét vége fele megyünk csak haza, vár még Róma :)

Előzmény: jmos (38958)
bombahoppa 11 órája © 38959

a sör cseh, még hazai beszerzés :)

Előzmény: polgar1 (38957)
jmos 11 órája © 38958

Részvétem. :(

Rossz ilyeneket olvasni.

Az csak hab a tortán, hogy mi is szombat hajnalban indulunk Bibionéba.

Gondolom te már akkor jössz haza, de ha valamit segíthetek, szívesen! Szerszám lesz nálam, no meg egy kis kreativitásért sem kell a szomszédba menni. Esetleg írd meg ha kell valami konkrét alkatrész írd meg. Nem igérek semmit, mert nagyon be vagyok táblázva erre a két napra, de...

Előzmény: bombahoppa (38953)
polgar1 11 órája © 38957

Sziasztok! Mi is megjöttünk a nyaralásból.  Nyaralás előtt megkuplungoztam az autót, ami sokak szerint hülyeség volt, mert nem volt semmilyen tünet, de amikor szétszedtem és látták, hogy talán ha 0.1 mm lehetett a szegecs feje és a ferrodol között akkor elhallgattak.  Még Fiat feliratú Valeo volt benne. A féltengely végein az anyák is gyári szép leütésűek voltak alig bírtam kibontani őket, lehet, hogy még nem szerelték? (Óra szerint 18xxxx km vezérlő szerint 16xxxx km) van az autóban, 1999. 1.6 benzin. Norma időt nem számoltam, mert ráértem meg a műhelybe is besegítettem a helyért cserébe. Csápról csináltam úgy, hogy levettem a bölcsőt is így alulról egyedül mindent megcsináltam csak a visszaemelésben segítettek. A bölcső jobb oldali felfogató csavarjai a két hosszú alig jött ki, mert a rozsda teljesen körbe fogta őket és a száruknál az átmérő már majdnem a felét elvesztette. A menetek hibátlan szépek voltak. A bölcső lemezből készült elég hézagosan azért tud bejutni a víz. Bontóból már szereztem csavarokat, kicserélem őket.

Az utat hibátlanul teljesítette az autó, 1215km, mert a kirándulásokat kihagytuk. A fogyasztás 8.3 körülalakult. A gps szerint padlógázon  150-nél több nem jött ki belőle. Tetőboksz, hat személy, 0.872-es marea ötödik áttétel. Kíváncsiságból egy mérlegre feljártam volna. A hátsótengelytörések miatt bent volt a tüske a v….ba, generátorból is van egy bontott felújított, minden motorikus jeladóból, de ha azokat mind elviszem + szerszámok akkor kellett volna egy utánfutó is meg hát mégis csak nyaralni megyek.  A kerék kulcson kívül semmit sem vittem.

Béla kitartás, sajnáljuk, hogy így jártál, Te legalább nem az autót hibáztatod. Ne sört igyál a digóknak van jó boruk is.

Vilmos a gázos 12 órája © 38956

És még a Csikós volt kalandtúrán mi? Kitartás és HAJRÁ BÉLA!

czm73 12 órája © 38955

Hello!

Szép kis sztori...

A helyedben én rögtön kettőt vennék, valami szép zöldet! Ha trélerrel hozod, akkor is ingyen van! :D

Várom a teleregény folytatását!

Üdv!

multidroid 13 órája © 38954

Hűűű........ bakker, ez ám a coccó a javából!! Nem lennék a helyedben.

A család, hogy bírja a helyzetet?

üdv.:multidroid

bombahoppa 20 órája © 38953

sziasztok

"jól" indult az olasz út, nedves úton megállt előttünk egy vizes pólós talján hölgy Triesztben minden ok nélkül

korábban már taglalta itt valaki az egy méterrrel később megállás esetét, konkrétan ez történt 

fél órája voltunk az olaszoknál, és jöttek a csendőrőök, mentők, rendőrők, tűzoltók (ők csak arra jártak) :)

sérülés nuku, ijedtség közepes, eljutottunk azóta az első betervezett szállásig, holnap Pó-Delta találka magyar multisokkal, nekünk kicsit hervadt, horpadt az arcunk

konkrétan: a palackorrúból pörölyfejű lett

Velence Mestre, délután olasz amicsi Marco ideiglenesen megragasztotta a hűtőt szilikonnal, facebukón már reggeltől kommunikáltam az olaszokkal, még volt olasz kollega is hívott, mizu

lökhárító a francba, géptető a francba, oldalsó elemek csúnyán javíthatók, kihúzatás, hűtő miért szivárog (úgy közlekedek, mint 20 éve a 105-ös skodámmal 50 km, víz utántölt, légtelenít stb.), ez a gyors tünet

első olasz szervízajánlat 3400 €, 10 perc gondolkodás után 2400 €, mondtam, hogy ezért veszek másik hintót és hazahúzom, miután a mellette székelő gumisnál lefeszegettük a gumiról a lököst (ránézésre mondta, hogy a 195/65 r15) nem multira való, max a 60-as verzió)), a szervizes jötte egy 2 nap 1500 € ajánlattal... gumistól szereztem karosszéria lakatos cím, elmegyek meglátogat, megbeszél, nem tudja, nincs se idő se kedv, de kaptunk vizet... most sört iszom, hehe

Marco leakaszt Velence Mestre magasságában, beszélget, szerelget, kis Multifejtörés

Utána több dugó, vmi nem stimm, gőzmozdony (nem Thomas) lesz a Hintóból

holnap helyi szaki, két napig itt vagyunk, meglátjuk, mit ajánl

roaming költség a francba

megnézzük a demolizione (bontó) és használtatópiacot, illetve Luca beajánlva Marco részéről, akitől ő használt cuccot beszerez

2. sör lehűlt, később folytatom, most még elvarrom a fészbukós olasz szálakat

https://www.facebook.com/groups/38388941169/10152644487531170/?notif_t=group_comment

lehet viszek haza egy multit, Marco szerint 400 €-ért is lehet szép példányt kapni, mi a hivatalos menetrend ha menhelyről hazaviszek egy palackorrút, mert asszony kezd megbarátkozni a gondolattal, hogy két Hintó lesz, tavaly is így vettem sátrat, amikor azt mondta hogy lehet, azonnal lecsaptam egyre :) 

lesz még holnap is sztori, csak győzzétek kivárni :)

Degeczi 22 órája © 38952

Nem tudom, fizikailag ráfér-e, de 2%-al nagyobb lenne a kerület, tehát a sebmérőre jobban figyelni kellene majd, mert a megszokott fölfelé csalás helyett közel pontos lenne.

215/45 adna az alap 185/65-el nagyjából egyező kerületet.

Előzmény: roller1 (38950)
gaben711 22 órája © 38951

Szia!

Te már erről az oldalról rendeltél injektorokat a multidba?

INIETTORE IMPIANTO A METANO FIAT MULTIPLA 1.6 BPOWER cod. BOSCH 0280158827 
EUR 78,00 Le spese di spedizione non sono state specificate

Előzmény: Lolliii (38910)
roller1 22 órája © 38950

Használt már valaki 17-es 225/45-ös gumiikat multin? Szemezek egy felni készlettel, amin ilyen gumik vannak csak azt nem tudom, hogy felrakhatóak-e. Szakkörön nincs a listában ez a méret.

Mamuta 1 napja © 38949

Thaaaanks Ezt kerestem!E nélkül lett volna mit gondolkodnom hogy hogy is kezdjek hozzá????Lesz izzó csere...

Előzmény: babarucu (38946)
babarucu 1 napja © 38948

régebben olvastam 50-nél ki hogyan, én mindig 5-be haladok városba faluba

ha nem lógnak a nyakamba vagy ha meg tud előzni aki "siet" akkor településtáblától se váltok vissza kigyorsításkor

babarucu 1 napja © 38947

4,5 az szép       utolsó 4 tankolásom 5,5-ös fogyasztással sikerül vegyesbe szigorúan betartva a 90-et, rövid 110-es szakaszokkal a 8-as és 86-os úton ahol megengedett

minden tankolás totál csurig, és mindnél habzott a gázolaj mint atom  agip

Előzmény: jmos (38915)
babarucu 1 napja © 38946

https://plus.google.com/photos/106733004381157885093/albums/5573149915096305537

Előzmény: Mamuta (38941)
arpi500 1 napja © 38945

sziasztok keresek gyári cd rádiót ha van valakinek kérem jelezze 

Csanak,p 2 napja © 38944

Ismeret az van , de csak a fordulatmérősöket tudom olvasni eobd- ből. Abbol mindenre van  látás , olyan mint egy embernél az ekg :-)

Előzmény: zeuszmotoros (38919)
gaben711 2 napja © 38943

Szia!

Esetleg megtudod mondani hol találom az Ac biztositékját?

Kezelési útmutatóban külön Ac-nak biztije nincs,csak olyat találtam,hogy Elektronikus üzemanyag-befecskendezés (IGN) biztosítékja,de ha azt kiveszem egyből leáll a motor.

Köszi a segítséget

Üdv Gábor

Előzmény: Balu35 (38862)
cmut01 2 napja © 38942

Kis segítség kéne.Hétvégén eltörött a hátsó futómű összekötője.Bontott futóművet keresnék.

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv.:Laci

Mamuta 2 napja © 38941

Emlékszik valaki azokra a belinkelt képsorokra amikben a műszerfalba égőt cserélnek?

Vilmos a gázos 2 napja © 38940

csuklósbuszt? ;D

Előzmény: dokeee (38936)
M.Sanyi 2 napja © 38939

Nem szarral gurigázol...

Ha klimaxos lenne, rá mennék. Annyiért biztosan elmegy.

Előzmény: dokeee (38938)