Keresés

Részletes keresés

Szilárd38 Creative Commons License 45 perce 0 0 152105

Sziasztok.Van egy 210 babettám minden új rajta és mégsem kap szikrát mit tegyek hogy legyen szikra de aszt tudni kell mikor megvetem a jeladót hozzá a mágnestekercset megkarcolta, vissza mentem a boltba ahol vettem és aszt mondták hogy reszeljem hozzá de azóta sincs szikra mi lehet a gond.

Meg van egy kérésem tudna valaki küldeni 207 gyújtásról képeket.

Kistuci 1977 Creative Commons License 5 órája 0 0 152104

Moped Metálosoknak szolgálati közlemény!

2 órakor gyülekezünk a Soroksári út-Határ út sarkán található OMV benzinkúton.

Zsiga üzeni az öreg péknek,hogy ők  13.30-kor találkoznak Méta-Nagykörösi sarkon.

Tóni bácsi Creative Commons License 6 órája 0 0 152103

A fene enné meg!!!! Ha "Az alacsonyra értékeltek elrejtése" felirat melletti OK gombot nyomom meg, akkor működik. Én meg azt hittem, hogy az csak arra a feliratra vonatkozik. :-((((

Tibikém figyelsz??? :-)))))) Levelet is kaptál!!!!

Előzmény: zerger88 (152099)
Tóni bácsi Creative Commons License 6 órája 0 0 152102

Kipróbáltam úgy is. Átállítottam, megnyomtam az OK gombot. Ott most is azt írja ki, hogy "Időben növekvő" Ennek ellenére ha a topikba megyek be, ott továbbra is az "Időben csökkenő" felirat láccik!!!!!!

LacoP21 Creative Commons License 6 órája 0 0 152101

Megelőztél:)

Tiborom, most próbáltam ki, és működik!

Az OK-val természetesen...

zerger88 Creative Commons License 6 órája 0 0 152100

:D
Bal oldalt a kereső felett van egy beállítások menüpont. Ott már megtalálod. :)

Előzmény: TiborGo (152096)
zerger88 Creative Commons License 6 órája 0 0 152099

Hehe
Azzal a sorban nem messze mellette van egy OK gomb, nem árt ha megnyomod ;)

Előzmény: Tóni bácsi (152098)
Tóni bácsi Creative Commons License 7 órája 0 0 152098

Megfogtál Tibikém!

Nekem állandóan az "Időben csökkenő" felirat látszik, és én is hiába állítom át növekvőre, nem változik semmi. :-(((((( Szóval nálam okosabb kolléga kellene a dolog megfejtéséhez.

Pedig valamikor régebben próbáltam valami "őskori" hsz-t visszakeresni, és akkor működött.

Előzmény: TiborGo (152096)
-vacak- Creative Commons License 7 órája 0 0 152097

Gondolom előre 13-as lánckereket tettél, ezért megy így. De ez egyben válasz is a lomha indulásra, sőt dimbes dombos helyen ez nem túl egészséges. Nekem is volt elöl 13-as lánckerék, de csak rövid ideig, mert nem kell emelkedő, szembe széllel is meg fogja érezni a motorod az áttétel változást. A gyűrűcsörgés ne zavarjon, az elvileg idővel elmúlik, ahogy a gyűrűhornyok feltöltődnek égéstermékekkel.

Előzmény: FPJ (152092)
TiborGo Creative Commons License 8 órája 0 0 152096

Igen, ez nekem is így van. A kérdésem az lenne, hogy hol lehetne azt beállítani, hogy alapból a "növekvő" -vel induljon mikor megnyitom, egyáltalán lehet -e?

Előzmény: Tóni bácsi (152089)
53zsiga Creative Commons License 9 órája 0 0 152095

Uraim ez a jó motoros idő!

Mert nem porzik az út!

Egyike bölcs kínai elém mondásának, íme a másik:

53zsiga Creative Commons License 19 órája 0 0 152094

Én bííírom....

Előzmény: Oldbaker (152091)
53zsiga Creative Commons License 19 órája 0 0 152093

Már kellett emailt kapnod!

Előzmény: Oldbaker (152090)
FPJ Creative Commons License 19 órája 0 0 152092

Üdv!

Az előbb szálltam le a motorról,és meg kell osszam veletek,hogy km-óra szerint /autó/ 50 km/h-val,az autóban lévő GPS szerint 46KM/h órával nyomultam a 207-es Babóval.....Hozzáteszem ,a testsúlyom 111.3 kg.,mai mérés szerint....

Kb. 30-35 közötti tempónál van némi gyűrű csörgési zaj,alatta ,felette nincsen,s bár tökig tankoltam a gépet,és hozzávetőlegesen 10 km-et mentem vele,azért a teljesítménynek áldozata is van,az újboli rátöltés alapján kb.4,5 liter a fogyasztás 100-on...

És terhelt állapot után némileg magas az alapjárat.....

Ezt konkrétan le is kakkantom,ha ez a moci ennyire bír menni.

Szerintetek mi a háttér,miért megy ennyire állat módon a masina?

Jövő 7 végén a 71.2 kolós barátnőmet ültetem a motorra,s megnézzük mit tud a gép....

Hozzáteszem a lánckerék elől is cserélve lett a gyorsabb változatra,de,hogy ez ennyit számítson,arra nem gondoltam......

Bár a 0-ról indítás gyorsasága elég szerény,olyan mintha egy autón a kuplung csúszna.....

Üdv:Józsi

Előzmény: FPJ (152083)
Oldbaker Creative Commons License 20 órája 0 0 152091

2017-06-25. Vasárnap

Többször lesz erősen gomolyfelhős az ég, és főleg a nap első felében várhatók záporok, zivatarok. Felhőszakadás és jégeső is lehet. Az ÉNy-i szél megerősödhet. 27 és 34 fok közötti értékeket mérhetünk.

Előzmény: Oldbaker (152090)
Oldbaker Creative Commons License 20 órája 0 0 152090

Azért az normális,hogy 20 órával a buli előtt, még mindig titkos a helyszín???

Előzmény: 53zsiga (152066)
Tóni bácsi Creative Commons License 20 órája 0 0 152089

Az "Időben csökkenő" felirat mellett nekem megjelenik egy kis nyilacska, arra rábökök, és úgy tudom átállítani növekvőre.

Előzmény: TiborGo (152087)
Tóni bácsi Creative Commons License 21 órája 0 0 152088

Arany Tiborom!

Megtettem amire képes voltam, ha át tudtam adni a fiataloknak a szerény tudásomból valamit, annak őszintén örülök. :-))) De vagytok itt páran, akiktől már én kérek tanácsokat. No, én meg ezt köszönöm Nektek!!! :-)))

Nekem, amikor megnyitom a fórumot megjelenik az oldalszámsor fölött egy ablak, amin be lehet állítani, hogy időben csökkenő, vagy növekvő sorrendben akarom-e a hsz-eket nézegetni. Neked ilyen nincs?

Előzmény: TiborGo (152087)
TiborGo Creative Commons License 21 órája 0 0 152087

Nekem mindíg úgy jön be a fórum lapja, hogy "csökkenő" időrendi sorrendben sorolja fel a hsz. eket.

Nem tudod (vagy tuggyátok), hogy mit kell beállítani, hogy a "növekvő" legyen az alap beállítás? Nem lényeges, csak már unom...

Viszont ezzel a beállítással most 12 évvel ezelőtti bejegyzések jelennek meg és mindíg bele is olvasok.

Tóni Bácsi! Őszintén mondom, hogy ebben a büdös életben nem lesz másik ember, aki olyan végtelen türelemmel, hozzáértéssel okította, magyarázta el mindíg a fórum lakóknak a Babetta lényegi dolgait, mint Te! Mostmár jóval több, mint egy évtizede. Bármely időszakban mindíg ez látható.

Köszönjük Neked és ez maradjon is így még jónéhány évtizedig!! :)

Előzmény: Tóni bácsi (152086)
Tóni bácsi Creative Commons License 22 órája 0 0 152086

Akkor reméljük, hogy Marx elvtárs nem szól bele a motorjaink működésébe! :-))))))

Persze, láttunk már meggyfán pókot, vagy súrolókefén részeg sündisznót. :-)))))

Előzmény: 53zsiga (152078)
Tóni bácsi Creative Commons License 23 órája 0 0 152085

Köszi Tiborom! Valamennyire ismerem, csak korántsem úgy, mint pl. Te! :)

Én sem igazán tudom elképzelni az említett szituációt, ezért kérdeztem Laci bácsit, mert neki sokkal több az ilyen irányú tapasztalata, mint nekem.

Előzmény: TiborGo (152074)
SirHedge Creative Commons License 23 órája 0 0 152084

Sziasztok!

Na meg volt a hétvégi nagy szerelés. Hát húzósabb volt mint gondoltam hogy lesz. Szétszedtem a tanksapkát és citromsavos fürdőt vett ahogy tanácsoltátok és tökéletes lett a végeredmény. A másik probléma már több időt vett igénybe. Első kerék nagyon bénán állt, előröl lehetett látni hogy nincs rendben valami, mintha lenne benne pár fok dűlés és hát lötyögött is rendesen a villa. Szétkaptuk rendesen mint foxi a lábtörlőt :D Hát egyik persely itt másik ott bal oldalt lenti persely fel volt csúszva a fenébe..... Új persely gyártás de a vissza szerelés sok időt vett igénybe. Most még érezhetően be kell kopnia de már 1000x jobb és megszűnt a dűlés is és a lötyizés is. Kezd összeállni. Most megint járkálok majd vele aztán kiderül min kell még mókolni. Remélem már nem sok mindenen. Bár elég bénázósan indul el, hajtom és ha beindul megállok a hajtással egyből meg is áll, gázt adok neki hogy meg tudjam tartani és utána megmarad. Na de ez egy másik eset :D

FPJ Creative Commons License 25 órája 0 0 152083

Sziasztok!

Na úgy néz ki az én "munkás" mocim is kezd éledezni.A múltkor már mentem vele 2-szerre 19 km-et,jó is volt,de utána elkezdte fosni a benzint a levegőző nyílásnál ahogy rányitottam a benzin csapot.

Szétszedtem a karbit,nincs semmi gond vele,szerintem a tűszelep karja leakadt az úszó száráról.Szétszedtem,kitisztítottam,belefújva jó a tűszelep,majd összeszerelés után injekciós tűvel feltöltöttem a Jikovot benzinnel,

és a csövön láttam,hogy megáll a szint egy idő után,és nem ereszti ki a lét a levegőző furatnál.

Hozzátartozik a dologhoz,hogy a próbák során bekrepált a gyújtó tekercs,ezért egy új lett forrasztva a gyújtáshoz,az egész gyújtás egység FAGY-ra lett cserélve,S mikor ez a benzinvesztéses hiba előjött,még a szikra is elment.....,meg eltört a gáz bovden....

Kezdésként kicseréltem a gyertya pipát,s láss csodát megy a gép.Nem látszik az eredeti pipán semmi sem,de egyetlen 1 gyertyával sem adott szikrát,pedig 4 darabbal is próbálkoztam.

Most azt mondhatom,rengeteg cucc új a motoron:

mindkettő lánc,FAGY gyújtás,gyújtó tekercs,gyertyapipa,új hátsó lánckerék,hátsó fékpofák,gyertyakábel,mindkettő fékhuzal,gázbovden,karburátor tömítés...

Remélem most már ismét harcképes lesz a vas,mert igen csak sokat szívtam vele én is,és húsvét óta dolgoztam a motoron....

/kevés szabadidőm miatt/

Üdv:JÓZSI

TiborGo Creative Commons License 26 órája 0 0 152082

Zolim, megjött a Sárika Bécsből!

Fel is dobtam, napfényben is süt, mint a bolond pék! :)))

Előzmény: miko? (152039)
medicin Creative Commons License 1 napja 0 0 152081

úgy volt megyek, még nem adtam fel!

Előzmény: 53zsiga (152066)
semmipánik Creative Commons License 1 napja 0 0 152080

Szia!

Köszi szépen. Mit mondjak, most lettem kész az alátétekkel, szét flexeltem a jó...át is és már egy darab befőttesüveg tető sem maradt, erre itt a hézagoló. Ahol ma vettem a cuccot a ott nem volt. Na mindegy a jövőhéten akkor veszek, addigra kiderül kell-e még valami.

Előzmény: moyos (152077)
4728ITI Creative Commons License 1 napja 0 0 152079

Teljesen jól írtad le a tirisztor szerepét. Mivel a trafóhoz egy kondenzátoron keresztül csatlakozik, semmilyen kárt nem tud okozni a trafóban. Ha viszont a tirisztor zárlatos lesz, akkor a töltőtekercs kerülhet bajba.

Előzmény: TiborGo (152074)
53zsiga Creative Commons License 1 napja 0 0 152078

Valóban nehezen képzelhető el inkább fordítva, de ha a Marx Károly akarja még a kapanyél is elsülhet.

Előzmény: Tóni bácsi (152072)
moyos Creative Commons License 2 napja 0 0 152077
Előzmény: semmipánik (152076)
semmipánik Creative Commons License 2 napja 0 0 152076

Vettem gyújtótekercset is, hátha ..., meg alátétet szerettem volna a lendkerékhez, mert nincs hasonló méretben itthon egy sem, még átalakítással sem, de nem kapható. Szóval most csinálnom kell egyet vagy sörös- vagy konzerv- vagy befőttesüveg tetejéből, baromi nagy munka lesz, már előre izzadok :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!