Keresés

Részletes keresés

vigo01 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 1155

Sziasztok

 

Én nem vagyok allergiás, csak kevesebb port szeretnék a lakásba ami 40m2. Nem is párásítani kellene. Látok légtisztító készülékeket 30eFt-tól. Vkinek van tapasztalata ezekkel? 

evita2000 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 1154

Sziasztok!

Leitz TruSens légtisztítóm van, jelzi, hogy a szénszűrőt cserélnem kell. Ma vasárnap van, keddre fog megérkezni a megrendelt új szűrő.
Mi a következménye, ha így használom keddig? (Elromlik, többet fogyaszt, hamarabb tönkremegy a HEPA szűrő?)
Erről sehol sem írnak a dokumentációban, feltételezik (?), hogy mindig azonnal ki tudom cserélni.Garancia feltételek között sincs kiemelve, de persze biztosan "nem előírásszerű" használatnak számít.
Használjam így, vagy ne?

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.08 0 0 1153
Sabeur Creative Commons License 2020.09.26 0 0 1152

Sziasztok, 

 

Egy cipőben járok itt többőtökkel, nálam is nagyon száraz a 4. emelet, repkednek a porszemek, és tudom, hogy a fűtési szezonnal ez dúrvább lesz. Mindenképp egy párásító-légtisztítót szeretnék, ár kevésbé számít, inkább a jóság, mert annó asthmaval is diagnosztizáltak, nos mára ez nagyon enyhe de olykor szokott hurutus köhögésem lenni, elhúzódú mértékben az év folyamán. 

 

Ki mit ajánlana, én ezt néztem ki, ti elégedettek vagytok a készüléketekkel, mit vennétek? 

Néztem a Boneco termékeit is, de így mint laikus nekem ez a termék ragadta meg első körben a fantáziámat:

 

Philips AC2729/51 Series 2000i

 

Köszi a válaszotok,

parabell Creative Commons License 2020.09.06 0 0 1151
ddsteel Creative Commons License 2020.05.25 0 0 1150

Hali, annak, aki profi légtisztítót keres, most helyhiány miatt felszabadult egy Philips légtisztító, 1,5 év gari van rá. https://hardverapro.hu/apro/philips_ac3259_10_series_3000i_legszuro_virusszuro/friss.html

Laguna ll (2003_1.9dci Creative Commons License 2020.02.27 0 0 1148

Sziasztok!

 

 Szeretnék vásárolni egy légtisztító készüléket, de picit bizonytalan vagyok. Ehhez kérném a segítségeteket.

 

 

 A háló, olyan 20nm, konvektoros fűtésű. Elég poros (A konvektornak köszönhetően..) És talán száraz is a levegő. Amikor a napfény besüt az ablakon, szemmel láthatóan repkednek a porszemcsék a levegőben.

  Sajnos hiába musunk fel naponta 1x, 2x, a por folyamatosan jelen van..  Bizonyára mások is szembesültek ezzel a problémával.

  Tudnátok valami hatékony készüléket ajánlani 30K környékén, ami használható??

Válaszokat előre is köszönöm.

versal01 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 1148

szia!

 

Ugyanebben a cipőben jártam. Én így oldottam meg:

 

1. Xiaomi 2. Zepter. nyári +tartaléknak.

 

több helyiség esetén egy olyat javaslok, ami kiírja a szennyezettséget. Így feleslegesen nem kell pörgetni a cuccokat, ha nincs mit kiszűrni.

Pl Xiaomi Air purifier 2S,

 

Másodgépnek ami nem baj, ha nem teljesen halk egy gazdaságosabb verzót dobtam össze:

Vegyél egy használt, Zepter Therapy air-t pl 10 ezer forintért. Pl. PWC 504. Ezt fityingekért utánaddobják, a termékbemutatókon megkattant nagymamák hagyatékából.

A szűrőket kiveszed, és a nagy első szűrője helyébe veszel 2 db Ford Focus / tranzit pollenszűrőt. mely lehet aktív szén szűrő (3000 Ft / 2db - XVIII.ker szűrőcenterben) Mely maradéktalanul, farigcsálás nélkül belepasszol.

A műanyag kazettás aktív szén szűrővel lesz 10 perces barkácsmelód. Kicsíped a kazetta felső rácsozatát, és kikaparod az elhasznált aktívszén szűrőjét, és leresezled a keret vállát.

megrendelsz egy ilyen HEPA szűrőt:

Hepa Filter Replacement for B-785B kb 8 ezer ft.

Ezt méretre tudod vágni egy fűrészélappal. 3 teljes darab kijön belőle. A réseket (széleit) melegragasztóval folyatod be, finoman.

 

Ezzel a Zepteres átalakítással egy teljes értékű PM2,5 ös szűrést érsz el, mely már baktérium szintű. sóval, ha kell meg tudod oldani az otthoni tiszta levegőt nagyon gazdaságosan.

 

A zepter mellett is lehet aludni a Xiaomi visont extra halk

 

 

Előzmény: jazobe (1146)
elzee Creative Commons License 2019.06.17 0 0 1147

Nekem Boneco w490 van itthon, tökéletesen elégedett vagyok mind a légtisztító, mind a párásító teljesítményével. Fűtési szezonban a 25-30% közötti páratartalmat folyamatos üzemmel 50% környékén sikerül tartani

Előzmény: Törölt nick (1145)
jazobe Creative Commons License 2019.03.09 0 0 1146

Sziasztok,

légtisztítót szeretnék a lakásba.

75 nm, 280 cm belmagasság, 7 helyiség.

Teljesen laikus vagyok a témában.

Ami biztos, hogy a levegő elég szennyezett (forgalmas út mellett, földszint).

Ablakok cserélve lettek, de szellőztetni időnként kell.

Akkor lehet választani, hogy a benti elhasználtat szívjuk, vagy kintről a frissen szennyezettet.

Allergia, orrfolyás, orrdugulás, aszthma, sokszor nátha és baci.

Egy párátlanító már működik, de sem port, sem más szennyeződést, sem vírust nem szűr.

Mindet jó lenne, ha megoldaná, az meg külön jó, ha csendesen működik.

Van erre valami megfelelő megoldás?

Elég egy nagyobb kapacitású, vagy esetleg több készülék több helyre?

Ajánlott típus esetleg, amivel jók a tapasztalatok?

A neten hiába nézem, mindig az a legjobb, amit épp olvasok.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1145

Sziasztok!

 

Eddig Stadler Form Oskar párásítót használtam a hálószobákban, most nézem mit vehetnék egy 30m2-es nappaliba. Kizárólag párásítást szeretném, levegőtisztításra nincs szükségem.

 

Amiket néztem: Airbi Prime, Boneco W490.

 

Ha valakinek friss tapasztalata ezek közül valamelyik párásítóval, meg tudná osztani?

 

Nekem az Airbi tetszik, de nem szeretem ha a párásító kedve szerint 40-60% között tartja a páratartalmat. Ezt én szeretném beállítani.

 

A Boneco-n elvileg be lehet állítani a kívánt páratartalmat, de nekem nem tűnik hatékonynak az, hogy van egy ventilátor a tetején, ami behúzza a levegőt és utána nincs semmi más ventilátor ami kifelé is tolná a párás levegőt. A mostani Oskar hihetetlen hatékony azáltal, hogy a betétek felett van rögtön egy nagy ventilátor ami kifelé fújja a párás levegőt. Szóval a Boneco nekem egy kicsit inkább a légtisztításra megy rá, mint a párásításra.

 

Ha egyik mellett sem tudok dönteni, akkor marad az Oskar Big.

 

Köszönöm,

Dávid 

obscure Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1144

Sziasztok, szeretném csökkenteni a lakásban a pormennyiséget, illetve allergiás is vagyok. Nedvesíteni nem akarok, kiszűrni kellene ezeket. Első blikkre a xiaomik jönnek szembe. Kérdésem, hogy helyiségenként kell elhelyezni őket, ugye, úgy a hatékonyabb?

 

Az jó megoldás, ha van a nappaliban (30m2) egy nagyobb, a hálóban (14m2) egy kicsi?

mondjuk: 

 

https://lpv.hu/legtisztitok/blueair-legtisztito-bluepure-221

 

https://lpv.hu/legtisztitok/blueair-bluepure-411-legtisztito

 

esetleg ezek a xiaomik?

 

vagy?

 

köszönöm a válaszokat!

 

 

 

 

 

 

 

 

Nannics Creative Commons License 2018.10.10 0 0 1143

Sziasztok,

van tapasztalat, vélemény a nikken légtisztító berendezésekről?

köszönöm,

 

elzee Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1142

Ha valakit érdekel, van most egy eladó Boneco 2055D légmosóm.

 

http://boneco-hungary.hu/termek/boneco-2055d-legmoso-elektrosztatikus-digitalis/9

 

Bővebben e-mailben: elzee@freemail.hu

 

 

geosol Creative Commons License 2018.02.15 0 0 1141

Igaz, hogy a limited fölött van, de legalább jó: Daikin. Most vettük, automata módon többnyire totál csöndben dolgozik, de amikor ,,megérezte" a hajlakkot, rögtön felpörgött. Kitűnő masina, mindenkinek ajánlom, aki nem 1000 méter fölött lakik.

Előzmény: GazdaMate (1137)
elzee Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1140

Valamennyire biztos melegíti, bár 48W nem sok mindenre elég. A szálló por ellen tuti nem jó megoldás, levegőt nem tisztítja - így sokallom az árát.

Előzmény: Szl999 (1139)
Szl999 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1139

Sziasztok!

 

Az Airfree E80-ről mi a véleményetek? Nem is értem, hogy működik. Forró levegővel pusztítja el a gonoszt? Akkor ez melegíti a környezetét?

https://szellozoshop.hu/haztartasi-levego-fertotlenito/40-airfree-e80-levego-fertotlenito.html

köszi,
Szl

elzee Creative Commons License 2018.01.13 0 0 1138
Előzmény: GazdaMate (1137)
GazdaMate Creative Commons License 2018.01.05 0 0 1137

Sziasztok. Tudnátok ajánlani olyan légtisztítót ami egy fodrászüzletben helyt áll? Mondjuk olyan 70ezer nagyon max 100eze ft ig. 18m2 a helyiség kb. Az a probléma ,hogy sok a lakk meg az ammónia stb stb....  Szóval valami olyan kellene ami nem pénzkidobás.. Tudom elszívás stb stb de nem salyát hanem lakszöv... Esetleg stadler form viktor? Lényeg ,hogy aktívszenes legyen. Köszi előre is.

elzee Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1136

Üdv,

 

én egy légmosót ajánlanék, Boneco 2055D vagy Boneco W490.

 

http://boneco-hungary.hu/termek/boneco-2055d-legmoso-elektrosztatikus-digitalis/9

 

http://boneco-hungary.hu/termek/boneco-w490-legmoso-legtisztito/4352

 

Mindkettő csapvízzel üzemel, évente egyszer kell bele egy ezüst ionizáló rúd (~ 9000.- Ft) Ha nagyon kemény a víz, akkor kéthavonta érdemes vízkőtleníteni, amihez kell 2 liter 20%-os ecet (700.- Ft)

 

Ha érdekel, keress meg mailben (elzee@freemail.hu) valószínűleg tudok ezekből egyet az általad írt költségkereten belül.

Előzmény: ._Panka_. (1134)
viet83 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 1135

Sziasztok!

Vettünk egy Scarlett SCAH986E07 aromaterápiás párásítót. Az lenne a kérdésem, hogy Salvus vízzel ez a gép használható-e?

Előre is köszi!

._Panka_. Creative Commons License 2017.11.13 0 0 1134

Kedves Hozzáértők, tapasztalattal rendelkezők!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Adva van egy kb 49 m2 alapterületű óvodai csoportszoba (kb. 280-as belmagasság).

Szeretnénk a gyereknek beszerezni egy megbízható párásító berendezést, mivel gyakran náthásak és sok ekcémás gyerkőc is van.

 

De mégis milyen párásítót lenne érdemes megvenni?

Kutakodtam, de elvesztem a sok információ között...

Kb. 50-70e a bevállalható költség, és a cél a megfelelő párásítás mellett az egyszerű használat (csapvíz, esetleg Salvus víz is, minimális üzemeltetési macera, nem fér sok minden az ovónők/dadusok/szülők idejébe).

 

 

Gini Rincsi Creative Commons License 2017.09.17 0 0 1133

Sziasztok szeretnek érdeklődni hogy esetleg erdekelne e valakit egy ilyen légszennyező tisztító :

 

HEPA filter
Aktívszén szűrő
Automatikus működés
Légszennyezettség érzékelő
CADR minősítés
3 féle HEPA szűrő
Okos telefonról vezérelhető
Távirányítós érintő-kijelző
Légúti allergiára kifejezetten ajánlott

A páromtol kaptam de kihasználatlanság miatt eladóvá vált . Sajnos a költözés során a doboza és a Szamla elkeveredett csak a porzsákJa van meg ! Gyonyoru állapotban Vaj szinte tényleg csak pár alkalommal használt várom erdeklodoket ha lehet a megadott mobil számon köszönöm Fitero Rinaldo Gino +36703540529

 

elzee Creative Commons License 2017.02.06 0 0 1132

Szia, nem ugyanaz a modell, de ugyanaz a gyártó. Itthon van két Boneco W490 és egy Air-O-Swiss 2071. Ha nem kell HEPA szűrő, akkor az első modell tökéletesen elég. A Belvárosban lakunk, elképesztő mennyiségű mocskot mos ki a levegőből...

 

http://boneco-hungary.hu/termek/boneco-w490-legmoso-legtisztito/4352

http://boneco-hungary.hu/termek/air-o-swiss-2071-hepa-szuros-kombinalt-parasito-legtisztito/1982

 

Előzmény: Order of Hermes (1130)
Kara_kán Creative Commons License 2017.01.29 0 0 1131

A 6 legjobb légtisztító szobanövény (a NASA ajánlásával)

Ami a legfontosabb: nem kerülnek tíz- vagy százezrekbe!

Order of Hermes Creative Commons License 2017.01.27 0 0 1130

Szervusztok, 

 

A feleségem állandóan köhécsel, valszeg porallergiája van.  Gondoltam beszerzek egy légtisztítót, most a Boneco P500-al szemezek, van erről valakinek tapasztalata esetleg? Mennyire hatékony, ilyesmik...

Polgár Attila Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1129

Lux AC6 bekapcsoláskor csak búg ventillátor nem forog.

Valaki esetleg beleszaladt már ebbe a problémába?

Házilag valami megoldás esetleg.

Gondolom a szervíz elkéri a fél gép árát a javításkor.

 

shade33 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1128

Olyan HEPA légtisztítót keresek, aminek van ultrahangos párásító funkciója is.

Winix AW600-t találtam elésőre, tapasztalat?

Tudnátok ajánlani más hasonló készüléket?

 

Dr. Klíma (X) 2017.01.25 0 0 1127

Szia

írj egy privát mail-t. Lesz megoldási javaslatom.

Doki

Előzmény: Törölt nick (1125)
glad Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1126

Korábban írtam, hogy Boneco (AIR-O-SWISS) légmosót használok. Most befutott egy kérdés privátba, de inkább ide válaszolnék, hátha más is érdekelt: nem rossz készülék, főleg panelba a száraz levegő miatt, de kissé fapados és ahhoz képest drága. Légtisztításra ma már lehet, hogy inkább az alább linkelt készüléket próbálnám ki (de persze nem próbáltam ki így nem tudom, hogy jobb-e). Amikor vettem, akkor ár/érték arányban jó volt.  

Előzmény: glad (1109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!