Keresés

Részletes keresés

h3o Creative Commons License 2007.02.24 0 0 780

Bejutott a skót kupa elődöntőjébe a Hibernian, a győztes gólt Sowunmi szerezte. A 17 éves Gróf Dávid a legutóbbi bajnoki után ismét helyet kapott a kispadon

h3o Creative Commons License 2006.05.13 0 0 779
Véget ért a cseh bajnokság, a Slovácko 7. lett.
h3o Creative Commons License 2006.05.11 0 0 778

Gyerünk, Thomas!

h3o Creative Commons License 2006.05.03 0 0 777

Na, ez álhír volt, csak a cseh hírportál tréfált meg, mivel összekeverték az eredményeket

Előzmény: h3o (776)
h3o Creative Commons License 2006.05.03 0 0 776

Ismét a hosszabbításban kapott ki a Slovácko, a már bajnok Liberectől, 2-1-re.

A hazaiak gólját Róth labdájából Sowunmi szerezte

h3o Creative Commons License 2006.03.22 0 0 775

Az újságíróknál is sikeres volt: a legtöbb (8) szavazattal került be a forduló válogatottjába a kilenc médium közös szavazásán

 

Előzmény: h3o (774)
h3o Creative Commons License 2006.03.22 0 0 774
Sowunmi nagy szóló-góljával győzött a hétvégén a Slovácko, ha jól értem, valami jutalmat is kapott, mert a szurkolók őt szavazták meg a mérkőzés legjobbjának. A bíráskodás a magyar színvonalon lehet, mert múlt héten - pályafutása alatt először - kiállították Thomast, de úgy látszik, ezt végül törölték.
h3o Creative Commons License 2006.03.04 0 0 773

Ma a listavezető Liberec ellen Sowunmi góljával egyenlített a Slovacko, ám akárcsak a múlt héten, ismét a 94. percben kapott góllal vesztettek.

Lucilius Creative Commons License 2006.01.15 0 0 772
Nem ligakupa, ez egy téli felkészülési torna. Az igazat megvalva fogalmam sincs, mekkora presztizse van ennek a tornának, évek óta nem voltam kinnt Csehországban.
Előzmény: h3o (771)
h3o Creative Commons License 2006.01.15 0 0 771
A ligakupában (ha jól értem) nyert 3-0-ra a Slovácko, Sowunmi és Róth is gólt szerzett.
h3o Creative Commons License 2005.12.04 0 0 770

Az érdeklődő milliókat tájékoztatom:

Győzött a Slovácko, Thomas végigjátszotta a meccset, Róth nem lépett pályára

h3o Creative Commons License 2005.11.19 0 0 769

Továbbra is borzalmasan szerepel a Slovácko, csak 2:2-t játszottak a Sigmával.

Az első gólt Thomas szerezte.

Lucilius Creative Commons License 2005.11.02 0 0 768
"...technicky vyspělý Sowunmi..."

Szó szerinti fordításban technikailag fejlett Sowunmi. :-)
Előzmény: h3o (767)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 767

,,...a technikás Sowunmi''

 

Úgy tűnik, ahol van foci, ott még hozzáértő újságírók is vannak...

h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 766

Köszönöm a fordítást!

Az MFD internetes változata nekem csak a jó adatbázisok miatt tetszett meg, de megnéztem a linket, ez tényleg jobb forrás, ugyanis náluk Thomas a gólszerző:)

 

 

 

 

Előzmény: Lucilius (765)
Lucilius Creative Commons License 2005.11.02 0 0 765
www.deniksport.cz

Az előbb lemaradt.
Előzmény: Lucilius (764)
Lucilius Creative Commons License 2005.11.02 0 0 764
"A mai meccsen már az elejétől a hazaiak -az elmúlt év kupa döntősei - voltak az aktívabbak. Latámadással ellehetetlenítették az ellenfél játékát, úgyhogy legtöbbször az észak-csehországiak térfelén folyt a játék.

Elsőnek Postulka kapus a védő Róth ijesztette meg, majd nem sokkal később Sowunmi vágta át magát a Teplice védelmén keresztül, de Postulka időben kifutott. A Tepliceieknek komoly gondjaik voltak a támadás szervezéssel, kitöréseik általában véget értek a kezdőkörnél, így Drobisznak nem volt semmi dolga.

Ellenfelének (a másik kapusnak - Luc. megjegyzése) ellenben állandóan figyelnie kellett. A Tepliceieknek főleg a technikás Sowunmi okozott gondot. A 35- perceben az ellnfél védőit sóbálvánnyá változtatta, de éles lövését Postulka bravúrosan kikaparta.

A hazaiak fölényüket csak a szünet után koronázták meg, és Róth az 57 percben ballal, pont az oldalsó kapufa mellett küldte a labdát a hálóba. 5 perccel később Ivana lábában volt az előny növelésének lehetősége, aki átcsúszott a Teplice lezser védelmén, de próbálkozát Postulka hárította."

Amúgy látom, hogy az MF Dnes sportrovatát forgatod. Kifejezetten jó sport rovat, de ha a cseh sport újságra vagy kíváncsi, akkor megadom a címet. Egy hibája van, az hogy cseh nyelvű. :-)

Előzmény: h3o (763)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 763

A bajnokságban továbbra is gyengén szerepel a Slovácko, a magyarok érkezése óta csak egyszer győztek, bár vereséget is csak egyszer szenvedtek, így a múlt heti edzőcsere után (Molnár helyett Stanislav Levy) továbbra is a 13. helyen állnak. A kupában viszont ismét nyertek 2-0-ra, a bajnokságban második Teplice ellen. Az első gólt (egy közeli kapáslövéssel) a hétvégén is betaláló Róth szerezte, Sowunmi labdájából (ha jól fordítottam:)

 

Az alábbi részben még szó van a magyarokról, de már nem igazán értem, ha valaki lefordítaná, hálás lennék.

 

idnes.cz:

V dnešním utkání byli od začátku aktivnější domácí, finalisté posledního ročníku soutěže. Napadáním znemožňovali soupeři rozehrávku, takže se většinou hrálo na polovině Severočechů.

Jako první vystrašil gólmana Poštulku obránce Róth, za okamžik se proháčkoval obranou Teplic Sowunmi, ale Poštulka včas vyběhl. Tepličtí měli velké problémy s přechodem do útoku, jejich výpady většinou skončily už ve středovém kruhu a Drobisz byl bez práce.

To jeho protějšek musel být neustále ve střehu. Teplickým motal hlavu hlavně technicky vyspělý Sowunmi. Ve 35. minutě proměnil soupeřovy obránce v solné sloupy, ale jeho ostrou střelu Poštulka bravurně vyškrábl.

Domácí korunovali převahu až po přestávce a v 57. minutě Róth poslal míč levačkou k pravé tyči. Za pět minut měl pojistku na kopačce Ivana, který se prosmýkl ležérní obranou Teplic, ale jeho pokus o hokejový blafák Poštulka vystihl.

h3o Creative Commons License 2005.09.22 0 0 762

Thomas a kupában is betalált, a Mutenice ellen 2-1-re nyert meccs első gólját szerezte.

Ez még a Sparta-meccsről van:

h3o Creative Commons License 2005.09.21 0 0 761

Köszi szépen!

 

Találtam egyébként egy hosszabb (és bizonyára igen egyszerű nyelvezetű) cikket az idnes.cz-n a debütálásáról, és legnagyobb meglepetésemre egy internetes szótár segítségével egy-két szótól eltekintve sikerült lefordítanom magamnak, úgyhogy megtudtam, hogy Thomas rendkívül könnyű találatnak minősítette a gólját. Sőt, a kézzel-lábbal kifejezést csehül is megismertem, mivel a többiek csak így kommunikálnak vele, kicsit furcsálltam is, hogy az angol mellett Czinege és Horváth nevű csapattársa eszerint magyarul sem tud.

Mindenesetre, ha egy cikkben előkerülnek a visszahúzós cselek, az esernyők, meg a cimbalomszög, akkor még kérni fogom a segítségedet:)

Előzmény: Lucilius (760)
Lucilius Creative Commons License 2005.09.21 0 0 760
"Míč z Malárovy hlavy padl ve 42. minutě obloučkem na břevno a o chvíli později se ocitl sám před Blažkem Sowunmi, jenž se ale šance lekl a ve snaze přehodit brankáře jen špatně trefil míč.
Těsně po přestávce už se ale domácí dočkali. Ivana unikl po pravé straně, jeho střelu stačil Blažek jen vyrazit před dobíhajícího Sowunmiho a ten při svém prvním zápase ve slováckém dresu hlavou poslal míč do sítě. "

Malár fejéről a labda a felső kapufára hullott, majd nem sokkal kiésőbb Sowunmi Blazek előtt egyedül találta magát, de megijedt a helyzettől, és a kapus fölött megpróbálta átemelni a labdát, de rosszul találta azt el.
A hazaiak azonban rögtön a szünet után "bevárták" (ez kicsit informális mondat, azt jelenti, h. minden az elképzelésük szerint alakult). Ivana jobb oldalon elfutott, lövését Blazek csak a berobbanó Sowunmi elé tudta kiütni, és ő az első Slováckói mezben lejátszott mérkőzésén fejjel küldte a labdát a hálóba.

Ezt jelenti.
Üdv!
Előzmény: h3o (758)
h3o Creative Commons License 2005.09.19 0 0 759

FTC.hu:

Sowunmi Thomas néhány nappal ezelőtt igazolt a cseh Slováckohoz, és a Sparta Praha elleni összecsapáson debütált új együttesében - góllal.
- Ez volt az első mérkőzésem a Sparta ellen, hiszen amikor tavaly ősszel a Ferencváros a prágaiakkal játszott a Bajnokok Ligájában, egyik mérkőzésen sem kaptam lehetőséget, és így gólt sem szerezhettem, pedig milyen sokat ért volna az akkor - mondta egykori támadónk. - Örülök, hogy ezt legalább most sikerült pótolnom, ráadásul az első meccsemen, és ezzel örömet szereznem a szurkolóknak. Ugyanakkor nem vagyok még 100%-os formában, és az önbizalmam sem a régi még. Jó érzés volt viszont, hogy a lefújást követően rengeteg újságíró volt kíváncsi rám. Igaz, egyelőre csak angolul tudtam felelni a kérdéseikre, csehül ugyanis még csupán egy mondatot tudok, ami nagyjából annyit jelent: "jó meccs volt". Ez valóban az volt...

h3o Creative Commons License 2005.09.17 0 0 758

Sowunmi gólt szerzett a Sparta elleni győztes meccsen az alábbi módon:

 

Míč z Malárovy hlavy padl ve 42. minutě obloučkem na břevno a o chvíli později se ocitl sám před Blažkem Sowunmi, jenž se ale šance lekl a ve snaze přehodit brankáře jen špatně trefil míč.

 

Těsně po přestávce už se ale domácí dočkali. Ivana unikl po pravé straně, jeho střelu stačil Blažek jen vyrazit před dobíhajícího Sowunmiho a ten při svém prvním zápase ve slováckém dresu hlavou poslal míč do sítě.

 

Ha jár erre egy csehül tudó, akkor legyen kedves árulja el a megfejtést

Lucilius Creative Commons License 2005.09.09 0 0 757
A Slovácko 2 vagy 3 éve (még Staré Mesto néven) végigbundázta a cseh bajnokságot...
Nem tudom miért jó ez a csapat Thomasnak. Szvsz ha Magyarországon marad, jobban járt volna.
Előzmény: h3o (756)
h3o Creative Commons License 2005.09.09 0 0 756

Szóval a Slovácko lett a befutó. A Slavia persze nagyobb név, de amikor beszélgettem a drukkerekkel, értetlenkedtek, hogy miért akar Sowunmi odamenni a Fradiból, mikor a klub a csőd szélén van, és hónapok óta nem adtak fizetést. (Igaz, hogy eddig a Carrefour, most meg a cseh légitársaság a főszponzoruk, de úgy látszik, ez olyan, mint a Fradi meg a tmobile. A BL-részvétel lett volna a megoldás, akkor talán Lisztes is odament volna) A játékoskeretük is eléggé meggyengült, bár ifjúsági válogatottjaik még vannak, mindenesetre a válogatottba egy jó Slaviából egy jó formában levő Józsi sem tudott bekerülni, ami aggasztó, úgyhogy ennyi esély a Slaviát idén talán megelőző Slováckóból is van a meghívóra. Én jobban örültem volna, ha összejön a skót szerződés, az a stílus lenne hozzáillő, itt azért el lehet tűnni, de persze a cseh bajnokság is erősebb, mint a magyar, elég a Sparta, vagy a Sigma eredményeire gondolni, és pár éven belül biztos a Slavia is összekapja magát.

SOK SIKERT, THOMAS!

Előzmény: h3o (755)
h3o Creative Commons License 2005.07.26 0 0 755

Thomas gólpasszt adott a Slavia győztes meccsein az Offenbach és a Strassbourg ellen. A cseh bajnokság ezüstérmesének vezetői elégedettek a teljesítményével és szeretnék leigazolni.

 

h3o Creative Commons License 2005.05.31 0 0 754

Thomast a válogatottba!

Most már azt mondom, bármely posztra, mert ma balhátvédként is többre mennénk vele

h3o Creative Commons License 2005.01.16 0 0 753
Ha a múltkor a pechsorozatot hoztam fel, akkor most, a második járomcsonttörésére már nem is tudom, mit mondjak. Persze, mint három éve, most is lejátszott azért egy meccset utána.
Előzmény: h3o (751)
nemeth_b Creative Commons License 2004.11.08 0 0 752
de abban alighanem egyetértünk hogy sowunmi többre is vihette volna, mint ami lett végül. a fradiba igazolása után nem is számítottak rá, sokszor csak a tartalékban játszhatott. lászló csaba azonban jobb edző minthogy sasukat meg szkukalekeket játszasson, sowunmit meg tartalékolja...
Előzmény: h3o (751)
h3o Creative Commons License 2004.11.07 0 0 751

Most viszont neked válaszolgathatok:)

Akkor a külföldi szerződés nem Thomas igénytelensége miatt maradt el, hanem a 99 telén elszenvedett sérülése és a furcsán sikerült műtétje miatt (Dferrbe 2001-ben ment), és a karrierje alakulásában a teljesítménye mellett azért a hihetetlen pechsorozat is szerepet játszott, hiszen mikor az Ajaccióba szerződött, pár nap után bebörtönözték az edzőjét, az új edző pedig nem bízott benne, ezután a 02/03-ra teljesen széteső Dunaferrbe tért vissza, ahol többnyire védőt kellett játszania, aztán csődbe is ment a klub, utána jött a lábtörés és egy év szünet, és mire visszajátszotta magát a Fradiba, jött az új edző, aki homályos okokból két hónapig a keretbe sem tette be.

Előzmény: nemeth_b (749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!