Keresés

Részletes keresés

Regike Creative Commons License 2007.09.20 0 0 261

Köszönöm, hogy segítetek emlékeznem e szép clubra, Magyarország dicsőséggére!

 

Már nem soakat kell ám várni!:)

 

 

Forza Azzurri

Forza Juve!

 

Ciao.

 

Gin

Conceicao Creative Commons License 2007.06.23 0 0 260
Az NB II-es labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában, 1997-ben a Gázszer FC szerezte meg a bajnoki címet. A tízéves jubileumot tegnap ünnepelték meg Sóstón. Az NB II-es labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában, az 1996/97-es szezon végén az első helyen a Gázszer FC csapata végzett 61 ponttal. A kék-sárgák 20 győzelemmel, 8 döntetlennel és 2 vereséggel zárták a szezont, s ez azt jelentette, hogy a második helyezett Dunaferr csapatát 7 ponttal megelőzve felkerültek az NB I-es bajnokságba. A hosszú menetelés még 1994-ben kezdődött el, amikor is a megyei I. osztályú bajnokságban szereplő Velencetours szakosztályvezetője, Májer József megkereste Németh Lászlót, a Gázszer Bt. tulajdonosát: álljon a csapat mellé. Az első bajnoki év sikeres volt, hiszen a Gázszer 18 pont előnnyel végzett az Etyek előtt az első helyen. A mérleg imponáló volt, hiszen csak a Sukoró elleni döntetlen, illetve az Etyek és a Sukoró elleni vereség jelentette a szeplőt . A következő szezon már az NB III Duna csoportját jelentette. Itt tovább folytatódott a bravúros szereplés: a Gázszer FC ismét aranyérmes lett, mindössze hét döntetlen és két vereség állt a csapat neve mellett, s hat pont volt az előnye a 2. helyezett budapesti Elektromos csapata előtt. Így jött el az NB II-es bajnokság Nyugati csoportja, ahol az eredeti célkitűzés a biztos bentmaradás volt. Ennek ellenére a kék-sárgák 20 győzelemmel, 8 döntetlennel és 2 vereséggel, 68 ponttal - a 2. helyezett Dunaferr SE 61 pontot ért el - bajnoki címet szereztek. Ezzel történelmet írtak a magyar labdarúgásban, hiszen azt megelőzően nem volt olyan klub, amely zsinórban sorozatban ennyiszer bajnok lett. A dicsőség tevékeny részese volt Árki, Bajkai, Csernyánszky, Dávid, Földes G., Földes I., Kislőrincz, Kovács A., Kuznyecov, László, Matus, Medvid, Molnár, Nagy, Pásztor, Puskas, Salacz J., Salacz Z., Szalai, Szekeres, Szente, Tiber K., Toldi, Vajda, Varga E., Vincze G. A csapat edzője mindvégig Hartyáni Gábor - munkáját Müller Csaba és Wittmann Géza segítette a későbbiekben - volt. Következett az NB I-es bajnokság, s az újabb játékosok, így a következő években Bekő, Bíró, Bukva, Dulics, Dvéri, Forrai, Füzesi, Gögh, Király P., Korol, Kovács K., Lőrinc, Lukács, Makrickij, Kövesfalvi, Mező, Móri, Németh, Popovics, Schindler, Simek, Szabó Z., Szőke, Tulák, Urbonas, Varga I. és Zimmermann játéka a csapatban. Aztán az 1997/98-as szezonban 48 ponttal a 8. helyen végzett a Gázszer FC, s ez nagy sikernek bizonyult. Főként Tiber Krisztiánnak, aki a Ferencváros elleni hazai 2-2-es döntetlen után, 20 találata okán vehette át a gólkirályi címet. Jellemző az akkori állapotokra, hogy ez csak erkölcsi elismerés volt... A klub mai napig is legnagyobb visszhangot kiváltó sikerét még 1997 no-vember 28-án aratta a Fáy utcában: a később 3. helyezett Vasas otthonában 6-2-re győzött. A következő, a Profi Nemzeti Bajnokságban (PNB) 44 ponttal a 11. helyen zárt a csapat. Míg az NB II-ben a MÁV Előre SC Takarodó úti létesítményében, az NB I-ben már mint székesfehérvári bejegyzésű klub a Sóstói Stadionban, majd később Akasztón, a Stadler-stadionban rendezte a hazai mérkőzéseit a Gázszer. Nem egyszer 7000-8000 ezer néző előtt. Így jött el 1999 ősze, a PNB, ahol a 16. forduló után 25 ponttal , az 5. helyen állt a Gázszer FC, úgy, hogy az első hat forduló után még vezette a bajnoki tabellát. Aztán elfogyott a pénz, s ahogy Németh László tulajdonos később fogalmazott: Palotában is lehet sírni, és kunyhóban is nevetni... Az NB I-es jogot a Pécs vette meg, de egyértelmű tény: a Gázszer FC történelmet írt a magyar labdarúgásban..

Előzmény: Marci14 (259)
Marci14 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 259
helló

én nagyon fiatal voltam amikor a Gázszer az nb1-ben volt
semmire se emléxem,szinte
csak,h a Pécs vette át a helyét.
Szerettem azt a csapatot, voltak jó játékosok,nem tud vki vmi honlapot?
vayg bármit a Gázszerről??
nemeth_b Creative Commons License 2005.01.26 0 0 258
én tartózkodom
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (256)
Mr. WHITE Creative Commons License 2005.01.26 0 0 257

Életem meghatározó fociélménye volt egy III.Kerület-Gázszer derby,Medvid lőtt gólt,de ha jól rélmlik,akkor 2-1-re nyertek a hazaiak.:-)

 

: =

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.01.26 0 0 256
Passz.
VIOLA_ Creative Commons License 2002.09.08 0 0 255
Az-az.
Egyben az NB I-es premierjük, miután felkerültek egy olyan nyugati csoportból, amelynek tagja volt egy bizonyos PVSK-Pécs '96. Nos, ebbe az alkalmi csapatba télen átvitték Tökölit és Dienest, mondván, a negyedik helyről több esélyük van a feljutásra, mint a/z 5000 átlag néző előtt játszó/ PMFC bentmaradására. Végzetes döntésnek bizonyult és egyszerűen nem volt, nem lehetett beleszólásunk. A Pamacsnak talán az a néhány Tököli-gól vagy Dienes-közbelépés hiányzott. Míg a Gázszer Dvériékkel a mostani Siófokhoz hasonló tavaszt produkált... A Vasút időközben innen is kiesett.
Előzmény: isz-akos (254)
isz-akos Creative Commons License 2002.09.08 0 0 254
0-1 volt és én akkor voltam először labdaszedő!!!
Asszem tv-s meccs volt?
Előzmény: VIOLA_ (250)
llila Creative Commons License 2002.09.08 0 0 253
Én most feltámasztom.
VIOLA_ Creative Commons License 2002.08.27 0 0 252
Erre nem emlékszem.
A döntő találat hamarosan utolérte őket:-)
Előzmény: MR. WHITE (251)
MR. WHITE Creative Commons License 2002.08.27 0 0 251
Igazad van és volt valami 11-es is,ugye?
VIOLA_ Creative Commons License 2002.08.27 0 0 250
Inkább 0-1.
Már történelem.
Előzmény: MR. WHITE (249)
MR. WHITE Creative Commons License 2002.08.27 0 0 249
Gázszer a kezdetek:

ÉLvonalbeli debütálás:
Gázszer F.C. 1-2 Békéscsabai Előre F.C.

mondial Creative Commons License 2002.03.03 0 0 248
Hagyjad már a Gázszert, még visszajön a legnagyobb drukkere...:))
Előzmény: G. Peti (247)
G. Peti Creative Commons License 2002.03.03 0 0 247
Stadler úr gondoskodott arról, hogy a Gázszernek megmaradjon az emléke. Azt gondoltam, hogy miután a "vendégek" a 300 nézőt csalogató meccseik után szezon közben megszűntek, visszaírták Stadlerre, de ezek szerint nem. Ráadásul pont ez volt az ütközőszektor...
Chip-TFF Creative Commons License 2002.01.26 0 0 246
Akkor hagyni kene mar elsullyedni...
Előzmény: ie (245)
ie Creative Commons License 2002.01.26 0 0 245
Sok nézö az volt, ha 5-7 ezret annak veszünk. "Speciális" hangulatról is lehet beszélni. De sok gólról... Egyszer volt egy Vidi-Gázszer 4-2, az tényleg kurva nagy meccs volt, óriási gólokkal, de a többi csupa 0-0, 1-1, esetleg 0-2.

Szánalmas ez a topik amúgy.

Előzmény: isz-akos (239)
llila Creative Commons License 2002.01.26 0 0 244
?
llila Creative Commons License 2002.01.08 0 0 243
Azt nem szerettem! Az előzőeket viszont valóban kedveltem!
Előzmény: G. Peti (242)
G. Peti Creative Commons License 2002.01.08 0 0 242
A Pécsi VSK-t kifelejtetted! :-))
Előzmény: llila (240)
isz-akos Creative Commons License 2002.01.08 0 0 241
:-))))
Előzmény: llila (240)
llila Creative Commons License 2002.01.08 0 0 240
Én szerettem a Gázszert,meg a Stadlert, régebben a MÁV Előrét előtte a VM Egyetértést. Mind megszünt. Lehet, hogy a Fradit kellene szeretnem??
isz-akos Creative Commons License 2002.01.08 0 0 239
szerintem az jó ha egy nagyvárosban két profi nb1es csapat van. Vidi Gázszernek mindig megvolt a maga kellemes atmoszférája sok néző sok gol jo meccs...
De ezt a kispesti megszünéses dolgot már mondtátok párszor...
Ráadásul nem kéne Regike nevében irogatni...
pussz
despota2000 Creative Commons License 2002.01.08 0 0 238
milyen legenda?
G. Peti Creative Commons License 2002.01.08 0 0 237
Álmodj királylány...
Előzmény: Kitthy (235)
Kitthy Creative Commons License 2002.01.08 0 0 235
Lesz új csapat, a megszűnő kispest-honvéd helyén jövőre indulunk!
Regike mondta!
Kitthy Creative Commons License 2002.01.08 0 0 234
Sziasztok!
Mi Regivel most a Jimmy-évfordulóval vAGYUNK ELFOGLALVA, de majd továbbra is fogjuk vinni ezt a topicot, elhatároztuk!
Most megint van esély a feltámadásra, ahogy Regi írta, csip meg kitépheti a haját, ha úgy tetszik neKI!
A Hableányokat meg sajnálom, de állítólag szívószálon szopják a tejbepapit!

HAJRÁ GÁZSZER FC!

BELABACSI Creative Commons License 2001.09.17 0 0 233
Nekem az Újpest a csapatom, nem a Vidi.A Gázszer szereplésepedig, ha tetszik, ha nem szánalmas és kérészéletű volt.Ezek a tények, a többi mese.
Előzmény: Regike (226)
xfl Creative Commons License 2001.09.17 0 0 232
A Gázszerről beszélni pont olyan, mintha a Tiszakécskét, vagy Akasztót emlegetnénk. Ez is, az is feljutott egyszer-egyszer oda, ahova nem valók. Ezeknek a csapatoknak nem volt múltjuk, szurkolói bázisuk, szponzoraik. Ráadásul a Gázszer megpróbált a saját környezete (Agárd) helyett idegen környezetben letelepedni. Vegye már észre mindenki, hogy az a csapat nem volt székesfehérvári, semmi köze nem volt a városhoz. Ennyi erővel a Mátészalka is betelepedhetne bárhová...
Előzmény: Regike (230)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2001.09.16 0 0 231
Regike!

Ez a Gázszer mindörökké nem ironikus egy cseppet?

Előzmény: Regike (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!