Keresés

Részletes keresés

silentriver Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1347
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni?
Egy filmből a virtualdubbal levágok egy kis részt,majd elmenteném.
A virtualdub azt jelzi ,hogy a várható méret 120 giga.
Egy 600 mb-os filmből...
Mi lehet a probléma?
hrl Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1346

Nézz körül itt:

 

http://www.free-codecs.com/

 

Látni fogod: sok, különféle DivX/XVid codec van, köztük olyanok, amelyeknek a fejlesztését évek óta abbahagyták.

A régi playerek még ismerik a régi codecet, az újak már nem.

 

Ezen az oldalon (asszem) minden megvan amit valaha csak kitaláltak, legalábbis - hasonló probléma esetén - én mindig találtam itt megoldást.

 

Próbálkozz: codecek/codec-packok fel-le, sok sikert!

Előzmény: chariot (1345)
chariot Creative Commons License 2007.11.17 0 0 1345
Mit rontok el a gépemen, egy rakás, dual audio streames divx filvemnél az egyik hangsávot nem találom. Sem a média player, sem a Bsplayer pro 2.1 nem találja. A divx saját beállításaiban látszik mindkettő, de csak az egyik szól, a másik néma.
A vicc, hogy egy ősrégi bsplayer (v0.8) gond nélkül lejátssza, de kizárólag ez az egy.
Valakinek valami ötlete?
dr_bubo Creative Commons License 2006.10.27 0 0 1343

sziastzok
talaltam progit jpgavi ,ami videot csinal allokepbol, de ha ugyanolyan kodekkel ugyanolyan bitrataval keszult videohoz akarom joinolni nem engedi mert azt irja different number of stream.
ha pedig csendes videot (csak kep) akarok hanggal rendelkezo AVIhoz csatolni akkor megcsinalja de akkor az eredetileg hangos video resznek sincs hangja...
Mi lehet a baj?
Koszi
bubo
dr_bubo Creative Commons License 2006.10.27 0 0 1342

sziasztok
hogyan lehet egy avi fájl elejére vagy végére egy fix képet betenni, hogy pl. 10 másodpercig az látszódjon?

Vagy másként: egy adott képből egy állókép mozit csinálni, amit utána pl. virtualdubbal tudok joinolni egy adott mozihoz.
Köszi
Bubo
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1341
Rosszul vannak kódolva, nálam az XviD által rosszul kódolt filmek szoktak gondot okozni úgy, hogy a lejátszott filmben időnként a színek elusznak, elcsúsznak a Thomson DVD lejátszon történő lejátszáskor.

Hiába na, sajnos sok a trehány kódolás! :-((

(Egyébként nincs köze ahhoz, hogy mivel írod ki a CD-re, vagy DVD-re, bár a Nero nem a legjobb program, de azért még másolni tud.)
Előzmény: webwicus (1340)
webwicus Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1340
Sziasztok! Nekem olyan problémám van amire jó pár hónapos netes utánajárással sem tudtam megoldást találni. Netről letöltött divx-es filmeket szoktam cd-re. dvd-re szimplán felmásolni nero-val, de akad pár közülük amelyiknek a képe a thomson asztali dvd lejátszóban elindítva akadozik. Nem találtam összefüggést, csak anyit hogy a PC-n mindegyiket gyönyörűen lejátsza. Át kellene konvertálnom őket?
Krapszika Creative Commons License 2006.09.01 0 0 1339

Sziasztok, elsősorban német anyanyelvű filmeket vagy TV sorozatokat szeretnék német felirattal.

Cserébe tudok ajánlani sok (főleg rajzfilm) sorozatot angolul (kb 200 GB). Van: Batman, Superman, Transformers, Ren & Stimpy, Friends, Sex and the City (németül), X-Men és még sok más. Részeletes listát e-mailben tudok küldeni password.@freemail.hu Mobile rack-es megoldás lenne a legjobb, de tudok DVD-t is írni ha kell. Cserélném még ezeket a cuccokat használt játékokra is (részletes lista ezekről is e-mailben, ill ilyeneket vásárolnék is), írj, ha valami érdekel!

pimpa51 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1338

Ide is fölteszem (bár nem akarok flúdolni):

 

Alapkérdéseimért elnézést, ha már voltak (de nincs időm végigolvasni).

 

1., Létezik-e DIVX-be. XVID-be (stb.) író asztali író. Melyek ezek?

2., Létezik-e DIVX-be felvevő tuner-kártya, ha igen, melyek ezek? Milyen processzorsebesség kell a működtetésükhöz?

 

3., a DivX formátum=MPE4-gyel?

 

THX, előre is:  P51

GeryLaci Creative Commons License 2006.06.02 0 0 1337
Köszi!
Előzmény: P.ISTI (1336)
P.ISTI Creative Commons License 2006.06.02 0 0 1336
Látogass el IDE, hátha tudnak segíteni.
Előzmény: GeryLaci (1335)
GeryLaci Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1335

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nem a megfelelő helyen teszem fel a kérdést. Egy olyan problémám van, hogy a packard bell divx 350 lejátszóm nagyon apró betűkkel nyitja meg a divxes filmek feliratait! Most updateoltam de sehogyan sem tudom növelni a felratok méretét... Ha valakinek van tippje azt kérem, hogy írja meg! Köszönöm szépen!

protko Creative Commons License 2006.02.08 0 0 1334
Sziasztok!

Egy sztali DVD lejátszóval lenne olyan problémám, hogy a film beszédhangja nagyon visszhangos, halk, élvezhetetlen. A zene hibátlan csak a beszéd minősége rossz. PC-n zsír minden, csak asztali lejátszón jelentkezik a hiba. Valami kodek-baja lehet? Lehet egyáltalán asztali lejátszón valahogy kodeket frissíteni? Vagy a film hangját kellene konvertálni?

Kösz

P.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1333
Üdv!

Azt hiszem a héten beruházok egy Yakumo DVD Master DX4-be. Majd leírom, hogy mik a tapasztalataim. Addig is ha érdekel nézz fel a www.mpeg4-players.info oldalra. Ott kb 160 lejátszó tesztjét ismerheted meg és minden lejátszónak van fóruma, amiből sok okosság kiderül.

xhege_papa
Előzmény: mrgorgeous (1332)
mrgorgeous Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1332

Nekem is megmondhatná valaki a tutit, mit tegyek feliratkezelés ügyben?

 

Egyébként a legtutibb valóban egy jó videokártya, amit össze lehet kötni a tévével.CSak ehhez kell internet, hogy le tudjon tölteni filmet valahonnan az emberfia.(:

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1331
Üdv P.ISTI!

Köszi a segítséget, Yamad 6700-t akartam venni, de már nem gyártják és sehol nem kapható. Beszéltem a Magyarországi forgalmazóval is aki megerősített ebben. Január végén jön majd a 6800, de még nem tudni róla, hogy örökölte-e az előd jó tulajdonságait. Ára kb 18-20 Eft lesz a forgalmazó szerint.

xhege_papa
Előzmény: P.ISTI (1330)
P.ISTI Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1330

Bocs! Lemaradt! Szóval az AV-nál is jobb a komponens (Y, Cb, Cr) bemenet, hogy a DVI-ről ne is beszéljek.

 

Az asztali lejátszók többségén már vannak ezek a csatlakozási lehetőségek, kérdés, hogy a TV-n milyenek vannak.

Előzmény: P.ISTI (1329)
P.ISTI Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1329

Attól függ, milyen igányeid vannak a filmlejátszáskor.

Ha PC-ről akarod nézni, nagy valószínűséggel csak S-Video kábellel kötöd össze a TV-vel. Annál sokkal jobb az Euro-AV csatlakozó, még jobb a

 

A hangghal ugyanez a helyzet. Ha 5.1-es a kártyád, akkor átviheted az erősítőre hangot csatornánként, ha viszont csak sztereo csatit használsz, az is a minőség rovására mehet.

 

A külön lejátszó előnye még, hogy nem kell minden egyes filmezéskor bekapcsolni a PC-t, ami a villanyszámlán kívül a helyiség alapzaját is csökkenti.

 

Szóval döntés kérdése.

 

Ezt a lejátszót nem igazán ismerem. A http://www.mpeg4-players.info -n találsz egy halom másikat, itt érdemes őket összehasonlítani. A Yamada 6700-at ajánlom figyelmedbe, azt pár lelkes egyén már évek óta bütyköli és kreálnak hozzá mindenféle földi jót. Most már az is Chili néven fut tovább.

 

Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (1328)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1328
Üdv mindenkinek!

Vettem egy Chili MX-305 CU típusú divx lejátszót. Ma reggel vissza is vittem a Tescoba és visszakértem a pénzemet. A magyar ékezetes betűket nem kezeli, a felirat jobbra elcsúszott és a kép és a hang nem volt szinkronban. Most azon gondolkodom, hogy a pc-be teszek egy Tv-out-os kártyát és azt kötöm rá a TV-re. Valakinek van tapasztalata ezen a téren? Milyen nehézségekre számíthatok ha ezt szeretném csinálni? Egyáltalán milyen tapasztalatok vannak ezen a téren? Ja és fontos, hogy a Tv a géptől kb 4-5 m távolságra van.

Előre is köszi minden építő hozzászólásért!

xhege_papa
mrgorgeous Creative Commons License 2006.01.03 0 0 1327

Ez a JVC típus az

http://www.jvc.hu/product.php?id=XV-N422SE&catid=100017

...a használati útmutatásban egy szó sincs feliratról.

Az elnevezés természetesen ugyanaz a feliratnak mint a filmenk, amikor írom. azt hiszem át lettem ejtve, eza divx-es marhaság is csak egy maszlag, mert kérdem én, tízből hányan néznek divx filmet felirat nélkül, és ha ez így van miért nem alap a feliratfelismerő képesség?

RTH41 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 1326
A lejátszó típusát nem írtad, de lehet típusfüggő a dolog.
Itt hátha találsz hozzá több infot:
http://www.mpeg4-players.info/index.php?page=main.php
Előzmény: mrgorgeous (1323)
P.ISTI Creative Commons License 2006.01.02 0 0 1325
JA! És nyugodtan olvass csak vissza! Az az ezernéhányszáz hozzászólás nem túl sok, ráadásul sokkal több hasznos infót rejtenek magukban, mint az én előző hozzászólásom.
Előzmény: P.ISTI (1324)
P.ISTI Creative Commons License 2006.01.02 0 0 1324

Először is győződj meg róla, milyen feliratok lejátszására képes a játékosod. SRT vagy SUB esetleg mindkét kiterjesztésű feliratfájlokat tudja-e kezelni. Ha egyiket sem, az gáz.

Ha már tudod, mit képes lejátszani, ajánlatos a filmet és a felirat-fájlt ugyanarra a névre keresztelni, mert a lejátszók általában ezt szeretik.

Előzmény: mrgorgeous (1323)
mrgorgeous Creative Commons License 2006.01.02 0 0 1323

Sziasztok,

 

Bocs nem tudom végigolvasni a topikot, lehet h már bszéltetek ilyenről:

 

Nemrég vettem divx képes dvd lejátszót, és írtam cdre dívx filmet felirattal együtt, de a lejátszó csak a filmet játssza le, a feliratot nem. Hogy kell írni a cd-t, vagy mit lehet tenni, hogy a feliratot is lássam?

 

köszi előre is a segítséget

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1322
Köszi a tippet ! Megnézem...
Előzmény: RTH41 (1321)
RTH41 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1321
Hát..., de:)
Nem egyszerűbb (a mai árak mellett) azt a dvd-filmet (feltételezem, hog nagyobb méretű 4,5GB) DVD Shrink-el "összenyomni" és kiírni DVD korongra?

Ha nem, és ragaszkodsz a divx formátumhoz, akkor kapásból a gugliba: dvd to divx
és pl: http://dvdtodivx.freeweb.hu/
:)
Előzmény: Törölt nick (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1320

Tisztelt Hozzászólók !

 

Én e tárgyban rendkívül amatőr vagyok. Ezért is érdeklődöm épp itt, ahol - úgy tűnik - rengeteg DivX tudás halmozódhatott már fel.

Szóval az érdekelne, hogy egy DVD lemezről wincseszterre másolt filmet lehet-e valahogyan DivX formátumba konvertálni, és ha igen, miképp, mivel ? Mekkora procedúra ?

 

Kérem, ha tudtok, segítsetek ! Így legelább utána kimenthetném, és archiválhatnám magamnak (természetesen otthoni használatra :) egy egyszerű CD írással...

P.ISTI Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1319

Én sem nagyon értek hozzá (talán majd az okosabbak felvilágosítanak engem is), de amennyire tudom, ha az erősítőd ismeri a DTS-t (ez egy hangrendszer, itt olvashatsz róla egy keveset), akkor a lejátszóból kijövő jeleket át is tudja rá alakítani. Akkor van baj, ha nincs DTS-képes erősítőd, mert akkor közvetlenül hangszórókat csatlakoztatva a lejátszóhoz a DTS hang helyett csak süket hangszórókat fogsz hallani.

Hol érdemes megvenni? Jó kérdés. A tegnap ajánlott link tartalmaz erre is segítséget.

Egyébként ajánlom figyelmedbe a GOOGLE -t, én is onnan szoktam venni az infókat.

Előzmény: cort69 (1318)
cort69 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1318

Utánaolvastam ennek a lejátszónak, és összehasonlítottam elég sok hasonló gépezettel, és úgy látom valóban jó választás lenne.

De ha jól láttam, nem tudja a DTS-t. Ez nem gond? Egyáltalán mi az? :(

Ja, és hol érdemes megvenni. Egyáltalán ezt a márkát hol lehet kapni?

Köszi, Cort

Előzmény: P.ISTI (1317)
P.ISTI Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1317

Nem akarlak lebeszélni, de a Yamada-6700 -nál szerintem nincs jobb!

Pár egyéb típust kipróbáltam vásárlás előtt, hazavittem őket, aztán másnap vihettem vissza, mert mindegyikkel volt probléma. Hol a feliratot nem kezelték, hol a DVD-t nem játszották le. Aztán megvettem a 6700-at és megoldódtak a problémák.

Nézd meg ezt. Ott még fórumot is találsz, ahol kérdéseket tehetsz fel.

Ha mégsem ezt választod, sok sikert! És majd számolj léccci be a tapasztalatokról.

Előzmény: cort69 (1316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!