Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 8 órája 0 0 25079

Mármint, az öntözést.  :)

Alfi13:

Akkor még próbálkozom valahogy a kereséssel. A szomszéd fája is ilyen.

Flanell Creative Commons License 8 órája 0 0 25078

Oké, köszönöm!

alfi13 Creative Commons License 8 órája 0 0 25077

Egy régi növényvédelmi könyvben találtam róla leírást kép ott sem volt de a tünetek egyértelműen erre a betegségre utalnak.

Előzmény: Flanell (25074)
zsorsz Creative Commons License 9 órája 0 0 25076

A vezetékes víz (nálunk) 7ph körüli,egy növényt aminek 4-5ph igénye,azt szép lassan megöli. Vagy állandóan 6ml/10l,vagy savanyú mulcs (hansági tőzeg,fenyőtű stb.)vastagon és azon át vezetékes víz,időnként váltva a 6ml/10l.

Előzmény: Flanell (25073)
Ali-bá Creative Commons License 9 órája 0 0 25075
Előzmény: Flanell (25073)
Flanell Creative Commons License 12 órája 0 0 25074

Van ennek valami latin neve, vagy más magyar neve? Mert a neten nem találtam semmit, se szöveget, se képet.

Amúgy én is kapásból azt mondtam volna, hogy valami gubacsatka.

Előzmény: alfi13 (25060)
Flanell Creative Commons License 12 órája 0 0 25073

Kerti talaj savanyításához a 30 %-os kénsavat hogyan kell használni?

Cserepek esetére olvastam olyant, hogy 6 ml kell 10 l vízbe, de ez szabadban nyilván máshogy megy, mert nagy mennyiségű földben oszlik el a sav.

Csepegtetőcsővel szeretném kijuttatni. Vödrökben bekeverni a savat, egy kis csepegtetés után kinyomatni a savas keveréket, aztán még megküldeni vízzel.

Csak a dózis a kérdéses.

(Jobb topikot nem találtam hozzá, ami működik is.)

kaposznyak Creative Commons License 2 napja 0 0 25072

Tárgytalan, már szakad rendesen, permetezés elmarad.

Előzmény: kaposznyak (25071)
kaposznyak Creative Commons License 2 napja 0 0 25071

Üdv.

Este szeretnék permetezni, mert pár napra elutazunk holnap.

Viszont most leesett kb. 0,1 mm eső.

Mindenképp permeteznék...

Emeljem egy tizeddel a permetszerek mennyiségét a hígulás miatt vagy menjenek bele a normál adagok?

Kösz!

nyírcsaholy Creative Commons License 2 napja 0 0 25070

Ampullást ad, gondolom az III. kategória.

Előzmény: Mariska néni (25069)
Mariska néni Creative Commons License 2 napja 0 0 25069

Jó gazdaboltosod van, nekem kuncsorogni kell a Vertimecért:)

Előzmény: nyírcsaholy (25068)
nyírcsaholy Creative Commons License 2 napja 0 0 25068

Nem veszem izélgetésnek, csak a gazdaboltos javasolta a Vertimec-et, kissé furcsálltam, ezért kérdeztem rá.

Sokat guglizok is, de a személyes tapasztalat megosztása mégiscsak értékesebb.

Előzmény: pacsepa (25066)
szicsu1007 Creative Commons License 2 napja 0 0 25067

Champion (most) talán csak szőlőre(?).

Előzmény: nyírcsaholy (25063)
pacsepa Creative Commons License 2 napja 0 0 25066

Nem izélgetni akarlak és szívesen segít bárki bárkinek ezen a fórumon ahogy én látom, de...

Mielőtt felteszel egy kérdést egy kis gugli is sokat segít. A szereknél megtalálod a Neked legfontosabb adatokat, úgy mint például mi ellen jó.

Na most a Vertimec-kel mit szeretnél tulajdonképpen most a meggyen?

Az egy atkairtó szer. Lehet, hogy jó a cseresznyelégy ellen is, de ahhoz a rohadékokat meg kell fogni és Vertimecbe fojtani... :-)

Az Actara ismétlése jó lehet a meggyre ha most sárgul. Akkor még van két hét legalább a teljes érésig. Innentől számolj majd 14 napot az ÉVI-re.

Előzmény: nyírcsaholy (25063)
shaggy86 Creative Commons License 3 napja 0 0 25065

a kiszárstól számítva mennyi időnek kell eltelni h ne mossa le az eső a permetlét a szőlőről?

Próbára kiszórtam pár tökére atkaölőszert és kb 30-40 perc után eleredt az eső. Rászáradhatott vagy holnap kezdhetem előröl?

gesszti Creative Commons License 3 napja 0 0 25064

A vízóra aknát, meg az összes "hasonló gödröt" vastagon be szoktam meszelni. Nem nagyon szeretik. 1-1 meszelés 2-3 évre drasztikusan lecsökkenti az aknákban a csigák számát.

Másik megoldásként azt alkalmazom, hogy van egy humuszkupacom a fóliasátor és az eper közt. Ezt imádják a csigák... én meg jól körbehintem csigaölővel. Had hulljon a java. Tegnap szedtünk először epret, és egy 10 literes vödörre jutott 1 db  eper, ami csigakáros volt.

Előzmény: Jani71 (25050)
nyírcsaholy Creative Commons License 3 napja 0 0 25063

Úgy tűnik, véget ér az esős időszak.

Kb. 1 hete permeteztem (körte, alma Thiovit-t + Actara-t kapott, meggy cseresznye barack Score-t + Actara-t, szilva Actara-t).

Úgy tűnik a meggyet kicsit elkapkodtam, még csak most kezdenek sárgulni a szemek. Ismételjem meg a felszívódó rovarölést, mondjuk Vertimec-el?

Illetve mindent leszórnék lehetséges gombabetegségek ellen. Mehet-e Score+Thiovit+Champion keverék az összes fajta fára?

Kösz!

kramoto99 Creative Commons License 3 napja 0 0 25062

Szia,

Jó rég volt már, hogy rácsot kerestél ketrechez.

Találtál?

Most ugyan ebben a cipőben járok:)

Üdv,

Előzmény: Jani71 (25057)
gaszkonyi Creative Commons License 3 napja 0 0 25061

Üdv nektek.

Kérdezném ,hogy bordóilé+kén Neo sc-vel permetezhetek e megelőzés képen?

Csemegeszőlő alma .

Vagy ha most nem akkor mikor használjam el ?  Köszi !

alfi13 Creative Commons License 3 napja 0 0 25060

Ez egy gombabetegség Birslevél fehérfoltosság gomba. Védekezés ellene valamilyen réz vagy réz helyetesítő szerel pl Cuprosat, Champion, Bordoilé neo, vagy Dithane.

Előzmény: cslevi81 (25056)
nyírcsaholy Creative Commons License 3 napja 0 0 25059

Biológiai védekezés:-)

Előzmény: Tomsza74 (25058)
Tomsza74 Creative Commons License 3 napja 0 0 25058

Ez az igazi csigaölő. Még a krumplibogár lárváját is viszi!  

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=110443893&t=9208796

Kipróbált, bevált! Rengeteg sárga és barna csíkos csiga volt nálunk, mamár mutatóban sincs. Meztelencsigánál bőséges ivóvizet kell biztosítani.

Előzmény: nyírcsaholy (25052)
Jani71 Creative Commons License 3 napja 0 0 25057

Első ránézésre az jutott eszembe, hogy atka kártétele. Bár ez birs, de viszonylag hasonlít a

körtén látható klasszikus körte gubacsatka megjelenésére. A 3436-os hsz-ban hasonlót mutattak,

erre Antisystem a 3639-ben szintén az atkák elleni védelemre tett javaslatot. Bár ott is körte...

Próbáltam keresni kifejezetten birsre, de nem igazán találtam. Zsigó tanárúr írásában sincs ilyesmi.

Még a ventúriás varasodás is bejött a képbe, de az inkább 'színes' és talán nem ennyire hólyagos.

Sajnos nem tudom a pontos választ, de engem is érdekel.

Előzmény: cslevi81 (25056)
cslevi81 Creative Commons License 3 napja 0 0 25056

Tisztelt fórumozók!

Birsalma-fáinkat az alábbi képeken látható betegség támadta meg.

Mi lehet ez a betegség, mivel lehetne ellene védekezni?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönjük.

Levente

pacsepa Creative Commons License 3 napja 0 0 25055

Metarex Inov csiga csalétket próbálta már valaki?

A leírása szerint a csigák inkább ezt eszik, mint a gyümölcsöt, zöldséget. Vesztükre... Csak körbe kell szórni a védendő területet.

Előzmény: nyírcsaholy (25052)
Ali-bá Creative Commons License 3 napja 0 0 25054

Ha a levált kérget idejében apró szeggel visszaszegezzük, akkor az megmarad és a repedés beforr. Ha már kiszáradt (későn vetted észre) akkor nagy gond van. Faragás elevenig, sebkezelés, esetleg áthidalás.

Előzmény: ksanyi52 (25051)
alfi13 Creative Commons License 3 napja 0 0 25053

Ahogy már előttem is írták a cseresznye rothadását a monília okozza. De ha a gyümölcs felületén nem keletkezik valamilyen sérülés pl jégverés, madárcsípés vagy rovarcsípés  akkor a monília nem tud bejutni és nem rothad. A jégverést nem tudod kivédeni ott csak ahogy már írták is a Teldorral mérsékelheted a kárt. A cseresznyelégy elleni védekezésről az érés előtti rovarölőzésről  már elég sokat írtak itt a fórumban.

Előzmény: Péter_33 (25043)
nyírcsaholy Creative Commons License 3 napja 0 0 25052

Én zseblámpával szoktam körbejárni a kritikus helyeket (földieper, palánták).

Viszem a csigavágó kést...

2015-ben pontos statisztikát vezettem. (980 házas, 1005 meztelen)

Tavaly már nem voltam ennyire alapos, de kb. 2/3-át akkor is levadásztam.

Erre az évre sincsenek illúzióim.

Előzmény: Jani71 (25050)
ksanyi52 Creative Commons License 3 napja 0 0 25051

Szia! Én ugyan így jártam. Rengeteg volt raja nem tudott beérni, pont jött a rossz idő , ott rohadt el a fán. Tegnap megnéztem " szijjferi" előadását és ott volt szó arról hogy a fák déli oldalán a nagy hőingadozás miatt leválik a kéreg. Na az én cseresznye fám is így járt. Fele már hiányzik és egy ága már el is száradt. Meg lehet még ezt menteni valahogy? Nagyon sajnálnám mert nagyon finom és mindig rengeteget terem. Ahhoz képest hogy egy kis fa. Kb 25 éves. 

Előzmény: Péter_33 (25043)
Jani71 Creative Commons License 3 napja 0 0 25050

Ott vannak azok... A vízóraaknában és egyéb ilyen helyeken. Épp ma láttam.

Jól fejlett egyedek, nem kis mennyiségben.

Mondjuk az igaz, hogy lepkekabócát még én se láttam, de szerintem nem maradnak el.

Előzmény: smorgasbord (25047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!