Keresés

Részletes keresés

molandi Creative Commons License 3 napja 0 0 21033

Köszönöm.

Előzmény: Ali-bá (21018)
Antisystem Creative Commons License 3 napja 0 0 21032

Szia!

Ha könnyen eléred, akkor ahogy Ali-bá mondja... a hagyományos megoldás meg az, hogy fogsz egy hosszú karót, drótozol a végére petróleumos rongyot, és óvatosan alájuk perzselsz ezzel a fáklyával... 

A permetszerek közül csak a felszívódók és gázhatásúak válnának be, igazándiból ha 3-4 ágvég érintett csak, nincs értelme az egész fát ilyenekkel permetezni...

ÜdV

Előzmény: RepülőgépÉpítő (21024)
Ali-bá Creative Commons License 3 napja 0 0 21031

Ha eléred /létráról/, akkor az elbarnult levelek mentén haladj felfele és megtalálod a sok kis hernyót valamelyik még zöld, rágott, hámozgatott levélen. Először őket kapd el (legjobb kora reggel, mikor még nem elevenek, egy vederbe, különben levetik magukat és keresheted hol vannak), egyszerű taposásos, vagy vízbefojtós módszerrel elintézhetők. A többi barna levél csak szépséghiba a fán - én azt is le szoktam szedni. (Szövőlepke szőrös hernyóira vonatkozik, valószínű, hogy nálad is az van.)

NORTHLINE Creative Commons License 4 napja 0 0 21030

Az érintett egy (esetleg 2) bokor alatt tömörebb a föld, mert ott jártak be a mixerek anno, de ugyanannyi tápanyagot kapnak és a többi 6 bokor meg szép.

NPK műtrágyát szoktam adni nekik, idén Scotts High N volt itthon, valamint permetlébe Wuxal-t szoktam fújni. Gondoltam rá, hogy a töve körül megfurkálom a füldet és homokkal töltöm vissza, hogy jobban eljusson a tápanyag a mélyebb gyökérrészekhez...

Előzmény: Jani71 (21029)
Jani71 Creative Commons License 4 napja 0 0 21029

Nem szaktanács, csak egy tipp.

Egyáltalán nem biztos, de az első gondolatom a levelek láttán a kálium hiány volt.

Ha az én kertemben látnék ilyent, akkor ebbe az irányba indulnék.

Meg szabad kérdezni, hogy tápanyag-ellátás tekintetében hogy állnak a növények?

Előzmény: NORTHLINE (21026)
pacsepa Creative Commons License 4 napja 0 0 21028

Kis zöld hernyó?

szicsu1007 Creative Commons License 4 napja 0 0 21027

Örömhír! Viszi a Decis a csipkéspoloskát (való rá:-) ). Ekkora pusztítást még nem is láttam. Kb. 20 levelet megvizsgáltam, levelenként 5-6 poloska, de mind döglött.

NORTHLINE Creative Commons License 4 napja 0 0 21026

Üdv, szaktanácsot szeretné kérni.

Egy-két babérmeggy bokrunkon a levelek szél barnul és nem tudom mitől.

Eddig csak lyukacsosodás fordult elő, attól eltekintve szépen fejlődnek. Ridomil Gold Plus-szal szoktam permetezni.

Köszi!

alfi13 Creative Commons License 5 napja 0 0 21025

Ha ezek a telepek hernyófészkek akkor a legjobb mód hogy levagdalod és elégeted. Permetezéssel nem sokra mégy a hernyók ellen.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 21024

Sziasztok!

Pár napja vettem észre, hogy az almafáimon volt 3-4 ág végén egy kis hernyó fertőzés. Olyan pókhálós kinézettel. Alma már nincs a fán mert már leszedtük. Érdemes ilyenkor még megpermetezni a fát? Nem fog elhalni az az ág amit megtámadtak a hernyók? 

szicsu1007 Creative Commons License 6 napja 0 0 21023

Vágom:-)

Előzmény: alfi13 (21021)
szicsu1007 Creative Commons License 6 napja 0 0 21022

Köszönöm szépen!

Előzmény: CBNora (21020)
alfi13 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 21021

A barackfa hajtásain a moly petéi vannak. Vagdosd le ezeket az ágvégeket és égesd el.

Előzmény: szicsu1007 (21019)
CBNora Creative Commons License 2015.08.23 0 0 21020

Körte csipkéspoloska, Stephanitis pyri.

Előzmény: szicsu1007 (21019)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 21019

Hali!

Ha valaki még nem látta volna a lekonyult őszibarack hajtás belsejét (Champion):

No de van egy kérdésem. A Golden alma levelén Ő kicsoda? És körülötte a sötét pöttyök? Amúgy a "rém" hossza 1,5-2 mm.

Ali-bá Creative Commons License 2015.08.23 0 0 21018

Az a fehéres rész ugye olyan semmi ízű, mint a nemcsípős paprika ere? Én olyasminek nézem. Minden további nélkül meg szoktam enni, ha találok a szílvában ilyet. /Te meg kapard ki, ha nem tetszik. :-) /

Előzmény: molandi (21017)
molandi Creative Commons License 2015.08.22 0 0 21017

Sziasztok! SOS kérdésem lenne szilvával kapcsolatban! 

Ami a belsejében látszik az betegségre utal vagy attól el tehetem befőttnek? egy vékony réteg csak, nem mindegyikben van és könnyen ki lehet kaparni, szépen kijön.

Ma szedtem le és éppen raknám el, de elbizonytalanodtam...

hamvasat Creative Commons License 2015.08.21 0 0 21016

Sziasztok!

Málnával kapcsolatosan lenne kérdésem.

Van egy 10 méteres kis málnasorunk, a kisfiam kedvence, úgyhogy igyekszem jól gondozni, hogy bőséggel teremjen. Nemrég letermett, úgyhogy kiszedtem a letermett töveket és az idei hajtásokat is kissé megválogattam, azért nem annyira, hogy 10-12 maradjon méterenként, hanem hagytam vagy 20-at, hogy tudjak még ősszel is miből válogatni, főleg, ha gubacsos is lesz.

No és miért ne lenne gubacs ?! :-) Érdekes, hogy elég sokat szúrt meg a gubacsszúnyog, múltkor jópárat kiszedtem és elégettem, de ma is találtam megint vagy 5-6 tövet. Érdekes, mert tavaly is eltávolítottam, amint megláttam egy gubacsos képződményt a száron, meg talajfertőtlenítettem is ősszel-tavasszal a málna alatt, év közben meg szinte folyamatosan kapta a kontakt és felszívódó rovarölőket a gyümölcsfákkal együtt, csak a szüret időszakában nem. Na mindegy.

A lényeg, hogy múltkor kipróbáltam, pár tövön, hogy nem az egész tövet vágtam ki, hanem szikével levágtam a gubacsot, kikapartam belőle az elhalt részt a kukaccal együtt, és még a biztonság kedvéért, Cyperkill-es oldatot nyomtam rá fecskendővel. Az így kezelt vessző azóta is él, virul, eleddig semmi baja. Ma is így kezeltem a gubacsos töveket.

Azt kérdezném, hogy ez működhet így? Gondoltam rá, hogyha működne, akkor már hallottam volna róla, de az is eszembe jutott, hogy elég macerás, ezért nem csinálja senki, hanem inkább kivágja a fertőzött tövet és kész, mert az gyorsabb, egyszerűbb.

Illetve még azt megmondhatnátok, hogy a felszívódó szerek (Actara, Mospilan) miért nem nyírja ki a dögöket?

Van egy tippem, hogy azért mert általában a talajhoz közel szúrnak, ahol nincs levél, és a szer meg csúcsirányba szállítódik? Vagy szúr mindehova a bogár, de csak azért a föld közelében látok, mert felfelé már szállította a növény a mérget és ott nem alakult ki a gubacs, mert hamar elpusztult a lárva?

Köszönöm, üdv: hamvasat

Figyelget Creative Commons License 2015.08.20 0 0 21015

A meszezés inkább erre jó:

"A mész fertőtleníti a törzset, elpusztítja a megtelepedő kórokozókat, a kéregrepedésekben búvóhelyet kereső rovatokat, de legfontosabb szerepe az, hogy visszaverje a napsugarakat és ne melegedjen fel a törzs. A törzsek meszelését csak nyugalmi időben, lombhullás után végezzük. A fiatal fák törzse még érzékeny a mészre, ott törzsvédő hálót rakjunk fel, vagy bekötözéssel védjük a törzset a rágcsálóktól és a napsugárzástól."

Előzmény: milan000 (21013)
Figyelget Creative Commons License 2015.08.20 0 0 21014

Javaslom erre a célra a ragacsos csíkcsapdát,nekem bevált. Nem drága és tényleg nem jutnak át rajta sem a hangyák, sem a hernyók.Mondjuk a felrakással küzdöttem,mert igencsak "ragaszkodik" az ember kezéhez is. :-)) De lényegében az egérragacs is ugyanezt tudja és talán könnyebb is bánni vele.

Előzmény: milan000 (21013)
milan000 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 21013

A gyümölcsfa törzsének lemeszelése véd a hangyák ellen?

taormina001 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21012

Én is!

Előzmény: Antisystem (21010)
Mariska néni Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21011

Köszönöm szépen:)

Előzmény: Antisystem (21009)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21010

Ha eltelt pár óra, a glifozát felszívódott. Max az okozhat gondot, ha közel van a kultúrnövény, és elviszi oda az eső a hatóanyagot a talajban lebomlás helyett...

A Karaténak illene azonnal hatni, az Actara valóban napok alatt, ahogy feleszik. És igen, a Karate hat a poloskára.

ÜdV

Előzmény: taormina001 (21007)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21009

Tehát volt durván 4 óra a permetezés és a csapadék között? 

Az Amistar és az Actara nagyrészt felszívódott, nem kell megismételni. A Karate az kontakt, tehát valszeg lemosódott... de előtte már kifejtette a taglózó hatását. Meg kell nézni, maradt-e rovar, és ha igen, akkor kell ismételni. Az Amalgerol úgyis zömmel a talajra lemosódva fejti ki a hatását, tehát annál nem téma.

ÜdV

Előzmény: Mariska néni (21001)
pacsepa Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21008

Szerintem határeset. A Karate biztos hatott, a többit nem tudom.

Előzmény: Mariska néni (21006)
taormina001 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21007

Nem fogjátok elhinni, de tegnap megismételtem az elözö napi gyomirtós mutatványt, ezúttal Actara-Karate comboval. Eleinte csak az üvegházban akartam permetezni, de egy kicsit több lett a szer, és gondoltam kihasználom az alkalmat és megtámadom vele a maradáek paradicsomokon ülö gusztustalan poloskahadat, (nálatok nincs ilyen?) akik idöközben már jelentösen károsítják a termést.

Alig egy órával késöbb rájött az esö. (Cserében az üvegházban a megszokott élénk rajzás tapasztalható, de ezt már mexoktam: ha egyáltalán hatnak ezek a szerek, az csak napokkal késöbb mutatkozik meg.)

Valaki meg tudná mondani, várhatok-e egyáltalán eredményt a permetezéstöl, a poloskák ellen jó-e egyáltalán ez a fölállás, vagy ismételni kell az egészet. Ugyanez érdekelne a lenti gyomirtós kérdés tekinteteben is, bár ott az esöig azert eltelt egy pár óra.

Előzmény: taormina001 (21002)
Mariska néni Creative Commons License 2015.08.18 0 0 21006

Ezt véleményezné valaki?

Előzmény: Mariska néni (21001)
kovi555 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 21005

Köszönöm a válaszokat üvegházi molytetű kapcsán..

Silvan Creative Commons License 2015.08.17 0 0 21004

Quadris-Amistar-Mister azonos hatóanyag,azonos mennyiségben,de árban különböznek.A hatóanyag mellett lévő anyagok jelentik a különbséget,de a hatásában nem vettem észre.

Előzmény: Totya0024 (20999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!