Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2 órája 0 0 22644

Én is levéllikasztó gombára tippelek. Nehéz megszabadulni tőle, inkább megelőzni lehet.

A gombák a lehullott leveleken telelnek át. Például fontos, hogy ősszel a leveleket takarítsd el a fa alól és lehetőleg égesd el! A fa alatt és környékét is szórd meg rezes lemosóval ősszel és tavasszal.

Előzmény: Péter_33 (22641)
alfi13 Creative Commons License 2 órája 0 0 22643

Én a levéllikasztó gombára tippelek. Amit fölhasználtál szereket azok végül is jók lennének erre a betegségre, valószínűleg az időzítéssel van a probléma. Azt ajánlom ősszel és tavasszal kétszer permetezd meg a fát 5%-os nevikénnel majd utána mikor a levelek megjelennek megelőző permetezést csinálj mielőtt a tüneteket észlelnéd. Dithane +topsin metil vagy Dithane +Topas.

Előzmény: Péter_33 (22641)
alfi13 Creative Commons License 3 órája 0 0 22642

Pár éve nálam is volt hasonló jelenség. Én sem tudtam kideríteni mi okozhatta ezeket a tüneteket de azóta nem jelentkeztek mióta tavasszal két lemosó permetezést adok a fának nevikén-nel egyet a fagyok elmúltával egyet közvetlen rügyfakadás előtt. Virágzás után Dithane Tosin metil majd Score-t kapott A levelek megjelenése után 1-2 hetente lombtrágyát Wuxal,  Substral és most tervezek egy Ferticare 24-8-16 os permetezést.

Előzmény: szicsu1007 (22636)
Péter_33 Creative Commons License 6 órája 0 0 22641

Sziasztok! Már írtam korábban nektarin gomba probléma ügyben, de nem tudtam sajnos megoldani.

Minden évben az egész be befertőződik a képen látható tünetekkel. Lemosóztam vastagon, rügyfakadástól kezdve 8-10 naponként ment gombölő kontakt és felszívódó egyben wuxallal. (Alfasoo kezdésnek füles állapotban majd Score+Topas+dithane, majd scor+topas+Thiovit). És csak romlik a helyzet, már megint az egész fa olyan mintha ősz lenne (sárgás pirosas levelek egy része lehullik,a többbi lukas) Valai ötlet esetleg? minden nektarin fajta ennyire érzékeny a gombára? meg lehet ezt előzni egyáltalán, mert a többi barackfa is ezeket a koktélokat kapja és hibátlanok... de azok nem nektarinok 

Üdv!

anegytech1 Creative Commons License 7 órája 0 0 22640

(bár volt permetezve) - Ez sokat számít :). Ha én is permeteztem volna korábban, persze felszívódóval, akkor nem lenne gond. De rovarok ellen nem szoktam megelőzésképp, csak ha már muszáj. Hát most az volt.

Előzmény: lapar (22629)
szicsu1007 Creative Commons License 16 órája 0 0 22639

Nem, főleg nem minden nyáron tábortüzelünk:-))))

A hőfokkal persze lehet baj. Ugyanis a fa koronája (a széle) 50-60 centire van egy 5 centis dryvitos faltól, délkeleti oldal. Az a fal nyári délelőtt olyan meleg, hogy "rásül" a kezem.

De az egyik nap levágott zöld hajtás mitől barnult meg másnapra pont "olyanra"? Hol van még a rekkenő nyár? A levágott hajtások a fa alatti árnyékban pihentek - ott barnultak meg.

Esetleg vízháztartás? A fa alatt rézsü van, és bár madárhúrral telített, de azért csak-csak leszalad az esővíz, bármennyi esik. Ez magyarázhatná a júliusi barnulást(?). De mitől barnult meg egy nap alatt a levágott ág levele? Nincs benne elég víz?

Előzmény: Piet1952 (22638)
Piet1952 Creative Commons License 17 órája 0 0 22638

Nem raktatok alatta tábortüzet?

szicsu1007 Creative Commons License 17 órája 0 0 22637

OFF

Elnézést a rosszul szerkesztett formátumért:-(

szicsu1007 Creative Commons License 17 órája 0 0 22636

Az egyik körtefám levelei július végére általában így néznek ki:

Ez 2014.július 31.

Most (20160522) még ilyen:

Néhány zöld hajtást "leválogattam" róla, és másnap döbbenten néztem a levágott leveleket:

Jé, ez ugyanolyan barna:-(

A másik körtefámról levágott zöld hajtások három nap múlva is zöldek (csak fonnyadtak).

Egyelőre nem találok magyarázatot.

szicsu1007 Creative Commons License 17 órája 0 0 22635

Diplocarpon..

Az én rózsáim levele is csúnyán néz ki:

Csak az a furcsa, hogy nem ismerem fel benne a "csillagokat". Mert pl. 2014 nyarán:

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/0/3/6/5/THM_0013730365.jpg  Ez csillagos!

De ha az előző nem diplocarpon, akkor mi a fene?

Előzmény: Zola_001 (22598)
Jani71 Creative Commons License 23 órája 0 0 22634

A Humixot természetesen szórhatod, a másik kettőnél nézd meg a várakozási időket!

Nem tudom, hogy tervezted-e és hogy volt-e, de egy Karate-t esetleg még érdemes lehet beszerezni,

meg valami kontakt kén készítményt a lisztharmatra (az a tapasztalatom, hogy a tökféléket eléggé

szereti, ha nem vagy elkésve, akkor előnyös lehet). Ha hozzáférsz a tetűhöz, akkor teljesen szuper

a Karate és rövid a várakozási ideje is.

Előzmény: Junéandi (22632)
alfi13 Creative Commons License 23 órája 0 0 22633

A quadrishoz nem kell semmi abba minden bent van ami a szőlőhöz szükséges.

Előzmény: Péter_33 (22631)
Junéandi Creative Commons License 24 órája 0 0 22632

Na vettem amit javasoltatok ,vertimecet, ridomilt ,és humixot is  de  nem tudok most permetezni mert néha csepereg az eső .

A hétvégén sajnos nem voltam a kertbe és ma szétnézve tetűs  cukkini -bab erre is fújhatok ??

Előzmény: Jani71 (22619)
Péter_33 Creative Commons License 24 órája 0 0 22631

Sziasztok! szőlőre quadris mellé kell Thiovit vagy dithane estleg (esőre jön meleg, biztos lesz gomba...)?

pacsepa Creative Commons License 28 órája 0 0 22630

Majd lesz hamarosan Nálad is levéltetű invázió! :-(

Tegnap gyomirtóztam a gyepet és van erre rendszeresítve egy sárga 5 literes permetezőm. A sárga színre nagyon cuppannak a rohadékok, ellepték miközben dolgoztam vele. Ezek ivarérett példányok és szaporodni is fognak.

Előzmény: lapar (22629)
lapar Creative Commons License 28 órája 0 0 22629

Én meg Bp. 16.-ban vagyok, ott sincs tetűinvázió.

A szokásos feketék kezdtek lenni a bodzán, meg az egyik cseresznyén, azokat időben elkaptam, szilván, kajszin nincs (bár volt permetezve) Most a hét végén a hibiszkusz új hajtásain, meg a borostyánon!!! láttam feketéket.

Egyébként a fajta nagyon meghatározó lehet, nekem 2 cseresznyefám ágai egymásba érnek, és ez a fekete levéltetű csak az egyiken fordul elő.

Előzmény: szicsu1007 (22626)
zsebi41 Creative Commons License 28 órája 0 0 22628

Köszönöm a válaszod ha tényleg az akkor elég hervasztó a dolog.

Előzmény: Jani71 (22625)
anegytech1 Creative Commons License 30 órája 0 0 22627

Bocsi :D. Nem tudom, mi lehet a különbség. Nálam sem volt még ilyen mértékű kártétel. Ehhez nem kellett szemüveg, mert messziről látszott, hogy a levelek nagy része deformált. Érdekesség, hogy van egy kisebb kajszi és egy szintén még csak pár éves őszibarack, és bár néhány levele tetves, azokon nincs ilyen mértékű invázió. A nagy fa viszont brutálisan teli lett. Szóval nem tudom, miért, biztos az ízlik nekik. Tegnap azért nyomtam rájuk rendesen Mospilant megint, mert múltkor csak annyira volt időm, hogy egy kétliteres permetezőből fújtam, ameddig értem, de értelemszerűen nem értem el a nagy részét. Most alaposan lefújtam, remélem ez elég lesz nekik.

Előzmény: szicsu1007 (22626)
szicsu1007 Creative Commons License 1 napja 0 0 22626

Jól megijesztettél!

Én is kerepesi vagyok. Kirohantam a kajszihoz (szemüveggel), de nem látok rajta levéltetűt. Mi lehet a különbség oka? Még soha nem volt kártevő a kajszimon. Most szépen berakódott terméssel (Ceglédi óriás és Gönci magyar kajszi), elrak a kedvesem 2-3 évre való lekvárt és kompótot (mert tervezem derékban visszavágni a kajszikat szüret után).

Mondjuk tettem fel egérragacsos dupla ragasztót. Mintha valaki írta volna, hogy ez segít levéltetű ellen is.

Mármint hangyavédelem!

Előzmény: anegytech1 (22609)
Jani71 Creative Commons License 1 napja 0 0 22625

Lehet, hogy Piros bársonyatkát láttál? Nagyon gyakori.

Előzmény: zsebi41 (22623)
zoli1437 Creative Commons License 1 napja 0 0 22624
Előzmény: SuhanóBongó (22622)
zsebi41 Creative Commons License 1 napja 0 0 22623

segítséget szeretnék kérni, már elég régen kertészkedek de ilyen valamivel még nem találkoztam, nem a növényen láttam a virág cserép szélén, a fehér fém kerítésen mászkálnak, valamik, amit lefotózni se tudok mert a mákszemnél kisebbek, a színük olyan terrakotta szín volt mint a cserép színe csak azért láttam meg mert mozogtak, elnyomva vércsík maradt utánuk.

Hátha valaki tudja mik lehetnek?

Előre is köszönöm.

SuhanóBongó Creative Commons License 1 napja 0 0 22622

Sziasztok! A paprikámnak valami baja van. Már néhány napja keresgélek a neten, de hasonló betegséget nem találtam. Valakinek van valami véleménye, hogy mi lehet a baj? Előre is köszönöm!

Junéandi Creative Commons License 1 napja 0 0 22621

Először köszönöm nektek a tanácsokat !

Holnap beszerzek olyat amit írtatok .

Csak 2 éve művelem a kertet előtte soha ,ezért nincs  tapasztalatom ,anyósomtól amit láttam-halottam annyit tudok ,

a permetszerekkel úgy voltam elmentem a gazdaboltba vittem a beteg növényt és kértem rá szert (na ott megvetetnek mindent  ) de tavaly  szépen indult az uborkáim szedtem is róla , és egyszer csak semmi nem lett belőle. Az idén  3 féle uborka magot vetettem csak még azok kicsik , ezért a piacon is vettem  fél-kígyót és ezek lettek betegek .

Vannak permetszereim leírom őket ha tudnátok belőle valami tanácsot adni az jó lenne ,mert  ti igazán értettek ehhez .

ECLAIR 

COSAVET

TOPSIN

CHAMP

MOSPILAN

KARATE 

VENUS 

ALIETTE 

alfi13 Creative Commons License 1 napja 0 0 22620

Azok a fehér foltok atkatelepek lehetnek persze nagyítóval biztosabb lenne a diagnózis. Én atkaölővel permetezném Vertimec vagy Flumite 200

Előzmény: Junéandi (22618)
Jani71 Creative Commons License 1 napja 0 0 22619

Attól tartok, ez nagyító nélkül lehet, hogy nem fog menni.

Ha ilyent látnék a kertemben, akkor gombaölőt és atkaölőt szórnék rá (levéltetűt figyelném),

plusz megtámogatnám a növényt az előzőleg javasolt anyag valamelyikével.

De a tápanyag problémák tüneteinek is feltétlenül utánanéznék.

Az a tapasztalatom, hogy a tetvek és atkák nagyon szeretik az uborkát.

Erre mindenképpen figyelj!

(Ha sokat kertészkedsz, akkor érdemes lehet beszerezni egy erősebb nagyítót: 10-30×,

kitárul a világ..., nagyon jó szolgálatot tud tenni.)

Előzmény: Junéandi (22618)
Junéandi Creative Commons License 1 napja 0 0 22618

sajnos csak ilyen képet tudtam csinálni 

Előzmény: alfi13 (22612)
alfi13 Creative Commons License 1 napja 0 0 22617

Így van ahogy Jani71 írja nem látsz semmit ha nem ismered fel a tipikus tüneteket ezért kértem a fényképet.

Előzmény: Junéandi (22614)
Jani71 Creative Commons License 1 napja 0 0 22616

Az atkát és a tripszet lehet, hogy nem fogod látni. :-) Hacsak nem nagyítóval nézted.

Ha be tudod szerezni és nincs ellenedre valamiért az ilyesmi, akkor érdemes lehet még némi Humust

is belekeverni abba a kotyvalékba. :-)

Kifejezetten uborkára nekem nagyon jó a tapasztalatom ezzel a cuccal kapcsolatban.

De másra is használom, folyamatosan tartom (meg a Humixot és idén az Amalgerolt). Jó dolgok!

Előzmény: Junéandi (22614)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 22615

Jó a Dithane is, de én inkább réz+felszívódó kombináció miatt a Ridomil-t preferálnám. Kiegészítve az Amistar-al nagyjából minden gombabetegséget tud a keverék.

Előzmény: Junéandi (22613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!