Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2 órája 0 0 23710

EU... (73/2013/EU)

A nagy- és kiskereskedők raktárkészleteiket 2012. szeptember 30-ig értékesíthetik. A szer felhasználása 2012. december 31-ig engedélyezett. Az ügyfél köteles a forgalomban maradó tételek csomagolóeszközén a megváltozott feltételeket átcímkézéssel, vagy öntapadó kivitelű kiegészítő címkével feltüntetni legkésőbb 2011. december 31-ig, valamint ezzel egyidejűleg az elkészült, forgalomba került címkét, ill. kiegészítő címkét az engedélyező hatósághoz nyilvántartás céljából benyújtani. Az ügyfél köteles a jelen határozatban foglaltakról a kereskedelmi partnereit és a felhasználókat közlemény útján tájékoztatni. Az ügyfél a nagy- és kiskereskedőknél 2012. szeptember 30-át követően visszamaradt, nem értékesített készleteket köteles megsemmisítés, vagy a Közösség tagállamain kívül történő értékesítés céljából visszavenni.

ÜdV

Előzmény: beetee (23708)
Antisystem Creative Commons License 2 órája 0 0 23709

Na, akkor úgy jött ki, hogy te a negyedliteressel számoltál, én meg az ampullással, ami 565 illetve 720 Ft-os árban találtam épp a neten... és ugye 565 * 1,5 = 847 Ft > 720 Ft:)))

ÜdV

Előzmény: beetee (23707)
beetee Creative Commons License 2 órája 0 0 23708

A vicc az, hogy van még elspájzolva, már nem is tudom mikori Omite.

Azt egyébként miért szüntették be?

Előzmény: Antisystem (23706)
beetee Creative Commons License 2 órája 0 0 23707

Nekem máshogy jött ki a matek, de mindegy.

Zoom dózisa 0,5, a Vertimecé 0,5-1, de általánosságban 0,75

A Zoom negyed literes 21 e pénz, a Vertimec kicsivel 10 alatt.

Nincs sok különbség, tény.

Előzmény: Antisystem (23706)
Antisystem Creative Commons License 2 órája 0 0 23706

Végülis nem drágább a Vertimecnél, pláne ha figyelembe veszed, hogy normális hatáshoz abból 1,5 amp. kell a 10 literbe... az összes prosti atkaölő drága, mindegyikből 500-1000 Ft közé jön ki a legkisebb kiszerelés... az a vicc, hogy még tán a Flumite a fajlagosan legolcsóbb, aminek a drágaságára itt azt írta Jani, hogy "nem éppen olcsó"... azzal az a baj, hogy nincs belőle 1 ampullás...

ÜdV

Előzmény: beetee (23704)
Antisystem Creative Commons License 3 órája 0 0 23705

Motoros permetezővel... és hát a gond pont az, hogy a parkvédelemben általában motoros permetezővel kijuttatott kontakt szereket használnak, mint az Alsystin és társai. Neked viszont pont az a problémád, hogy csak a fa felét tudod lepermetezni, tehát olyan cucc kell, ami felszívódva a növényben vándorol. Amire különben tökéletes a Mospilan... és jóformán az egyetlen szabadforgalmú felszívódó szer. Mivel a platánnál nem játszik az ÉVI (nem esszük meg a termését:)), ha csak a fa alját éred el, emelj a töménységen - akár 6-8 gramm / 10 literig - és ne légy türelmetlen, mert a szernek fel kell szívódnia, el kell jutnia a hernyóhoz, a hernyónak bele kell zabálnia, és csak utána döglend meg, szóval nyugodtan számolj ez esetben 3-4 nappal...

ÜdV

ps: II. kat cuccok közül az Actara vagy a Koninoor is játszhat, esetleg Vertimeccel egybe, az nem csak az atkát öli, a parkfavédősök is Vertimeccel injektálnak.

Előzmény: keret49 (23700)
beetee Creative Commons License 3 órája 0 0 23704

Még jó, hogy lehet kapni...

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem olcsó, ellenben drága. ;)

Előzmény: Antisystem (23702)
Antisystem Creative Commons License 3 órája 0 0 23703

.... ja és a lényeget nem írom, hogy a kontakt mellett transzlamináris hatású, tehát tudja azt, hogy a levél színét permetezve a fonákon is öli az atkát, amin problémáztál)

ÜdV

Előzmény: Antisystem (23702)
Antisystem Creative Commons License 3 órája 0 0 23702

Az előbbiek mellett akkor te ha nem kapsz Vertimecet, hajtsd az ampullás Zoom-11 SC-t, az szabadforgalmú, van belőle ampullás is, Paradicsomban 70% érettségnél még mehet (az meg ugye simán előáll, ha az ember leszedi az éretteket, ami permetezés előtt úgyis célszerű) és 3 nap az ÉVI-je paradicsomban.

ÜdV

Előzmény: ismerosarcok (23693)
Antisystem Creative Commons License 3 órája 0 0 23701

Ha van Sanmite még otthon, akkor kifogástalan... paradicsomban viselhető 5 napos ÉVI-vel... csak hát már kapni nem lehet, még tavaly kivonták a forgalomból.

A Flumite-vel meg (itt írták) az a gond, hogy nincs ÉVI-je se paprikára, se paradicsomra, és régen se volt...

Szóba jön a kaphatók közül a csak a petéket-lárvákat ölő Nissorun 3 napos ÉVI-vel, vagy az Ortus 5 SC 7 napossal.

ÜdV

Előzmény: japofan (23697)
keret49 Creative Commons License 5 órája 0 0 23700

Tanácsot szeretnék kérni. A platán fánkon megjeletek a hernyók és valami picike szárnyas bogarak. Megpróbáltam Mospilánnal permetezni, de csak kb 6 m magasságig. Sajnos a maradék ca.: 4 métert nem tudtam beszórni mivel a 2 mes hosszabbítóval csak eddig tudtam. A hernyók továbbra is vígan vannak, a kis bogarak mintha potyognának. Hogyan tudnám teljes terjedelemben le permetezni? Mospilán helyett milyen hatásos vegyszert javasoltok a hernyók ellen?

Jani71 Creative Commons License 5 órája 0 0 23699

Még a Flumite-t javaslom. Nem éppen olcsó, de jó (ha utána olvasol, magad is láthatod, hogy elég

széles hatásspektrumú, jól kitalált cucc). Én ezt is használom, nálam bevált.

Előzmény: japofan (23697)
Jani71 Creative Commons License 5 órája 0 0 23698

Polisztigma.

A málnára csak tippem és egy guglis találatom van.

Én tápanyagot adnék (év közben, most már inkább csak lombhullás után a gyökérzónába,

igyekezném jól ellátni, aztán tavasztól figyelném és próbálnám egészségesen tartani: pl. atka, stb.).

Előzmény: geograf (23692)
japofan Creative Commons License 6 órája 0 0 23697

SANMITE  ?

Előzmény: Antisystem (23694)
Piet1952 Creative Commons License 6 órája 0 0 23696

Érthető, ilyenkor már én se szoktam permetezni, amin gyümölcs van  azt azért nem, amin meg már nincs azért. Persze nem a legjobb dolog így csinálni, dehát ez van.

Előzmény: Antisystem (23694)
ciprus02 Creative Commons License 6 órája 0 0 23695

Sziasztok! Tavasszal spárgát ültettünk, nyár közepén vettük észre hogy elkezdtek elszáradni a kinövő hajtások. Mi lehet az oka? Előre is köszönöm a választ! 

Antisystem Creative Commons License 9 órája 0 0 23694

Ez nagyjából így is van, és én is ugyanezért hajtanám... csak hát azt mondják, hogy a nagykerekben már elfogyott az idénre berendelt mennyiség, úgyhogy a kiskerek már nem tudnak rendelni. Szóval max ha mázlid van, és találsz olyan kiskert ahonnan még nem fogyott ki. Sajnos a növényvédőszer-piac már csak ilyen, hogy olyan februártól júniusig nagyjából van mindenhol minden (vagy tudnak hozni neked pár nap múlva), aztán júliustól egyre több minden fogy ki... ősszel meg a gyártók-kiszerelők már a következő tavaszi idényre dolgoznak...

ÜdV

Előzmény: ismerosarcok (23693)
ismerosarcok Creative Commons License 10 órája 0 0 23693

Atka ellen. A paradicsomot teljesen tönkreteszi, pedig még teremne jó darabig. Úgy hallottam, ez a legjobb, mert felszívódó, ezért nem lesz baj, ha vhol a fonakot nem permetezem le jól. 

Előzmény: beetee (23691)
geograf Creative Commons License 16 órája 0 0 23692

Sziasztok!

Az alábbi képen látható jelenségről mi a szakvéleményetek?

A szilvafa permetezése idén sajnos elmaradt a szomszédban és nemrég megjelentek ezek a foltok a fonákon meg néhány mm vastag dudorok.  Nem vagyok benne biztos, de ez lenne a polisztigminás levélfoltosság? Curzate, vagy dithane segíthet rajta?

Más:Másik szomszédom málnája így a szezon vége felé rendre visszaszárad: a virágokat eldobja és/vagy a megkötött kis termések száradnak el. (Korábban ősszel is bőven termett.) Tápanyaghiány lehet az oka?

beetee Creative Commons License 18 órája 0 0 23691

Sehol nem postáznak vegyszert kb. 2 éve... törvény született rá.

A Vertimec meg ráadásul II. kategóriás, szabályosan eladva, rá kellene nézniük a növényvédős zöld könyvecskédre. :)

A legjobb módszer, ha bemész egy kis gazdaboltba, és kevés vevő esetén megkérdezed szépen az eladót, hogy adna-e neked. A legjobb esetben szó nélkül kiszolgál. Ha rákérdez a zöld könyvre, akkor még megkérheted, hogy .... tudod, hogy II. kategóriás, de neked ez a tuti, és nem kaphatsz-e belőle valahogy?

(közben elő kell venni a legesdeklőbb tekintetet.. ;) )

Egyébként mire kellene? Lassan vége az atkaszezonnak a levelekkel együtt...

És vannak más, szabadforgalmú szerek is ellenük.

Előzmény: ismerosarcok (23690)
ismerosarcok Creative Commons License 1 napja 0 0 23690

Sziasztok, Budapesten, esetleg Budaörs-Érd környékén lehet valahol Vertimec ampullát venni valahol? Atka ellene kellene, de ha jól tudom, nem postázz ák...

beetee Creative Commons License 1 napja 0 0 23689

Az egyik képen, ha jól látom a háttérben szőlő kúszik a földön, szintén kisárgult utolsó levelekkel.

Itt biztosan a talajjal nincs valami rendben.

Nincs magasan a talajvízszint? Extrém csapadékos nyarunk volt, gondolom nem csökkent le a szokott módon tavasz után a szintje... esetleg nem valami régi, elfeledett sitt-temetőre ültetődött véletlenül? Benne egy jó csomó mésszel, vagy meszes holmival?

A többit alfi leírta. Valami gátolja a gyökéren keresztüli kiegyensúlyozott nyomelem-felvételt.

Vagy nincs valami, vagy túl sok van valami, vagy rossz a ph, vagy magas a talajvíz, stb, stb....

Egyébként zöldebbek az utóbbi képek, mint az először beillesztettek. De csak kicsivel...

Idén már nem sok mindent tehetsz, mert hamarosan leáll (már leállt) a növények növekedése. Nem fog visszazöldülni. Reméljük a vesszők beérnek, és jövőre tavasztól kezd el a zöldítős lombtrágyázást.

Szerintem már gomba ellen is feleslegesen fújod...

Előzmény: Szucs007 (23688)
Szucs007 Creative Commons License 1 napja 0 0 23688

Valószínű az agyagos föld nem tetszik neki, csak az az érdekes, hogy ezt tavaly kezdte el és már 6 éve ide van ültetve.

Köszönöm a válaszokat

alfi13 Creative Commons License 1 napja 0 0 23687

Mivel a leveleken nagyon jellegzetes tünetek vannak szerintem ez magnézium kén vagy vas hiányra utal. A levél elsárgul de az erek zöldek. Ezt sok minden okozhatja föld nagyon meszes vagy valamilyen műtrágya túlsúly is okozhatja. Mivel a növény igy rossz kondiban van a gombabetegség sem kizárt ezért nem árt megpermetezni, de továbbra is az a véleményem hogy tápanyaghiány a fő ok. Próbálj meg valami jó minőségű lombtrágyát talán a  Substral citrusfélék számára.

Előzmény: szanCSI2 (23686)
szanCSI2 Creative Commons License 1 napja 0 0 23686

Meszes a talajod. Savanyítsd a talajt tőzeggel , gipszporral, ecetes , citromsavas locsolással. De nem fogod győzni anyaggal. Próbálkozz magnolia grandiflora észak amerikai fajtájával, magnolia kobussal esetleg stellatával.

Előzmény: Szucs007 (23685)
Szucs007 Creative Commons License 1 napja 0 0 23685

Köszönöm a tanácsot.

Nem csak vasat kap, kap komplett trágyát is már hónapok óta. Levél permetben is. Most azt a tanácsot kaptam, hogy permetezzem le. Ez a fekete foltosság, gombaölővel kezeljem. Szerintetek?

Előzmény: alfi13 (23683)
pacsepa Creative Commons License 2 napja 0 0 23684

Add el bioalmanak!

A sok marha megveszi felarral! :-)

Előzmény: Jani71 (23681)
alfi13 Creative Commons License 2 napja 0 0 23683

Ne csak vasat használjál hanem "zöldítő komplexet" -et abban van magnézium is. Permetezd és locsold is a tövéhez.

Előzmény: Szucs007 (23682)
Szucs007 Creative Commons License 2 napja 0 0 23682

Sziasztok!

Sajnos a magnóliám a vasas kezelés ellenére is dobálja a leveleit.

Van valakinek egyéb ötlete mi lehet a baja.

Köszi

Jani71 Creative Commons License 2 napja 0 0 23681

Ma reggel filmeztem Keleti gyümölcsmoly lárvát.

Nem sokat permeteztem, mindent vitt... Ezt jól eltrehánykodtam, jövőre nagyon másként kell...!!!

Gyakorlatilag a teljes Jonagold termés ráment. :-( Grrr...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!