Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

buga1 2015.01.16 Creative Commons License 18995

Utána néztem, s a hatóanyag tartalma ugyanaz 190 g/l fémréz. Szerintem ugyanarról a termékröl van szó...

A nagy előnye, hogy nem terheli meg annyira a környezetet a többi rezes lemosókhoz (Champion stb...) képest, mivel csak 190 g/l rezet tartalmaz... De számodra ez nem újdonság :-)

A neten rengeteg ilyen kép van, ami nem egyezik a leírással :)

Előzmény: Antisystem (18994)
Antisystem 2015.01.15 Creative Commons License 18994

Szerintem nagyjából semmi, a hatóanyag-tartalmát azért nézd meg... az FW meg az SC ugyanazt a vizes szuszpenziós formulációt jelenti, bár általában az SC-t használják akkor, ha az mikronizált részecske-méretű, nagy fajlagos felülettel, és ezt a tulajdonságot akarják hangsúlyozni... lásd a Bordói  FW kontra Nano SC... de szerintem a Cuproxat minden kapható verziója ilyen... szerintem Magyarországon nem akartak pénzt elszúrni a névváltoztatás miatti engedély-módosításra, ennyi lehet az ügy mögött ebben a konkrét esetben:)

Ezt nézd: http://www.gazdabolt.hu/T00356-Bordoile-ken-NEO-SC-0-5-l

(a termék képe meg egy FW-s:))))

ÜdV

Előzmény: buga1 (18990)
szicsu1007 2015.01.15 Creative Commons License 18993

:-)

Előzmény: Antisystem (18992)
Antisystem 2015.01.15 Creative Commons License 18992

Persze az benne a vicc, hogy én pl. nem tudom, hogy mi az a "vizes törzs szuszpenzió" :-)

Dehogynem, olyan szuszpenzió, ami csak további higítás után használható fel, ugyanaz, mint a törzsoldat, csak szuszpenzióban. Permetezőszereknél ez a gyakori, bár dísznövényekre kapsz néha használatra kész oldatokat/szuszpenziókat is, általában eleve pumpás flakonban.

ÜdV

Előzmény: szicsu1007 (18991)
szicsu1007 2015.01.15 Creative Commons License 18991

Ezt találtam:

Szerformára utaló fontosabb rövidítések:

EC, E, L, LC= emulzióképző folyékony permetezőszer

WP, SP= nedvesíthető, vízoldható por alakú permetezőszer

F, FL, SL, WSC= vízoldható folyékony készítmény

FW, SC= vizes törzs szuszpenzió

ULV= csökkentett vízmennyiséggel kijuttatható készítmény

D= porozószer

G= granulátum

DF, DG, WG, SG= vízben diszpergálható/oldható granulátum

Persze az benne a vicc, hogy én pl. nem tudom, hogy mi az a "vizes törzs szuszpenzió" :-)

Nézzük! Szuszpenzió: folyadékban lebegő szilárd szemcsék elegye.

Ugyan a Google a barátnőm, de ebben a témában inkább megvárom, amíg Antisystem ideér:-))

Előzmény: buga1 (18990)
buga1 2015.01.14 Creative Commons License 18990

Antisystem!

Nem tudod véletlenül, mi a különbség a Cuproxat FW és a Cuproxat SC (nálunk ez van forgalomban-Felvidék) között?

Előzmény: Antisystem (18988)
Tozatu 2015.01.13 Creative Commons License 18989

Köszönöm szépen.

Előzmény: Antisystem (18988)
Antisystem 2015.01.11 Creative Commons License 18988
Előzmény: Tozatu (18987)
Tozatu 2015.01.11 Creative Commons License 18987

Foszfor tartalmú,virágzást elősegítő kegyszert tudtok ajánlani?

arpad-lajos 2015.01.07 Creative Commons License 18986

Már a Gazdabolt is forgalmazza ismét a Tiosolt (mészkénlé)

http://www.gazdabolt.hu/mutragya/mikroelem-mutragya/T06891-Tiosol-1-l

Tozatu 2015.01.02 Creative Commons License 18985

Nem szükséges bedugni a zujjadat,elég ha a földjét megtapintod. :)Ha rátapad, nem kell locsolni.

Előzmény: alfi13 (18981)
Tozatu 2015.01.02 Creative Commons License 18984

A mézgásodás annak a jele lehet,hogy nincs kedvére valami a fának.Próbáld meg trágyázni  és meszet tenni,beásni a földjébe.

Előzmény: Bátor aligátor (18923)
alfi13 2014.12.28 Creative Commons License 18983

Igen így van. Én csak azt akartam mondani hogy az új bedugásával meg lehet állapítani egy cserépről hogy száraz e vagy nedves e a föld azt meg tudni kell egy növényről ahogy írtad hogy mílyen körülmények között tartsa.

Előzmény: Antisystem (18982)
Antisystem 2014.12.28 Creative Commons License 18982

Azért ezt az adott növény igénye is befolyásolja - van egy rakat növény, amelyiknek hagyni kell "kiszáradni" a földjét időről időre egy újabb öntözés előtt, mint az, amiről beszélünk itt, de a paradicsom is ilyen különben:), és vannak növények, amelyiknek az a jó, ha állandóan nyirkos a földje...

Amelyik az időről időre való "kiszáradást" igényli, az, ha állandóan nyirkosan tartod, sokkal hamarabb elkap mindenféle atkát-gombát-bacit, mert az időnkénti kiszáradások védik ki ezek elszaporodását.

ÜdV

Előzmény: alfi13 (18981)
alfi13 2014.12.28 Creative Commons License 18981

Én azt tanultam a szobanövényt úgy kell öntözni hogy bedugod az ujjadat a földbe és abból meg tudod állapítani kell e öntözni.

Előzmény: arpad-lajos (18980)
arpad-lajos 2014.12.28 Creative Commons License 18980

A fő gond, hogy a növény vízben állt. Valószínűleg a gyökerén indult el a kóros folyamat. A levélen ugyan baktériumfertőzésre utaló foltok is látszanak, a kisebb sárga udvaros foltokra gondolok. Én abbahagynám az öntözést 8-10 napra és utána is csak hetente. A szoba páratartalmát viszont legalább 60%-on tartanám a radiátorokra tett párologtatókkal. Az átültetésre kényes, de ha már annyira pusztul, hogy menthetetlennek látszik, akkor laza talajba célszerű lenne újra átültetni, előtte pedig a beteg gyökereket levágni.

Másnál is előfordult már hasonló és általában a locsolás optimalizálása megoldotta a problémát.

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=account/customer_support/posts&topic_id=27796

Előzmény: blackjack11 (18971)
Antisystem 2014.12.27 Creative Commons License 18979

Igen, okozhatja túlöntözés is, ugyanis egyfelől baktériumos fertőzésre hajlamosít, másfelől az elrothadó gyökérzet miatt a növény a száradás tüneteit fogja mutatni, hiába áll a vízben... (ugyanezt látod nem ritkán a belvizes területek fáin is)

Szerintem próbáld meg nyugodtan az Amistart amit írtál (nem tudok róla, hogy bármilyen növénynek is ártana), esetleg valami atkaölővel, mint a Sanmite... (van belőle kis zacskós is, ha még kapni, kivonás alatt áll) A baktériumos fertőzések relatív gyakori volta miatt a külföld honlapok Efozit AL-t (Aliette) ajánlanak, azzal lehet beöntözni is... 

ÜdV

Előzmény: blackjack11 (18977)
arpad-lajos 2014.12.27 Creative Commons License 18978

Piros takácsatka:

életmód: Évenként 5-6 nemzedék fejlődik. A tojások telelnek, amelyet az őszi nemzedék nőstényei a rügyek közelébe, a gally vagy ágvillák kéreggyűrődései közé, fatörzsre és kéregrepedésekbe helyeznek. Tavasszal általában áprilisban indul meg a lárvakelés. Megfigyelések szerint a Jonathán alma virágzása előtt jelennek meg az első lárvák. Sziromhullás után az első kifejlett hím és nőstény egyedek is megjelennek. Röviddel ezután megkezdődik az un. nyári tojások lerakása többnyire a levél fonákjára. Május végén a leveleken kifejlett egyedek, tojások és fiatal lárvák együtt találhatók. A nyári első nemzedék nőstényei június közepén kezdik meg a tojásaik tömeges lerakását. A nőstények 18-40 napig élnek. Átlagosan 50 db tojást raknak. Július közepétől a nemzedékek már nem különböztethetők meg. A téli tojások lerakása az első fagyok beköszöntéig tart.

Előzmény: budai2 (17770)
blackjack11 2014.12.23 Creative Commons License 18977

Szia,

köszönöm.  Nem öntöztem 2 hónapja, mert még kint nagy esők estek és állt benne a víz. Még fel is borítottam fél napig, hogy kicsurogjon belőle, de így is rengeteg vizet kapott. 

Okozhatja a víz is? Amúgy még mindig vizes, nem is kell ezt mostanában megöntözni. 

Atkát nem látok, akkor ez inkább nekem gombára hasonlít. (olyan penészfolt féle közelről)

üdv

Előzmény: Antisystem (18976)
Antisystem 2014.12.22 Creative Commons License 18976

Lehet gomba is, meg atka is... először nézd meg erős nagyítóval a levélfonákokat, hogy látsz-e rajta gombaképleteket vagy atkákat-szövedékeiket.

Nem öntözöd túl?

ÜdV

Előzmény: blackjack11 (18971)
Antisystem 2014.12.22 Creative Commons License 18975
Előzmény: arpad-lajos (18972)
Samubá 2014.12.22 Creative Commons License 18974
Előzmény: wolf4ever (18840)
arpad-lajos 2014.12.22 Creative Commons License 18973

A golyvásodást baktérium okozza (Agrobacterium tumefaciens). Ellene Basamiddal nem tudsz védekezni. Szerintem nincs ott semmiféle gomba vagy fonálféreg ami ellen kellene védekezni. Ha nagyon gondos akarsz lenni, akkor 2-3 évig ne ültess ugyanoda gyümölcsfát. Az agrobaktérium kb. ennyi idő alatt kipusztul magától.

Előzmény: wolf4ever (18840)
arpad-lajos 2014.12.22 Creative Commons License 18972

Tudja valaki,hogy hol lehet kapni Tiosolt (mészkénlét). Állítólag újra engedélyezték, de nem mint növényvédő szert, hanem mint kondicionálót. Gazdaboltokban néztem és nem találtam.

Előzmény: Jani71 (18888)
blackjack11 2014.12.22 Creative Commons License 18971

Sziasztok,

megpróbálok kis segítséget kérni itt is, nagyobb a pörgés, mint a papagájvirág topikban. 

A képen látható barnásodás gomba lehet? Mit javasoltok rá? Amistar van itthon, ha azzal lefújnám esetleg?

Köszönöm!

budai2 2014.12.18 Creative Commons License 18970

Mindkettőtök álláspontja érthető és elfogadható:
Minden profi, különösen egy élelmiszertermeléssel foglalkozó profi tevékenysége szigorú szakmai és jogi szabályokhoz van kötve. Baj lenne, ha nem így lenne. És nagyon jó, hogy az ezzel kapcsolatos felelősségre felhívjátok a figyelmet.

Ugyanakkor az amatört sokkal kevésbé kötik szabályok, nálunk tág tere van az újdonságok kipróbálásának.  Én az előző életemben felhalmozott nem kertészeti szaktudás alapján továbbra is használni fogom sebkezelésre az ezüstkolloidot.
Nem használnám, ha saját családom egészségét minimális mértékig is kockáztatnám vele. Megbízom a beszerzési forrás minőségében. Egy ismeretlen összetételű maradék fotovegyszert nyílván nem használnék.

Ha valakinek sok ideje van, itt egy WHO tanulmány az ivóvízben található ezüst egészségi hatásairól: http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/chemicals/silver.pdf

Köszönöm az észrevételeteket.

Előzmény: Mozo66 (18967)
Antisystem 2014.12.18 Creative Commons License 18969

Azért másik oldalról ennek a büntetésnek van egy olyan paramétere is, hogy annak a permetszernek "veszélyes anyag"-ként minősítettnek kell lennie, ecetért, étolajért, szódabikarbónáért, sütőporért:) meg hasonló "okosságokért" a termelőt sem fogják megbüntetni... n.b ezekre nem is ellenőriznek, mert minek... senkit sem érdekel, ha szódabikarbónás a paprikád, mert nincs semmi egészségügyi kockázata:)

Ezeknek a dolgoknak inkább az a hátránya, hogy mivel nem növényvédőszernek vannak formulázva, az első csendes eső is lemossa, meg hasonlók... 

ÜdV

Előzmény: re-rebondo (18968)
re-rebondo 2014.12.18 Creative Commons License 18968

A másik . Ha valaki saját fogyasztásra szánja a termékét az permetezheti bármivel egy termelő aki értékesítésre az nem !!!!  Az kizárólag azzal permetezhet ami az adott kultúrában éppen  engedélyezett mivel ellenőrizhetik és igen komoly büntetést vonhat maga után . Még olyannal sem ami növényvédő szer , hatásos is a betegség ellen de nincs engedélye az adott növényen nem , hogy valami fosóvegyszerrel . 

Előzmény: Mozo66 (18967)
Mozo66 2014.12.18 Creative Commons License 18967

Itt nem az ezüstkolloiddal van baj , hanem hogy az amiről azt hiszed ,  hogy ezüstkolloid az valóban az-e ,  milyen a töménysége nem tartalmaz-e más anyagot ... esetleg arzént ciánt ....ólmot   .... mivel nem fogyasztásra szánták . Azt a készítményt amit a vizek fertőtlenítésére gyártottak az adott töménységben akár lehetne is növényvédelemre használni , de azt amit hozol valahonnan egy kannában , hogy ez ezüstkolloid .... hát én nem használnám egész biztos .... de mindenkinek lelke rajta . 

A másik . Ha valaki saját fogyasztásra szánja a termékét az permetezheti bármivel egy termelő aki értékesítésre az nem !!!!  Az kizárólag azzal permetezhet ami az adott kultúrában éppen  engedélyezett mivel ellenőrizhetik és igen komoly büntetést vonhat maga után . Még olyannal sem ami növényvédő szer , hatásos is a betegség ellen de nincs engedélye az adott növényen nem , hogy valami fotóvegyszerrel .  ....de mégegyszer írom , a saját ételét mindenki azzal permetezi amivel akarja ...erre nincs jogszabály , törvény .

Ez pont olyan mint a gombaszedés .  Ha összeszeded a gyilkosgalócát az erdőben  megfőzöd a családnak és kiirtod vele a felét azért nem kapsz büntetést , mert baleset volt ha ugyan azt a gombát eladod valakinek  és más családját irtod ki akkor kőkeményen megbüntetnek érte .

Előzmény: budai2 (18963)
Antisystem 2014.12.18 Creative Commons License 18966

Egy fontos dologról azért ne feledkezzetek el ilyenkor... az úgynevezett "oligodinámiás" hatás az valóban jellemzője a fémeknek, ami a periódusos rendszer "rézcsoportjába" tartozik, tehát a réznek, az ezüstnek és a higanynak is...

VISZONT közülük a réz az egyetlen, ami életfontos mikroelem is a növény számára, tehát fel is veszi bizonyos mennyiségben a talajból időről időre... a másik kettő meg csak dúsulni fog ott, permetezésről permetezésre... mert ugye az elemek nem bomlanak, max atomreaktorban...

A higanynál ezt meg is szívtuk, mert évtizedekig használtak csávázásra szerves higany-vegyületeket, és termőföldjeink egy jó részében mázsaszám áll a higany... ami ott fog állni 1000 év múlva is... (annyit lehet vele tenni, hogy kénes túltrágyázásal cinóberré alakítani, ami vízoldhatatlan, tehát a táplálékláncba nem kerül be)

Ha az ezüstöt használnák kiterjedten, évekig, pont ugyanez történne, mert ugye azt se veszi fel a növényzet folyamatosan...

ÜdV

Előzmény: budai2 (18963)