Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

alfi13 2 napja Creative Commons License 18922

Az hogy ez mitől alakult ki nem tudom. De segíthetsz a fának egy éles késel ha van "kacorkés" akkor azzal szépen kifaragod az egészséges részig és lekened Fagélel.

Előzmény: Mtz 550E (18920)
öreg_néne_b 3 napja Creative Commons License 18921

Nem volt titok. :)

Előzmény: Antisystem (18918)
Mtz 550E 3 napja Creative Commons License 18920

Hali!

Ha tudtok segítsetek már minek a jelensége ez az alma fámon?

Zoltán a Mesterkém 3 napja Creative Commons License 18919

Üdv!

Én személyesen nem, de ismerősök igen.

A Caolának is voltak állítólag olyan spray-i, amiktől a Terminátor is fűbe harapott volna...

Erre van véleményed?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132577555&t=9020473

Előzmény: Antisystem (18917)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18918

Na, feladtad a leckét, ha ki akarom találni, milyen rezeket gyártottatok:)))

ÜdV

Előzmény: öreg_néne_b (18916)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18917

OFF: csak nem ott melóztál? :)

ÜdV

Előzmény: Zoltán a Mesterkém (18913)
öreg_néne_b 3 napja Creative Commons License 18916

Tovább nem követtem a cég sorsát, a termelésben dolgozó ismerőseim közül senki sem maradt a cégnél.

Előzmény: Antisystem (18915)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18915

OFF: az Aventis CropScience-t végülis felvásárolta a Bayer, vagy nem?

ÜdV

Előzmény: öreg_néne_b (18914)
öreg_néne_b 3 napja Creative Commons License 18914

A cégünk az Aventisben folytatódott, de már magyarországi gyártás nélkül.

Előzmény: Antisystem (18912)
Zoltán a Mesterkém 3 napja Creative Commons License 18913

A Chinoin gyártott ennél különb dolgokat is, megjegyzem szerényen.........

Előzmény: Antisystem (18912)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18912

De gondolom, már azok sincsenek meg:(

(OFF: Az ICI meg úgy tudom, több kanyar után végülis részben a Syngenta-ban lelhető fel, legalábbis a növényvédelemmel kapcsolatos része... a gyógyszer-üzletága meg Novartisban... gyártottak ők kész növényvédő szert is, minta  Karate, meg gyógyszert is, mint az Inderal, (hasonlóan mint nálunk akkoriban a Chinoin.) Aztán pont ezeknek a tevékenységeknek a szétválasztási szándéka szedte szét ezeknek patinás cégeknek az üzletágait külön cégekké, amik elkezdtek egymással fuzionálgatni...)

ÜdV

Előzmény: öreg_néne_b (18911)
öreg_néne_b 3 napja Creative Commons License 18911

Mi kétféle réztartalmú WP-t gyártottunk.

Előzmény: Antisystem (18910)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18910

De akkor az gondolom folyékony formulájú réz lehetett, mint a Vegesol eReS... WP vagy WG-vel el lehet ezt játszani egyáltalán?

ÜdV

Előzmény: öreg_néne_b (18909)
öreg_néne_b 3 napja Creative Commons License 18909

Nem, különböző felületaktív anyagok, mi jellemzően az ICI termékeit használtuk (már az a cég sincs meg, meg az sem, ahol én dolgoztam). A rezet pl. jellemzően "duplán csomagoltuk", azaz egy egy réteg felületaktív anyag az apoláros részével kifelé vonta be, egy másik pedig segített ezt szuszpenzióba vinni. Ha beszáradt, akkor a hatóanyag szemcsék kifelé "vizet utáló" tulajdonságúak voltak.

Előzmény: Antisystem (18908)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18908

Technológiailag milyen adalékot használnak manapság tapadásfokozásra? (nem a népnyelven "tapadásfokozó"-nak csúfolt felületaktív cuccokra gondolok, mint a Nonit és társai)

CMC-t? Valami fehérje alapú cuccot?

(valaha az őskorban ugye a petróhoz tejet adtak, az tényleg jól odaragaszt mindent, ezt tudja mindenki, akinek ömlött már ki tej)

ÜdV

Előzmény: öreg_néne_b (18906)
Bubo.Bubo. 3 napja Creative Commons License 18907

((nagyon off: főzni már nem is szoktál? hiányoltunk...))

Előzmény: öreg_néne_b (18906)
öreg_néne_b 3 napja Creative Commons License 18906

Sajnos nincs, nem növényvédős vagyok, hanem gyártó voltam. Nem tudom, ha valami gyárilag nem jó, azt utólag hogyan lehet feljavítani. :(

Előzmény: Antisystem (18893)
Zoltán a Mesterkém 3 napja Creative Commons License 18905

Üdv!

Örökzöldeknek még érdemes ilyenkor permetezni?

Kb. egy honapja kaptak gomba-rovar-atkaölő kombót, viszont napközben még nagyon nyüzsög minden, nem jöttek még el a komoly fagyok.

alfi13 3 napja Creative Commons License 18904

Poliszulfidot használtam pontosabban Neviként. Rügyfakadás előtt mikor barkásodott a szőlő 5%-os töménységben majd 2-4 leveles korban 1%-os permetezést kapott és az idei évben sokan panaszkodtak hogy nagyon erős lisztharmat fertőzésük volt, nálam sikerült megvédeni a lisztharmatól. Én ezt ennek a lemosó permetezésnek tulajdonítom, igaz a fő cél az atkák voltak.

Előzmény: Antisystem (18902)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18903

Akkor nem csináltál túl jó bótot:

http://www.gazdabolt.hu/novenyvedo-szer/lemoso-szer/T06208-Agroken-1-l

1145 Ft a liter.

ÜdV

Előzmény: Fázisceruza (18901)
Antisystem 3 napja Creative Commons License 18902

Végülis... kénport használtál, vagy poliszulfidot? 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (18900)
Fázisceruza 4 napja Creative Commons License 18901

Én pont fordítva terveztem :) 

Közben meg azon töprengtem, hogy ezt a kénes cuccot  3500-ért vettem, +tavasszal is kell lemosózni, szezonban meg ki tudja mi lesz, és ha ezeket összeadom, akkor ennyi pénzért már pont megvehetem az éves diószükségletemet a piacon. Jó, mondjuk nem csak a dióra jut ebből, de főleg a diófát szeretném rendbe hozni, mert idén nagyon cefetül nézett ki.  

Előzmény: alfi13 (18900)
alfi13 4 napja Creative Commons License 18900

Az atkák ellen talán hatásosabb a tavaszi kénes permetezés legalábbis azt tapasztaltam szőlőnél hogy a tavaszi lemosó szinte teljesen elpusztította az atkákat.

Én most rézzel permeteztem tavasszal gondoltam a kénes permetezést.

Előzmény: Antisystem (18899)
Antisystem 4 napja Creative Commons License 18899

Szerintem az a nagy kérdés diónál, hogy az embert az atka, vagy a gnomónia szívatta épp a szezonban... ha az atka, akkor az (olajos) kén a jobb választás, ha a gnomónia vagy baci, akkor meg a réz:)))

ÜdV

Előzmény: alfi13 (18898)
alfi13 4 napja Creative Commons License 18898

A diófát én inkább rézzel permetezném nem kénnel.

Előzmény: Fázisceruza (18896)
Antisystem 4 napja Creative Commons License 18897

Hát szerintem a kecskerágóra elmegy, a többire meg azt javasolnám, hogy vegyél egy 5x4-es "szobafestő" fóliát a háztartási bótba (olyan 400 - 1000 Ft vastagságtól függően), és permetezéskor terítsd le vele a tujákat... (én paprika fagyvédelemre használom, amíg még csak -1-ek vannak, még most is tele van az ágyás paprikával - holnap tervezzük végleg leszüretelni...)

ÜdV

Előzmény: Fázisceruza (18896)
Fázisceruza 4 napja Creative Commons License 18896

Köszi a választ:

Az a helyzet hogy a diófa alatt tuják vannak :(

A leylandit meg a buxust ki tudom hagyni, a kecskerágóra meg csak a pajzstetvek miatt fújnám. 

Előzmény: Antisystem (18895)
Antisystem 4 napja Creative Commons License 18895

Hát, én nem merném, az az igazság... hacsak nincs rá valami nagyon nyomós ok, amikor az ember kénytelen kockáztatni... a sima vizes főzött mészkénlét, azt nyugalmi időszakban lemosónak igen, de ásványi olajat...

Bár leírt konkrét tilalmat még nem láttam, de javaslatot se rá.

ÜdV

Előzmény: Fázisceruza (18894)
Fázisceruza 4 napja Creative Commons License 18894

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az olajos-kénes lemosó mehet e örökzöldekre, pl : tuja, buxus, kecskerágó, leylandi?

Antisystem 4 napja Creative Commons License 18893

Az lehet kérlek - de sajnos ettől még az volt a tapasztalat, hogy ha nem mész ki mindenkiadósabb esőzés után megpermetezni a gáliccal az uborkát, akkor úgy elviszi a peronoszpóra, mint a szél... nem is tudom, 3 vagy 4 éve volt az a jó kis esős nyár, és a kiskerti uborkások itt anyáztak, hogy vagy 20x permetezték az uborkát, és mégis...

Mondjuk ehhez valószínűleg annak is köze van, hogy háti permetezőkkel ha belefeszülsz se tudsz olyan egyenletes lefedettséget elérni, mint a precizebb motorosokkal, és máris sokkal könnyebben mosódik le... amit ki akartam próbálni ebben, az a Bio-Film, állítólag jól fokozza a tapadást tényleg, esős tavaszokon nagyon jól jöhetne, de még sose jutottam oda, hogy vegyek... meg sajna csak literesben van, az meg nem érné meg a kiskerteseknek...

Neked nincs valami ötleted, hogy mivel érdemes még próbálkozni?

ÜdV 

Előzmény: öreg_néne_b (18890)