Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pacsepa 28 órája Creative Commons License 18703

Chess kifejezetten levéltetűre jó. Rosszul tudom?

Simán adjál nekik Karate-t, vagy más kontakt szert. Itt az ősz, már nem jön újabb generáció, tehát azt kell tarolni, ami most aktív és esetleg áttelelne.

Előzmény: budai2 (18702)
budai2 30 órája Creative Commons License 18702

Egy komolyabb dolog:

vándorpoloska meg akármilyren kabócák garázdálkodnak a kertemben és azt gondoltam, hogy egy felszívódó rovarírtóval megkinálom őket még a tél beállta előtt.

Nem akarom direktben bántani a katicákat.

Az aktara meg a mospilán megengedett esetszámot már kimerítettem,

Chess márkanevűt gondoltam, de rá van írva a zacskójára, hogy a "rákkeltő hatás korlátozott mértékben igazolt".

Az uralkodó széljárás az olyan, hogy még le nem szedett termésre garantáltan nem fog menni a permet.

De járnak a kertben macskák, kutya és tyúkok.

MVI 0 nap de az évi az nem 0.

ennek alapján ez ártalmas a kapirgáló csirkékre.

Tudnátok valami mást javasolni?

budai2 1 napja Creative Commons License 18701

-hova hova szomszéd, hogy nyakkendőt, zakót visel?

-Tárgyalási nap van a bíróságon, tanúskodni megyek.

-Milyen ügyben?

-Még nem tudom.... De üzent az ügyvéd úr, hogy szükség lesz rám....

Előzmény: Zoltán a Mesterkém (18698)
Didoka83 1 napja Creative Commons License 18700

Sziasztok!

Én segítséget kérnék egy fotópályázatra -enyém a legszebb virágoskert-"gyüjtöm" a lájkokat.
https://www.facebook.com/balkonaranya/photos/a.583403375118945.1073741836.311000212359264/583405228452093/?type=3&theater

Köszönöm, ha segítesz,
Dóri

Antisystem 2 napja Creative Commons License 18699

Na, meg azt, hogy rákkeltő ilyen kontaktus mellett... 

(a dimetoat a "POTENCIÁLIS RÁKKELTŐ" című kategóriában van ha jól rémlik, ami kb azt jelenti, hogy a vegyülettel még napi rendszerességgel adagolva sem sikerült rákot előidézni, de van olyan hasonló vegyület, amivel igen, tehát nem zárható ki teljes bizonyossággal az ilyen hatás napi kontaktus mellett, mondjuk aki évekig gyártja, kiszereli, vagy főállásban használja ezt a hatóanyagot... kb) 

ÜdV

Előzmény: Zoltán a Mesterkém (18698)
Zoltán a Mesterkém 2 napja Creative Commons License 18698

Azért arra a bizonyításra kíváncsi lennék, hogyan bizonyítja hogy a szomszédtól ment át.

Előzmény: budai2 (18683)
Zoltán a Mesterkém 2 napja Creative Commons License 18697

Az én szomszédom, elmebeteg, táltos. Überelhetetlen!

Előzmény: pacsepa (18685)
budai2 5 napja Creative Commons License 18696

Köszönöm a választ. megteszem.

Még van por ultrám, az feltehetően lúgos, abból csinálok egy tömény keveréket.

Előzmény: nyaralok11 (18692)
szicsu1007 5 napja Creative Commons License 18695

OFF

Olvasom, hogy 19 órája válaszoltál. A tálcám rejtve van, de azért megnézem: 17 óra 19 perc van most. Próbálok belőle kivonni 19 órát - nagyjából sikerült (2014.09.11. 21 óra 41 perckor írtál - ha nem tévedek). Jó pofa. Nem igazán látom az értelmét, de aki tudja, mondja el:-)

Előzmény: pacsepa (18691)
apus61 5 napja Creative Commons License 18694

Köszönöm a választ.Az előzőt rossz helyre küldtem.

Előzmény: alfi13 (18668)
apus61 5 napja Creative Commons License 18693

Köszönöm a választ.

Előzmény: lapar (18669)
nyaralok11 5 napja Creative Commons License 18692

Ultrás, azaz lúgos kémhatású szerrel szord be a helyet és hagyd állni rajta 1 napig. Utána fel lehet mosni.

Előzmény: budai2 (18682)
pacsepa 6 napja Creative Commons License 18691

Én Karate-val letaroltam őket. Utána két héttel ismétlés, de addigra már alig volt néhány...

Előzmény: szicsu1007 (18690)
szicsu1007 6 napja Creative Commons License 18690

Bogarásztam a paradicsomban (vándorpoloska):

Ráadásul már az "apróságok" is kikeltek.

Még "szerencse", hogy alig van már le nem rohadt paradicsom. A jövőre való tekintettel érdemes-e  még bevetni ellenük valami csodafegyvert (ami a szanaszét ugráló amerikai kabóca lepkét is orrba vágná)?

alfi13 6 napja Creative Commons License 18689

Azt nem írja a könyvem a hatóanyaga 40% bromofosz ez egy szerves foszforészter.

Előzmény: pacsepa (18688)
pacsepa 6 napja Creative Commons License 18688

Köszönöm!

Az biztos, hogy érintőméreg, de van-e felszívódó hatása?

Előzmény: alfi13 (18687)
alfi13 6 napja Creative Commons License 18687

Nexion 40 EC  halakra méhekre veszélyes.Tűzveszélyes Ld50  4700. Évi 14 nap.

Molyokra Kaliforniai pajzstetüre gyümölcsösökben hagymalégy ellen 0.2%

Levéltetvek vértetü cseresznyelégy gyümölcsdarazsak sodrómolyok amerikai fehér szövőlepkére és egyébb hernyókra 0,1-0,15 %

Előzmény: pacsepa (18681)
pacsepa 6 napja Creative Commons License 18686

Ha már kínában uis... akkor tényleg gáz! :-)

Egyébként a googlival találtam egy 1980-as tanulmányt, ahol azt hozták ki, hogy ajánlani kellene az összes állattenyésztőnek, mert nagyon viszi a legyeket. A 2%-os oldattal lefújt istállófal után még 12 hét múlva is 4 órán belül elpusztult a legyek 100%-a, amelyik a kezelt felületre tévedt...

Előzmény: Antisystem (18684)
pacsepa 6 napja Creative Commons License 18685

Köszi, ez a veszély nem fenyeget... Először is nincs ügyvéd (ez egy rosszindulatú állatfajta) a szomszédban.

De ha lenne, akkor sem fogja bebizonyítani, hogy a kutyáinak a rákja ettől van. Hacsak nem ízeltlábú kutyafajtát tart... :-)

Ezen az alapon a kutyatáp gyártóját is beperelheti...

Egyedüli állatok a szomszédomban a macskák és gazdáik, előbbiekkel meg nem tudsz mit kezdeni...

Off:

Saját épületes sztorim az ügyvédekkel és újságírókkal (na az a másik semmirevaló faj), hogy szerintük egyszer a ház vízhálózatát megfertőztük azzal, hogy a nyomóvezetéket bekötöttük a csatorna ejtővezetékébe. Be akartak perelni, még újságcikk is lett belőle nyomásgyakorlásként (ez volt a sajtó szerepe a dologban)!

Esküszöm megjelent nyomtatásban!

Helyreigazítási kérelmemben az állt, hogy: először is nem kötöttük bele, másodszor ezt műszakilag nem is lehet megoldani, de (harmadszor) ha zsenialitásunk csúcsán mégis megoldjuk ezt a bonyolult műszaki kérdést, akkor sem fertőződik vissza víznyomással szemben, negyedszer pedig a ház nyilván észlelné a vízszámláján tevékenységünk eredményét, ötödször hitelrontásért beperelem őket, ha nem adnak helyt ugyanolyan terjedelemben és betűmérettel, az újság ugyanazon oldalán.

Végül is nem igazítottak helyre (mert ez Magyarország), de nagy kuss lett. A helyreigazítási kérelmet azért kifüggesztettem a házban, legalább röhögjenek kedves okos lakótársaikon...

A másik történet, amikor a világítóudvart (alias: lichthof) le akartuk fedni polikarbonáttal 20 cm-el kiemelve, hogy a légátjárást biztosítsuk. Alul lakás volt és beázott, az új szigetelés a háznak kb. 5x annyiba került volna és így legalább a döglött galambok sem röpülnek be... :-) Akkor ez a csótány azért akart beperelni, mert a lakásának értéke drasztikusan lecsökken, mivel a konyhája ablaka a világítóudvarra nyílik.

Szóval ennyit a lakótársakról és szomszédokról...

On

Előzmény: budai2 (18683)
Antisystem 6 napja Creative Commons License 18684

Bromofosz (metil/etil)... egy elavult, már sehol sem gyártott növényvédőszer az alacsonyabb toxicitású szerves foszfátok közül, gyakorlatilag veheted úgy, hogy a mai klórpirifosz - klórpirifosz-metil/etil elődje. A használatáról már nemigen lehet doksit találni, szerintem felejtős - valamiért csak betiltották az egész világon, Kínát is ideértve...

ÜdV

Előzmény: pacsepa (18681)
budai2 6 napja Creative Commons License 18683

BI 58-hoz

Ház körüli használatát több mint kétszer is gondold meg.

Környékünkön egy ráérő ügyvédnek két kutyája is rákos daganatok miatt pusztult el, és az ügyvéd most rá akarja kenni a szomszédból átsodródott (bizonyíthatóan bi58) permetre, és a szomszéd gondatlanságára a kutyák kezelési költségét.

(Szakmailag nem értek a veszélyesség minősítéséhez, de ez a konfliktus ez ténylegesen van. Hozzá tartozik a dologhoz, hogy a permetező pofa eladásra is kínált elfekvő bi58-at)

Előzmény: pacsepa (18671)
budai2 6 napja Creative Commons License 18682

ráléptem egy ampulla ortus-ra a garázsban. (macskák dobozostól leszedték a polcról).
Későn vettem észre, jelentős része beszívódott a betonpadlóba. (kb 2 cm3)

A dobozon levő felirat szerint "gyakorlatilag nem mérgező".

Szerintetek, kell-e valami mást is tennem az ártalmatlanítás érdekében, mint bő vízzel felmosni (felkaparni a betont, esetleg valami festékkel, lakkal lezárni a későbbi párolgás korlátozására, spec oldószerrel, hipóval, hidrogénperoxiddal kémiailag beavatkozni)?

pacsepa 6 napja Creative Commons License 18681

Még találtam egy kis növényvédőszert a lomtalanításban:

Nexion 40 EC

Elég kevés infót találok róla. Ismeri valaki? Vagy lehet, hogy így korrektebb a kérdés: emlékszik rá valaki?

Jani71 szept. 10. Creative Commons License 18680

Sziasztok!

Ventillált kénpor porozógéppel történő használatával kapcsolatos információra lenne szükségem. Minden létező, amit csak tudni érdemes. Legfőképpen, hogy monokultúra esetén - jellemzően szőlőről van szó - területegységre vonatkozóan mennyit, stb., stb. Persze azt tudom, hogy lisztharmat és atka a fő csapásirány, alapvetően ezek miatt is tervezem, de hátha van még egy s más, amit jó észben tartani.

Minap vettem kénport, ma pedig megérkezett a porozógép (alábbi linkben a Twister).

Egy-két éve agyalok rajta, most vettem, jövő évtől tervezem a használatát.

Előre is köszönöm a segítséget!

lapar szept. 10. Creative Commons License 18679

"ősszel ásd körbe  a fa lombkoronájának a szélén és alaposan trágyázd meg a földet . Ha ez nincs akkor egy komplex műtrágyával ami nem tartalmaz nitrogént."

Az alatta levő "angolpázsit" miatt inkább nem ásnám fel! :-)

Tavalyi lezárású komposztom van, abból kap majd őszire.

A fahamu itt is jó lenne?, mert az is lesz!

Előzmény: alfi13 (18667)
lapar szept. 10. Creative Commons License 18678

Én egy elhunyt ismerősöm nyaralójában találtam gyomírtót, még a legelső fajta Pepsi Cola üvegjében. Gondolom Gramoxone lehet, de nagyon vad még ma is, amit délben lepermetezek vele, az estére már kókad. Vasutas volt az illető, esetleg tudjátok, hogy használt a MÁV valami erősebbet is a múltban?

Előzmény: beetee (18676)
pacsepa szept. 9. Creative Commons License 18677

Hát nekem sem egy év alatt fog elfogyni, mert 10 ml/10 liter adagolással kb. 100 alkalomra elég lesz (lenne). Ha meg figyelembe veszem, hogy éppen idén töltöttem fel a készleteimet Actara-val, Calypso-val, akkor pláne!

Valószínűleg a családban elajándékozom egy részét.

Előzmény: beetee (18676)
beetee szept. 9. Creative Commons License 18676

Óóóó igen.

Nagyapám nyaraló padlásfeljáróban tárolta régen, és 10-15 év alatt fogyott el egy ilyen liter.

Még a végén is - emlékeim szerint - rendesen vitte a tetveket.

Előzmény: pacsepa (18675)
pacsepa szept. 9. Creative Commons License 18675

Előzmény: beetee (18673)
pacsepa szept. 9. Creative Commons License 18674

Igen az...

Előzmény: beetee (18673)