Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 22 órája 0 0 41168

Ma nulla fok is volt, pedig 4-et írták minimumra.

Péntek-szombat még izgalmas lehet...

Előzmény: naivkezdo (41158)
kavicsos1964 Creative Commons License 23 órája 0 0 41167

A termékkel sokszor az a probléma hogy nincs a gazdaboltban . Szinte településenként más más a gazdaboltok kínálata . Felénk már szinte üres a növényvédőszeres pult alig van valamilyük azt is drágán árulják. Néha itt sem igazán tudnak semmit ajánlani . Van mindenféle növényvédőszer katalógusunk ,szinte évenként hozzá jutunk ilyesmihez de semmit sem ér ,mert nem hozzák meg vagy nem tudom kifizetni ,mert kicsi kiszerelésben nem létezik csak 5-10 literes kannákban . Igazából majdnem minden a nagyüzemeket szolgálja . A kertekre egyre kevesebben gondolnak . Régen Orosháza mellett egy kis faluban hordókból mérték a vegyszert petpalackokba ha 2 deci kellett annyit is adtak azt szerettem !

Előzmény: zolyyy.hun (41166)
zolyyy.hun Creative Commons License 2 napja -1 0 41166

Találtam egy nagyon jó kertész csapatot akik csinálták a kertemet. Többféle terméket is ajánlottak, ha érdekel hívd fel őket nyugodtan vagy írj nekik a weboldalukon: https://bio-kertem.hu

Előzmény: kavicsos1964 (41147)
zolyyy.hun Creative Commons License 2 napja 0 0 41165

Hmmm

naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41164

Kajszi az itt 6 éve nem volt, most lesz mutatóban kb 50 szem.

De az őszi az csokrokban van, szerencsére.

Lesz miből ritkítani...

Előzmény: Flanell (41161)
kavicsos1964 Creative Commons License 2 napja 0 0 41163

Vissza szokta köpködni a motor néha a benzint és az olaj van hogy a szivacsban megköt és olyan keménykéssé teszi a szivacsot . .

Előzmény: Flanell (41160)
Jancsimiska Creative Commons License 2 napja 0 0 41162

Érdekességként írom.

 

Sogoréknál engedélyezve van a difenokonazol tafrina és varasodás mellett moníliára, tűzelhalásra és szeptóriás levélfoltosságra is.

 

Kultúrák: Alma, körte, zeller, karfiol, rózsa, eper, fűszernövények, uborka, málna, sárgarépa, begónia, karalábé, fehérrépa, káposzta, torma, százszorszép, kajszi, nektarin, pasztinák, őszibarack, szilva, póréhagyma, cékla, saláta, spárga, hagyma, cseresznye, verbéna, meggy, gyökérpetrezselyem, díszcserjék, dísznövények, cukkini

 

pl. Neovit Pilzstopp

 

Ebben a videóban pl. kifejezetten difenokonazol hatóanyagú szereket ajánl a sógor monília ellen:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5fwDedrQo3I&t=430s

Flanell Creative Commons License 2 napja 0 0 41161

Valóban, tavaly hidegebbek voltak, de nálam őszibarack most sem lesz idén se jó termés. Legalábbis azon a telken, ami elvileg védettebb, mert lejtős. Meg az említett valamilyen Magyar kajszikon kívül sárgabarack is csak mutatóban lesz, 4 fajtán.

Előzmény: naivkezdo (41158)
Flanell Creative Commons License 2 napja 0 1 41160

Oké, hogy nem árt, de belegondolva, mi az, ami miatt ki kellene mosni? Kívülről teljesen tisztának néz ki.

Előzmény: kavicsos1964 (41159)
kavicsos1964 Creative Commons License 2 napja 0 0 41159

Néha azért nem árt kimosni akár benzinben is . Habár nem 100 órákat megy .

Előzmény: Flanell (41156)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41158

Tavaly április nálam:

4.: -3

5.: -5

6.: -7

10.: -3

Utána is volt még valami enyhe emlékeim szerint.

És a végére, április 27: -2,7

És még így is volt őszibarackom. 

Ehhez képest az idei tökéletes.

 

Előzmény: naivkezdo (41157)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41157

Tavalyhoz képest eddig jó az év azért.

Előzmény: Flanell (41155)
Flanell Creative Commons License 2 napja 0 0 41156

A motoros háti permetező  légszűrőjét (olajos szivacs) szoktátok mosogatni, ha ránézésre teljesen tiszta?

Már vagy 3 éve nem nyúltam hozzá, de úgy néz ki, mintha a múlt héten gyártották volna. Használat során nem nagyon találkozik piszokkal.

Sok por nem megy bele, mint a rotációs kapa szűrőjébe. A földről se veri fel a levéltörmeléket meg a pitypangbolyhot, mint a fűkasza. Legfeljebb valami fáról lehulló, szemmel is látható dolog mehetne bele, gondolom (az meg látszódna), tehát semmi olyasmi, ami miatt ki kellene mosni.

Flanell Creative Commons License 2 napja 0 0 41155

Nálunk szépen mennek le az előrejelzéssel, a +5-ből mostanra +1 lett péntekre. 3 napos távlatban 3-4 fokot simán szoktak tévedni. Lefelé és felfelé is.

És még mindig van 3 hét, amikor fagyzugon kívül is lehetséges a fagy.

Előzmény: naivkezdo (41153)
Flanell Creative Commons License 2 napja 0 0 41154

Hát, igazából én se esküdnék meg rá, hogy az én fáim Magyar kajszik, nem pedig Gönci magyar kajszik.

Az eredeti nagy fát apám ültette '85 táján, és azonnal el is dobálta minden fa papírját, mert az volt a mániája, hogy ha papír marad a fán, akkor jobban ellopják a telekről. Az ő eszének meg elég volt annyi, hogy ez barack, ez meg szilva. A fajtákat is az alapján választotta, hogy pont ezek voltak a helyi faiskolában.

Ennek a fának a tetejét és egyik oldalát a gutaütés levitte úgy 8-9 éves korában, csak két oldalág maradt, akkor kezdtem én permetezgetni (hozzáértés nélkül, ami épp kezembe került). És életben maradt, de a törzsén még most is látni a korhadt csíkot, ami elhalt anno. Ezen a fán 3 vagy 4 éve kb. 5 mázsa termett, abban az évben, mikor nálunk a piacon kilózva olcsóbban adták a barackot, mint a nagybanin mázsára, mert szinte az egész országban elfagyott, nálunk is a laposabb részeken.

Erről a fáról oltottam 2 másikat is, ezek is már 20-25 évesek.

Előzmény: kavicsos1964 (41141)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41153

Nem hogy túlbecsülik, nehogy még fagy is legyen péntekre...

Előzmény: öreg_néne_b (41075)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41152
Előzmény: naivkezdo (41151)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41151

https://www.youtube.com/watch?v=gpU0nn9q48U

Egy kis zöld vagy szerves trágyával a legjobb nyilván. 

Előzmény: kavicsos1964 (41149)
naivkezdo Creative Commons License 2 napja 0 0 41150

Csak idén fogom használni. 

De rengetegen írják, hogy bevált, magyar cég, nem kamut árul más termékkörben sem.

De fel is hívhatod őket:)

Előzmény: kavicsos1964 (41149)
kavicsos1964 Creative Commons License 2 napja 0 0 41149

Úgy látod hogy jól működik ? Voldüngert is használtam már meg nagyon sokáig Wuszált de azok se hoztak különösebb változásokat . A szénsavas mész miatt itt nem igazán működik vagy nem épül be az anyag .

Előzmény: naivkezdo (41148)
naivkezdo Creative Commons License 3 napja 0 0 41148

Próbáld ki a greenman agro-t.

Előzmény: kavicsos1964 (41147)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 napja 0 1 41147

Egy időben alga kivonatot használtam de én nem láttam olyan hatást amiket akkor írtak róla ! Nagyrészt felesem igaz amit írnak . De nálunk a talaj nagyon rossz .

Előzmény: naivkezdo (41145)
Veszpremi Creative Commons License 3 napja 0 0 41146

Bárhol is nezem, akár 7-10 napos hideg idő jön. Hogy fogja ez befolyásolni a most még ígéretes termés kötődését? Aggasztó időjárás :( Ide áprilisban már nem mutat 20 fok feletti hőmérsékletet.

naivkezdo Creative Commons License 3 napja 0 0 41145

Kipróbálhatnál valamit stressz ellen, sokminden van rá, bár úgy rémlik amalgerolt is említetted már. 

Ezt figyeljétek, itt a legújabb találatom:

 

Hobbikertekben kipróbálásra érdemes például monília, tafrina, vagy varasodás ellen is.

 

Endofytikus baktérium, mely segíti a gazdanövényt a védekezésben gomba és baktériumos betegségek ellen. Egy speciális biofilmet képez, amely a növényt védelmezi.

Fengycínt, surfactint és iturint termel 5-8 napig. Ezek a lipopeptidek, amelyek széles fungicíd hatással rendelkeznek, a fytopatogén gombák ellen.

 

https://biokiskert.hu/bio/amazon-100g-bio-bakterialis-gombaolo-keszitmeny/

Előzmény: kavicsos1964 (41144)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 napja 0 0 41144

Ma volt a régi főnököm és néztük hogy nem nagyon lesz sárgabarack itt ott látni párat ,eldobta a fa ,pedig kapott bórt az nem lehetett az oka ,hacsak a bór ki nincs hígítva már nagyon ! De én a melgre tippelek hírtelen lett meleg de nagyon . szinte egyik nap még téli kabát kellett két napra rá meg rövidújjúban járkáltam olyan meleg elett minden átmenet nélkül . Azt sem tudom a fák ezt hogyan viselték . Az őszibarackom az rosszul viselte az biztos még mindig alig van levele , kevéske termés kezdeménye van csak .

Előzmény: naivkezdo (41143)
naivkezdo Creative Commons License 3 napja 0 0 41143

Ja és még előtte rendesen meg is trágyáztam mindet, picit megkésve azt is, de legalább kész. 

Szerintem 1 évet ki is hagyok a szervessel, kezd jó lenni a föld, de ezt írtam is.

Szóval nálam csak a kis kajszi, ceglédi bíbor dobta el, az lehet a hideg miatt, őszik rogyásig, ritkítanom kellene. 

Előzmény: kavicsos1964 (41142)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 napja 0 0 41142

Helyes én azt érzékelem itt mindent kimosott a talajból a téli állandó esőzések alig akarnak fejlődni a fáim ,sok elvesztette a termését pedig nem fagyott meg . Egyszerűen ledobta a termést pedig virág volt rogyásig . De szerintem a hirteln jött meleg tette be az ajtót nálam .

Előzmény: naivkezdo (41134)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 napja 0 0 41141

Itt meg eddig csak a bergeron az ami barackot adott eddig ! A magyar kajszim elvitte a fagyos hideg szél abban az évben amikor azt tanácsolták a hóviharban hogy üljenek át a máik autókba akik az úton rekedtek . A szélvihar miatt nem tudtam felvinni a fára a vegyszert se a hidegtől védeni abban az évben már szinte ki sem hajtott ,ki kellett vágnom . Lett helyette egy Gönci magyar kaszi ezen volt tavaly kb két 10 literes vederrel ,de még kicsi fa pár éves . Épp kialakúlt koronával .

Előzmény: Flanell (41133)
zsorsz Creative Commons License 3 napja 0 0 41140

Az időzítés szerintem is jó volt.

Előzmény: naivkezdo (41139)
naivkezdo Creative Commons License 3 napja 0 0 41139

10-12 nap a forduló, még az is lehet kell egy kör. 

Na ez viszont tényleg távoli, majd kiderül. 

Előzmény: zsorsz (41137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!