Keresés

Részletes keresés

Daraboló5 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 113531

Értem én a viccet, csak nem szeretem.

Előzmény: Mr Reacher (113521)
attailor2 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 113530

Ja, épp elég, ha az elődöntő/döntő alatt lesz majd, amik egyébként értelemszerűen a legfontosabb meccsek a VB-n, hogy még megy a játék, de el kell kapcsolni, mert harmadjára meg kell ismételni a zsíróditálija előző napi összefoglalóját.

Kb. ez szokott lenni.

Előzmény: Alpári Gnác (113529)
Alpári Gnác Creative Commons License 2024.04.19 0 0 113529

Legfeljebb az utolsó három napot üti, amikor már amúgy is csak egy asztalon megy az elődöntő/döntő.

A Jurónak pedig sima TV-n is van két csatornája, szóval...

Előzmény: attailor2 (113527)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.04.19 0 0 113528

Majd nézitek plájeren a sznúkert.

Előzmény: attailor2 (113527)
attailor2 Creative Commons License 2024.04.19 -1 0 113527

Kösz, akkor a Zsíró fogja ütni a sznúker VB-t!

Egyébként nem trollkodás volt, valóban ez a véleményem, még ha szalonképtelen és bántó is a biciklisport rajongóknak!

Előzmény: Befetető (113526)
Befetető Creative Commons License 2024.04.19 0 0 113526

ja most látom hogy csak trollkodsz, én hülye meg kikerestem neked :(

Előzmény: Befetető (113524)
nscatto1 Creative Commons License 2024.04.19 -2 0 113525

Szerintem foglalkozzál inkább a dákókkal, golyókkal, ha azokat érzed magadhoz közelállónak. Ha van internetes elérési lehetőséged - és sikerül betárcsázni - akkor keress rá arra, hogy milyen doppingot szednek a golyótaszigálók, hogy órákon keresztül tudjanak koncentrálni. 

Előzmény: attailor2 (113523)
Befetető Creative Commons License 2024.04.19 0 0 113524

Snooker 04.20-05.06

TdF 06.29-07.21

Giro 05.04-05.26

Előzmény: attailor2 (113523)
attailor2 Creative Commons License 2024.04.19 -2 0 113523

Remélem a Túr dö Frank csak a sznúker VB után kezdődick, mert nem szeretném, ha Jurosport ezt a szart adná a sznúker rovására!

A sok bds csaló doppingost, akikről majd csak évek múlva derül ki, hogy kamuk voltak, mint anno Lui Armsztrong!

Akkoriban néztem, de az ő esete örökre elvette a kedvem ettől, persze voltak kisebb nevű csili-csalók is, a többi győztes meg olyan ügyes volt, hogy nem bukott meg. 

Jó, mondjuk a sznúkerben meg fogadási csalások mentek, de ott legalább nem szedik a tápszert és sokkal izgalmasabb, ahogy belökik a golyókat, mint ahogy tekerik a pedált.

 

nscatto1 Creative Commons License 2024.04.18 -3 0 113522

Most ért véget az F1 szezon.

Előzmény: Mr Reacher (113521)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.04.18 0 0 113521

Eljutott hozzád is a bukásáról szóló hír 2 hét után?

Előzmény: Daraboló5 (113520)
Daraboló5 Creative Commons License 2024.04.18 0 0 113520

Vingo nem fog idén nyerni.

nscatto1 Creative Commons License 2024.01.14 -6 0 113519

UAE keret: 

Pogacar, Yates, Almeida, Ayuso, Soler, Sivakov, Wellens, Politt. Ki megy majd a Vueltára? Pogacar? 

nscatto1 Creative Commons License 2024.01.11 -9 0 113518

Írnék egy érdekes dolgot. Szerintem Pogacar kormánya túl keskeny. Pontosabban szűken fog. Ez aero, meg a messziről indított támadásoknál, amikor fontos a légellenállás hosszabb távon is oké, de a hegyen hátrány. Ha közelítjük egymáshoz a tenyerünket, akkor szűkül a vállöv, aminek következtében összenyomódik a tüdő, vagyis nehezebben kap levegőt. Biztosan mérték ezt is nálam sokkal orvosabb emberek, de talán előnyben részesítik a testtartást a kifejthető erővel szemben. Biztosan van előnye - hiszen nem használnák - de hegyen mehetne 2-4 centivel szélesebb fogással.

 

10 éve Hornes Vuelta győzelmét éppen az adta, hogy széles kormánnyal ment hegyre, és jobban, erősebben tudta maga felé húzni a kerékpárt, emiatt több erőt tudott átadni, és könnyebben lélegzett.

nscatto1 Creative Commons License 2024.01.09 -7 0 113517

Utólag könnyű okosnak lenni, de ha 1 kilóval nehezebb a te bringád, mint a másiké, akkor az komoly hátrány. 

Előzmény: képbíró (113325)
nscatto1 Creative Commons License 2024.01.09 -6 0 113516

Lottószámok esetleg? :)

Előzmény: Lupertazzi (113393)
vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 113515

Buék.

:)

nscatto1 Creative Commons License 2023.12.29 -4 0 113514

A 20-ik szakasz ismétlését nézem, amikor - a most már hivatásos kecsketenyésztő:))) - Pinot repül a hegyen, és alig sokszázezren mentek oda miatta. Vajon ha egy normális csapathoz igazol át, ahol értenek is a kerékpárversenyzéshez minimum az átlagos csapatok szintjén, akkor mennyi győzelme lenne?

Mr Reacher Creative Commons License 2023.12.23 -1 0 113513

Animált gifet nem kellett volna.

Előzmény: Daraboló5 (113512)
Daraboló5 Creative Commons License 2023.12.23 0 0 113512

Előzmény: Daraboló5 (113002)
nscatto1 Creative Commons License 2023.11.18 -4 0 113511

Zabel, Teutenberg, Capelle, Museeuw, Blijlevens, Kirsipuu, O'Grady, Montgomery, Vainsteins, Hushovdt, Nazon, Bramati, Casper, Petacchi - hú, de rég volt, de megtaláltam a megfelelő lejátszót:)

nscatto1 Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 113510

Magamtól idézek, mekkora kirájság:) 

 

"Vingegaard. Neki jövőre egyértelműen gyengül a csapata, és nem Roglic távozása, hanem Kuss előtérbe helyezése miatt. Azzal, hogy hagyták, hadd nyerje meg a Vueltát, homokot szórtak az eddig tökéletesen működő fogaskerekek közé, mert ha ott motoszkál a fejben, hogy "én is nyerhetek" akkor nem fogok a másikért ing-gatya menni. Ráadásul idén megnyertek mindent, szóval az út lefelé visz mindenképpen:) illetve Jonas is agyalhat azon, hogy ki is lesz a kapitány? Mert hiába mondják majd, hogy egyértelműen ő, ha kifog Kuss egy rosszabb napot, vagy csak nem lesz olyan a formája, mint idén, akkor egyből az lesz, hogy ő akar nyerni. Abban biztos vagyok, hogy egész télen azt hallja otthon majd az amerikai, hogy eljött a te időd, eleget segítettél, stb. És ha valamit eleget ismételnek, az ottmarad a fejben." 

 

6 nappal későbbi cikk: 

SEPP KUSS: „JÓ LENNE MEGNYERNI A TOURT” 

Pályafutása új korszaka kezdődhet Sepp Kussnak, hiszen a Vuelta-győzelem miatt nem várt extra motivációt és lendületet kapott. Az a Sepp Kuss, aki október végén nyilatkozott a sajtónak, egészen más Sepp Kuss, mint aki augusztusban, a Vuelta a Espana rajtja előtt kicsit bizonytalanul, félénken beszélt. Látszik rajta a magabiztosság, és az, hogy a győzelem teljesen kibontakoztatta a tehetségét.

 

 

"Minden csapatban több erős ember van, a legjobb csapatokban pedig az sem elképzelhetetlen, hogy három-négy „kapitányért” dolgozzanak. "Ezzel együtt Kuss belenőtt a vezetői szerepbe a Vueltán, és elismeri, hogy ez az eddigi legkedvesebb szerepe a karrierjében.

 "Rájöttem, hogy tudom kezelni az összetett vezetésével járó stresszt, és mindent, ami ezzel jár – akár azt, hogy a sajtóban miket mondanak vagy írnak rólunk."

 

 

Igen nagyon meg lennék lepve, ha a Tour rajtnál olyan szavak hangzanának el, hogy "csapategység" meg "mindenki egyért" és ilyesmi. Ezért írtam, hogy a segítő az segítő, és nem szabad engedni nyerni, mert az később rosszat tesz a csapatnak. Nem Kuss hibája a dolog, de amikor engedték nyerni, akkor bele kellett volna gondolni abba is, hogy ez később mivel járhat. Az utolsó Tour győztes jelenleg a Sram egyik résztulajdonosa, és a barátaival/csapattársaival beszélget a sportról 7 darab sárga trikóval a falon. Persze, hogy hiányzik az usásoknak a győzelem, hiszen 2005 elég régen volt.

Előzmény: nscatto1 (113509)
nscatto1 Creative Commons License 2023.11.06 -4 0 113509

Naszóval holnap van. A 2024-es Tour esélyeseit latolgatván az jutott eszembe, hogy tulajdonképpen Roglic a favorit, mert nincs vesztenivalója. A legnyugodtabb versenyző, pontosan tudja, mit kell tennie, lesz egy erős csapata, jó kerékpárja, kiváló fizetése: szóval adott minden. Ellenben 35 éves lesz jövőre, nyert már egy csomó mindent, új a csapata, szóval ha nem nyer, van valódi kifogása - bár ez utóbbi képzavar:) Mindenestre rajta lesz a legkisebb nyomás ilyen téren. Motivációja van, tudása dettó, és abban biztos vagyok, hogy a Bora mindent meg fog tenni azért, hogy ő nyerjen.

 

Remco szerintem nem lesz tényező. Eddig a 2 Giro indulása két feladást hozott, a Vueltán egyszer megzuhant, és bár szépített utána, de nem azért ment oda. Amikor meg nyert, akkor gyakorlatilag Roglic bukása miatt nyert, és a Tour-ról érkező Mas mindössze 2 percet kapott tőle. A meleget nem szereti, komoly csapata - a többiekhez képest - nem lesz. Landa önmagában kevés a hegyekre, arról nem beszélve, hogy mi van, ha bukik, sérül, technikai gond lesz? Ki megy majd helyette? Alaphilippe? Merlier? - aki azért szakasztgyőzni megy majd oda - ha elviszik egyáltalán... Szóval én nem látom azt a világverő sárganyertes kerékpárost, de majd kiderül. Ja, és mivel belga, Tour, ezért nem lesz egyetlen nyugodt perce, mert mindig, mindenhol lesz minimum 87 belga, aki fotózza, mellette ül, interjúzza, esélyezteti, és minden hasonló, vagyis a pihenés része nem fog menni. Ráadásul ő az, akinél hamar elgurul a gyógyszer, és a mentális stressz talán még jobban nehezíti a versenyzést, mint a fizikai fáradtság. 

 

Pogacar. Ha elmegy a Girót megnyerni, és itt nem jön össze a győzelem, akkor ő is mondhatja, hogy fáradt. Viszont rajta hatalmas a nyomás, mert jelenleg a világ legjobbja, és tett azért, hogy tőle csak a győzelem legyen elfogadható. Emiatt neki azzal is meg kell küzdenie, hogy "már két éve nem nyert Tour-t" és ez biztosan ott van a gondolataiban. Ellenben lesz bivaly csapata, tisztában van a képességeivel, és tudja, milyen hibákat vétett. Vélhetően jövőre nem fog minden létező versenyen elindulni, mert jobban koncentrál a fő versenyre.

 

Vingegaard. Neki jövőre egyértelműen gyengül a csapata, és nem Roglic távozása, hanem Kuss előtérbe helyezése miatt. Azzal, hogy hagyták, hadd nyerje meg a Vueltát, homokot szórtak az eddig tökéletesen működő fogaskerekek közé, mert ha ott motoszkál a fejben, hogy "én is nyerhetek" akkor nem fogok a másikért ing-gatya menni. Ráadásul idén megnyertek mindent, szóval az út lefelé visz mindenképpen:) illetve Jonas is agyalhat azon, hogy ki is lesz a kapitány? Mert hiába mondják majd, hogy egyértelműen ő, ha kifog Kuss egy rosszabb napot, vagy csak nem lesz olyan a formája, mint idén, akkor egyből az lesz, hogy ő akar nyerni. Abban biztos vagyok, hogy egész télen azt hallja otthon majd az amerikai, hogy eljött a te időd, eleget segítettél, stb. És ha valamit eleget ismételnek, az ottmarad a fejben. Ehhez jön még, hogy Jonas eddig hiba nélkül ment a két Tour alkalmával, de minden sorozat megszakad egyszer. Abban is biztos a dán, hogy Pogacar még komolyabban fog felkészülni, és eddig mind a kétszer csak azért nyert, mert a szlovén (és a csapata) nem vette elég komolyan a versenyt, és nem figyeltek oda arra, amire a Jumbo igen. Szóval lesz hátráltató dolog neki is, persze ettől még állhat az első helyen Nizzában.

 

Geoghegan. Jól hangzik, hogy olyanok voltak a számok a Giro alatt, meg itt az idő, most kell megpróbálni, de ő eddig a 2020-as olsza körön kívül nem tudott érdemlegeset alkotni. A GT összetett helyezései 20-ik, 60-ik, DNF, stb. szóval nem látom benne az összeszedett, komoly versenyzőt, aki képes lehet a végső győzelemre. Emlékeim szerint ő még nem ment a nagyok ellen úgy igazán, szóval akár még jó is lehet, de nem hiszek benne. 

 

Én arra lennék kíváncsi, hogy ha Bernal felépült teljesen, akkor mire lesz képes vajon? A Vueltán már egészen jól ment, és ha képesek az Ineos orvosai visszahozni a Giro-nyerő formájába, akkor megrángathatja a hegyen a többieket.

 

Ki lesz vajon a fiatal meglepetésember?

Előzmény: nscatto1 (113508)
nscatto1 Creative Commons License 2023.11.05 -4 0 113508

Majd holnap kifejtem, Remco, Pogacar, életkor, Tour, Roglic, stressz.

NAR Creative Commons License 2023.10.25 0 0 113507

A 4. és a 19. szakasz között (légvonalban) nincs 30 kilométer sem. Jó nagy kört mennek...

Előzmény: Mr Reacher (113506)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.10.25 0 0 113506

NeomatiK Creative Commons License 2023.08.12 0 0 113505

Akkor jó :D Teljesen augusztus rémlett.  Egy ideje már nincs a Eurosport a csatornák között, így semmi infó nem jut el hozzám.

Előzmény: Mr Reacher (113503)
NAR Creative Commons License 2023.08.11 0 0 113504

120 éve.

Előzmény: NeomatiK (113502)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.08.11 0 0 113503

Júliusban szokik lenni.

Előzmény: NeomatiK (113502)
NeomatiK Creative Commons License 2023.08.11 0 0 113502

Helló!

 

Mióta nem augusztus elején kezdik a tour-t? :))  Ránéztem a hivatalos weboldalra és látom, hogy már vége :)) és július 1-én kezdték.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!