Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2024.02.21 0 0 867

Nem tudom, de azt állítom, hogy te többet tudsz a rollerekről, mint mi, többi topiklakó együttvéve.

 

Ha engem kérdezel, szerintem nem fog tudni senki segíteni. De egy próbát megér kutatni a topikok közt. Bár a fészbúk agyonvágta erősen az Index fórumot.

Előzmény: dkl325 (866)
dkl325 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 866

Esetleg létezhet olyan fórum, ahol tudnának válaszolni nekem?

Előzmény: In Lak'ech (865)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.02.21 0 0 865

Hú baszki! Erre itt ember nem fog tudni neked válaszolni. :-)

Amit leírtál, abból a "biztosíték" szót, meg az és-t értettem. Szerintem az olvtársak java hasonlóképpen lesz.

Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag, amint látod, döglött a fórum. :-(

Előzmény: dkl325 (864)
dkl325 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 864

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Elektronikai műszerész a szakmám, hoztak nekem egy xiaomy pro2-es rollert javítani, azzal, hogy rángat. Annak rendje és módja szerint megnéztem az elérhető jutúb videókat, hogy az F2-es biztosítékot kell cserélni. Persze nem vált be, méricskélni kezdtem, kiderült, hogy a vezérlő 2 es középső kimenetén csak a felső részét adja ki a jelnek, az alsót nem. Szereztem meghajtó ic-t (FAN7842) kicseréltem. Most 21 es hibakódot dob fel, tehát az akkumulátor nem kommunikál a vezérlővel. 1.4-es hw. Mi lehet a megoldás, illetve továbbra is úgy érzem, hogy remeg a roller, tehát még mindig nincs fél periódus a középső kimeneten. 

 

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

ohlhorn Creative Commons License 2023.11.13 0 0 863

Xiaomi m365 rollere van a fiamnak, a baj az vele, hogy van olyan random nem lehet bekapcsolni, kijelzőt cseréltünk, vezérlőt cseréltünk, a hiba visszatérő. Érdekes, mert ha töltőre dugom, akkor be lehet kapcsolni, az akksi felvan töltve, nem melegszenek a cellák, és működik rendesen, ezt nem sűrűn csinálja, szerelőhöz vihetem, de a hibát nehéz, vagy nem lehet reprodukálni, csak ha valahol otthagy az kellemetlen. Úgy közlekedünk vel, hogy viszsük a töltőt, és ha van hova bedugjuk.

Mi lehet a baja, vagy minek lehet baja? 

In Lak'ech Creative Commons License 2023.08.06 0 0 862

Én sem éreztem különbséget. Sőt, én élnék a gynúperrel, hogy a funkció nem is működik. Csak a menüben van benne, és amolyan csalogató mézesmadzag.

Amúgy elvileg a "motorfék"-nek felelne meg. Ami van, hiszen a max. sebességhatár fölé lejtmenetben sem engedi a vasat, ám Királyrétről Vácra (végig lejt!!) legurulva sem tapasztaltam azt, hogy visszatöltött volna bármennyit is. :-(

Sajnos sokmindent találtam az elmúlt két éves Pro2 használat során, ami köszönő viszonyban sincs a gépkönyvben leírtakkal. Pl. nekem az "akár 40 km.-es hatótáv"-ot sem sikerült soha elérnem.

Attól meg agyfaszt kapok, a három sebességi fokozatból a "sétáló" abszolút használhatatlan, vagy csak cirkuszi artistáknak ajánlott, mert olyan lassú, hogy eldőlök vele. Ja, meg attól, hogy Sony mobilommal egyszer (és utoljára) sikerült kapcsolódnom a rollerhez. Csak a Xiaomi mobilokat kedveli. :-)

Amúgy szeretem a gépet. Két éve használom, még defektem sem volt. Ennyi pénzért nem várok többet.

Előzmény: Lóránt Szabóóó (861)
Lóránt Szabóóó Creative Commons License 2023.08.02 0 0 861

Hahóóó!

Na végre találtam hozzám hasonló törvénytisztelö polgárokat😄 

Csak ovatosan a sebességgel fiatalok, én Németországban tolom egy pro 2-es Xi-nek, mar beleszaladtam egy radarba 😄😄 na mindegy.. Segitsetek lécci!!! Mikor az alkalmazással rákapcsolodok a beállitásokban van egy olyan hogy:

Energiavisszatáplálas és 3 lehetség 1gyenge 2 normal és 3 erös. Magyarazzatok el lécci h mit jelent ez vagy h mi a különbség. En mar mindhármat probálltam és nem ereztem semmi különbséget.

Nagyon köszönöm 

Béke!!! 

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.07.16 -1 0 860

Megnézném, hogy melyik felnőtt óvodás tud lábrollerrel 40km/ó-s sebességgel rollerezni!!!!

1ébként mindenkinek szabadsága van meghalni!!!!!

Előzmény: In Lak'ech (859)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.07.11 0 0 859

Amúgy a bukósisakról meg az a véleményem, hogy azzal nem mások életét védem, hanem a magamét. Hadd döntsem el, hogy használom-e. Az más kérdés, hogy ha nem használom, és balesetet szenvedek, akkor ne lássanak el TB-támogatásra. De hadd döntsem el, hogy egy olyan eszközön, ami olyan maximális sebességet tud, amit szinte bármelyik jobb fizikumú óvodás is elér a teszkós műanyag rollerével, bhóckodok-e bukósisakkal.

Előzmény: nagyanyo5:0 (857)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.07.11 0 0 858

Hiába. A gyorshajtás szabályai is le vannak fektetve. A szabály nem elég, Számon is kell kérni azt.

Előzmény: nagyanyo5:0 (857)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.07.11 0 0 857

Ja, viszont néhány szabályt le kell fektetni!!!!! Pl. a bukósisakot, vagy sötétben a láthatóságit és tisztázni a felelősség biztosítást, többek közt:))))

Előzmény: In Lak'ech (856)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.07.10 0 0 856

Nincs köztünk nézetkülönbség. A rollert nagyon hasznos dolognak tartom. Környezetkímélő. Sokan azt mondták, hogy nem az, mert rollerre azok ültek, pontosabban álltak át, akik eddig bicikliztek. Ez igaz. De mivel én is igencsak öregszem, már nem bírom reggelente megmászni az emelkedőket a munkahelyemig, átszoktam rollerre. De ha nem rollerre szoktam volna át, mert momentán nem létezne, akkor autóznék. Szóval igenis környezetkímélő.

És igen, mint mindent, lehet ésszel és ész nélkül használni. Én sem szeretnék börtönbe kerülni rolleres miatt. Szerencsére a döntő többség igyekszik szabálykövető lenni.

 

Előzmény: nagyanyo5:0 (855)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.07.10 0 0 855

Én nem a rollerezés ellen vagyok, hanem a tudatlan, netán tudatos szabálytalankodók ellen!!!! Ja, az autósok közt több van, mert többen vannak:(((

Az igazság az, hogy eddig nappal nem igen találkoztam rolleressel, inkább csak a rollerekkel, amelyeknek szám 1-re csak nő!!!!!! Na meg a TV2 Tények mutat be 1-2 nagyon vad esetet!!!

Előzmény: In Lak'ech (854)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.07.09 0 0 854

Én járdán közlekedem a rollerrel. Igaz, bukót nem viselek, mert hát...fölöslegesnek tartom. De a rollerem 20-ra van lekorlátozva.

Autóval pedig igyekszem lehetőség szerint az összes sebességkorlátozást betartani, és próbálok előzékenyen vezetni. Rosszul esik, amikor cserébe csak a bunkóság és a parasztság ömlik rám.

Előzmény: nagyanyo5:0 (853)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.07.09 0 0 853

Igen, igazad van a sok rohadék autóssal, tisztelet a túlnyomó többségben lévő szabálykövetőnek!!!!!

A rolleresek inkább közlekedjenek a járdán, mondjuk 20-szal, vagy az úttesten de a felezővonalon és legyen rajtuk legalább bukósisak:))))

 

Előzmény: In Lak'ech (852)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.07.08 0 0 852

Kedves Nagyanyó! Semmi nem lesz itt. Naponta írhatnánk be különböző fórumokba (írunk is persze), hogy hol, mikor milyen esztelen (bár nem nesztelen) mercédeszes, BMW-s, Suzukis, stb. Milyen eszement fasságokat csinál. Ugye mintha lett is volna rá példa a napokban az Árpád hídon. Egy ember élete bánta. Egyelőre azt hiszem, a rolleresek messze elmaradnak a közúti balasetokozásban.

Persze, igazad van. Értem az aggodalmadat.

 

Egy autót és rollert is használó fórumozó

Előzmény: nagyanyo5:0 (851)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.07.08 0 0 851

Jó darabig nem lesz lottónyereményem!!!!!! Iszonyatosan nagy mázlim volt tegnap:)))))

Védett útkerszteződéshez értem és a társam mondja, hogy jobbról a fekete autó után jó, én végig balra néztem és mivel nem láttam autót jönni és gyalogos se akart előttem átmenni, 1-esbe tettem és el akartam indulni, ebben a pillanatban balról, teljesen az úttest szélén 1 szinte meztelen és nesztelen, de főleg esztelen rolleres, legalább 40-nel húzott át előttem!!!!!!:(((((( HIHETETLEN!!!!! Ha ez 30 évvel ezelőtt történik, amikor még én is ilyenkor repülőstarttal szoktam keresztezni az utat, akkor szarrá gázolom és én vagyok a hibás!!!!!!:((((((((( Állítom, hogy akkor is legalább nekem jön, ha lépésben negyed kocsihossznyit kitolok a kereszteződésbe, hogy jobban belássak az útra:((((((((

Valamit tenni kellene már végre!!!!!! Se bukósisak, se védőruha, se kreszismeret, mi lesz itt????????

lacko1970 Creative Commons License 2023.04.07 0 0 850

Sziasztok!

Xiaomi pro 2 rollert ami deutsche kiadás csak 20 km/h-val megy.

Csinálnak valahol garanciával, software update-et hogy menjen gyorsabban, az országban? Sopron környékén.

Köszönet

 

 

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

In Lak'ech Creative Commons License 2023.04.03 0 0 849

Mennyiért sikerült lőnöd?

Előzmény: gergo7210 (848)
gergo7210 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 848

Nu akkor helyzetjelentés:) 2023.03.29. Szerda. Megjött a Xiaomi Eletric Scooter 4 Pro -m. Ezt tényleg jól eltalálták, kényelmes, nagyobb kerekek, stb. Megvolt a Mi Home App és a roller összekapcsolása, simén ment minden. Gyárilag mindkét kerékben 1.7 Bar nyomás volt, gyorsan fel is fújtam 4.5 Bar -ra. Elvileg 55 km -s hatótávolságot ír az App, de persze, ennek kb. nálam a 60% -a lesz reális. Jól eltalálták ezt a rollert. Remek darab.

gergo7210 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 847

Mert mindenki már a faschhhbúkon tolja az igét, azért.... Pedig jó fórum (volt) ez itt, kár hogy leült mint az iszap.

Előzmény: In Lak'ech (846)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.03.13 0 0 846

2022 május óta halott a topik. Kérdések vannak, de válaszok nincsenek. :-(

Előzmény: ohlhorn (845)
ohlhorn Creative Commons License 2023.03.13 0 0 845

Xiaomi m365 roller.

Megnyomom a bekapcsoló gombát, de nem kapcsol be, feldugom töltőre, majd megnyomom a bekapcsoló gombot és bekapcsol. Nincs lemerülve, teljesen fel van töltve, de mégsem tudom bekapcsolni, csak ha töltőre dugom. Nem mindig csinálja, így nem tudok vele hosszabb útra menni, mert nem biztos hogy be tudom kapcsolni.

 

Mi lehet a baja? 

generátoros Creative Commons License 2022.11.24 0 0 844

sziasztok. mennyi idős lehet egy e-ewow roller, ha még nm szines a kijelzője tehát mikortól csinálják szines kijelzővel?

Jani19830330 Creative Commons License 2022.09.15 0 0 843

Sziasztok.Lenne egy kis/nagy problémám egy elektromos rollerrel. Nem márkás ezért nyílván kínai de most nem ezen kell majd lovagolni. A hiba jelensége az hogy pár kilóméter után egyszer csak leáll. Ez egy 500 W/48V os motorral rendelkezik, 450w-os motorvezérlővel( ez már cserélt mert az eredeti az 350 w os lehetett mert méretileg is kisebb volt , de ugye úgy volt leragasztva a külseje , hogy nem lehetett leolvasni az adatokat ). Minimum 12A -es az akksija . Teljesen feltöltve ugye kb 53 V . Mikor most legutóbb leállt , kimértem és 50,3V - on állt( ugye 18650 es akksikból áll aminek a biztonságos legalja 3,5V , 13s -es akksinál 45V ig simán leeshet a feszültség csak ezalatt kellene kikapcsolnia a bms töltésvezérlőnek ) , és a tf100-as gázkar 5 ből 4 es töltöttséget mutatott. Az e005 ös hibakódot adta ki ami elvileg azt jelenti , hogy nincs kapcsolat a vezérlő és a motor közt. Viszont ha rádugtam a töltőt azonnal beindult , és a teljes töltöttséget jelezte . Bakra raktam , huzattam nyomtam neki de nem állt le . Létezik , hogy van valami áram korlát a vezérlőben ami letilt ha hirtelen nagy áramot vesz fel a motor ? Ki lehet ezt iktatni a tf 100 ból vagy pedig a motor vezérlőből ?  A bms vezérlője 20A -os . Lehetséges , hogy a cellák hiába 3000 mA-osak nem tudnak nagyobb pillanatnyi áramot ? Bár egy cella 4 db 18650 es akksiból van ami ugye minimum 12 A . Tehát kb 600 /650 W nyi energiát le tudnak adni simán egy 500 w-os motorra. Szóval valaki tapasztalt már ilyet , volt e hasonló probléma, hogyan lehetne ezt megoldani ?Akár a bms vezérlőből kellene valami jobb vagy másabb ? Mert úgy olvastam , hogy abból is 2 féle van. Van egy 'olcsóbb' butább kevésbé érzékeny , meg egy drágább okosabb de érzékenyebb . Remélem tud valaki segíteni mert bosszantó , hogy elvileg minden jó , de mégis leáll a gép, pedig 6km en belül meg nyugodtan koccolhattam 47 km /órával, erős lejtőn is ment 42 őt. Pihent 8 órát( dolgoztam ) és ezután meg ugyanazon a lejtőn felfele 10 méter után leállt.

Üdv.

hungabe Creative Commons License 2022.09.01 0 0 842

Sziasztok, biztos régi téma, de nem találtam válaszokat.

PROBLÉMA: Mi Pro 2 elektormos roller. 3 db. vettem (D) ben (20km/h), 2 nál sikerült visszaállítani a „scooterhacking utilites” appel a country region ban. De a 3. nál nem.

Sajnos a BLE 1.5.7  DRV 2.4.8 BMS 1.4.1 software van rajta és nem tudom vissza downgraden a BLE 1.3.6 ra amiben tudnám módosítani. Találtam egy MiDu Flasher amivel anélkül, hogy szét kell szedni a Dashboard (és újat venni) de ezt én már nem merem csinálni, mert, ha rosszul csinálom akkor az egész kuka. Így a kérdésem, hogy valaki csinált már ilyen downgrading ezzel az új softwarrel? Tudomásom szerint minden scooterben ez a Microcontroller van beépítve „N51802x„ 

Kösz Gabe

Fullee1987 Creative Commons License 2022.08.26 0 0 841

Sziasztok. Van egy m365 om és szetment benne a motor most rendeltem egy 350w oszt bele de nem megy rendesen és furcsa hangot ad ez miért lehet?

nagylzs Creative Commons License 2022.07.25 0 0 840

Sziasztok! PMT E-FIRE 10 x 3 (R6) gumihoz keresek belsőt, vsett 10+-hoz használnám. Milyen márkát érdemes venni, és honnan?

In Lak'ech Creative Commons License 2022.07.09 0 0 839

Tudna valaki ötlete adni, hol tudnék rendelni Xiaomi Pro II-höz gumit? Abroncs és tömlő is kellene.

Köszönöm előre is.

Lui_78 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 838

Hali,

 

Én 3 hete vettem egyet. Kurva jó roller de egy kibaszott nagy szopás van vele, ez pedig a fékbetét. Használattól függően 400-800 kilometerenkent cserelni kell, elol hatul. Ha durvan nyomod akkor a tarcsat is. Egy par betet olyan 6-8 ezer, a munkadíj 13 ezer.

És akkor tárcsát nem cseréltél. Drágább a fentartása ennek a szarnak, mint az ezres sportmotoromnak.

Ennek függvényében tervezz vele...

 

 

Előzmény: nagylzs (833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!