Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Attika30 másfél órája Creative Commons License 224806

A mellébeszélés az nagyon megy látom. Tavaly is mindenki azt mondta, hogy khv-ként nem jó, vkp-ként jó lehetne, ugyanezt mondja idén is mindenki de ne zavarjon.

Előzmény: taekoo (224804)
taekoo két órája Creative Commons License 224805

A két VK felállás remek ötlet, a probléma  mindössze annyi, hogy 5 támadóval sem tudunk felállt védelem ellen játszani. Ha LE a támadó kvalitásúak számát 4-re redukálná, akkor soha nem lövünk gólt.

(A 4 támadós felállás kontra csapatoknál működik. Vagy ahol egy Schweinsteiger vagy Yaya a VK. Szóval olyan VK aki támadni is tud)

taekoo két órája Creative Commons License 224804

Mielőtt túlságosan belemelegednétek a Busq fikázásba, tavaly még Mashét akarta a "hozzáértő" többség elhajtani.

oz acosta 3 órája Creative Commons License 224803

"Ha nem kezd el védekezni két támadó komolyan a jelenleginél akkor is jobb lehet a helyzet, csak nem olyan amilyet szeretnénk."

valamivel jobb lehet, de szerintem nem lesz érdekes a különbség.

így is megveri a csapat a "kicsiket" (ehhez mindenkit hozzácsaptam a két madridon kívül), ez egy bajnoki címre elég. a BL meg mascheranotól függetlenül sem lesz meg amíg minimum 9 ember nem kezd el komolyan védekezni és nem vesznek normális védőket.

szerencsétlen mascheranot felküldhetik azzal, hogy fusson messi, neymar és suarez helyett ÉS közben még javítsa is a piquék ostobaságából származó hibákat, de nem fog sikerülni.

Előzmény: Attika30 (224801)
Pedrag1055 4 órája Creative Commons License 224802

pont az előző hozzászólásban írtam, amire te reagáltál, hogy másfél éve kb. igen túlzás volt az évekkel, költői túlzás

igen, abban a rendszerben tökéletes volt. mert az a rendszer úgy működött, hogy más erényeit tudta csillogtatni. viszont a téma nem ez volt, hanem szimplán már annak idején bíráltam az eredeti posztjához meglévő vagy épp hiányzó képességeit. 

és a "ratyi" is nyilván egy hülyeség, semmi bajom busival. azt leszámítva, hogy nem tud klasszis teljesítményt nyújtani, amikor ténylegesen védekezni kell és oda kéne magát tennie

Előzmény: oz acosta (224800)
Attika30 5 órája Creative Commons License 224801

van aki szerint erre mascherano megoldás lehet, van aki szerint nem (én kizártnak tartom, hogy mascherano előre lökése segíteni fog, ha minimum két támadó nem kezd el KOMOLYAN védekezni. ha meg elkezdenek, akkor jobban jár a csapat busquetsel.). 

Ha nem kezd el védekezni két támadó komolyan a jelenleginél akkor is jobb lehet a helyzet, csak nem olyan amilyet szeretnénk.

Előzmény: oz acosta (224800)
oz acosta 5 órája Creative Commons License 224800

"okoskám, annak idejében teljesen más mentalitásban játszott a barcelona"

ezért volt tökéletes busquets és éppen ezért gúnyolódtam azon, hogy te már ÉVEKKEL ezelőtt megmondtad, hogy nincs helye a kezdőben. abban gondolom egyetértünk, hogy az "évekkel" minimum két évet jelent. 2012 októberében 9 forduló után 8 győzelemmel és 1 döntetlennel állt a csapat a bajnokságban és megnyerte a 3 BL és 1 kupa meccsét. az év végén pedig még úgy is behúzták a bajnokságot, hogy a tito kihagyta rák miatt a szezon felét. ráadásul minél régebbre megyek vissza, annál rosszabbul néz ki a "busi ratyi" dolog.

szerintem senki sem mondja azt, hogy jó a jelenlegi középpálya vagy busquets jó teljesítményt nyújt. van aki szerint erre mascherano megoldás lehet, van aki szerint nem (én kizártnak tartom, hogy mascherano előre lökése segíteni fog, ha minimum két támadó nem kezd el KOMOLYAN védekezni. ha meg elkezdenek, akkor jobban jár a csapat busquetsel.). 

de azt állítani, hogy busquets évekkel ezelőtt egy ratyi volt akit ki kellett volna hagyni a kezdőből... khm... mondjuk úgy, hogy egy halom bajnok, BL, EB és VB győztes nem ért vele egyet.

Előzmény: Pedrag1055 (224798)
Attika30 5 órája Creative Commons License 224799

Nyilván nem tuti amit írunk, de az viszont tuti, hogy amit most játszunk (akarunk játszani) az nem működik, viszont ha meg sem próbál változtatni akkor biztosan nem lesz jó, ellenben ha megpróbálja akkor akár be is jöhet.

Előzmény: Pedrag1055 (224797)
Pedrag1055 5 órája Creative Commons License 224798

okoskám, annak idejében teljesen más mentalitásban játszott a barcelona, fele ennyi teher nem hárult busqra mint mostanában. nem jöttek ki a hátrányai a képességeinek azon a poszton

most viszont az utóbbi másfél évben ezt megkaptuk és látjuk, hogy mennyire súlytalan

játékintelligencia... abból is túl sokat mutat az utóbbi szezonokban. hogy egy divatos poénnal éljek: több labdát ad el, mint a nike...

Előzmény: oz acosta (224791)
Pedrag1055 6 órája Creative Commons License 224797

csak vicc volt a guminőzés, ne vedd zokon

Az a baj, hogy mi ezt innen látjuk, viszont LE nem bizto, hogy látja

azért ezt így merész kijelenteni, mégiscsak mi egyszerű okoskodó szurkolók vagyunk, ő a szakember. ne állítsuk be, úhgy, hogy az a tuti, amit mi itt beszélünk...

Előzmény: Attika30 (224795)
Pedrag1055 6 órája Creative Commons License 224796

busquets soha nem az a klasszikus labdaszerző védekező középpályás volt a barcelona történetében, mert abban a rendszerben nem arra volt szükség

most viszont teljesen átalakult a középpálya, igazi védekező feladat hárulna rá, amibe látszólag belebukott

egyszerűen nincsenek meg ehhez a képességei, amire most ott szükség lenne

mert gondolom abban kiegyezhetünk, hogy masch és busq játékstílusa teljesen eltérő...

Előzmény: Tompus999 (224789)
Attika30 6 órája Creative Commons License 224795

Abban  a csapatban, abban a rendszerben, abban a játékban Busquets volt a legjobb vkp, de mivel ez a rendszer már nem működik így elérkeztünk oda, hogy ennek következtében Busquets játéka sem működik, egy ilyen "szétesett" játékban (rendszerben) pedig többet érhet egy küzdő, harcos, ütköző vkp, mint ő. Szerintem.

Az a baj, hogy mi ezt innen látjuk, viszont LE nem bizto, hogy látja, illetve ha látja is akkor sem biztos, hogy meg meri húzni  szükséges lépéseket és itt nem csak a vkp kérdésről van szó hanem van több kérdéses szituáció is ahol fel kellene rúgnia az eddigi trendet.

Előzmény: Tompus999 (224794)
Tompus999 6 órája Creative Commons License 224794

Maschéval megnyerték volna a Copát is, az Ázsia Bjnokságot és az Afrikai Nemzetek kupáját is. Kétszer.

Tompus999 6 órája Creative Commons License 224793

:-))))

Attika30 6 órája Creative Commons License 224792

:)

oz acosta 7 órája Creative Commons License 224791

sajnos így utólag teljesen egyértelmű, hogy hiba volt busquetset játszatni, mivel csak a barca és a válogatott történelmének legjobb időszaka lett belőle. mascheranoval minimum még két VB-t nyert volna spanyolország!!!!!44444!!!!

Előzmény: Tompus999 (224789)
Tompus999 7 órája Creative Commons License 224790

faxság

Előzmény: madbalee (224788)
Tompus999 7 órája Creative Commons License 224789

Szerinten ez akkor is marhaság volt és most is az. Tehermentesítve volt a középpályán? Na ne nevettes, kivel? Xavival meg Inivel, a két közismert fizikális labdaszerzővel? Pont hogy Busquets volt az, aki tömködte folyamatosan a lyukakat, és az ő játékinteligenciája engedte meg azt, hgogy Alves kvázi szélsőként játszon és hogy Pep próbálgassa a 3 védős rendszert.

Előzmény: Pedrag1055 (224785)
madbalee 7 órája Creative Commons License 224788

Hogyhogy nem tudja eleg jol eljatszani mar a nagyhalalt?:)

Előzmény: venga (224782)
Attika30 8 órája Creative Commons License 224787

Nincs szükségem guminőre, de mivel te egyből ebből indultál igy biztos van benne tapasztalatod.

Előzmény: Pedrag1055 (224786)
Pedrag1055 8 órája Creative Commons License 224786

tarthatnánk egy olyan napot, mikor elmondjuk, hogy ebből a topik közösségből kit szeretünk a legjobban

olyan nem kell, hogy kit utálunk a legjobban, mert az nem vinné előre a közösséget, legyünk pozitívak

kezdem én:

nekem Attika a kedvencem. bár az elején nagyon irritált mikor megjelent, de azóta megváltozott bennem a kép. rájöttem, hogy ő itt a legelszántabbak egyike. még a guminőjét is képes lenne egy Barca streamért feladni

tehát Pedrag: Attika

Pedrag1055 9 órája Creative Commons License 224785

én ezt már évekkel ezelőtt megmondtam itt (más nickkel)

mindenki elküldött a faszba, hogy "barcelona kezdő nincs busi nélkül", stb.

pedig csak erről volt szó, hogy olyan emberek voltak körülötte, hogy tehermentesítve volt, nem jöttek ki nromálisan a kvalitásai

hát tessék, én tudtam, hogy busi ratyi

bárkinek kérdése van a futballról, szóljon. még ingyen tudok segíteni (kivétel alzir, mert ő menthetetlen)

Előzmény: Pedrag1055 (224783)
Peppo vagyok 9 órája Creative Commons License 224784

Vagy nem: :-)

Tw Abidal: "Regarding the new spublished about my future - I didn't talk about this and I continue to be an Olympiacos player."

Előzmény: Attika30 (224769)
Pedrag1055 9 órája Creative Commons License 224783

pontosan

Előzmény: venga (224782)
venga 9 órája Creative Commons License 224782

szerintem a busquetses resznek a forditottja igaz... olyan jo formaban voltak a csapattarsak(foleg a kp) és olyan jatekot jatszottunk(mukodott a letamadas), aminek koszonhetoen tulertekelodtek kepessegei

most amikor igazan nagy szukseg lenne egy Jo vkp- ra, akkor kevesnek bizonyul

Előzmény: doncike (224772)
Tompus999 9 órája Creative Commons License 224781

Ez felér egy szentségtöréssel, viszont nagyon hatákony lehet! Busi - Masche - Rakitic

Előzmény: Attika30 (224780)
Attika30 10 órája Creative Commons License 224780
Peppo vagyok 10 órája Creative Commons License 224779
Attika30 10 órája Creative Commons License 224778

Leteszi érte a 25-30 millát és viheti. Bár jobban belegondolva ezzel is vigyázni kell a tb miatt, mert ha tényleg ki leszünk zárva és elmegy Pique, Vermaelen-ből ki tudja lesz-e valami és ha nem akkor marad Bartra, Mathieu és Masch, újra ott lennénk ahol a part szakad. Szóval Pique-t csak akkor szabad eladni (ha nem akar mindenáron menni) ha igazolhatunk.

Előzmény: Tompus999 (224775)
Attika30 11 órája Creative Commons License 224777

Ha három olyan támadónk lesz, aki nem segít visszafelé, akkor simán kellhet Rakéta és Masche is a kezdőbe, utóbbi persze nem a védelemben.

Ha segít akkor is, mert ezzel csak még stabilabbak lennénk. 

Előzmény: Peppo vagyok (224774)