Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2023.01.01 0 0 239

Buék.

:)

Sokugoru SiHun Creative Commons License 2016.02.14 0 0 238

Hello! Eladó az Ütőpárnám,kombinált méret kb 55x15x30 akasztható,Fuji mae jó állapot,alig használt.
bruceleesan345@gmail.com budapest xi.kerulet. Ár 5000 06 30 490 75 48

zbkkempo Creative Commons License 2016.01.06 0 1 237

Előzmény: zbkkempo (236)
zbkkempo Creative Commons License 2016.01.06 0 0 236

kempo edzések Budapesten, kezdőknek, újrakezdőknek, haladóknak, nőknek, férfiaknak! Önvédelem, harcművészet, küzdősport! 

Gyere le hozzánk heti rendszerességgel mozogn

t.l.lili Creative Commons License 2014.04.14 0 0 235

Sziasztok!

 

Én kempóról szóló könyveket/könyvet keresek...tudna valaki ajánlani nekem?

Köszönöm!

Mercurial Creative Commons License 2010.02.25 0 0 234
Sziasztok!

Egy régebbi kérdésben már felvetette az érdeklődő, így bár rákerestem és nem találtam felteszem én is. Ha volt már tárgyalva csak én siklottam el felette akkor elnézést.
Szóval arról kérdeznélek titeket, hogy ZBK-kempo edzés van-e Miskolcon? Hivatalos honlapon nem találtam rá utalást ezért fordulok hozzátok.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Bandi-T Creative Commons License 2010.02.21 0 0 233
Szia Andi, ha aktuális még, esetleg tedd fel a kérdést a kicsit lejjebb linkelt harcművészetek topikban is.
Előzmény: andi0513 (232)
andi0513 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 232
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, eladó használt kempo ruhát keresek 170-es méretben (kezdő: fekete felső, fehér alsó). Ha valaki tudna segíteni kérem jelezze. Előre is köszönöm. Válaszokat az andi0513@gmail.com-ra várnám. Üdv.
Satan-killer Creative Commons License 2009.12.06 0 0 231
Remélem megkapod ezt az üzenetet Satanas666!

Komoly ember lehetsz...
Ez azért megnevettetett: http://hu.cam4.com/Satanas666
Megbuktál az övvizsgán? Vagy lepontoztak a legkeményebb versenyszámban amiben valaha elindultál? (formagyakorlatban)
Vagy nem áll fel a cerka? Kompenzálod a sátánista jellemeddel és a "kemény" beszólásokkal?
Egy vicc vagy!
dac11 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 230
sziasztok, sopronban vagy környékén tud valaki kempo edzésről?
leningrad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 228
lol, most nezem h a Magyar Kempo Szovetseg szabalyzatat lapozgattam eddig, Zen Bu Kan Kempoban van meg senior korosztaly is, szuper :))))))
Szerintetek erdemes belevagnom? :)
Előzmény: leningrad (227)
leningrad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 227
Sziasztok, nekem a kovetkezo lenne a kerdesem. Baromi sok folosleges energiam van, egesz nap gep elott dolgozom es nagyon szeretnek valami kuzdosportot uzni. A kempoval szemezek erosen, viszont az a bajom h 32 eves no vagyok. Ugyan ismerek olyan embereket akik meg nalam is idosebben vagtak bele (igaz, kyokushin karateba), de komolyan veszik es jol haladnak. Viszont... ha jol ertettem a szabalykonyvet versenyezni en mar nem is tudnek (a felnott noi 18-30ig van), ez azt jelenti h kb edzeni jarhatok le a terembe, es talan meg ovvizsgat sem tehetek? :|
Kerlek vilagositsatok fel (a mehecskes sztorit mar ismerem:)

/lena
Előzmény: Bandi-T (226)
Bandi-T Creative Commons License 2009.10.15 0 0 226
Felraktam egy sor meccset a VIII. Hanshi Kupáról (2003-ból) ide: VIII. Hanshi Kupa
Bandi-T Creative Commons License 2009.09.13 0 0 225
Szevasz,

A kempo nem rossz választás, de gyere át a Harcművészetek topikba, ott sokkal többen vannak, több szempontból tudnak stílust ajánlani.
Előzmény: attila0131 (224)
attila0131 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 224
Sziasztok!

Nem tudom hogy megfelelő helyen érdeklődök e, de lenne pár kérdésem. 17 éves vagyok és szeretnék elkezdeni vmilyen küzdősportot amellyel meg tudom magam védeni az utcán. A kempóra gondoltam. Előtte nem űztem semmi ilyesmit, szóval teljesen kezdő vagyok. A kérdés hogy érdemes-e nekivágnom a kempónak, ha igen akkor 9kerület vagy a 22. kerület környékén tudtok-e helyet ahol edzéseket tartanak?

előre is köszönöm: Attila
ponex Creative Commons License 2008.06.22 0 0 223
Üdvöletem mindenkinek!

Lehet, hogy nem a legjobb helyen érdeklődök, de eddig nem találtam erre alkalmasabb fórumot!

Arra kérnék választ valakitől, hogy a shorinji kenposok ruháján gi-jén, miért van svasztika (horogkerszt)? Mit jelent ez a kenpo olvasatában, mert ugye bár majd 2000 éves szimbólum, mi mégis leginkább a 2. világháború idejéből emlékszünk rá leginkább.

Válaszokat előre is köszönöm!
kókusztigris Creative Commons License 2008.01.05 0 0 222
Szia Saval, Tatabányai kempot itt találsz:

Tatabányai Kempo Klub
Tatabánya, Kossuth Lajos út 4. Puskin Mûvelõdési ház
Tel.: 70/275-9572, 30/526-4089
Edző: Vadóc Gábor 2. Dan

Felnőtt edzések
Kedd-Csütörtök 20:00-21:30
Email: vadocgabi@mailbox.hu
Előzmény: Saval84 (221)
Saval84 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 221
Sziasztok
Én Tatabányán keresnék kempo edzést tudna nekem valaki ebben segíteni.
Bandi-T Creative Commons License 2005.06.30 0 0 219
Nem tudjátok nyáron hogy vannak edzések a BVSC-ben?
Ady End Creative Commons License 2005.06.17 0 0 218

Üdv! Kösz az infót, nem értem rá visszaolvasni, meg gondoltam ha valaki tud róla, az úgyis segít szívesen. :) Nem tudom milyen fajta edzés érdekel, mert még egyetlen kempo edzést se láttam élőben - sőt úgy általában a harcművészetekben sem vagyok otthon, tehát abszolút kezdőnek minősülök - csak már elég régóta kíváncsi vagyok rá. Írok mailt majd a megadott címre köszi, egyébként kiknek ajánlanád a kempot?

 

Ja... Esetleg Miskolcon nem tud senki kempo edzésről?

Előzmény: ban1978 (217)
ban1978 Creative Commons License 2005.06.16 0 0 217

Itt is itt van az info csak vissza kéne olvasni :)

Győrben per-pillanat nincs edzés mert a Koós Peti nagyon "elfoglalt" a Szoboszlai Fecó meg eltépte a szallagokat a térdében. Milyen fajta edzés érdekel, mert nálunk szinte kizárólag bunyó van föld box vegyesen de több a föld meg a birkó. A banzakukacfreemail.hu címre kldhetsz levelet és akkor értesítelek, ha megint lesz edzés. Egyébként az edzés szigetben van a "sátoros" uszodától 1 percre.  

Előzmény: Ady End (216)
Ady End Creative Commons License 2005.06.16 0 0 216
Sziasztok! Ha jól emlékszem, annak idején voltam már itt, és kérdeztem, hogy létezik-e Győrben kempo. Ha emlékeim nem csalnak, akkor még nemleges választ kaptam. A napokban néztem a Sport1-en a kempo ob-t, és a srác - nemtom ki volt az - Győrt is felsorolta a jó kempos helyek között. Talán azóta lett itt is klub? A Magyar Zen Bu Kan Kempo Sportszervezet honlapján nem jeleznek ilyesmit, a Magyar Kempo Szövetség weblapján úgyszintén nem, a kempo.lap.hu klublistáján viszont szerepel a Győri Kempo, Koós Péterrel! Tud valamelyikőtök valamit erről? 
ban1978 Creative Commons License 2005.06.05 0 0 215

"És igen, a ketrecet lehet fegyverként használni, ledarálni a másikat, mint a sajtot, persze ha elég erős az ember, de másrészről a ringet is, mint a pankrációban, persze ha elég ügyes az ember, de tudom, hogy te nem erre gondoltál :DDDD."

 

kuka vagy

Előzmény: siposmarton (214)
siposmarton Creative Commons License 2005.06.04 0 0 214
"Aztán jöt" Sorry, elfogalmaztam, viszont már megint nem állítottam, hogy nem így lenne. Igen persze más, ha csupán a kis részletekre figyelünk, akkor az egyikben van sarok, a másikban meg az a sarok nem is annyira sarok. Ennél fogva az egyikben van lehetőség olyanra (sarokbaszorítás..), amire a másikban nincs, ill. fordítva.
És igen, a ketrecet lehet fegyverként használni, ledarálni a másikat, mint a sajtot, persze ha elég erős az ember, de másrészről a ringet is, mint a pankrációban, persze ha elég ügyes az ember, de tudom, hogy te nem erre gondoltál :DDDD.
Előzmény: ban1978 (211)
Bandi-T Creative Commons License 2005.06.03 0 0 213
Ha tényleg népszerűsíteni, ismeretterjeszteni szeretnétek, akkor kérlek ne csak dobálózzatok a nevekkel, hanem fejtsétek ki, hogy melyiküknek mik az erősségei, miért érdemes hozzájuk járni, és mi volt az, ami nektek nem tetszett bennük. Így tudtok tényleg segíteni az újoncoknak nekik megfelelő helyet találni.
ban1978 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 212

oszt mi a baj a szacsennel (gyk Durkó)?

 

Szerintem meg a mészáros meg a hernádi pont nem ajánlható. ha kemény ZBKát akarsz tanulni akkor mindenképpen a Szári vonalat ajánlom.

Előzmény: Satanas666 (209)
ban1978 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 211

Na nem azért de ROYCE nyerte az első UFCt, szóval nem "aztán jöt" hanem eredendően ott volt. SŐT!!! Helio Gracie meccsei inspirálták az egész UFC megrendezését.

 

A ketrec meg akkor is más mint a ring, ha ezt nem vagytok képesek megérteni. (Persze van marketing szempontból is előnye.) De tök más a játék ketrecben mint ringben, mások a stratégiák, folyamatosabb a bunyó, fegyverként használható a ketrec, könnyebb a földreviteleket kivitelezni, az ellenfelet pozícióban tartani, stb. 

Előzmény: siposmarton (208)
zépé Creative Commons License 2005.06.02 0 0 210
"Tényleg sokat tud és jól, és még azok is elismerik, akik emberileg nem szeretik túl nagyon."

ha ebből indulok ki, akkor mindenképp odavaló Kabina Balázs neve is.
Vele is, ahogy az általad soroltakkal, edzőtáborban volt szerencsém megismerkedni.
Piszok jó földharc edzést tartott, nagyon sokat lehetett tanulni tőle.

Persze bizonyos dolgokról és némely danosól nekem is megvan a véleményem, de a fikázásuktól tartózkodnék. Talán ha egyszer én is odaérek...
:)
Előzmény: Satanas666 (209)
Satanas666 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 209
Én a Hernádi Zolit ajánlom. :) Tényleg sokat tud és jól, és még azok is elismerik, akik emberileg nem szeretik túl nagyon.

(de a Mészáros Péter is jó meg a Palotás Ferenc is)

A Durkót semmiképpen sem ajánlom. egyszerűen nevetéges.
Előzmény: zépé (205)
siposmarton Creative Commons License 2005.06.01 0 0 208
Brutálisnak brutálisak ha ezen van a hangsúly, de én ezt nem is cáfoltam meg, csupán kiemeltem,hogy maga a ketrec-el elhatárolt nyolcszögletű harctér azért lett kitalálva mert... amiért a pankráció... vagy nemrég az ultra-pro wrestling, aminek a (z előre kitalálta koreográfiájú) meccseit egy elhatárolatlan pódiumon tervezték megtartani. Mert ki tudja miért.. Mert a közönség igényli, vagy mert business, vagy más, vagy ezek kombinálva.
Amikor kitalálták, a céljuk az volt, hogy brutálisabbnál brutálisabb harcosokat vonzzanak, akik részvételének a hallatára minél több ember tervezze megnézni a mérkőzéseket. Pont ezzel sikerült elérniük a kívánt brutalitást. Mivel képzetlen, rágógumit rágó, fog- ill. herevédő nélküli, hajhúzogatós, néha védekezni is képtelen, képzetlen "harcosok" küzdöttek sok esetben képzettekkel, nem volt meglepő a kezdeti (első kb 10 UFC) brutalitás.
Aztán jön ez a brazil srác a "pizsmájában" és halomba verte a legtöbbet, amire átértékelődtek a húdekemény "badibilder"-ekről alkotott vélemények és am-i superlativuszok, és a harcosok technikát kezdtek tanulni, nem is keveset..
És jelenleg van ami van: rengeteg harcos, mindenki képzetten, ismerve a másik stílusát, lehetőségeit, a győzelemre és harcra kiélezetten. Persze keményebbek is, de a technikák tökéletesítésével a sérülések súlyosságának az esélye is megnő, ezzel érve el a kívánt hatást.
Előzmény: tigristomi (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!