Keresés

Részletes keresés

MCA-001 Creative Commons License 8 órája 0 0 60575

Jól láttam, hogy Balatonfenyvesen a kisvasúti régi átrakodójának végén valami lépcsőt betonoztak a vasúti gyalogos felüljáróhoz illeszkedően?

Netán áthelyezik a kisvasút végállomását?

sínbohóc Creative Commons License 10 órája 0 0 60574

A sínekkel semmi probléma, csak mivel a kiránduló buszokkal nem lehetett bemenni, nem érdemes oda vonatot közlekedtetni. Most, hogy Keselyűst fejlesztették, már nem is nagyon érdemes.

Előzmény: A-dani (60568)
General Specific Creative Commons License 18 órája 0 1 60573

Oké, végigpörgettem a galériát :((

Előzmény: General Specific (60572)
General Specific Creative Commons License 18 órája 0 0 60572

Ennyire gatya lenne ez a pálya, hogy nem járhat rajta vonat...?

Előzmény: HBweb hu (60571)
HBweb hu Creative Commons License 18 órája 0 0 60571
Előzmény: A-dani (60568)
C50 Creative Commons License 19 órája 0 0 60570

8 km.

Előzmény: A-dani (60569)
A-dani Creative Commons License 20 órája 0 0 60569

Kaszó esetén vagy Somogyszobon le kell szállni és onnan úgy 10 km egy bekötőúton, vagy Szentán és a síneken besétálni az 6 km. Más lehetőség nincs, Szentáig már nem jár fel a vonat és rövid távú tervben nincs is benne, hogy megcsinálják a pályát.

Előzmény: C50 (60564)
A-dani Creative Commons License 20 órája 0 0 60568

Sineken sétálva azért be lehet járni a vonalat?

Előzmény: sínbohóc (60567)
sínbohóc Creative Commons License 21 órája 0 0 60567
Előzmény: zjakabfi (60566)
zjakabfi Creative Commons License 21 órája 0 0 60566

Bár én 2013-ban többedmagammal utaztam onnan Pörbölyig.

Előzmény: smith (60557)
HBweb hu Creative Commons License 22 órája 0 0 60565

Kaszó csak egyéni közlekedéssel érhető el, Almához pedig Kaposvárról hétvégén napi 1, Szigetvárról pedig 2 járat megy(en).

Előzmény: C50 (60564)
C50 Creative Commons License 27 órája 0 1 60564

Kaszót nem lehet tömegközlekedéssel. Van valami falubusz ami menetrend szerint szállítja Somogyszobra az iskolásokat de a menetrendje nem elérhető és azt sem tudni, civil felszállhat-e rá. Legalábbis így volt 8 éve amikor ott jártam.

Almamellékre egy kollégám úgy ment el hogy Bükkösdig ment vonattal majd onnan gyalog Almamellékre- szakadó esőben.

Előzmény: volanb (60563)
volanb Creative Commons License 27 órája 0 0 60563

Üdv! Két kisvasút felöl érdeklődnék: Kaszói kisvonat tömegközlekedéssel nem elérhető? Valamint Almamellék elérhető busszal de a csatlakozások sehogy se jók a vonatok indulásaihoz, valaki tud esetleg más megoldást a megközletítésükhöz (autót leszámitva)

Pályaőr Creative Commons License 30 órája 0 0 60562

Térkép ezek szerint nincs róla...

Előzmény: erdőszéli (60555)
smith Creative Commons License 1 napja 0 0 60561

Keselyűs nem pont ugyanolyan jó?

Előzmény: jakyg (60560)
jakyg Creative Commons License 1 napja -1 0 60560

OFF

1495 fkm - Gemenc-Dunapart pu.

ON

Előzmény: smith (60559)
smith Creative Commons License 1 napja 0 1 60559

OFF

Izé, melyik kikötő? Borrév? :-)

ON

Előzmény: jakyg (60558)
jakyg Creative Commons License 1 napja 0 0 60558

Ahh. Csak mert onnan közelebb volna nekem a kikötő. :)

Előzmény: smith (60557)
smith Creative Commons License 1 napja 0 1 60557

A bárányfoki központ tulajdonosával volt vmi terület vita, aminek az lett a vége, hogy a végállomás megközelíthetetlenné vált.

Ennek lassan 10 éve...

Előzmény: jakyg (60554)
zjakabfi Creative Commons License 1 napja 0 1 60556

Kicsi volt a forgalma, én ezt a választ kaptam. Majd ha Szekszárdig meghosszabbítják...

Előzmény: jakyg (60554)
erdőszéli Creative Commons License 2 napja 0 0 60555

ez valószínűleg már nem fog kiderülni. korányi két helyszínen kapott engedélyt az iparvasút keresztezésére. az egyik a hosszúharasztos hányótér közötti vonalon (ez már a gánti fűtőház feletti kitermelővasút volt) illetve a gánt és bodajk közötti fővonalon. mindkét helyszínen egy vasbeton híd alatti átvezetés kerül szóba. 

Előzmény: Pályaőr (60553)
jakyg Creative Commons License 2 napja -1 0 60554

Tudja valaki, hogy miért nem jár a gemenci vasút Bárányfokig, miért lett Keselyűs a végállomás?

Pályaőr Creative Commons License 3 napja 0 0 60553

Azt nem értem, csak híd alatti átvezetésre kért engedélyt, és nem rácsatlakozást a pályára? Nem gondolnám, hogy akár Könignek, akár a Meránoknak saját fatelepük lett volna itt, egy bodajki átrakás lett volna a legegyszerűbb.

Előzmény: Pályaőr (60552)
Pályaőr Creative Commons License 2017.11.10 0 0 60552

Nem hát, mert a két vasút nyomvonala elég messze elkerülte egymást, én kevertem, mert már régen olvastam ezt az írásodat.

Előzmény: erdőszéli (60551)
erdőszéli Creative Commons License 2017.11.10 0 1 60551

Ha jól emlékszem, a fornapuszta-lovasberényi volt.

a lovasberényi vasút vagy tíz évvel korábban épült mint a gánti, és a tulajdonosa sem korányi úr volt. tudtommal a későbbiekben sem érintette egyik vasút a másikat.

Előzmény: Pályaőr (60550)
Pályaőr Creative Commons License 2017.11.08 0 0 60550

Ha jól emlékszem, a fornapuszta-lovasberényi volt. Akkor ez még kiderítésre vár.

Azért, mielőtt elkezdenénl fellőni a zöld rakétákat, hogy győzött a környezetvédelem, és álmélkodnánk az erdészet nagylelkűségén, ne felejtsük el, hogy időközben mekkorát fejlődött a teherautógyártás.

A tájvédelmi körzet azt jelentené, hogy itt semmihez nem volna szabad nyúlni, mert úgy kellene megőrizni az erdőképet, ahogy van. De olyan jó biznisz a fa, főleg a bükk, hogy az már több, mint kísértés. A tájvédelmi körzet egyébként olyan, mint a kerékpárút: nem a bicikliseknek jó, hanem az autósoknak, hogy a biciklik tűnjenek már el az útjukból. Hát ez is inkább a turisták korlátozására jó.

Ezeket a kő / beton rakodókat az erdőben gyakran nézik kisvasúti rampáknak, pedig gépjárműveknek szánták őket. Ez most szépen le van pucolva, harminc év alatt sose láttam ilyennek, mert be volt nőve fákkal. Alioghanem újabb kitermelés következik, és kell a hely a rönköknek.

Előzmény: erdőszéli (60549)
erdőszéli Creative Commons License 2017.11.07 0 2 60549

sajnos erről a vasútról erdőszéli sem tud. ugyanebben az évben korányi emil kapott az erdei vasútjának a gánti iparvasúttal való keresztezéséről engedélyt. de a helyszínt tekintve... ez nem az volt. 

Előzmény: Pályaőr (60547)
Pályaőr Creative Commons License 2017.11.07 0 0 60548
Előzmény: Pályaőr (60547)
Pályaőr Creative Commons License 2017.11.07 0 2 60547

EGY ÚJABB KISVASÚT

Erről eddig maximum néhány levéltáros tudhatott, a Merán család leszármazottai, meg erdőszéli.

Pályaőr Creative Commons License 2017.11.07 -1 2 60546

(Az a mínusz kinek okozott örömöt, nem tudom, de más öröme ne legyen...)

A munkavédelmi cipőt csak azért szereztem be, mert olcsó volt, és be voltam határolva anyagilag, amúgy ilyenben senki ne bízza el magát. Rá van írva a piercing-safe, csak ennek nincs a talpában acéllemez. Történt egyszer, hogy a geológusokkal dolgoztunk Szépvízéren, a MÁFI-fúrómagtárban (az még egy szép sütemény, majd alighanem teszek ki róla képeket a Bányászat-Bányavasutak oldalra) és ráléptem egy raklap leszakadt talpára, aztán csak annyit éreztem, hogy a két lábujjam között megy el a szög. Egy szerencse, hogy fölül nem lyukasztotta át a cipőmet, mert esett is éppen.

Rá van írva továbbá, hogy slip-resistant, de láttam én ilyenben különböző ipari padlókon olyan hátasokat dobni, hogy filmeken kaszkadőrökkel csináltatják. Sziklákon és sziklafüves gyepekben kifejezetten nem ajánlott. Meg kéne nézni, hol adnak ilyen holmikra engedélyt.

Szépvízérről még annyit, hogy ott tárolták valamikor a budapesti OTP-fiókok térképeit, amíg el nem unták a lejárkálást, és fel nem vitték az egészet a BRFK vagy az ORFK irattárába. Itt szokta továbbá tartani bizalmasaival némelyik megbeszélését a jelenlegi belügyminiszter, ha biztos akart lenni benne, hogy csak az illetékes fülek hallják. Ez talán még ma is titok, de a pályaőrök általában híresek a nagyotmondásukról, ezért aztán úgyse hiszi el senki.

Pár kép kóstolónak:

Valamelyik ismerősöm mondta, hogy érdemes lett volna meghagyni a kisvasutat, hogy meg lehessen nézni a geológiai gyűjteményt, pont itt volt annak idején a végállomás... de hát ő nem járt idebent.

Előzmény: alkotasu (60539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!