Keresés

Részletes keresés

Mrs Tremond Creative Commons License 2010.10.08 0 0 779
biztos nem tűnt fel senkinek, nekem is csak most jut eszembe, de a Megasztár 5 korábbi részeiben csomószor használták aláfestő zenének a Fight Club zenéjét
Mrs Tremond Creative Commons License 2010.10.05 0 0 778
Jesszusom, most látom csak, hogy a Facebook történetéről szóló filmet David Fincher rendezte. :-(

A Zodiac nézése után merült fel bennem, hogy vajon lesz-e valaha olyan Fincher film, amit nem fogok megnézni, de arra nem számítottam még a Benjamin Button végigunatkozása alatt sem, hogy ez a pillanat ilyen hamar el fog jönni.

Pedig állítólag a kritikusok szerint szuper a film, hatalmas nagy kasszasiker is, stb., de egyszerűen engem Fincher sem tud rávenni arra (főleg nem az utóbbi időben kinyomott filmjei alapján), hogy a Facebookról nézzek egy filmet. A Facebookról. Jézusom.
Mrs Tremond Creative Commons License 2010.08.13 0 0 777
apu végtelen egykedvűsége Creative Commons License 2010.06.10 0 0 776
Apu végtelen egykedvűsége vagyok.
Mrs Tremond Creative Commons License 2010.01.20 0 0 775
a szörnyek nem voltak meg, de most már nem is lesznek

CP non-fiction könyvét esetleg még lehet, hogy egyszer lesz kedvem elolvasni, arra kíváncsi vagyok
Előzmény: kékéva (774)
kékéva Creative Commons License 2010.01.18 0 0 774
Halálkultusz-Survivor-igen- Igazad van abból a szempontból,hogy a a FC már úgymond minden téren kimerítő volt,és a többi könyv lényegében "ugyanaz",de én pont ezt/ezért élvezem- Palahniuk írásai terén elég megszállott vagyok ,BÁR A Lullaby-t még sajnos nem olvastam(először jobb szeretem magyarul beszerezni a könyveit),valószínűleg az azért tetszett,mert CP a saját életének történéseit szőtte bele/így nyilván nem készülhetett olyan egy kaptafára/ Láthatatlan szörnyek?
Mrs Tremond Creative Commons License 2010.01.18 0 0 773
A Halálkultusz a Survivor? Ha igen, akkor olvastam, de nem sok mindenre emlékszem belőle. Elég sokat olvastam tőle, de istenigazából csak a Fight Club tetszett, a többi könyvében pedig ami tetszett, az már benne volt a Fight Clubban, szóval minél többet olvastam, annál kevésbé kötött le.

Mindenesetre a Lullaby-t olvastam másodiknak, túl sokra abból se emlékszem, de az még eléggé tetszett.
Előzmény: kékéva (772)
kékéva Creative Commons License 2010.01.16 0 0 772
A gusztustalant nem így értettem.Ha valami nagyon nem tetszik,ezt a jelzőt használom.Arra gondoltam,hogy sajnos nem adták(valószínűleg nem akarták átadni)vissza azokat az eszméket,üzeneteket,hangulatot,amit kellett volna.
A Halálkultuszt esetleg olvastad?Az is egy újabb fantasztikus könyv Palahniuktól.Mi a véleményed?
Mrs Tremond Creative Commons License 2010.01.04 0 0 771
nemtom, nekem már a könyv se tetszett különösebben, a filmre meg egy fél év távlatából nem emlékszem már vissza semmire, bár az sem rémlik, hogy undorító lett volna

nem írtam róla valamit ebben a topikban?
Előzmény: kékéva (769)
kékéva Creative Commons License 2009.12.25 0 0 770
Apu végtelen egykedvűsége hol van?
kékéva Creative Commons License 2009.12.25 0 0 769
nem tudom a choke filmhez ki mit szól...
nem láttam,csak trailereket,de egyszerűen gusztustalan,totál nem arról szól ,amiről kellene
kékéva Creative Commons License 2009.12.25 0 0 768
.
Mrs Tremond Creative Commons License 2009.05.26 0 0 767
http://velvet.hu/blogok/randi/2009/05/25/a_legemlekezetesebb_filmes_szerelmi_haromszogek/

Harcosok klubja a filmtörténet legemlékezetesebb szerelmi háromszögei között
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 766
.. de azért ugye nem esett le az ujjadról az aranygyűrű..?
Annyira nem tudok angolul, hogy eredeti keveréssel is megértsem a filmet, de az említett "probléma" nem csak erre a filmre vonatkozik. Sok kis apró fontos jelzésértékű dolog esik áldozatul a szinkron fordításnak, de nem gondolom hogy emiatt maga a minőség tré lenne. (Mert ugyebár erre gondoltam, és nem arra, hogy milyen hűek a szöveghez.) Talán a lengyel esetleg cseh szinkronok jobbak? Ahol egy ember mondja fel az egész párbeszédet, és alatta lehet hallani az eredeti sávot is, még lekeverve sincs.
Előzmény: Mrs Tremond (765)
Mrs Tremond Creative Commons License 2008.06.16 0 0 765
Nem mondom, hogy nem pont a FC az egyik legnehezebben fordítható szöveg, amivel életemben találkoztam, de ha szerinted magyarul tényleg ennyire szuper, nem sok fogalmad lehet róla, hogy mi van az eredetiben, mert ahhoz képest a szinkronizált verzió annyira elkeserítően üres és alig ad vissza valamit abból, amit CP megírt és DF megrendezett, hogy én, bár kétszer is próbálkoztam vele, 10 percnél tovább nem bírtam nézni.
Előzmény: Törölt nick (763)
Tyler Creative Commons License 2008.06.14 0 0 764
"A magyar szinkron pedig legendás, messzi földön híres"
aha, erre szokták azt mondani, hogy világhírű Magyarországon
Előzmény: Törölt nick (763)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 763
Nálam ebben a filmben bizonyította be Brad Pitt, hogy igenis van köze nem kicsit a színjátszáshoz.. Eszméletlen... A magyar szinkron pedig legendás, messzi földön híres, és a Fight Club-é a hazai szinkrontörténelem egyik legjobban sikerült munkája, szvsz jobb a Pulp Fiction-étól is.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 762
mindig azon gondolkodom, filmeknél, könyveknél, hogy mi van, ha x vagy y jelenik meg előbb? a hasonló stílus miatt a fight club nem ütne akkorát, mint a kilencvenes években, viszont a cigányút (miért nem fulladás) nem ütött volna akkorát első könyvként az biztos. ennek ellenére zseniális ez is. igaz, a fight club meg kibaszottul zseniális.
Előzmény: eraserboi (758)
apu végtelen egykedvűsége Creative Commons License 2008.02.09 0 0 761
Apu végtelen egykedvűsége vagyok.
Mrs Tremond Creative Commons License 2008.01.10 0 0 760

http://movies.msn.com/movies/hitlist/01-08-08_2?gt1=7701

 

Fincher: "And then there are movies that people seem to like after all these years. 'Fight Club' is a movie that's had a long life after the opening weekend."

thefilmmaker Creative Commons License 2007.12.05 0 0 759
eraserboi Creative Commons License 2007.12.01 0 0 758

Kijött a Choke Cigányút címmel, keménykötésben:

 

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?SessionID=2A03342721466F206660481F5EA07A8111BE7381A10A3D8729DFB4EB3C5FKNSCTLQWVCBKIGHCUCFTDCICHZVGIBDRHZ08769202E634CF232EF016F83EB19D5C8932E774F17C&Page=1&SrcWord=chuck%20palahniuk&SrcField=sfSzerzoNev&SrcCategory=&CategoryID=BDA&BookID=195641&GotoBook=True&Price=&CBStock=Checked&LastDays=7

 

A gond csak annyi, hogy a fülszöveg és a beleolvasás alapján képtelen voltam megvenni, mert annyira silánynak (de betegnek) tűnt a sztori... persze meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről...

 

 

Noz Creative Commons License 2007.07.16 0 0 757
Megkaptam a Rantot, még a felénél sem tartok, úgyhogy nem vonok le messzemenő következtetéseket, de vannak benne olyan részek amik nem meghökkentően gusztustalanok, hanem egyszerűen gusztustalanok. Mindenféle mögöttes tartalom nélkül.
Mrs Tremond Creative Commons License 2007.06.01 0 0 756
Nagyon régóta nem olvasok angolból magyarra fordított könyveket, de az az érzésem, hogy Chuck Palahniuk regényei az áltagnál kiugróan nehezebben fordíthatók magyarra (illetve jobbára szerintem is sehogy). Ami azért lehet, mert a szöveg sokkal telítettebb, mint egy "hagyományos" regénynél, ahol a fő izgalom a sztori, a történet, a cselekmény, amit ugye minden esetben le lehet fordítani. Ilyen szempontból a Fight Club szövege is csomó helyen inkább lírai mint epikus, műnemét tekintve. Ezért is van, hogy olyan élvezetes sokadszorra is újraolvasni.
Előzmény: Noz (754)
eraserboi Creative Commons License 2007.05.31 0 0 755

Ez az általad közkinccsé tett "magyarázat" komcsi kultúrcenzori mentalitást tükröz, felháborító öncenzúra. Azt hittem, ma ilyen nem fordulhat elő, de úgy látszik, tévedtem. Érdekes, Bolgár György irodalmiatlan, válogatott elélvezéseinek olvasására érdekes módon fejben valakik szerint már eljutott a hazai olvasóközönség.

Szánalmas.

Előzmény: Noz (754)
Noz Creative Commons License 2007.05.30 0 0 754
Egyszer beleolvastam egy FC fordításba, nagy csalódás volt és volt egy olyan érzésem, hogy én tudnék ennél jobbat is, és fogtam azt hiszem a Lullabyt, és próbálkoztam. (A fogalmazásaim állítólag nagyon jók és angolból is jó vagyok.) De egyszerűen azt vettem észre, hogy ez a minimalizmus nem működik magyarul.

Erre a kiadós dologra se... Szerintem egyszerűen le vannak maradva.. Elég gáz, hogy pl Don DeLillo-tól és Douglas Couplandtől is csak nemrég jött ki 1-1 könyv magyarul. A Bret Easton Ellis féle megkésésről nem is beszélve.

Erre állítólag az a magyarázat, hogy az átlagmagyar most jutott el arra a szintre, hogy megérthesse a főszereplők problémáit. De szerintem ez hülyeség.
Előzmény: eraserboi (752)
Mrs Tremond Creative Commons License 2007.05.29 0 0 753
A FC film rendezőjének meg a jövő héten mutatják be az új filmjét nálunk. Az a címe, hogy Zodiac, és valahogy az az érzésem, hogy bár jó lesz, kicsit azért Chucky P.-hez hasonlóan vesztett az ütőerejéből David Fincher is 1999 óta.
eraserboi Creative Commons License 2007.05.28 0 0 752
Nekem hál' Istennek nincsenek nyelvi problémáim, angolul pedig olvasok eleget, mégis, tudnék örülni egy eltalált magyarításnak minden Palahniuk könyvnél... miért nem meri bevállalni egy kiadó sem a szerzőt több kötetre?!
Előzmény: Noz (751)
Noz Creative Commons License 2007.05.28 0 0 751
Részben nem értek egyet, szerintem a Lullaby és a Survivor tartja a színvonalat és az Invisible Monsters egyes részei (postcards from the future) is.

Az új könyvet még csak a bookline-on láttam, de eléggé borsos ára van.. Majd megrendelem valahonnan.

Pedig pár napon múlt, hogy majdnem kint voltam megjelenéskor Angliában.. Azért, egy könyvesbolt magazinjában találtam egy jó kis 3 oldalas cikket.

Amúgy észrevételeim szerint egyre több könyvét lehet beszerezni itthonról is.
Előzmény: Mrs Tremond (750)
Mrs Tremond Creative Commons License 2007.05.28 0 0 750

Aki már tudja kívülről a Harcosok klubját, az esetleg tovább is léphet most már, tekintve, hogy Chucky P.-nek kismillió regénye jelent meg azóta, igaz, színvonalban mind elmaradnak - szerintem - a Fight Club-tól.

 

Dehát talán majd ez:

 

http://www.randomhouse.com/doubleday/palahniuk/rant/

Előzmény: eraserboi (749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!