Keresés

Részletes keresés

MM10 Creative Commons License 15 perce 0 0 38045

nagyszerű megoldás,köszönöm 

pimre Creative Commons License 45 perce 0 0 38044

Járművön írtam telefonon, remélem az elutesek ellenére is érthető.

Előzmény: pimre (38043)
pimre Creative Commons License 45 perce 0 0 38043

Írd be a képletet egy segéd oszlopba (persze a B elé tegyél dollarjelet), aztán húzd le.

Utána másod kia teljes oszlopot, és irányított beillesztessel másold helyére csak a képletet.

Előzmény: MM10 (38042)
MM10 Creative Commons License 2 órája 0 0 38042

de így a képlet változatlan marad.

 

tehát a képletem mondjuk B7 ,és az alatta lévő helyen már B8 kell hogy legyen,majd B9 és így tovább. Ha lehúzom váltja a képletet is ugye,de a formátumot. én úgy szeretném hogy a formátum is megmaradjon minden helyen ahogy volt,és a képlet is változzon úgy mint lehúzásnál és ne keljen egyenként bemásolnom 800 helyre. Ezt így nem lehet megoldani sehogy sem?

Fferenc50 Creative Commons License 2 órája 0 0 38041

Szia!
Lehúzással megy a formázás is. Helyette: kijelölöd a másoladó képletet tartalmazó cellát, majd Ctrl +C  (vagy jobb egérgomb másolás), 

utána kijelölöd azt a tartományt, ahová a képletet szeretnéd másolni. Ezen állva jobb egérgomb - irányított beillesztés - képletet. Ezután ESC és megszűnik a kijelölés.

Ha egymás mellett vannak a képletet tartalmazó cellák, akkor együtt is megy a fentiek szerint.

Üdv.

Előzmény: MM10 (38040)
MM10 Creative Commons License 3 órája 0 0 38040

Üdv.

 

Egy olyan problémába ütköztem,hogy van nekem egy majdnem teljesen készen lévő táblám.

 

A cellák formázása kész teljesen (cella kitöltő szín,betűszín,betűtípús,betűméret), a rácsok készen vannak az egész táblához. 

 

Egyetlen egy dolog hiányzik a táblából,4darab képlet, amit 1-1x kéne beírnom a sor legtettejére és lehúznom a végtelenségig.

És itt jön a problémás rész,a képlet lehúzásával az összes cellában változik a formátum olyanra mint amelyik cellából lehúztam,ezeket visszaállítani órákig tartana.

Tudok valahogyan "Fill handle"-t (lehúzásos módszert) használni úgy hogy semmi mást ne alkalmazon a többi cellára csak a képletet és a formátumot és mindenmást hagyjon figyelmen kívül?

 

Jelenleg ezt google drive táblában csinálom,nem excelben.

Fferenc50 Creative Commons License 28 órája 0 0 38039

Szia!
Természetesen.

Feltételes formázás - új szabály - a formázandó cellák kijelölése képlettel - a képletbe pedig beírod a megfelelő relációt.

De a dátummal-idővel kicsit kacifántosabb a dolog.

FONTOS! Mindegy, hogy milyen formátumban látod a cellában az időt, mivel az Excel számként kezeli a dátumot és az időt a következőképpen:

Az egész rész az 1900 jan. 0! óta eltelt napok számát jelenti (tehát 1 = 1900.01.01!), a törtrész jelenti a napon belüli időt, pl. 0,5 =12:00:00.

Vagyis ha egy napon belüli időt írsz be, azt törtként fogja értelmezni az Excel. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ez a mostani időhöz hogyan viszonyul, akkor a MOST() - MA() értéket kell hasonlítanod az adott időhöz. Ha időt közvetlenül szeretnél képletbe bevinni, akkor az IDŐ vagy az IDŐÉRTÉK függvényeket kell használnod.

MÁS A HELYZET, ha szövegként vannak a cellában az értékek, ebben az esetben a hasonlítást is szövegként (vagy idővé-azaz számmá - alakítás után) tudod megtenni, de a szövegek hasonlítása más eredménnyel járhat, mint a számok összehasonlítása!!!

Azt pedig, hogy az adott cellában szöveg vagy "szövegnek látszó" szám van, a cella formátum megváltoztatásával tudod tesztelni. Ha számformátumra állítod a cellát és marad a benne levő érték változatlan, akkor szövegként van tárolva az érték és csak látszik pl. időnek. Ellenkező esetben számmá - tizedes törtté kell változnia a megjelenésnek.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

Előzmény: Takeoff. (38038)
Takeoff. Creative Commons License 29 órája 0 0 38038

Sziasztok!

 

Létezik olyan, hogy a 00:00:00 formátumban elmentett időt hasonlítom össze egy másikkal és azt feltételes formázásba teszem? Pl ha később van a formázottban, az legyen pirossal kiemelve.

lahuba Creative Commons License 1 napja 0 0 38037

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Amit akartam, megtudtam, a többi a jövő titka...

Kis érdekességként még elmondom, hogy a program nem csak szótanuláshoz, de bármilyen memorizálandó anyaghoz is használható.

Így, mikor kis unokám az iskolában a szorzótáblát tanulta, feltöltöttem egyet szorzó és osztótáblával 100-ig, sőt, előtte már az összeadás-kivonásokat is 100-ig, neki is sokat segített, hiszen a géphez szívesebben ült oda, minthogy a szülők lekérdezéskor állandóan leszúrják, ha valamit elrontott, és semmi idő alatt kiszűrtük, melyek a kritikus műveletek, amiket gyakrabban kell ismételni. Utána már jöhettek a szülők... :-)

Hamar megtanulta...

lahuba Creative Commons License 1 napja 0 0 38036

Örülök, mert ez azt jelenti, hogy működnie kell nálam is az Office 365-ön, ha megveszem.

Sajnos már nehéz rekonstruálni, mi is történt annak idején a nejem gépén, mert neki a gép felajánlott egy ingyenes Office 365-öt próbaidőszakra, és erre átküldve nem tudtuk a fájlt megnyitni.

Aztán sokáig nem foglalkoztam vele, használtam a saját gépemen, közben a nejemnek letelt a próbaidőszak, úgy hogy már nem tudom újra megnézni, hogy a próbaidőszakos Office valóban teljesen egyenértékű volt a hivatalossal, vagy valami butított változat volt.

De ha nálad működött az Office 365-ön, akkor itt is működnie kell...

Előzmény: Fferenc50 (38034)
lahuba Creative Commons License 1 napja 0 0 38035

Elnézést, valóban nem fésültem össze a kezelési utasítást az Excel fájllal.

Ugyanis a fájl az angol tanuláskor feltöltött szókészleteket tartalmazza, de aztán később ezt a lekérdező programot, illetve másolatait használtam a német, az orosz nyelvekhez is, és most a spanyol nyelv tanulásához is ezt használom.

Így a segédlap az angol szócsoportok címeit tartalmazza, míg a kezelési utasításban éppen a spanyol szócsoportokat tartalmazó másik fájl képei vannak megjelenítve, mert ezt már spanyolul tanuló ismerőseimnek készítettem.

Az angolul tanulóknak szánt anyaghoz ugyanez a kezelési utasítás van, ugyanolyan logikával működik.

 

Nálam a fájl megnyitásakor a lap felső részén megjelenő mezők: kezdőlap, beszúrás, lap elrendezése, képletek, adatok, korrektúra, nézet, és utolsó helyen megjelenik a bővítmények.

Ez utóbbi csak a makróval rendelkező fájloknál jelenik meg, nem tudom, nálad miért nem jelent meg.

Előzmény: pimre (38032)
Fferenc50 Creative Commons License 1 napja 0 0 38034

Szia!

Ahogyan Imrének írtam a 3833-ban, nálam Office365-ön működik. Tudom, ez téged nem vígasztal, csak annyit jelent, hogy kompatibilitási problémák nincsenek. Bár úgy tudom, a 2016 és 2019-es Excel néhány dologban hiányos, bizonyos függvényeket nem tartalmaz, ami korábban és később is megvan.

Nálad milyen hibák jelentkeznek a másik gépen, milyen Excel verziónál?

Üdv.

Előzmény: lahuba (38020)
Fferenc50 Creative Commons License 1 napja 0 0 38033

Szia!
Nálam Office365-ön szépen működik. :)

A linked megnyitottam, majd fájl letöltés xls fájlként.

Ezután a fájlkezelőben a letöltött fájl nevén jobb egérgomb - tulajdonságok - alul a tiltás feloldása kockát kipipáltam.

Ezután a fájlnévre kattintva szépen megnyitotta az excel - nem problémázott (a tiltás feloldása miatt) a makrók miatt, mert nálam engedélyezve vannak.

Nem kellett lapvédelmet sem feloldani.

Megjelent a menüben a bővítmények is.

Üdv.

Előzmény: pimre (38031)
pimre Creative Commons License 1 napja 0 0 38032

Szia, csak megnéztem, amit küldtél.De nem ugyanazt látom az Excel fájlban, mint amit a használati utasításban leírtál. Engem ez e kép fogad a segéd munkalapra kattintva:

 

 

Aztán a kiválasztott cím után a Ctrl + A-ra - első alkalommal egy lapvédelem feloldásra vonatkozó hibaüzenet után - valóban megjelenik a kért munkalap. De Bővítmények mezőt nem találok. Innentől kezdve az 5-7. pontok elérése szóba sem jön.

Ugyanez volt a gondod a Windows 10-es gépeden?

Mindenesetre holnap megnézem ugyanezeket az anyagokat egy Windows 7-es gépen, bár office 2007 azon sincs nekem.  Igaz, végső soron rá tudom telepíteni. Hátha tényleg ezen múlik a helyes működés. Bár a leírásodban szereplő kép, és az elküldött Excel munkafüzet képe közti különbség gyanús, hogy nem ezen múlik. 

Előzmény: lahuba (38028)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 38031

Illetve korábban megérkeztek, de SPAM-be, és ott eddig nem kerestem őket. Most küldöm a linkeket: https://docs.google.com/document/d/1cUmfRC8XxXJIouEDnfzkTaCshMJ2d1f6/edit?usp=sharing&ouid=113951927802309105103&rtpof=true&sd=true és https://docs.google.com/spreadsheets/d/1iJ1_uBdSXUWQTRCoNRCnowdk8_GI0v4y/edit?usp=sharing&ouid=113951927802309105103&rtpof=true&sd=true

 

Az Excel tábla a drájvról letöltve nekem nálam google táblázatban nyílik meg (a levélbő Excelben), ezért megnyitás után le kell tölteni onna, hogy Excelben lehessen nézni. És persze a makró miatt külön engedélyeni kell a használatot.

 

Sajnos ma már nincs időm alaposabban megnézni, majd csak holnap jutok hozzá-  

 

Előzmény: pimre (38030)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 38030

Természetesen. Amint megérkezik. És akkor nem küldöm, hanem itt elérhetővé teszem.

Előzmény: Fferenc50 (38029)
Fferenc50 Creative Commons License 2 napja 0 0 38029

Szia!

Esetleg átküldöd nekem is?

Üdv.

Előzmény: pimre (38026)
lahuba Creative Commons License 2 napja 0 0 38028

Köszönöm, indítom a gmail-en!

Előzmény: pimre (38026)
Fferenc50 Creative Commons License 2 napja 0 0 38027

Szia!
Szerintem a Data.hu nem kér ilyet. Simán felteheted, megadja a letöltő linket, azt kell másolni és betenni ide a fórumba.

Üdv.

Előzmény: lahuba (38025)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 38026

Add meg az én címemet: palotas.imre@gmail.com 

Majd én körbe küldöm 

Előzmény: lahuba (38025)
lahuba Creative Commons License 2 napja 0 0 38025

A címzett nevét és e-mail címét kérdezi a program, itt elakadtam a fájlok feltöltésével. Nem világos, itt mi a teendő...

Előzmény: Fferenc50 (38022)
lahuba Creative Commons License 2 napja 0 0 38024

Önmagában az Excellel nincs semmi gondom, sokat használtam a munkahelyemen számításokhoz, táblázatokhoz, diagramokhoz.

Inkább az operációs rendszeren történő különböző műveletekkel van gondom, és a Neten található szolgáltatásokat nemigen ismerem. ott csak annyi a tudományom, hogy a keresőprogramokat jól tudom kezelni...

Előzmény: Fferenc50 (38022)
XNC Creative Commons License 2 napja 0 0 38023

Fileküldéshez itt regisztrálni sem kell:

 

https://www.wesendit.com/

Fferenc50 Creative Commons License 2 napja 0 0 38022

Szia!

A Data.hu normál használata ingyenes, csak regisztrálni kell. Feltöltés után megadja a letöltő linket , ezt kell lemásolni és bemásolni ide. Vírusvizsgálatot is végez, ezért egy kis időbe beletelik, mire letölthető a fájl.

Én ezt szoktam használni, ha nagynéha közzé kell tennem valamit.

Üdv.

Ps. Én is elég régi nyugdíjas vagyok, viszont C64-el kezdtem, aztán pedig néhány egyéb után jött az Excel. Nem ördöngősség, meg lehet ezt is tanulni. :)

Előzmény: lahuba (38020)
lahuba Creative Commons License 2 napja 0 0 38021

Nem sértődtem meg, tisztában vagyok vele, hogy számítógépes dolgokban igen alulművelt, vagy inkább egyoldalú vagyok. :-)

Pedig annak idején tanultam is Algol programnyelvet, és a cégnél a Windows bejövetele előtt írtam is saját használatra programokat a belső rutinfeladatokra.

De aztán mindez okafogyottá vált az Excel bejövetelével.

A nagy robbanások az Internet használatban meg éppen azután jöttek, mikor már nyugdíjba mentem, itt elszakadt a fonál, hisz nem volt rá szükségem...

Előzmény: pimre (38018)
lahuba Creative Commons License 2 napja 0 0 38020

Szia!

Az Excelem is 2007-verzió.

Ismeretlen területen járok, de megpróbálom feltenni az egyik fájlomat a tárolóba, ha sikerül, majd jelzem.

Milyen feltételekkel lehet a tárolót használni? Regisztráció, használati díj, stb...

És persze felteszem a hozzátartozó kezelési utasítást is, amit én írtam, a használata során összegyűlt tapasztalatok alapján.

Azt is jelzem, hogy a gép védelme általában letiltja a fájlt, mindig le kellett venni a védelmét közepesre, akkor már működött.

Előzmény: Fferenc50 (38016)
m54-b Creative Commons License 2 napja 0 0 38019

Az új gépedre mi gátol abban, hogy a 2007-es Office-t telepítsed? Nem kell venni semmit. Ha nem tudod a telepítési kódot, a ProduKey nevű programot felteszed a régi gépedre, és megmondja. 

Már, ha a makróid a lényegek, és nem kell az újabb Office tudomisén milyen szolgáltatása.

Előzmény: lahuba (38011)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 38018

A tizenéves gyereket nem bántásként írtam. Ez a korosztály ösztönösen nyitottabb az informatikára, mint a előző korosztályok. Hátha tudnak segíteni.

Előzmény: pimre (38017)
pimre Creative Commons License 2 napja 0 0 38017

Bocs,de nincs a baráti körben egy tizenéves gyerek, akit megkérhetnél , hogy küldje el a fájlt?

Sajnos ilyen alapismeretek nélkül nincs esély segíteni. 

 

 

 

Előzmény: lahuba (38015)
Fferenc50 Creative Commons License 2 napja 0 0 38016

Szia!

Nem a Windows verziók kellenek, hanem az Excel verziói.

"Ilyenkor fel kell tölteni valami online elérhető tárolóra, ahonnan letöltheti más is?"

Igen, például a DATA.HU erre alkalmas.

Ha a fájlban nincsenek kényes adatok, akkor az egészet felteheted ide. A linket pedig bemásolod ide.

Üdv.

Előzmény: lahuba (38015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!