Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

munkamegosztás 24 órája Creative Commons License 60648

A Kunság Volánnál nincs gépi menetjegy a bérletpénztárban 2014 ben?

Mi ez a retró menetjegy?

Előzmény: Snake-Mojzi (60647)
Snake-Mojzi 2 napja Creative Commons License 60647
setra415HD 3 napja Creative Commons License 60646

Új járatok Budapestről Katowicébe és Wroclawba Eurolines színekben 2015. március 1-jétől.

Egyúttal új menetrend Budapest és Kraków között.

http://www.eurolines.hu/hu/hirek/forgalmi-hirek/hir/1983

dundalk 3 napja Creative Commons License 60645

Ez logikusabb, tehát a busz Füreden marad, mert lentebb éjszakás tartalék írta, hogy járatban mennek Eger-Tfüred között.

Előzmény: Cpt.Dave (60643)
Irisbus 4 napja Creative Commons License 60644

Borsod Volán

Gemenc

Körös

Tisza (+60éves)

Vértes

Zala

És még talán a Vasi van meg Nekem.

Előzmény: 89Ádám (60621)
Cpt.Dave 4 napja Creative Commons License 60643

Nincs járatuk. Pestről megérkezvén Tiszafüreden a buszoknak csucsu és másnap reggel újult erővel folytatják, de már másik sofőrrel.

Előzmény: dundalk (60638)
Snake-Mojzi 4 napja Creative Commons License 60642

Azt hiszem "50 éves a Vértes Volán" címmel jelent meg, A4 alakú és kb. füzet vastagságú volt. Valahol elsüllyesztve nekem is megvan.

Előzmény: 89Ádám (60639)
BPD-017 4 napja Creative Commons License 60641
Egy cím. :)

Komolyra fordítva a szót: nem valószínű a dolog.
Előzmény: 89Ádám (60639)
Ratbus 4 napja Creative Commons License 60640

Kicsit érdekes, hogy fél hónappal a Volánok pályafutásának vége előtt egyetlen utódcégnek van végleges logója (DAKK).

89Ádám 4 napja Creative Commons License 60639

FOMA. Köszönöm a segítséget!

BPD-017 Neked is köszönöm, ha ünnepek tájékán a kiadvány közelébe kerülsz, légyszíves majd írj egy címet ide,előre is köszönöm!

Előzmény: FOMA (60626)
dundalk 5 napja Creative Commons License 60638

Milyen járatban mennek? A kereső szerint csak az Eger-Debrecen járatai közlekednek, extra járatokat nem látok.

Esetleg napi 2x 50km rezsit (vagy felesleges másodrészt) bevállalnak ezért a járatpárért?

Előzmény: éjszakás tartalék (60632)
éjszakás tartalék 5 napja Creative Commons License 60637

Az óra csak az egyik szempont. A kihasználatlan kapacitás az, amit ezzel tudtak megoldani. Illetve a kocsicserék is közrejátszottak a helyzet kialakulásában.

Előzmény: BPD-017 (60635)
éjszakás tartalék 5 napja Creative Commons License 60636

Nincs előttem papír, fejből nem tudom.

Előzmény: normaidő (60633)
BPD-017 5 napja Creative Commons License 60635
Nálunk a balatonendrédi kocsik járnak felváltva két fordát: a "hosszú endrédi" az első Balatonendréd-Siófok járattól az utolsó Tab-Balatonendrédig tart, a "zalakarosi" az első Balatonendréd-Tabtól a 18.15-ös Siófok-Balatonendrédig tart. A zalakarosi után visszakezd másnap a hosszú endrédin sofőrbá, aztán két nap pihi. Így vannak meg az órák. Ilyesmi lehet a két tiszafüredi járatos kocsi esetében is?
Előzmény: éjszakás tartalék (60630)
normaidő 5 napja Creative Commons License 60634

Tiszafüred Eger

Jav.: Tiszafüred Bp akart lenni....

Előzmény: normaidő (60633)
normaidő 5 napja Creative Commons License 60633

Tiszafüred Eger járat után melyik járattal jön haza Egerbe a kocsi?

A 10:15 ös expressz?

Előzmény: éjszakás tartalék (60632)
éjszakás tartalék 5 napja Creative Commons License 60632

Járatban mennek-jönnek Eger és Tiszafüred közt, de pontos adatokat fejből nem tudok.

Előzmény: normaidő (60631)
normaidő 5 napja Creative Commons License 60631

Eger Bp és Bp Eger között melyik járatot csinálják?

Reggel utasok nélküli rezsimenet az Eger Tiszafüred?

Előzmény: éjszakás tartalék (60630)
éjszakás tartalék 5 napja Creative Commons License 60630

Most már kiderítettem: Hétfőn a CCR-450 átmegy Füredre Egerből, felmegy Pestre, aztán onnan meg Egerbe. A Budapest-Tiszafüredet meg a GUP-349 csinálja, ő pedig Tiszafüredről tér haza Egerbe. Másnap ugyanez megy, csak fordítva, a sorrend pedig ebben a mintában cserélődik.

Előzmény: Racilaci (60620)
normaidő 6 napja Creative Commons License 60629

Érdekesség:

Az Agria Volán jogelőd jogelődjének a jogélelődje, Eger az 1950 es években 32 sz AKÖV néven futott.

Ide tartozott, Tiszafüred és Mezőkövesd.

Eredetileg 1946 ig Tiszafüred Heves megye volt, akárcsak Pásztó.

Történt egy területcsere.

Boldog Pest megyétől, míg  Nagykökényes, Heréd Nógrád megyétől, Noszvaj,Novaj,Mezőszemere, Egerfarmos, Nagyvisnyó, Szilvásvárad, Mónosbél, Bélapátfalva, Mikófalva (Bélapátfalva körjegyzőséghez tartozó községek) stb Borsod megyétől, került Heves megyéhez.

Cserébe Tiszafüredet és egy két községet Szolnok megyéhez csatolták, Pásztót pedig Nógrádhoz.

Akkor 34 es AKÖV néven Gyöngyös külön cég volt, petőfibányai kirendeltséggel.

Tiszafüred közelebb van Egerhez és a történelmi Heves megyéhez (Egerhez) tartozott közel 946 éven át...

Előzmény: dundalk (60627)
normaidő 6 napja Creative Commons License 60628

Pdf formában fenn volt az új menetrend már 3 héttel menetrendváltás előtt.

http://www.mav-start.hu/res/2014-2015_evi_menetrend_1204.pdf

Itt a 80 as vonalat kell nézni.

Igen sűrűn van vonat Budapestről Füzesabonyba 5:00-22:35 ig majdnem félóránként közlekedik vonat, így 5:00 kor sebes, aztán 6:00-20:00 óránkénti gyors és 22:00 utolsó gyors 22:35 kor személy.

Ezek mellett 6:30-19:30 ig IC.

Füzesabony Tiszafüred 5:02-21:02 kétóránként és 22:02 kor.

Lehet a Eger-Füzesabony, vá-Tiszafüred-(Debrecen-Hajdúszoboszló) 1343 as vonalon közlekedő buszokkal is utazni vonat busz kombinációban.

Elvira, nos a Volán kereső se tudott 3-4 nappal még semmit a dec 14 től érvényesből, illetve előfordult egyes viszonylatokban, hogy mondjuk 43 járatból felhozott 6 járatot, pl Zirc Dudar között csináltam egy lekérdezést.

Az ok egyszerű az adatbázis nincs "időben" feltöltve.

Sajnos ez nem vigasztal, de ez van.

A részletes menetrendek pdf formátumban vagy papír alapon hasznosak, sokkal jobb infót adnak annak aki szán rá időt, az adatbázisokban csalódtam, anno nekünk is kellett csinálni adatbázist, tudom nem könnyű dolog, főleg a karbantartása erőforrás igényes.

Előzmény: BPD-017 (60617)
dundalk 6 napja Creative Commons License 60627

Ez már a KMKK jele, mert azelőtt tuti, hogy az Agria nem indíthatott volna távolsági járatot a Jászkun területéről.

Előzmény: Komlósfecskés (60612)
FOMA 6 napja Creative Commons License 60626

Pannon Volán Rt.: Fél évszázad

BPD-017 6 napja Creative Commons License 60625
Csak van néha, hogy a menetrend változásáról az információs értesül utolsóként. Ismerős vasúti pénztáros mesélte, hogy az utasok jöttek oda hozzá, hogy az óra 30-as vonatra kérnek jegyet. Ő lesett nagyokat, mert addig 50-kor ment az a vonat. Utána rákérdezett, akkor meg jajbocsieztelfelejtettükmondani...

Az lenne az igazán tiszta sor, ha mind a Volánok, mind a MÁV vonalankénti bontásban is kitennék a honlapjukra, könnyen megtalálható helyre a menetrendeket, nem csak egy országos keresőre irányítanának.
Előzmény: Racilaci (60624)
Racilaci 6 napja Creative Commons License 60624

Épp a  lentiek miatt a múltkor már ott tartottam, hogy megkérdeztem a Keletiben az információs hölgyet, hogy mit ajánl. Kb. életemben először - a digitális világ kellős közepén.

Előzmény: BPD-017 (60622)
BPD-017 6 napja Creative Commons License 60623
Vértes egy A/4-es füzet méretű kiadványt. Kaptam én is egyet, de most kb. 120 km választ el tőle.
BPD-017 6 napja Creative Commons License 60622
Mondjuk, ha elvesztem a türelmem, hagyom a fenébe az egészet, aztán nézek buszt. Ha millió átszállásos falujáró jön össze, az sem gond. Vagy végső megoldásként, ha az sincs, előrángatok egy MÁV-os ismerőst, hogy nézzen már utána nekem.
Előzmény: Lovrin (60618)
89Ádám 6 napja Creative Commons License 60621

Mely Volán társoságok adtak ki 2000 tájékán jubileumi kiadványt?

Én az alábbiakról tudok:

Alba Volán

Gemenc Volán

Kapos Volán (ők 2009-ben kiadtak egy albumot is a 60. évfordulóra)

Körös Volán

Tisza Volán

Minden Volán adott ki ilyen kiadványt?

Racilaci 6 napja Creative Commons License 60620

És ha a fordát kérdezem, mi a válasz-:)?

Előzmény: éjszakás tartalék (60615)
Racilaci 6 napja Creative Commons License 60619

Az Elvira ettől a logikától konkrétan használhatatlan lett. Még azon a vonalon is okoz fejtörést, ahol egyébként az ember rendszeresen utazik. 

Előzmény: Lovrin (60618)