Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lassú Nyíl 30 perce Creative Commons License 221230

Még egy adalék: csak a szegélykövek lettek betonba ágyazva, maga az út nincs megalapozva (csak a ráhullt breton van elsimítva). A munkafrázisok sorrendje is nyomonkövethető, mert az utolsó szakaszon már erősssen "be lett osztva" az anyag (a költő kérdése: vajon a következő betonozáskor kipótolják-e?).

Előzmény: Lassú Nyíl (221229)
Lassú Nyíl 1,5 órája Creative Commons License 221229

UVH-s föl s alá hajtogató:

1. 2.

3. 4.

5. 6.

7. 

Lefelé éles a kanyar, de cserébe ott még pluszba is jóóól ki is öblösítették az amúgy sem keskeny utat (az "egyenesekben" is 2m széles lehet). Nem lesz az rossz, ha jó lesz... :-)

Előzmény: SzeZo (221220)
hitman 2 órája Creative Commons License 221228

mindig elszomorítanak az ilyen történetek. gondolom, otthon még el is dicsekszik vele, hogy jól megmutatta a szemét biciklisnek...

Előzmény: SzeZo (221226)
koller andor 2 órája Creative Commons License 221227
Valami csajozós szöveggel biztosan nagyobb sikered lett volna.
Előzmény: SzeZo (221226)
SzeZo 3 órája Creative Commons License 221226

Gondolkodtam, hogy beírjam-e mai kalandom. Igazából egy tök átlagos esetként indult: duda, integetés (ami arra utalt, hogy a járdán kéne tekernem) és egy kis leszorítás-kezdemény.

Csakhogy fél perc múlva utolértem a pirosnál a nyanyát, aki már letekert ablakkal várt. Megkérdeztem, hogy pontosan mi is volt a baja velem. Álljon itt a párbeszéd folytatásának rövid kivonata:

- Az, hogy nem a bicikliúton tekersz.

- De hiszen az járda és semmi nem tiltja, hogy az úttesten biciklizzem, viszont a KRESZ tiltja, hogy a járdán menjek.

- Az nem érdekel, itt olyan szűk az út, hogy akadályozol a közlekedésben.

(Ha már tegeződött, én is átváltottam.)

- Ha szűk itt, arrébb van egy tágas út, miért nem ott autózol?

- Nekem itt van dolgom, nem mehetek arra.

- Történetesen nekem is itt van dolgom, miért mennék másfelé?

No, ez sem érdekelte (mondta is) és, mivel nem ragaszkodtam a "kedves hölgyem" megszólításhoz, feltekerte az ablakot és nagy gázfröccsel elillant a zöldön.

Mindez az alagi repülőtér melletti úton történt, ahol végig zötyköltem magam a bicikliútnak csúfolt járdán és csak a végénél merészkedtem az autósok aszfaltcsíkjára.

marcony 4 órája Creative Commons License 221225

Köszönöm, hogy figyelmesen olvastál, és mondanivalóm annyira megragadt, hogy már alkalmazod is. :-))

A humorod tetszik.

Egyebekben nem érzek mélyreható azonosságot, magam és nicknevem között.

Ezért engem nem tudsz megsérteni.

Így ne legyél visszafogott, hogy kipontozod mondanivalód lényegét, mint a bizonyos lány aki nagyon tenne már valamit, de félti ártatlanságát.

Előzmény: SzeZo (221224)
SzeZo 7 órája Creative Commons License 221224

Remélem is, mert a Megyeri hídra is csak bohócáttétellel tudok feltekerni, de oda is csak úgy, ha a rámpákon megállok szuszogni, amit egyébként az amerikai zászlót idéző mezem igazgatásával próbálok leplezni:-).

Előzmény: Pinyo (221222)
Balogöcsi 10 órája Creative Commons License 221223

Hello Mindenki!

A Decathlonban (Dunakeszi) a BTWIN MNP 500 minipumpa akciós, az eredeti árra már nem emlékszem pontosan kb. 3500Ft, az új 1300Ft. Vegyétek, vigyétek!

Pinyo 21 órája Creative Commons License 221222

Akkor biztos csinálnak rá szép pihenő rámpákat is, mint a Megyeri-hídnál

Előzmény: SzeZo (221220)
Sánta Kutya (SK) 24 órája Creative Commons License 221221

Hajtűkanyarban kell lejönni? Akkor valakinek a #&@˘°^˘!!

Felmenni meg esélyünk sem lesz lendületből.

Mindegy, a havat akkor sem fogják takarítani.

Előzmény: SzeZo (221197)
SzeZo 2 napja Creative Commons License 221220

A mai hazajövetel kifejezetten lehangoló volt. Sütött a Nap, amikor a belvárosból indultam, majd negyed óra múlva láttam, hogy a budai hegyek fölött valami szutyok terjeng.

Újpestre érve már tudtam, mibe kell bemennem. Mint egy negyedrangú horrorfilmben, úgy közelítettünk egymáshoz - a ködhenger és én. Még egy kis pofaszelet is kaptam a 4 fok mellé, így alaposan átfáztam, mire haza értem.

Ma világosban láttam a budai UVH lehajtót. Már betonozták azt az új kunkort, amiről tegnap írtam.

Előzmény: Mal924 (221218)
cobranco 2 napja Creative Commons License 221219

Mal924 2 napja Creative Commons License 221218

Csak nem hófelhők ezek? :)
(a fotó annyira nem adja át. :P  )

Mal924 2 napja Creative Commons License 221217

Neki nem kell terep, úgyis cseréltem volna valami utcai gumira. Gyúrni kell még vele, hogy normális terepre merjek menni vele. :)

De ha tavasszal lesz retrobringa találkozó, akkor legalább tudunk menni párban. :P

Előzmény: henngergely (221215)
Frajti 2 napja Creative Commons License 221216

Hát neki se dísznek lenne, ha otthon lenne... :)

Előzmény: Friczy (221213)
henngergely 2 napja Creative Commons License 221215

Pont ilyenkor keresek valami olcsó használt kerékszettet, és általában találok is bőven tízezer alatt.

Nem jó ötlet, ha tavaszra egy télen használt kereket kap vissza a barátnőd. 

Előzmény: Mal924 (221199)
Mal924 2 napja Creative Commons License 221214

Nálunk annyiban más, hogy 200Km-re lakunk egymástól, és csak hétvégéken kell neki, hogy több legyen a közös program.

Azaz, hogy ne nyígjak, hogy én hétvégén is akarok tekerni. :)

De télen ezt vele úgysem erőltetném, szóval jó helyen lesznek nálam a kerekei. :P

Nomeg ezért veszem neki inkább ajándékba, és nem engedtem, hogy Ő fizesse. :P

Friczy 2 napja Creative Commons License 221213

Az lehet, de az ő biciklije sem csak dísznek van, rendszeresen használja is.

Előzmény: Frajti (221211)
oleandro 2 napja Creative Commons License 221212

azt nem mondtam, h. ellenére v. tudta nélkül, csak azt, h. nem kell megkérdezni :)

(amúgy meg úgy van vele, hogy jobb, ha  legalább nem a vékonykerekű outival megyek, ha már egyszer ilyen hülye vagyok, hogy lehetetlen körülmények között is inkább tekerek...:))

Előzmény: Friczy (221210)
Frajti 2 napja Creative Commons License 221211

Egészen más, ha engedélyt kérsz rá, és az is, hogy egyszer kérsz engedélyt és onnantól azt használod (van ilyen ismerős is...). 

Előzmény: Friczy (221210)
Friczy 2 napja Creative Commons License 221210

Én ilyet akkor se tennék, ha megfelelő méretű lenne a párom bringája, ugyanis eléggé érzékeny vagyok arra, ha valaki az én holmijaimat használja a tudtom nélkül, így aztán én se használom másét anélkül, hogy szólja, engedélyt kérjek rá.

Előzmény: oleandro (221209)
oleandro 2 napja Creative Commons License 221209

ja. én pld kérdezés nélkül szoktam elkötni az asszony garázsban porosodó montiját havas-jeges útviszonyok esetén :)

Előzmény: Friczy (221208)
Friczy 2 napja Creative Commons License 221208

Ez nagyon függ a családon belüli szokásoktól. Mondjuk nálunk a jelentősen eltérő testmagasság miatt nem nagyon jönne össze a bringák csereberéje, de a feleségem adott esetben szó nélkül ideadná a bringáját, ha szükségem lenne rá. Ahogy előfordult már többször, hogy ő is kölcsönkérte a fiamét. (az enyémet nem éri fel, tehát az szóba sem került)

Előzmény: Frajti (221206)
ásítósmacska 2 napja Creative Commons License 221207

Sőt, az advanced status-ban lévők (azaz feleségek) sem. :-)))))

Nálunk én bringázom többet, volt már, hogy defektes első kerék miatt a férj bicajáról áttettem a jó kereket. :)

Előzmény: Frajti (221200)
Frajti 2 napja Creative Commons License 221206

Nem magamból indultam ki, elég sok ismerős van köröttem, lányok, akik nem bringáznak ennyire fanatikusan, de azért van bicójuk, és kiakadnak így is, ha a pasi elviszi akár egy körre is, mert az övé defektet kapott/más baja van/ csak úgy.. :)

Előzmény: tanárnéni kedvence (221201)
Mal924 2 napja Creative Commons License 221205

Végül is, elvileg a Bianchi-t is neki vettem, mégsem engedtem át neki, mert beleszerettem, és restaurálom magamnak.

Ahhoz képest, most kap egy retro Marin-t, aminek csak a kerekeit lopom el télire, szóval kimondottan javul a helyzet... :)

Előzmény: tanárnéni kedvence (221201)
NeomatiK 2 napja Creative Commons License 221204

Ha a baloldali hajtókar 2 cm-vel kijjebb lenne, az még talán nem lenne terpeszes. Anatómiailag viszont szerintem nem jó ez az asszimetria.

Előzmény: halaloszto (221203)
halaloszto 2 napja Creative Commons License 221203

hogy elferjenek a lanctanyerok de megse kelljen terpeszben tekerni?

Előzmény: NeomatiK (221202)
NeomatiK 2 napja Creative Commons License 221202

Miért van a bringáknál (talán nem minidegyiknél) különböző távolságra a bringa hossztengelyétől a pedál? Vagyis ha az üléscsőtől megmérem a távolságot a jobb hajtókar között, akkor nagyobb érték jön ki kb 1,5-2,5cm-rel, mint ha a baloldalon mérem.

tanárnéni kedvence 2 napja Creative Commons License 221201

Nem hiszem, hogy a párkapcsolati vonatkozása érdekelte. :P Amúgy se magadból indulj ki: a barátnők többsége nem falkavezér, meg nem is bringa...kedvelő.

Előzmény: Frajti (221200)