Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ToMy_ 18 órája Creative Commons License 221276

E-cigis fórumokon is érdemes körülnézni, mivel sok típusnak 18650-es az akkuja, és ott méginkább számít a kapacitás.

Amúgy én is megerősíthetem tapasztalatból, DX-ről rendelt vadiúj 18650-esek sokkal gyengébben teljesítenek, mint a 8 cellás döglött notebook akkupakkból mentett 2 db akku.

Előzmény: SzeZo (221270)
Pinyo 18 órája Creative Commons License 221275

Két éve vettem pana cellákat. Védőáramköröst innen: http://intl-outdoor.com/2-pcs-panasonic-ncr18650b-3400mah-protected-battery-p-605.html

Nem védőáramkörös cellákból pedig velük építtettem össze egy védett pakkot: http://tripolar.hu/

Vittem mindent (cellát meg áramkört), és kiderült, hogy csúcs Pana celláik nekik is voltak.

Előzmény: dhpage (221267)
SzeZo 18 órája Creative Commons License 221274

Erre csak úgy tudnék korrekt választ adni, ha két DX-es akkut összepakolnék és ugyanazzal a lámpával tesztelném.

Úgy érzem, az új TrustFire-ek némileg jobbak lehetnek, de ezek még nem kaptak annyi hideget, mint a pakk.

Egy nyári Teleholdas túrán az ide egyébként nem író társunk illette nagyon jó szavakkal a Panasonic akksikat. Úgy emlékszem, a DX-ről rendelte.

Előzmény: halaloszto (221273)
halaloszto 19 órája Creative Commons License 221273

ez most mit jelent? Hogy azok az akkuk is olyanok mint a dx-es vagy jobbak vagy rosszabbak?

Előzmény: SzeZo (221272)
SzeZo 19 órája Creative Commons License 221272

Nekem is van egy, hasonló forrásból épített dupla (2 X 18650) táp egy "áttervezett" lámpában. Az a páros kibír egy éjszakát úgy, hogy csak rövidebb időszakokra kapcsolom teljes fényerőre.

Előzmény: halaloszto (221271)
halaloszto 19 órája Creative Commons License 221271

van egy kollegam, az a doglott noti akksibol bontott cellakra eskudik. nincs benne vedelem, de azt mondja egy markas noti akksija doglotten is tobbet tud mint ami a dx-rol vesz.

Előzmény: SzeZo (221265)
SzeZo 21 órája Creative Commons License 221270

Ezek szerint naivság volt azt gondolni, hogy a DX-ről fajtatiszta pana rendelhető?:(

Előzmény: dhpage (221267)
NeomatiK 28 órája Creative Commons License 221269

Téged lázba hozott?

Előzmény: H_G (221264)
NeomatiK 28 órája Creative Commons License 221268

Egyéb kérdés?

Előzmény: henngergely (221263)
dhpage 28 órája Creative Commons License 221267

lehet hogy érdekel, mert a mostani pakk elég tré, kéne valami megbízhatóbb.

hol lehet ilyet rendelni, ami biztosan pana gyártmány és nem koppintás?

hitman 29 órája Creative Commons License 221266

én is. =}

SzeZo 1 napja Creative Commons License 221265

Egy 18650-es a hideg lámpatestben nagyon hamar lehűl. Az, amit most használtam, talán 3.5 órát bírt, javarészt tompított fény mellett. Igaz, 1200 forintos, "utángyártott". A másik, amit egy lámpával adtak az Ázsia Centerben, kb. 2 órán át használható, még gagyibb.

A szürke TrustFire-ket inkább megtartom a melegebb hónapokra, bár tudom, azok sem vennék fel a versenyt a vérprofi akkukkal (pl. Pana), mégis ezek a legjobbak azok közül, melyeket birtokolok.

Leszereltem a csavaros konzolt és a kevésbé szeretett tépőzárasat tettem fel. Ebből gyorsan ki tudom szedni a cuccot melóhelyen, így nem kell fagyoskodnia.

Jut eszembe: ha te, vagy bárki Panasonic 18650-es rendelésen gondolkodik és rendeléseket gyűjt, szívesen társulnék bármikor.

Előzmény: dhpage (221262)
H_G 1 napja Creative Commons License 221264

A kamaszkor elmúltával az ilyesmik már nem hozzák különösebben lázba az embert.

Előzmény: NeomatiK (221256)
henngergely 1 napja Creative Commons License 221263

Ott meg szekkonnak ejtik. Egyéb kérdés?

Előzmény: NeomatiK (221256)
dhpage 1 napja Creative Commons License 221262

magyarán nem károsodik, de nagyon lecsökken a teljesítménye. viszont ha elkezded használni, akkor felmelegszik, ott meg visszatér az erő, de ez inkább csak nagy akkucsomagokra érvényes.

Előzmény: SzeZo (221253)
dhpage 1 napja Creative Commons License 221261

csak a 0 fok alatti töltés károsít, a fagyás önmagában elég alacsony hőmérsékletig nem okoz gondot.

egyébkét az elektrolitjában nincs víz (szép is lenne :) ), ezért az ember által is elviselhető fagyot ez is ki fogja bírni. :)

az már más kérdés, hogy a teljesítmény csökkenés 0 fok alatt 20-50% is lehet, nem véletlenül vannak fűtőszálak a hibrid/tisztán elektromos autók akksijában.

de abba is bele lehet gondolni, hogy ha nem bírná a fagyot, akkor hogy engedhetnék beszerelni járművekbe?

http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_at_high_and_low_temperatures

Előzmény: halaloszto (221259)
dhpage 1 napja Creative Commons License 221260

én aldiban vettem meg ebből a nagyot, 5e-ért, de most nincs akció :)

Előzmény: kukucs33 (221252)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 221259

azért egy műhódban nem ugyanaz az akksi van. amit írtam az konkrétan liIon akksikra vonatkozik. panasonic datasheetben is le van irva, meg gyakorlati tapasztalat is hogy pl telefon egy -10-es kocsiban töltött éjszaka után nem ugyanolyan mint előtte. 

a kisütés melegíti, meg egy óra alatt nem biztos hogy áthűl, de ha kint vagy hagyva egy napra az más.

Előzmény: marcony (221258)
marcony 1 napja Creative Commons License 221258

T. Vajk!

Az oldatok töménységétől függően, minden esetben bekövetkezik egy számítható értékű fagyáspont csökkenés, és forráspont emelkedés.

Így nem okvetlenül kárododik az akku kis negatív hőmérsékleten.

Százon alatti minuszok után is, újból működnek a szatellitek akkujai.

A kémiai reakciók sebességének hőmérsékletfüggése miatt, Aóra kapacitásuk viszont jelentősen lecsökken.

(Közönséges szárazelem van időjárásjelzőm kerti adójában, és télen is teszi a dolgát.)

Üdv:

M

Előzmény: halaloszto (221254)
SzeZo 1 napja Creative Commons License 221257

Akkor gond fennforgása jelentkezik. Mert akár egy reggeli bejövetel alatt is megfagyhat, bár valamennyi meleget termel a használat.

Előzmény: halaloszto (221254)
NeomatiK 1 napja Creative Commons License 221256

Ettől tartottam. Ez angol nyelvterüeleten nem szerncsés név: suck on.

Előzmény: J.K.F. (221250)
sinci01 1 napja Creative Commons License 221255

Köszi, ez még árban is jó.

AZ 5 Nm az jó, alatta nem sok csavar van, amit meg kell húzni.

Előzmény: kukucs33 (221252)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 221254

1. a nulla alatti homerseklet nagyon nemjo neki. maradando karosodast szenved. mar egy megfagyastol is 20-30% kapacitascsokkenese lehet, a rendszeresbe bele sem gondolnek.

2. a panasonic pareve megvette a sanyot kb kompletten.

Előzmény: SzeZo (221253)
SzeZo 1 napja Creative Commons License 221253

Mennyire káros a Li-Ion akkunak, ha napközben (bő 10 órán át) a kinti hőmérsékletet kell elviselnie? Túl macerás mindig kiszedni, visszapakolni.

Ha már akksi: mióta Panasonic gyártmány az Eneloop? Lehet, hogy csak a dzsunka művekben tévesztették el a gyártót?

kukucs33 1 napja Creative Commons License 221252

Nálam ez lett a befutó (bár nekem nem elsősorban bicikli szereléshez kellett):

http://bolthely.hu/photoline/id/910182_Nyomatekkulcs_1_4___5-25_Nm__Tuv_GS

Ennek a nagytesóját sokat használtam, az megbízható, könnyű beállítani. Ezt a kisebbet csak nemrég vettem, de ez is korrektnek tűnik. Viszont ami lehet, hogy bringához kevés: ezen a legkisebb beállítható érték 5 Nm, a bringaboltok kínálatában szereplő kulcsok ennél kisebb értékre is állíthatók (2 Nm volt a legkevesebb amit láttam), viszont minimum a duplájába kerülnek.

Előzmény: sinci01 (221251)
sinci01 2 napja Creative Commons License 221251

Tudtok ajánlani valami jó, de nem túl drága nyomatékkulcsot otthoni szerelésre?

Köszi.

J.K.F. 2 napja Creative Commons License 221250

Olasz, ha fékgyártóról van szó: http://www.saccon.it/product.php?id=1

... és ha minden igaz "szákkon" a kiejtése

Előzmény: NeomatiK (221249)
NeomatiK 2 napja Creative Commons License 221249

A Saccon-t , hogy kell ejteni? Milyen országbeli a márka?

SzeZo 2 napja Creative Commons License 221248

ABSzolút:-). Kiegészítve egy kis kitörésgátlóval is.

Ha el akarnám adni Trakeszt, ez értéknövelő tulajdonság lenne.

Előzmény: H_G (221247)
H_G 2 napja Creative Commons License 221247

"a fékezés amolyan szün-dumm-szün-dumm-szün-dumm-szün-dumm jellegű lett."

V égülis az ABS is így működik :)

Előzmény: SzeZo (221244)