Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kivi Creative Commons License 10 perce 0 0 222846

Rányomod és rácsavarod. Ennél egyszerűbben nem tudom elmondani. :-)

Előzmény: Frajti (222845)
Frajti Creative Commons License 20 perce 0 0 222845

Most, hogy így kérdezed, akár az is lehet. Erőszakoskodjak vele? :)

Előzmény: kivi (222844)
kivi Creative Commons License 20 perce 0 0 222844

Nem a gumi tömítés miatt kap rá nehezebben?

Előzmény: Frajti (222843)
Frajti Creative Commons License 1,5 órája 0 0 222843

Megtörtént és utána se megy rendesen a helyére :( 

Jó lenne ám nekem az átalakító is, de a menet rá se akar harapni a szelepre... 

Mondjuk belső csere lesz, ez az cst ami benne van másfél hét alatt eldobott 4 bart... 

Előzmény: kivi (222842)
kivi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 222842

Szedd szét, és rakd össze újból. :-)

Egyébként tudsz venni 1000Ft alatt új fejet, akár olyat is, ami kétféle szelephez jó. Ennek ellenére szerintem az átalakító még mindig a legjobb megoldás, ha már van egy jól működő AV-s pumpád. Átalakítóval például nem lehet elgörbíteni a presta szelep tetejét, míg pumpával (főleg kevésbé rutinos kezekben) elég könnyen el szokott görbülni, majd törni. 

Előzmény: Frajti (222840)
Frajti Creative Commons License 3 órája 0 0 222841

Előzmény: Frajti (222840)
Frajti Creative Commons License 3 órája 0 0 222840

Ha a pumpafejben a rugó elmozdult, és kijött, azt miként tudom javítani?

Ill. létezik olyan műhelypumpa, ami valóságosan is kétfejű és nem kell fordítgatni?

Vettem átakalakítót is 250 forintért, de rá se megy a prestásra. :(

kivi Creative Commons License 5 órája 0 0 222839

Azzal akkor nem lesz gond, mert 34T a maximális amit kezelni tud. Mutasd meg egy szerelőnek, valószínű hogy be fogja tudni állítani, vagy észre fogja venni, hogy mégis van valami hiba, ami miatt te nem tudtad jól beállítani.

Előzmény: vikiviki (222838)
vikiviki Creative Commons License 11 órája 0 0 222838

RD-M531

Előzmény: kivi (222837)
kivi Creative Commons License 18 órája 0 0 222837

Azzal kezdted a sztorit még a hét elején, hogy a váltód elviszi a 34 fogat. Ha ez tényleg így van, tehát tényleg olyan váltód van ami jó a 34 foghoz, akkor nem lehet vele probléma, csak jól kell beálíltani.

Sokat segítene, ha a váltóról le tudnád olvasni a pontos típust: RD-M5xx.

Előzmény: vikiviki (222836)
vikiviki Creative Commons License 18 órája 0 0 222836

próbáltam én ki is, be is, mindenhogyan... 

Viszont: tuti kompatibilis ez a cucc? Az eleje ez az integrált Deore hajtómű (22-32-44), meg egy ősrégi XT első váltó. Talán 15 éves is megvan, de lehet, hogy már nagykorú. Igaz, alul se és felül se ér bele a láncba, ha nem váltok keresztbe. (olyat meg csak felszólításra csinálok. Vagyis fogok csinálni).

Hátul 2006-os Deore hátsó váltó és egy 11-34-es Sram sor. Shimano HG53 lánc. Talán 2009-es Deore váltókarok (bár ezekkel nem hiszem, hogy gond lenne, mert nagyon szépen váltanak). Csak ez a fránya hátsó váltó ér bele a fogsorba...

Szóval együtt kéne nekik működniük, ha nekem nem sikerül megjavítani, de megkapja egy ügyes szerelő?

Előzmény: dhpage (222833)
vikiviki Creative Commons License 18 órája 0 0 222835

igen, elől legkisebb, hátul legnagyobb (hegymenet:) fokozatban áll. Azért ezt fényképeztem, mert ilyenkor darál. Megpróbálom majd azt a keresztbeváltást is és lefényképezem. 

Előzmény: J.K.F. (222825)
vikiviki Creative Commons License 18 órája 0 0 222834

Megpróbálom holnap, ma családilag távol vagyunk a bicajoktól. Holnap viszont családi bicajozást terveznek helyettem a lányok, úgyhogy megtámadom szegény B-akármilyen csavart majd egy csavarhúzóval:) 

Előzmény: J.K.F. (222825)
dhpage Creative Commons License 19 órája 0 0 222833

azt pont hogy befele kell tekerni, hogy eltolja a váltót. ha kifele tekered, akkor persze hogy egyre rosszabb lesz.

Előzmény: vikiviki (222812)
J.K.F. Creative Commons License 22 órája 0 0 222832

Ez látszólag egy 2015-ös Giant Reign 27.5: http://www.giant-bicycles.com/showcase/reign-27-5/#gallery (a 3. képre kattints)

Előzmény: Deapimp (222830)
Frajti Creative Commons License 24 órája 0 0 222831

A láncvillán egy felirat, aszerint Giant.

Előzmény: Deapimp (222830)
Deapimp Creative Commons License 25 órája 0 0 222830

sda

Előzmény: Deapimp (222829)
Deapimp Creative Commons License 25 órája 0 0 222829

Sziasztok!
Nem rég találtam ezt a kerékpárt nagyon megtetszett, de sajna nem tudom milyen fajta esetleg valaki felismeri.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 25 órája 0 0 222828

Itt van a topicja. Majd írd meg a méreted, meg dobhatsz be linkeket, hogy melyik bringákat nézted ki.

Előzmény: sanse79 (222826)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 25 órája 0 0 222827

Legtöbbet én is a városban közlekedem télen-nyáron. Egyik bringámhoz (régi Gepida Mundo) van merev villám, mégis egy régi ócska telót használok inkább abban is, mert nekem sokkal kényelmesebb és biztonságosabb. Nem rántja ki a kormányt a kezemből az első úthiba, márpedig abból van sok. A kesztyű is hasznos: 1. megvédi a kézfejemet a leégéstől, 2. esős időben biztosabb fogást ad, ez főleg a marokváltónál fontos, 3. télen a fagy ellen is jól jön, 4. hosszabb távon véd a kidörzsöléstől, bár már nem kényelmes, 5. elvileg sérüléstől is megvédhet. De az út egyenetlenségei és atomtámadás ellen nem véd. Egyébként írtam már többször, hogy a legócskább Csepel Ranger Fully bringám volt a legkényelmesebb, de többek közt azért nem ajánlom, mert életveszélyes: alattam már esett szét forgalomban. :)

Előzmény: Fishtax (222806)
sanse79 Creative Commons License 26 órája 0 0 222826

sziasztok!

nem tudom, hogy itt szabad-e kérni tanácsot biciklivásárláshoz...szóval a lényeg, hogy "munkábajárós" és gyerekcipelős biciklit szeretnék venni, amivel azért egy kist "túrázás" is belefér...

a keret nem valami magas...olyan 50-60e. Ft arra gondoltam, hogy lehet ebből valami használt kijöhetne...szerintetek?

egyáltalán nem vagyok jártas a biciklitémában, szóval teljesen "analfabéta" vagyok ebben... ezért gondoltam, hogy inkább segítségért járulok!

üdv

b.

J.K.F. Creative Commons License 29 órája 0 0 222825

Nehéz kisilabizálni a fotókból, de nekem úgy tűnik, hogy azokat olyan kombinációban készítetted, amikor elöl a legkisebb hátul pedig a legnagyobb lánckeréken volt a lánc és így volt kb függőleges a váltókanál. Ez annyira nem tűnik rémesnek (majd délután megnézem az én gépemen is, hogyan áll ilyenkor), de persze jó lenne tudni mi a helyzet a legnagyobb-legnagyobb verzióban.

Nekem még mindig gyanús az a B-tension csavar. A fotódon jól láthatóan kiáll (ami nem feltétlenül hiba, teljesen normális, ha valamennyire kiáll a váltótestből), nyugodtan megpróbálhatod akár ütközésig is becsavarni (tehát az óramutató járásával megegyező irányban), elvileg ekkor tolja el legmesszebb a váltógörgőt a fogaskoszorútól (esetleg számolhatod hányat fordítottál a csavarhúzón, ha utána pont ugyanide szeretnéd visszaállítani). Úgy is zakatol a váltó?

Előzmény: vikiviki (222824)
vikiviki Creative Commons License 1 napja 0 0 222824

jóval hátrébb.

Előzmény: J.K.F. (222819)
J.K.F. Creative Commons License 1 napja 0 0 222823

Nálam így néz ki néhány "nevezetesebb" hátsó-első váltó kombináció.

Kattints a képre a nagyításhoz:

Előzmény: J.K.F. (222822)
J.K.F. Creative Commons License 1 napja 0 0 222822

KATASZTROFÁLIS a fórum képkezelése, de ha rákattintasz, akkor nagy méretben mád látszik az egész.

Előzmény: J.K.F. (222820)
Longboat Creative Commons License 1 napja 0 0 222821

Szup.

Előzmény: Giordano (222818)
J.K.F. Creative Commons License 1 napja 0 0 222820

Nnnna, a nagy igyekezetben lemaradt a kép:

Előzmény: J.K.F. (222819)
J.K.F. Creative Commons License 1 napja 0 0 222819

A lánchosszat végül nem vizsgáltad elől-hátul nagytányérra váltva (keresztváltás)? Mert írtad, hogy az a gyanúd, hogy esetleg túl hosszú a lánc.

Nálam abban az esetben így áll a váltó. A Shimano leírásának az megfelel (plusz egy láncszem ráhagyás pár ahhoz képest, ahogy ebben az állásban össze lehetne érinteni a lánc még nem egyesített két végét), de a kivi által írt "45°-ban álljon a váltó"-hoz képest túl feszes, talán 30°lehet. Ebben az állásban neked még ennél is jobban előreáll a váltókanál (már ha egyáltalán ide tudsz váltani láncszakadás veszélye nélkül) vagy ennél jóval hátrébb?

Előzmény: vikiviki (222817)
Giordano Creative Commons License 1 napja 0 0 222818

Koszonom, de vettunk csajosat a dekaban. Meg nem probaltuk.

Masik dolog, hogy amit J.K.F. ir az is valos. Rengetegszer allitottam mar be, magamnak is, anyanak is, de most nem jutott eszembe. Talan azert mert a magassagot szoktam eloszor. Mind1, remelem a hetvegen kiprobaljuk es akkor reagalok, de a nadrag kerdes az elvileg megoldva.

UDV JG

Előzmény: Longboat (222808)
vikiviki Creative Commons License 1 napja 0 0 222817

De, megvan. Támaszkodik is. A váltó leírásában az volt, hogy 34-es legnagyobb fogaskerékre is jó. Ez egy 34-es... Na mindegy, jövő héten szerintem legurulok Veszprémbe, aztán bemegyek egy bicajboltba, megkérem őket, hogy állítsák be. Ha nem lehet, akkor módfelett szomorú leszek. 

Előzmény: _Sandrusz_ (222816)