Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Rottentroger Creative Commons License 2 órája 0 0 222549
Előzmény: ...FGHKLÉJ (222548)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 9 órája 0 0 222548

ááááá.... Tegnap rendeltem pont XXXFire 3000mah akksikat, amíg filózom az ajánlott Panasonic-on. Jó nagy hülyeséget csináltam, remélem még tudom törölni a rendelést.

De most már a Panasonic-ot sem merem megrendelni, mert nem tudom ki ver át és ki nem :)

Pinyo Creative Commons License 9 órája 0 0 222547

ON

Topikmez a Békás kupán :)

Régen szép nagy beszámolóim keletkeztek erről a félórás tavaszi szösszenetről.

Most csak annyit, hogy a Tahi időfutam szélviszonyai sosem ideálisak, idén is csak félig jártunk jól.

Kifelé kicsit 36 km/ó alatt, visszafelé 40 felett lehetett döngetni.

Mivel egy idő után eljutunk oda, hogy az idő elhalad mellettünk, de a teljesítmény csak nem nő, ezért életpontokat vásároltam pénzért :), azaz az utóbbi három alkalommal már könyöklővel indultam. Ami egyébként egy kiemelkedően értelmes és meg nem bánt befektetés volt.

http://foto.nutrixxion.hu/2015/Orszaguti/0329-BekasIdof/slides/bekas15-0231.html

A testtartás szörnyű, lehet, hogy pár százezer forint befektetéssel egy igazi időfutam vázzal, kerékkel, sisakkal félpercet is nyerhetnék. A viccet félretéve, még van mit csiszolni a beállításokon, szerintem jócskán van még benne tartalék.

Pinyo Creative Commons License 10 órája 0 0 222546

Mondjuk van vele munka, mert bele kell tölteni az agyagport, mert rázsugorítani a 4800mAh fóliát, amit meg innen veszel, 1 usd 20 darab :)

https://www.fasttech.com/products/1425/10012801/2157403-18650-battery-sleeve-pvc-heat-shrinkable-tubing

Sajnos a 4200mAh feliratos fólia sem olcsóbb, még szerencse, hogy ez a kapacitás is csak a jövőben fog kijönni :)

Előzmény: Mal924 (222545)
Mal924 Creative Commons License 10 órája 0 0 222545

Ilyen az, mikor a munkaerő olcsóbb, mint a technika. :)

Mint mikor Bollywood-ban (az indiai Hollywood) nem statívon van a lámpa, hanem ember fogja egész nap, mert olcsóbb. :D

Előzmény: H_G (222544)
H_G Creative Commons License 10 órája 0 0 222544

:)

Előzmény: Pinyo (222543)
Pinyo Creative Commons License 10 órája 0 0 222543

És belül ilyen látvány fogad:

kisebb cella, hulladék laptop akksi újramatricázva, stb.

http://budgetlightforum.com/node/27603

Itt meg egy srác ki is mérte a kapacitásukat (3 usd ebay test)

http://www.ebay.com/gds/18650-Battery-Buying-Guide-test-on-all-from-eBay-below-3-/10000000178020340/g.html

Előzmény: Black Dragon (222542)
Black Dragon Creative Commons License 11 órája 0 0 222542

A neve nincs, olcsó cellák elég érdekesek. Nem csak, hogy nem vehető ki belőlük a feltüntetett kapacitásuk, de még amit leadnak, azt is megbízhatatlan és egyenetlen jelleggörbével. Ha a megengedett feszültségszint alá sütik őket, a töltés - kisütés ciklusuk nagymértékben csökken, és hamar kimúlnak. Mondjuk ez alól a márkás, nagy energiát leadni képes ipari, de védelem nélküli cellák sem képeznek kivételt. Tüzet inkább csak akkor okoznak a Li-ion cellák, ha nem megfelelően töltik őket. Megfelelő töltővel töltve a teljes ciklus alatt hidegek maradnak a cellák, de ha túltöltődés miatt felmelegszenek, bizony kigyulladhatnak, és komoly tüzet tudnak okozni.

Előzmény: SzeZo (222540)
Primary92 Creative Commons License 14 órája 0 0 222541

Engem is érdekelne valami jó kis első csomagtartó megoldás. Én azon gondolkodom, hogy valami egyedi alu kéne. Persze ehhez kellene egy jó szaki.

Előzmény: landrider (222537)
SzeZo Creative Commons License 14 órája 0 0 222540

Mégsem gyulladnak ki, vagy merülnek le túlságosan. Bocs, elektronikai szakértelmem kimerül a zseblámpaelem és egy izzó társításában.

Előzmény: Black Dragon (222539)
Black Dragon Creative Commons License 15 órája 0 0 222539

Nincs!

Előzmény: SzeZo (222538)
SzeZo Creative Commons License 17 órája 0 0 222538

Az 500 - 1000 forintos 18650-esekben van védelem?

Előzmény: dhpage (222536)
landrider Creative Commons License 18 órája 0 0 222537

Sziasztok!

Használ esetleg valaki ilyen csomagtartót?

http://www.blackburndesign.com/racks/outpost-front-world-touring-rack.html#.VRoWz_ysUcQ

Itthon 25000-ért találtam a legolcsóbban.Megéri az árát? Tud esetleg valaki valami más megoldást?

Fontos lenne hogy ne csak a két oldalára lehessen csomagot tenni, hanem felülre is.

Üdv.: Laci 

dhpage Creative Commons License 24 órája 0 0 222536

használható, csak nincs benne védelem.

Előzmény: SzeZo (222533)
Rottentroger Creative Commons License 25 órája 0 0 222535

Igen, forrasztgatós és nincs benne védelem. 

dhpage :köszi!

Előzmény: SzeZo (222533)
SzeZo Creative Commons License 26 órája 0 0 222534

Ott kezdődtek a bajok, hogy két lábra álltunk. Nem is tudom, miért, hiszen a bringázás nem igényli ezt a képességet:-).

Nálam 2007-ben kopogtatott a kéretlen vendég. Az egészségügy pörgése következtében jó két hónap után kerültem egy profhoz, aki már csak azt állapította meg, hogy kezdek kijönni "belőle".

Ez a kijövés nem fejeződött be és elég rossz volt reggelenként az ébredés. Aztán ajánlottak egy dokit, aki egy tízesért felfektetett egy kemény ágyra, tekergetett két roppanásnyit és három napig azt hittem, minden OK.

Sajnos egy bringaemelés terepen (jól meg volt pakolva) visszahozta a még el sem feledett nyavalyát. Utánozni kezdtem a tekergetős doki módszerét és tudtam, ha a kis roppanást érzem/hallom, akkor egy darabig megint jó lesz.

Azóta elég sokat bringáztam. Közben lett országútim is (23-as gumi, 9 Bar), így a montihoz képest kissé laposabb fogást is alkalmaztam. Soha nem tudtam összefüggésbe hozni a biciklizést és a kiújuló kisugárzást, pedig volt, hogy felborítottak és a hátamra, hátizsákomra estem.  (Érdekes, hogy kajaknál nem mindegy, milyen hajóban ülök. A túrakajak pár óra alatt kikészít, a portyával tán napokig is evezhetnék. No, ilyen különbség a bicikliknél nincs.)

Ez kicsit hosszú lett. Talán neked sem kéne más bringafajták felé fordulnod. Esetleg a mostanit tehetnéd picit kényelmesebbé. Kívánom, hogy rövid időn belül juss te is olyan állapotba, hogy vidáman koptathasd az aszfaltot.

Előzmény: Elm (222524)
SzeZo Creative Commons License 27 órája 0 0 222533

Az ipari akku használható csőlámpában? Vagy ez a kifejezés a forrasztós akkucsaládot jelzi?

Előzmény: Rottentroger (222530)
dhpage Creative Commons License 30 órája 0 0 222532
Előzmény: Rottentroger (222531)
Rottentroger Creative Commons License 1 napja 0 0 222531

Tolnál egy linket a védőkről?

Én egyesével töltök.

Előzmény: dhpage (222529)
Rottentroger Creative Commons License 1 napja 0 0 222530

Én most szoptam be noname elemekkel, de úgy néz ki, visszakapom a zsét. Viszont az elemnagykertől vettem tavaly 3db LG ipari akkut, azok jók és le is adják a 2,6 Ah-t. 

Ilyeneket vettem: http://www.elemnagyker.hu/spd/LG-18650B4-2600/LG-Li-Ion-37V-ICR-18650B4-ipari-akku-2600-mAh

Előzmény: Pinyo (222528)
dhpage Creative Commons License 1 napja 0 0 222529

juteszembe Ebay-ről egész jó áron rendeltem 2-es és 4-es védőáramköröket, tök jól működnek.

rövidzár ok, nagy áramot simán bírja (akkus csavarozóval terhelve).

most már csak a balanszeres töltőmre várok, hogy megérkezzen. :)

Előzmény: Pinyo (222528)
Pinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 222528

Noname cellákkal nem az a bajom, hogy esetleg kicsi a kapacitásuk (bár ha negyedét tudja a feliratnak, nyilván bosszantó), hanem a megbízhatatlanság és a szórás.

Előzmény: Giordano (222512)
kukucs33 Creative Commons License 1 napja 0 0 222527

Konkrétan deréktáji porckorongsérv, többszörös, immár 7-8 éve. Műtét nem volt, csak fizioterápia és gyógytorna. A talpam egy része azóta is folyamatosan enyhén zsibbad, de amúgy más tünet nincs már. A gyógytornászom azt mondta, hogy bringázhatok, de ne hajoljak nagyon előre, illetve kerüljem a rázós utakat. Az aluvázas montira vettem egy rugós nyeregcsövet, de anélkül sem volt különösebben rossz, mondjuk én eleve nem szeretek nagyon előrehajolva tekerni. Emelkedőn felfelé néha érzem, hogy kezd görcsölni a derekam, olyankor inkább leszállok és tolom, de amúgy ugyanúgy tekerek mint korábban.

sinci01 Creative Commons License 1 napja 0 0 222526

Jobban mondva nem napi 50 km-t, csak alkalmanként 50-et. :)

sinci01 Creative Commons License 2 napja 0 0 222525

Én 1,5 éve túl vagyok egy porckorong sérv műtéten és jelenleg egy Merida Ride-al tekerek, napi 50-et. Nem mondom, hogy nem fáj a derekam, de hát mitől nem fáj, ha dolgozol? A dokim javaslatára vettem országútit, mivel azt mondta, hogy a városi gép semmiféleképpen nem jó, mert egyenesen ülsz rajta és a függőleges erőhatások a legrosszabbak a gerincsérvnek. Ha kicsit előrehajolva tekersz a karok és a csípő leveszi a terhelést a gerincről. Persze a nagyon hasalós pozíció sem jó. HA OUTI-t akarsz venni, keress Endurance vázgeometriát.

A 23-as gumi sem a legjobb választás (szerintem) az esetedben, mivel kevésbé ballonos, keményre fújva pedig ráz, ami szintén nem jó a sérvednek. Én is próbáltam a 23-at, de 100 km után eladtam és cseréltem 25-re, ami azóta tökéletes, mivel kicsit ballonosabb, és jobban csillapítja az úthibákat.

Hát egyenlőre ennyi, amit tudok mondani, és a saját tapasztalatom is benne van.

Üdv.

Elm Creative Commons License 2 napja 0 0 222524

sziasztok,

az iránt szeretnék érdeklődni, van-e olyan olvtárs, akit érintett már valamilyen porckorongsérv, kokrétan inkább derék-ágyéki szakaszon. Fél év után megpróbáltam bringázni, és bár jól esett, azért még fáj a lábam (kisugárzás), szóval nem tökéletes a dolog.

Egyrészt kérdezném, van-e valakinek ötlete mondjuk beállításra, vagy mire kellene figyelni meglévő, normál biciklinél. A meglévő bringáim mind eléggé sportosra vannak hangolva, a munkába járós is, a nyereg legalabb  10-15 cm-rel feljebb van, mint a kormány. Most, hogy kipróbáltam, kiegyenesedve sokkal jobban esett (szóval most két ujjal támaszkodtam csak a kormányra). 

A másik kérdés, hogy ha beruháznék valami másba, akkor mi legyen az. Elvileg egy fekvőbringa jó lehetne, de egyfelől az ára ugye nem barátságos, másrészt a kiállításon próbálgattam, de nem volt annyira hű de jó (igaz, csak beleültem a kiállítottba, nem mentem vele). Valami trekking-city szerűre gondolnék, de aminek feljebb van a kormánya, az nagyon "city", a cross/fitness vonalon meg szintén nem feljebb van a nyereg, azok inkább szintén sportosabbra vannak tervezve. De azért én szeretnék haladni - most egy egyeneskormányos 10 kilós géppel járok melóba, 23-as gumikkal. Valami efféle lenne jó, akár agyváltós (olyat régóta szeretnék), de kényelmesebb geometriával. Van típusra valami ötletetek?

Köszi előre is. 

SzeZo Creative Commons License 2 napja 0 0 222523

Ma három gyaloggal találkozhattam volna nemkívánatos módon. Egyikük agydugós fülhallgatóval élvezte a zenét és lépett elém, a másik kettő meg szimplán úgy gondolta, hogy nem hall motorzúgást, ezért nem is néz körül. Az utóbbiak közül egy matróna még rikácsolt is, pedig elég udvariasan figyelmeztettem, hogy óvja testi épségét.

Sokat elárul a biciklire pattanók tudásáról az a békási, IQ-bajnok nyanya is, amelyik satuzásra és élénk dudálásra késztetett egy autóst. A macisajt ellenére ment volna elsőbbségadás nélkül tovább. Az autós méltatlankodására bőszen mutogatott, hogy ott a zebra. Az tényleg ott volt, úgy 5 méterre tőle. Nekem is hőzöngött, mikor megpróbáltam elmagyarázni, hogy ott csak biciklit tolva van elsőbbsége.

Át kell állni nyári üzemre. Sokan pattantak ma bringára, figyelni kell rájuk, mert másként viselkednek, mint az egész télen tekerők. Lényegesen több az autó is - indul a telek-szezon. Megjelentek a motoros csapatok is, bár velük van a legkevesebb baj, leginkább a némelyikük borzalmas hangja zavar.

N4GYCS Creative Commons License 2 napja 0 0 222522

Dunakeszi, pest lenne előnyös

inifini Creative Commons License 2 napja 0 0 222521

A keresztbeváltást mindenképpen kerüld, nem tesz jót a láncnak.

Előzmény: N4GYCS (222519)
pobeda Creative Commons License 2 napja 0 0 222520

Hol laksz?

Előzmény: N4GYCS (222519)