Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2 órája 0 1 226407

Friczy Creative Commons License 9 órája 0 0 226406

Nálunk is ilyesmi van, de én nem vagyok sportszerű, és a kártyát használom.

Előzmény: kombi (226405)
kombi Creative Commons License 10 órája 0 0 226405

A cégemnél a mélygarázsban van ilyen betonba telepített hurok jószág.

Szerencsére nem rakták mélyre, így ha pont a csíkon megyek, akkor kinyílik a kapu a bringának is. Ha elszúrom, büntiből mehetek még egy kört.   Ugyan kártyával is tudnám nyitni azt a kaput, de az nem lenne fair play :)  

Előzmény: SzeZo (226404)
SzeZo Creative Commons License 10 órája 0 0 226404

Van ilyen taposóakna felrobbantó izé, amit a harckocsik elé tesznek. Na, valami ilyesmit kéne magad előtt tolnod, az "beizzítaná" a hurkaérzékelőt:-))).

Előzmény: Holgery (226403)
Holgery Creative Commons License 10 órája 0 0 226403

Örülök, hogy használható tippet adtam.

Azon a helyen a hurokáramos érzékelő miatt, ha nem áll rá autó ami beizzítsa, kénytelen vagyok a lámpát stoptáblaként figyelembe venni. Mi mást lehetne tenni?

Előzmény: SzeZo (226401)
dhpage Creative Commons License 11 órája 0 0 226402

egs! :)

Előzmény: Pinyo (226400)
SzeZo Creative Commons License 1 napja 0 0 226401

Kipróbáltam, megfelelő. Jobb a saját verziómnál.

Ma ismét belefutottam a Dobogókői út - 11-es torkolatnál a tartós pirosba. Egy reku, egy monti (én) és egy országúti álldogált hiába, mert nem jött autó, amelyik beizzította volna az érzékelőt.

Aztán persze jött, mi meg örültünk, hogy átmehetünk.

Előzmény: Holgery (226361)
Pinyo Creative Commons License 3 napja 0 0 226400

És köszönet dhpage-nek a Dinnyéért!

Előzmény: SzeZo (226396)
Lassú Nyíl Creative Commons License 4 napja -1 0 226399

Ez annyiban _on_, hogy a mintha az utóbbi időben csökkenő, de a köz lekedésében is nélkülözhetetlen _tolerancia_ egy aszpektusára híjja fel a figyelmet.

Előzmény: Lassú Nyíl (226398)
Lassú Nyíl Creative Commons License 4 napja -1 0 226398

Vannak a hajléktalanok közt is agresszívek, ugyanúgy, mint ahogy a hajlékosok közt is szociálisan kevéssé érzékenyek (mert ugye, a haj léktelenségéről kizárólag ők tehetnek, és nem a társadalom immunrencere a gyengus). Sőt, én úgy látom, hogy ez utóbbi (mármint a szociális érzékenység)  - a mi kis vadkapitalizmust eredményező rencerváltásunk, és különösen a mostani, csak szlogenekben munka irányába terelő kormányzati politikának a hajléktalanokkal és a munkanélküliekkel szembeni elég gyökeres pálfordulása óta -  egyre fokozódó ütemben hiánycikké is válik. A gond csak az, hogy mindennek van egy korlátja, és egy idő után mégis foglalkozni kell vele.

krysztasz Creative Commons License 6 napja 0 0 226397

tanárnéni kedvence, Lassú Nyíl

Amelyik vigyázott volna a bringámra, mivel nem adtam aprót, utánam kiabált, hogy majd szétszabdalja a gumimat... Különösebben nem foglalkoztam vele, mert nem járok abba a boltba, véletlenül álltam meg ott. Pénzt nem szoktam soha adni, még akkor sem, ha a szokásos boltba megyek, mert akkor legközelebb és minden egyes alkalommal ő is és a társai is elvárják. 

Úgy látom, más beállítottságú vagyok, ami nem baj, igaz, nem kellene hazudni. A szemükben pénzes vagyok, mert micsoda jó bringám van. Végülis, nem azt teszem, hogy nagy dirrel-durral elhajtok, de nem állok le sztorizni. 

Köszi a válaszaitokat.

Előzmény: tanárnéni kedvence (226392)
SzeZo Creative Commons License 6 napja 0 0 226396

Idén még nem voltam, ma rá is értem, és fáradt sem voltam, ezért elmentem. Régen látott ismerősökkel találkozhattam.

Kilencen indultunk, de Fenyőgyöngyétől csak hatan folytattuk. Mire felértünk, a túra névadója is megmutatta magát. Jó idő volt.

Hamar magukra hagytam a dinnyeevőket. Nem mertem nagyon felgyorsulni, mert eddig egyszer voltam országútival, akkor is felütéses defektet kaptam.

Előzmény: Fishtax (226389)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 6 napja 0 0 226395

Én azt mondanám, hogy köszönöm, én is nagyon szeretem. Ez ilyen egyszerű. Aztán ha akarnék beszélgetni, akkor másra terelném a szót, ha nem, akkor továbbhaladnék.

Előzmény: krysztasz (226391)
Giordano Creative Commons License 6 napja 0 0 226394

gondoltam leirok valamit, ne jarjatok ugy mint en.

Vettem anno magicshine klont, hozza teri'to" lencset amit itt ajanlott valaki. Azota is hasznalom amikor sok feny kell, brutal jo fenye van. Most egy ejszakai turan is megmutatkozott, sokkal jobb fenyt produkalt mint a fentiek. Az a gond vele, hogy egy cella feszultsegu pack van hozza, tehat mind a 4 cella parhuzamban van. Ami pakkot lehet kapni, az viszont mind 2+2 konfigok, meg a mostani lampak is, ezek is 2 cellarol mennek.

Gondoltam a ledek is fejlodtek, veszek mai darabot. Vettem ezt a solartorm-ot, nagyon nem jo. Kozepen egy vakito folt es korulotte gyenge vilagitas. Gondoltam a zoom-os (jobb oldal) jo lesz. Nem lett. Jo szogben teritene, de valahogy megeszi a feny jo reszet. Labortaprol kb. ugyanakkora teljesitmenyt vesz fel ket cella feszultsegen mint a magicshine klon egy cella feszultsegen, de a fenye messze elmarad tole.

Ezektol a trelock 750es lampaval is jobban latok osszessegeben. Kormanyra rogzitve. Lehet fejlampakent jo lenne, de kormanyon szerintem nem jok.

UDV JG

Lassú Nyíl Creative Commons License 6 napja 0 1 226393

A dícséretnek lehet örülni (egy mosoly, köszönet), de nem értem, miért is ne lehetne megmondani a biczaj árát (pláne, ha nem félmillás) és a forrását. A hajléktalanoknak annyi bajuk van, már egy szónak is örülnek, és néha csak azért mondanak valamit, mert egy jó szóra vágynak. Az én bringámat (nem) véletlenül még soha senki sem dícsérte meg;-), néha viszont javasolják, hogy majd ők vigyáznak rá. Erre azt szoktam mondani, hogy nem akarom, hogy a bringa miatt esetleg még bajba keveredjenek, és/vagy hogy én elvből mindig lezárom, ha magára hagyom. Mindkettőnek van alapja, és még soha senki nem sértődött meg.

Persze az is megtörténik, hogy azért akarnak szóba elegyedni az emberrel, hogy utána pénzt kunyizzanak; ilyenkor azért ügyelek arra, hogy a pénztárcát csak akkor vegyem elő, ha járókelők bőven vannak a közelben. Ha pedig boltba menet kérdez, akkor megmondom neki (ha akarok adni neki valamit), hogy kifelé jövet kap (pénzt kérdésre ritkán adok, de gyakran megkérdezem, hogy mit kérne a boltból /kis gyümölcs, péksütemény, de leginkább rám bízzák/). Azt is nyugodtan meg lehet mondani (de nem lenézve), ha nem tudsz adni. Én így szoktam :-)

tanárnéni kedvence Creative Commons License 6 napja 0 1 226392

Te ugye nagyon fiatal vagy? Általában nem hazudozunk. Ha nem akarsz valakivel társalogni, azt is meg lehet mondani.

krysztasz Creative Commons License 6 napja -3 0 226391

Sziasztok!

Pár napja vettem egy nagyon szép biciklit:)) a Decathlonban. Egy problémám van vele, hogy nemcsak nekem tetszik. Úgy értem, már két hajléktalan - külön-külön - is leszólított, hogy de szép bicikli, hol vettem, mennyiért? 54 ezer volt, de én csak 40-et mondtam, teljesen oda volt érte, másik boltot mondtam, aztán mentem tovább. Egy következő pedig egy kis apróért szívesen vigyázott volna a biciklimre, merthogy nagyon szép bringám van. Inkább be se mentem a boltba. Lelakatolom, nem hagyom egy fél napra itt ott, de azért fél - 1 óra előfordul a fához, padhoz, biciklitárolóhoz kötve két lakattal. De ha legközelebb is jön a dicséret, ezt hogy reagáljam le? Az előző bringám egy szimpla lila színű volt, semmi érdekes nem volt rajta, a kutyát nem érdekelte. 

dhpage Creative Commons License 2016.07.18 0 0 226390

hoppá, tényleg! és most van dinnye is :)

Előzmény: Pinyo (226387)
Fishtax Creative Commons License 2016.07.18 0 0 226389

187. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2016. július 19. (kedd)

Időpont: 21:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage(?)

153. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2016. július 19. (kedd)

Időpont: 21:00

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, jeges tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

Telehódas túrák időpontja 2016-ban:

január 23. (szombat) 18:30

február 22. (hétfő) 18:30

március 23. (szerda) 19:00

április 21. (csütörtök) 20:00

május 21. (szombat) 20:30

június 20. (hétfő) 21:00

július 19. (kedd) 21:00

augusztus 18. (csütörtök) 20:30

szeptember 16. (péntek) 19:30

október 15.(szombat) 19:00

november 14. (hétfő) 18:30

december 13. (kedd) 18:30

robi

Előzmény: Fishtax (226163)
Frajti Creative Commons License 2016.07.18 0 0 226388

Holnap, nagyon legkésőbb holnapután rendelnék bike-components.de oldalról. Ha csatlakoznál, dobj egy privit a nevem kukac gmail potty com címre. Külső gumik ált jobb áron vannak, ill. Láttam jóárasított Abus Bordot is...

Pinyo Creative Commons License 2016.07.18 0 0 226387

Robi!

Elvileg holnap telehódas?

"július 19. (kedd) 21:00"

Frajti Creative Commons License 2016.07.18 0 0 226386

Lifegés alatt az oldalirányú lengedezését a kerékpárnak :)

160 centi széles falfelületre (oldalt zárt falakkal) érdemes 4 kampót felrakatni? 

(egyik kormányom max 46 centi széles, és az országúti se lesz 40-esnél szélesebb) :) (bezzeg a monti :D)

Előzmény: Giordano (226333)
Rottentroger Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226385

Budapesten az autó felesleges. Pláne ilyen tömegben. A kép alant elég beszédes.

Előzmény: marcony (226377)
landrider Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226384

Szép estét mindenkinek!

Szeretnék csomagtartót tenni egy 29-es kerekű mtb-re. Tudnátok ajánlani valamilyen erősebb fajtát,csomagos túrázáshoz?

Köszi!

Laci

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226383

A múltkori túrám így nézett ki: Budakalász, Pomázi út – Pomáz – Pilisszentkereszt, Pomázi út – Pomáz – Szentendre, Pomázi út

Előzmény: SzeZo (226359)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226382

Nem kék kör, hanem Országos Kerékpáros Körtúra.

A Magyar Kerékpáros Túrázók Szövetségénél lehet beszerezni, ahogy látom, Facebook-oldaluk van, normális honlapjuk nincs, keress rá.

Pár éve új útvonalat vezettek be, arról nincs ismeretem, de vegyesen aszfalton és terepen halad.

Előzmény: VéPetya (226357)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226381

Úgy tudom, Amerikában (vagy egyes részein?) van elméleti KRESZ-vizsga a megújításkor.

Előzmény: NAR (226352)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226380

A Vágány utcában óvatosan, nyílt egy építési terület, aminek a kerítését rányitották a biciklijárdára (azaz a betontalp kint van középen), és gondolom, teherautóforgalom is van munkaidőben.

halaloszto Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226379

én úgy látom, hogy ha gondolatban fel nem találttá teszem a kerékpárt, akkor is az jön ki hogy Budapesten nem lehet cél az autózás feltételeinek a bővítése. Láttam bőven olyan városokat ahol az útfelület/épület arány magasabb (több az aszfalt, kevesebb az épület) és nem lehet cél, hogy Budapest olyan legyen.

Budapesten a tömegközlekedési hálózat jó sűrű, viszont nagyon a belvárosra koncentrál. Olyan fejlesztések kellenének, amik vonzó alternatívát adnának az autónak azok számára, akik akár a Hungárián kívül közlekednek, vagy onnan járnak a belsőbb részekbe.

Vajk

Friczy Creative Commons License 2016.07.15 0 0 226378

Valóban, a Lánchidat nem kéne egyirányúsítani. Elég lenne az autósokat letiltani róla mindkét irányban :) A busz persze maradjon. Szabadság-hídon ugyanez villamossal :)

Budapest úthálózata a 19 században alakult ki, lovaskocsik számára.

Igen, a Rákóczi út is a lovaskocsik miatt 2x3 sávos :) Szóval nem kéne ennyire leegyszerűsíteni ezt az úthálózat-kérdést. De ha így is teszünk, akkor fel kéne azt is ismerni, hogy jelenleg nem biciklből van túl sok Budapest útjain, hanem autóból. És ha ez megtörtént, akkor esetleg le kéne vonni a következtetést: kevesebb autó kell. Az autóközlekedést meg mivel lehet pótolni, hogy X ember el tudjon jutni A-ból B-be? Tömegközlekedéssel, közösségi közlekedéssel (shared economy), kerékpárral, motorral.

A 'meddig' kérdésre az a legegyszerűbb válasz, hogy addig, amíg az autók már elférnek egymástól.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!