Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 30 perce 0 0 223712

Én úgy érzem szerencsésen választottam, vettem egy ISM Adamo Prologue nyerget. A formája egyedi, az ülés meg jól esik rajta. Csak ajánlani tudom!

A hosszabb fajtákon az előre-hátra mozgáshoz is megvan a lehetőség. Hosszabb távra érdemes ilyet választani (pl a Typhoon, Prologue). Fontos a helyes nyereg beállítás! Először nekem is furcsa volt, hogy a nyereg orra határozottan előre dőlt, lógott, de aztán ez semmi gondot nem okozott.

Ebay-en érdemes körülnézni, nem olcsó, de az ember feneke az egyik érintkezési pont a bringával, így nem mindegy mennyire kényelmes. Az ISM nyergek a férfi genitáliákat is kímélik.

Előzmény: Mal924 (223711)
Mal924 Creative Commons License 9 órája 0 0 223711

Amúgy egy kérdés.

Hétvégén az új bringával letekertem egy kis Balatonkört, ami olyan 60-70Km. Minden remek volt, de nyomott nagyon az ülés (Retro Bontrager). Kicseréltem a hétköznapi rohangálós Go Free T3 Eden nyeregre, mielőtt nekivágtunk másnap a nagy körnek. Másnap nekikezdtünk, és 120Km után fel kellett adnom, mert annyira elnyomta az ideget a fenekemben, hogy lezsibbadt először a lábfejem, majd mindkét lábam. Sőt, mondjuk mindhárom. :)

Ez szombaton volt, ma, kedden még mindig kicsit zsibbadt a bal lábam, meg kicsit a...harmadik. Barátnőm gyógytornász, közölte,hogy csináltam egy szép ideggyulladást magamnak, 1-2hét, mire teljesen elmúlik.

A kérdés, most milyen nyerget vegyek? Vagy tök lutri, mi jön be nekem? Bringás gatyában voltam, de nem volt elég, ezek szerint. Pedig csak 80Kg vagyok. Hallottam olyanról is, hogy be tudják mérni az ember ülepét, és a fenékcsonthoz képest tanácsolnak nyerget. Létezik ilyen? Vagy bármi ötlet...?

Mal924 Creative Commons License 10 órája 0 0 223710

Tihany és Badacsony között valahol van egy olyan rész a Balatönkör bringaúton, ahol ha Badacsony felől jössz, egy bal éles kanyar van, ha nem veszed be, akkor benne vagy a tóban, ami tele van sziklával... Arra is kíváncsi lennék, hányan fürödtek ott meg. Se tábla, se csík, se semmi. Sötétben életveszélyes. Olyan 30cm van a kikövezett part, és a bringaút aszfaltja között.

Előzmény: SzeZo (223709)
SzeZo Creative Commons License 23 órája 0 0 223709

http://index.hu/kerekagy/2015/07/07/lebenult_az_eletveszelyes_bicikliut_miatt/

Gondolom, mindenki tudna mondani legalább egy példát saját praxisából ilyen lehetetlen kivitelezésre.

Nekem a Keszthely előtti (utáni) derékszöges szakasz maradt meg, mert nagyobbik fiam ott fogott árkot - szerencsére komolyabb következmények nélkül.

SzeZo Creative Commons License 26 órája 0 0 223708

Ott leszünk.

Előzmény: henngergely (223704)
budaikerekes Creative Commons License 1 napja 0 0 223707

Giordano, van benne igazság. Hiába, sok dolgot kell mérlegelni. :-)

Előzmény: Giordano (223703)
budaikerekes Creative Commons License 1 napja 0 0 223706

Igen, ez megfontolandó, köszönöm.

Előzmény: easa (223705)
easa Creative Commons License 1 napja 0 0 223705

A 33-as utat Poroszló-Tiszafüred között azért érdemes kihagyni, nem egy életbiztosítás az az út, inkább egy teljes kört menni, és Ároktőnél (esetleg Tiszadorogmánál) komppal átkelni. 

Előzmény: budaikerekes (223700)
henngergely Creative Commons License 1 napja 0 0 223704

Gratulálok!

Tetszik a rendezvény, jövőre menni kellene.

Előzmény: SzeZo (223691)
Giordano Creative Commons License 1 napja 0 0 223703

Tisza to : elony, kisebb forgalom, nincsenek o:ru:ltek, hatrany: a gaton mintha meg tobb napfeny erne es meg melegebb lenne.

Balaton : elonyt tudod, hatrany amire nem tudom gondolsz-e : nagy forgalom, bedugul sok helyen ES sok az "o:ru:lt". Este az alkohol is ratesz. Szemben be nem lathato kanyarbol kivagodik nagy sebesseggel es nem tud a "savjaban" maradni mert ahhoz sok a tempo. Rengedek kapualj, kis bekotout keresztez, stb. Oda kell figyelni. Nagy pozitivum, eszaki parton sok az arnyekos hely. Konnyen tudsz arnyekban pihenni.

Nekunk volt olyan, konkretan kanyarbol kivagodott a csavo, meglatta, hogy nem tudja bevenni a kanyart es a fak kozott kotott ki. Elesett, de nem azert nem tudott felkelni, mert megutotte magat, hanem sajat bevallasa szerint a sok palesz miatt. 

szerintem

Mi a 8 eves lanyommal reggel szoktunk menni, indulunk Badacsonytordemictol, elmegyunk kb. Bfuredig es vonattal visszajovunk. Estefele mar nem tekerunk. Egyszer belefutottunk a naplementebe, amikor a strandokrol ozonlottek kifele, na az nagyon ga'z. Boklasznak bamban az emberek, az autosok turelmetlenek es nyomulnak ... nem jo gyerekkel.

UDV JG

budaikerekes Creative Commons License 1 napja 0 0 223702

Majd jelentkezem. :-)

Addig is egy klasszikus, Cobranco:

Előzmény: ottar (223701)
ottar Creative Commons License 1 napja 0 0 223701

Köszönöm a tippeket. 

Szerintem csak augusztusban megyünk, még iskola előtt valamikor. 

Így szívesen várom majd a tapasztalataid. :) 

A Balatont most nem preferálnám. 

budaikerekes Creative Commons License 1 napja 0 0 223700

Pedig a Fertő-tó tényleg ideális. Esetleg még le is rövidíthető komppal, jók a kempingek is.

A Tisza-tó is biztosan jó. 65 km, sík, sok strand, amennyire hallottam róla. 

Érdekes látnivaló lehet gyerekeknek is az Őkocentrum.

http://www.tiszataviokocentrum.hu/hu/

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=zfhibuZ_ZzqE.kO9Fdc4yefBc

Személyes tapasztalatokról csak 25-e után tudok beszámolni, nekem is ez lesz az első utam arra a tájra.

Velencei-tó az túl rövid, marad még a Balaton, esetleg vonattal kombinálva a visszaút az autóig.

Mondjuk ott is van lehetőség a kiskörre is komp használatával.

Jó utat!

Előzmény: ottar (223699)
ottar Creative Commons License 1 napja 0 0 223699

Nézegetem még a Tisza-tavi kört is. 

Ezzel esetleg van valakinek tapasztalata? 

Előzmény: Frajti (223697)
ottar Creative Commons License 1 napja 0 0 223698

Még lehet hogy az lesz belőle a végén. Nej tiltakozott, hogy messze van. Ő otthon marad a kisebbikkel. 

Előzmény: Frajti (223697)
Frajti Creative Commons License 1 napja 0 0 223697

Pedig a kritériumok alapján, amiket felsoroltál, egyből a Fertő-tó ugrott be. Ráadásul lányod kora miatt legideálisabb is, mert tényleg végig védett az út. Ügyesen, szépen nézelődve lehet végig menni. Ráadásul az egyik kedvenc helyem, Balaton kanyarba sincs hozzá képest :)

Előzmény: ottar (223695)
SzeZo Creative Commons License 1 napja 0 0 223696

Köszi!

Még egyszer ki akartam próbálni, mire vagyok képes. Úgy gondoltam, ezen a palacsinta-lapos pályán többre... De mégsem. Éjfél után fogadkoztam, hogy több ilyen vállalkozásba nem kezdek, de úgy érzem, jövőre is ott leszek és ebben a fogadtatás, a környezet nagy szerepet játszik.

Üzemanyagot alig vittem, mert tudtam, hogy a két EP-n mindig kapunk finomságokat. Most a szokásos müzliszeleten és nápolyin kívül volt túrós rétes, tortaszelet. Főétkezés címén milánói spagettit, sajttal, sonkával töltött rántott husit rizzsel, illetve főtt virslit (reggelire) kaptunk. Sokféle üdítőből választhattunk, de a sztár a Kofola:-) volt, amiből én is legalább 2 liternyit nyomtam be, mert ez - ellentétben a kólával - iható.

Előnevezéssel egyedivé lehetett tenni a rajtszámot és az ajándék "plakett" is tetszik. (Képtelen vagyok képet felölteni.)

Az útvonal logot a Strava-ra töltöttem.

Előzmény: Pinyo (223693)
ottar Creative Commons License 1 napja 0 0 223695

Sziasztok!

Leányom (7 éves) szeretne egy hétvégés, sátorbanalvós túrát. Biciklivel, természetesen. 

Ennek keresünk helyszínt most, és ebben kérném a segítségetek. 

Kritériumok: 

Mondjuk 3 nap alatt teljesíthető táv, nem túl nagy emelkedőkkel. 

Megfelelő infrastruktúra (kempingek, útközben egy-egy strand). Forgalom elkerülése. 

És ne legyen túl messze BP-től.

(Első körben a Fertő tó megkerülésére gondoltam, de a kör hossza, és a Bp-től való távolsága miatt elvetettem.)

Kerékpárokat autón tudom szállítani, ez a része megoldható. :) 

Előre is köszönöm!

O.

Friczy Creative Commons License 1 napja 0 0 223694

Főleg a 71-es utat érintő része. Szombaton és vasárnap jártam arra, borzasztó nagy volt a forgalom.

Előzmény: SzeZo (223647)
Pinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 223693

Csak nem bírtad ki huszonnégy órás nélkül :-) gratulálok a kitartáshoz! Megint tejberizs volt az üzemanyag?

Előzmény: SzeZo (223691)
Lassú Nyíl Creative Commons License 1 napja 0 0 223692

Prímán... pláne akkor, ha már a prizma is ki van törve. Nekem is sikerült már egyszer, kerülöm is őket, mint a sünt (a tüskésbőrűt).

Előzmény: wizardry8 (223688)
SzeZo Creative Commons License 2 napja 0 0 223691

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Komáromban a River City Ride 24 órás versenyt http://www.csardatura.sk/hu . Jó döntés volt a rendezők részéről az évszakváltás és az útvonal módosítás. Most, szinte végig kifogástalan aszfaltot kaptunk (a közúti szakaszon volt néhány burkolatjavító pacedli).

Akik járnak a csárdatúrákra, ismerhetik a rendezőket. Szerintem nagyon jó fejek, az egész rendezvény családias hangulatú és ezt az is segíti, hogy nincsenek nyelvi akadályok.

Terveimben 13 kör teljesítése szerepelt, de csak 12 jött össze (504 km), amiben szerepet játszhatott a hajnal 2 körüli álmosság (félkómás állapotban vonszoltam végig magam a körön) és a 11. körben is nagyon álmosan tekertem. Az utolsó körre viszont mindez elmúlt.

Nem szoktam bringázás közben zenét hallgatni, de most kipróbáltam és éjszakára felraktam egy Pana "sport" fülest. Használhatatlan. Olyan hangosan süvített be a menetszél a fülembe, hogy a max. hangerővel nyomott Deep Purple is élvezhetetlenné vált:-(. Maradt a tücsökzene.

Az első kör elején volt egy nagy bukás. Kettővel előttem összeért egy első és egy hátsó kerék. Látványra nagyon ronda volt az egész és a becsapódás hangja is borzalmas volt, de szerencsére nem történt komolyabb baj. A spori - aki egyébként megnyerte a versenyt - elmondta, hogy a bukóját verte oda rendesen és az egyik kesztyűje szakadt ki.

gamate Creative Commons License 2 napja 0 0 223690

Köszi!

Megkeresem őket.

gamate

Előzmény: n scatto 3 (223687)
Giordano Creative Commons License 2 napja 0 0 223689

Mentem szombaton egy kb. Balcsi eszaki part oda vissza tavot es mivel unatkoztam, elkezdtem zenet hallgatni. Nem az agyba dugossal, a sima fulbe dugossal amivel a forgalmat jol hallom. Illetve hallanam, de csak most tunt fel, fulhallgato nelkul is, menyire zavar a szelzaj. Foleg szembe szelben. A kisebbik gond, hogy egy egy befuvasnal a zenebol nem hallottam semmit, de ez biztosan farasztja a fulem. Eddig nem tunt fel, viszont most az is feltunt, hogy hosszabb bringazas utan sipol a fulem, mint regen motorozasnal amikor meg nem hasznaltam fuldugot. Leginkabb a mely, duborgo komponens zavar. 

Fuldogot nem akarok bringan hasznalni, meg az alpine motorozashoz tervezett szuroset sem, de emlekeztem, hogy lattam mar ezt a weblapot regebben : http://www.cat-ears.com . Hasznal ilyet valaki? Esetleg egy darab polarra tepozarat varrni, hogy kisse ralogjon a fulre? Szoval hasonlot ami otthon varrt?

Koszonom,

JG

wizardry8 Creative Commons License 2 napja 0 0 223688

Attól hogy átmegyek egy útburkolatba épített fényvisszaverő prizmán, defektet lehet kapni? Mert nekem sikerült :(

n scatto 3 Creative Commons License 2 napja 0 0 223687

A Mali boltban tudnak segíteni neked, ők a forgalmazók: 

http://www.mali.hu/

Előzmény: gamate (223683)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 3 napja 0 0 223686

"Azaz a kereszteződés mindenképp feloldja-e a tiltó tábla hatályát?"

Ha ez lett volna a jogalkotói szándék, akkor miért nem ezt írták a KRESZ-be?

(6) Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart

Ezek a Megfordulni tilos, Sebességkorlátozás, Legkisebb követési távolság, Előzni tilos és Tehergépkocsival előzni tilos jelzésekről szóló pontok, de nem a behajtást korlátozókról szólók.

Az más kérdés, hogy ha vélelmezhetően nem láthattad a tiltást, akkor nem is kérhetnék rajtad számon.

Előzmény: Fishtax (223682)
gamate Creative Commons License 3 napja 0 0 223685

Köszi!

Ezeket az oldalakat ismerem, korábban rendesen elárasztottak spammel, ezért kerülném őket...

Előzmény: pobeda (223684)
pobeda Creative Commons License 3 napja 0 0 223684
Előzmény: gamate (223683)
gamate Creative Commons License 3 napja 0 0 223683

Üdv Mindenkinek!

Van egy Echowell ECW4 típusú órám, ami elemkimerülés okán elfelejtett minden beállítást.

Benne az új elem, de nem emlékszem, hogy hogyan kell beállítani a szerkezetet.

A gyártó honlapján csak az új modelleket találtam, ezt már nem...

Tudna esetleg valaki segíteni, hogy honnan tudok használati utasítást letölteni?

Köszönöm:

gamate

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!