Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kattka háromnegyed órája Creative Commons License 219979

Jó, Luppa, csak nekem valamiért Omszi egy és kettő... Szóval az :-)

Visszafelé még lerángattunk egy részeget is erről az útról, aki keresztbe feküdt rajta, miután megfáradva bringástól rádőlt egy betonoszlopra, majd az oldala mentén szépen a földre csúszott. Ott fetrengett, lába között a nem túl olcsó bicikli, és közben röhögcsélt, de én mint valami programozott óvónéni azonnal odébbtettem a bringáját, és határozottan felszólítottam, hogy szedje össze magát, álljon szépen talpra, és ezek után az út szélére húzódva tolja haza a bringáját.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (219959)
H_G egy órája Creative Commons License 219978

A nyeregtáskát lopják, vagy magaddal kell vinni minden parkoláskor, nagy macera.

Előzmény: rinceWIND (219974)
h.fan két órája Creative Commons License 219977

izlésesebben, mehet is a Fashion showra. Vadászbolban haccá, kicsikinainá meg öccá a patron.

Előzmény: rinceWIND (219974)
Veszpremi két órája Creative Commons License 219976

165 ft és az ugye 12 gramm-os.

Előzmény: Pinyo (219975)
Pinyo 3 órája Creative Commons License 219975

Vadászboltban olcsóbb a patron?

Előzmény: h.fan (219973)
rinceWIND 3 órája Creative Commons License 219974

Én inkább nyeregtáskát javaslok. Kicsit ízlésesebben néz ki, mint ezek a gány megoldások.

Benne két, előre behintőporozott belső, zacskóban, két kerékleszedő, és egy mini multifunkciós szerszám.

Ennél több általában nem kell, és foltragasztgatással sem kell időt tölteni.

Ha fokozni szeretnénk, akkor láncleszedő, és egy tartalék patentszem láncszakadás esetére.

Pumpából többféle van, nekem leginkább egy olyan vált be, ami a kulacstartó alatt/mellett pihen. Alig észrevehető méret, és 8 barig működik.

Előzmény: h.fan (219973)
h.fan 3 órája Creative Commons License 219973

Akkor ebben az esetben viszont egy összetekert pótbelsőt javallok az ülés alá a'la nature szorítópántozva a pálcák közé szorítva. Egy-két, vadászboltban kapható CO2 patront, bringaboltban kapható menetes fújófejjel a zsebbe. Ja meg a gumileszedő műa. spaklikat. A defekt esetén meg kell azonban vizsgálni, hogy a külső gumi belső felületében nem maradt-e benne tüske, vagy üveg, esetleg fémforgács, ami megint defektet okozhat. Ki lehet kapni.

Előzmény: bessera (219968)
H_G 6 órája Creative Commons License 219972

De legjobb helye a nyereg pálcái közé szigszalagozva van, akkor nem fordulhat elő, hogy bicikli van az embernél, de gumijavító nincs.

Előzmény: kukucs33 (219971)
kukucs33 6 órája Creative Commons License 219971

A gumijavító szett kb. 10-15 deka max., zsebben is elfér. Kb annyi, mintha pl. bankkártya helyett pénztárcát vinnél magaddal. Tulajdonképpen két-három folt+a csiszolólap még egy pénztárcában (igazolványtokban) is feltűnés nélkül elhelyezhető, a leszedők és egy kis tubus ragasztó meg nem több mint egy 5-ös csomag papírzsebkendő (helyigényben kisebb, súlyban kb annyi). Fújni meg benzinkúton is lehet - ráadásul abból több van mint bicikli szervizből és tovább is vannak nyitva.

Vigyázz, mert rádumállak! ;-)))

Előzmény: bessera (219968)
bessera 6 órája Creative Commons License 219970

Volt ilyenem még a régi bringámban, de nekem nem jött be.

Persze lehet, hogy a szervizben nem fújtak bele eleget....

Előzmény: easa (219965)
bessera 6 órája Creative Commons License 219969

Köszi. :)

1,6 km - talán kibírható... A múltkori csepeli kavicsos-tói kaland után ez bakfitty. :-D

Előzmény: bossery (219966)
bessera 6 órája Creative Commons License 219968

Nem veszem cseszegetésnek :))), csak nem szeretnék úgy járni-kelni, mint egy ismerősöm, aki kb. 3 kilónyi szervizcuccot cipel magával túratáskában... :-D

Hiába vettem könnyebb bicajt, ha visszapakolok rá annyi cuccot, hogy a régi mounain-bike-om súlyát eléri...

Kis pumpám van ugyan, de kb. dísznek. Azzal én tuti fel nem tudok fújni egy frissen szerelt gumit.

Előzmény: kukucs33 (219967)
kukucs33 7 órája Creative Commons License 219967

Szerintem egy esős délutánon állj neki otthon kipróbálni egy gumiszerelést. Rá fogsz jönni, hogy nem ördöngösség. Ráadásul sokkal nyugodtabb leszel ha majd egyedül tekersz, mert nem parázol, hogy "jajj mi lesz ha defektet kapok". Arról nem is beszélve, hogy ha már egyszer megcsináltad, akkor élesben nem kell majd "improvizálni", azon aggódni, hogy mit felejtettél el vagy mit kellett volna másképp. A ragasztás meg már tényleg nem esemény. A lyuk és a tüske megtalálása szokott inkább izgalmas lenni, de az meg adja magát úgyis az aktuális helyzettől függően. Ne csak szerszám, de pumpa is legyen nálad! ;-)

Komolyan mondom, tényleg nem cseszegetni, vagy provokálni akarlak.

Előzmény: bessera (219963)
bossery 7 órája Creative Commons License 219966

Van, a Parkerdő után van egy kb 1.5 km-es szakasz Szigetcsépig ami földút, és min trekking kell hozzá, hogy végigmenj rajta... https://goo.gl/maps/OYUOC

Egyébként Miklósról nem sokkal hosszabb Tököl felé menni, ott végig a gáton Újfalu és onnan Ráckeve felé. Ott a két település között viszont nem túl jó minőségű az aszfalt, csak az út közepén lehet nomálisan haladni...az meg nem igazán biztonságos...

easa 7 órája Creative Commons License 219965

"... végig burkolt-e, ill. vannak-e benne csapdák."

van kb. 1 km, ami nem burkolt, és eső után szinte járhatatlan, de száraz időben végig lehet menni lépésben.

Többszöri defekt után én áttértem erre, kellemes tapasztalatokkal: 

vau1111 7 órája Creative Commons License 219964

Megnéztem, jó lett, és gratula. Erős vagy.

Előzmény: gabriel8 (219956)
bessera 8 órája Creative Commons License 219963

Hétvégeken én is szerszámos társaságban :-D tekerek (férj), de a hétközbeni "edzés" sajnos egyedül megy.

A mi környékünkön sajnos csak busz jár, oda meg nem engednek fel bringával, még vészhelyzet esetén sem. Pedig esténként simán elférne kb. egy babakocsi helyén, mert akkor már  lézengenek a buszokon... De hát szabál az szabál.

Rémlik hogy ezeknek volt régebben SOS-szolgáltatásuk havidíj ellenében:

http://www.bringangyal.hu/

De most nem tudom megnyitni az árlistát.

Lehet, hogy valóban olcsóbb egy taxi...  Reménykedve abban, hogy nem kéthetente van defekt. :-D

Más: M0-Sz.sztmiklós felőli megközelítéssel melyik útvonalat ajánljátok Ráckevére?

A bikemap.net Szigethalom után átküld Tökölre, majd Szigetújfalu - Sillingi út - és úgy Ráckeve.

De azt nézem, hogy esetleg Szigethalomnál le lehet menni a Dunasor-Parkerdő úton át Szigetcsép - Sz.Sztmártonon át is Ráckevére. Ez mintha kevésbé lenne forgalmas útvonal, de nem tudom, hogy végig burkolt-e, ill. vannak-e benne csapdák.

Köszi. :)

Előzmény: Kattka (219952)
Friczy 8 órája Creative Commons License 219962

Az egyik bringám nekem is kisméretű, ott a vázra még ráraktak egy címkét is, ahol felhívták a figyelmet, hogy beakadhat a láb a kerékbe. És tényleg. Persze én még sárvédővel is súlyosbítottam a helyzetet. De igazából csak kis sebességű kanyarodásnál kell akkorát fordítani a kormányon, hogy ez számítson, normál haladásnál egyáltalán nem.

Előzmény: halaloszto (219936)
kukucs33 9 órája Creative Commons License 219961

A korábbi akcióban vettünk egy ilyent a gyereknek, de élesben még nem próbáltuk. A kertben kipróbálva a fénye elég jó, sötétben, terepre, nem túl nagy tempóhoz teljesen használhatónak tűnik. Értelemszerűen a tartósságáról egyelőre nem tudok nyilatkozni, de szerintem megérte az árát.

Előzmény: Tinca (219949)
kukucs33 10 órája Creative Commons License 219960

Na, ezt a Teleki Blankát nem tudtam - márminthogy az a neve a kockakövesnek. Nekem sem a szívem csücske, de nem volt választásom, mert egy időben mindig Rákosrendezőn tett le a vonat :-)

Én az Egressy térnél dolgozom, onnan észak felé járok haza. Az Egressy-t használom, de a Szugló vagy a Mogyoródi is kb. egyformák forgalom szempontjából. A Nagy Lajos egy nagy választó vonal, a Miskolci utcát elhagyva meg már gyakorlatilag kertvárosias a forgalom. A körvasúton az átkelésre találj egy megoldást ami neked fekszik és onnantól már sima ügy lesz.

Előzmény: Mcemru (219951)
Sánta Kutya (SK) 10 órája Creative Commons License 219959

Igen, az a Luppa. És onnan tovább Szentendre határáig nagyon visszafogott kifejezés a katasztrófa.

A kb. másfél kilométeres ártéri bicikliút jópár éve ott van, én nagyon szeretem a különleges hangulatát, bár időfutamokat én sem rendeznék rajta a kanyarok miatt. Inkább futásra használom, mert így meghosszabbítom a pályámat 3 kilométerrel. Ha még többet akarok futni, akkor nem erre megyek, mert a bányató melletti töltés arra sem túl alkalmas.

A nagy hátránya, hogy árvizek után olykor hónapokig alig járható, mert fütyülnek takarítani. Viszont a nagyobb rádőlt fákat heteken belül le szokták szedni.

Előzmény: ottar (219953)
Frajti 10 órája Creative Commons License 219958

Le a kalappal, gratulálok. Fotók is készültek?

Mennyi idő alatt értél a végére?

Előzmény: gabriel8 (219955)
wolfman} 18 órája Creative Commons License 219957

...talán mégis szét kellett volna szednem... :)

Előzmény: henngergely (219948)
gabriel8 18 órája Creative Commons License 219956

Így csinál belőle előzetes-képes videót.

Előzmény: gabriel8 (219955)
gabriel8 18 órája Creative Commons License 219955

Sziasztok !

Júniusban az Alpokban tekeregtem, mely során részt vettem egy olasz bringás kihíváson, amely legendás hágókon vezetett. Mint szoktam, most is túrabringával (azzal amivel később málhával tekertem még 2 hetet) vállalkoztam az ezúttal már extrém szintű tekerésre. Valtellina Extreme Brevet : ez a kihívás neve, mely Stambecco, kőszáli kecske szintjére vállalkoztam és teljesítettem alvás nélkül (így volt a célom): 345 km + 8998 m szint ( szállástól szállásig 9124 m szint lett).

A mezőny a bringázást a legendás Passo Mortirolo hágóval kezdte, a legnehezebb oldalról (12,5 km-re 10,5%-os), aztán jött a Passo di Gavia (2621 m) szintén a nehezebb oldalról. Meglett az első kör, szép napos időben. Következett az Umbrailhágó (2501 m)... csak azért nem mentünk fel a Stelvióra, mert ezután a nehezebb oldalról következett az is: Pradból 900-950 méterről fel 2760 m-re - én már éjjel értem a tetőre, de nem is siettem, mert túrázóként tekertem (videóztam is, nézelődtem...), hisz teljesítménytúra volt.

Végül a 3. kör Bormioból Tiranóba való gurulás-tekerés után szintén hosszú mászással kezdődött: 450 méterről a 2315 m magas Forcola di Livigno - ra - amin kb 800 m magasságtól végig esőben tekertem. A kört két kisebb mászás zárta: az Eira hágó (2210 m), majd a Passo Foscagno (2291 m).
A kapott oklevélnek köszönhetően már papírom is van róla, hogy a hegyeken extrém szintű bringás lettem :)

Hosszú, kb. 35 perces videó is készül majd lassan, de gyorsan összedobtam egy kedvcsinálót: ez 12 perc. Jelzem, a Gavia hágón elképesztő mennyiségű hó volt, fent a tó (június 14-én) még éppen csak olvadozott.... - amúgy jég fedte.

https://www.youtube.com/watch?v=sPVtce-D14I

Jó szórakozást!

SzeZo 18 órája Creative Commons License 219954

Csináld úgy, mint a Bubi - szerezz tömörgumis kereket!:-)

Előzmény: Kattka (219952)
ottar 19 órája Creative Commons License 219953

Mármint a Lupa hátsó tó mellett? 

Az Omszki a 11-es főút túloldalán van. 

(Nem kötekszem, csak ismerkedem a környékkel, és szeretném megismerni az útvonalakat.)

Előzmény: Kattka (219950)
Kattka 20 órája Creative Commons License 219952

Én eddig igyekeztem olyannal bringázni, akinél van szerszám (igen, férfi, van szerszámtáskája, mindenféle kulcsokkal, imbusszal, ragasztóflekk-készlettel :-) ), pótgumi, és tud belsőt ragasztani.

Ez lassan egy éve már nem így van, azóta csak az őrangyalomnak köszönhetem, meg a traktorgumis montimnak, hogy nem volt defektem. De érik a szívás, úgyhogy vagy megtanulok ragasztani, vagy kizárólag olyan helyen bringázok, ahol fel tudok szállni valami hévre vagy vonatra, ami közelebb visz a lakhelyemhez. Vagy olyankor kerülök bajba, amikor nincs szervizben az autó, és otthonról értem tudnak jönni (legutóbb épp szervizben volt...).

Előzmény: bessera (219894)
Mcemru 20 órája Creative Commons License 219951

igen,a legjobb lenne az M3 túloldala rákosrendező, aminek teleki blanka az utca neve, de én azt nem bírom seggel, meg idegekkel, amilyen az a macskakő… tudom nem sok, de ha van vmi jobb ami M3-tól elvisz UVH-ig, miért ne, bár eddig nem jöttem még rá merre is :)

tatain az úttesten megyek mert a bringaút az szégyen, mármint amikor arrafelé jövök, keskeny kerekűnek, de amúgy még az oké, a bringa út kámforon so-so, de ennek az útvonalnak a teleki blankás macsaköves rész a buktatója

ezt a körvasút sor v széchényi út, utána elem u, tél u, majd rá a kámforra, ez lehetne még talán 

Előzmény: kukucs33 (219919)
Kattka 20 órája Creative Commons License 219950

Ó, pedig pont kesztyűért ugrottam volna be holnap... Fázom. Pár hete vettem ott bringás térdgatyót, mert maradt még női betétes a turkálójukban, de nem hittem volna, hogy már most fázni fogok abban is.

Vasárnap a Lupa-szigeti komp környékén etettük a szúnyogokat sétáltunk, és láttam, hogy térkővel csináltak ott is a part mentén egy bringautat. Olyan régen jártam arra, hogy még a kátyús földútra emlékeztem...

Ma, a szabadságom utolsó másodperceiben elbringáztunk arra, a Hermés irányából lementünk a kompig, majd északra a bringaúton. Kicsit savanyú (keskeny és kanyargós), de van. Viszont amikor már azt vizionáltam, hogy hurrá, ezen elmegyünk egész Szentendréig, és ott eszünk fagyit, akkor vége lett, és betorkollt abba a gödröktől szabdalt betonút förmedvénybe az Omszki hátsó tó mellett. Na, innen már ismerős volt. Egy darabig kerülgettük a lyukakat, aztán visszafordultunk, mert nem volt vicces. Pünkösdfürdőnél ettünk csavaros fagyit, aztán a naplementében hazabringáztunk.

Előzmény: SzeZo (219920)