Keresés

Részletes keresés

9:3-at tippeltem Creative Commons License 2 perce 0 0 177311

Ezt akár én is írhattam volna. Ami azért is fura, mert szinte minden tejtermékért rajongok, a tejen kívül. 

A meleg tejnél egy borzalmasabb van: a meleg cukros tej. 

Előzmény: Spenót (177309)
Mr. Long Creative Commons License 20 perce 0 0 177310

Az a baj, hogy alacsony pulzuson nem tudok elfutni eloled :)

Tegnap vettem egy uj pantot a szenzoromhoz, kellemetlen volt a pulzusra figyelve futni ismet, sokkal farasztobb...

Előzmény: Spenót (177309)
Spenót Creative Commons License 1 órája 0 0 177309

Off

Ha még növök egy kicsit, lejáccccuk ezt a tej dolgot. :-) 

Petike koromban a cumisüveget is be kellett csomagolni, hogy ne lássam, hogy tej van benne. A kakaót szeretem, de k. sok kakaó kell bele.

Egyszer megembereltem magam még általánosban és lehajottam egy kis meleg tejet a menzán. Világrekird lett távolbahányás kategóriában. Azt hitták, hogy valami brutál fertőzésem van. :-) 

On

A mai reggelim:

Előzmény: Mr. Long (177295)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 1 órája 0 0 177308

deal

Előzmény: Bikk Pubi (177306)
Csempa Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177307

Megnyitottad számomra a zabpehely univerzum sós dimenzióját a tepsiben készült szalonnás-kolbászos csillagkapuddal. 

Örök hála érte! :)

Előzmény: Bikk Pubi (177300)
Bikk Pubi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177306

Na jó, tejföl helyett rákerülhet egy (két) tükörtojás. De a snidling nem maradhat el!

Előzmény: 9:3-at tippeltem (177305)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177305

csúnya? egyed csukott szemmel

Előzmény: Bikk Pubi (177304)
Bikk Pubi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177304

Az nem jó, mert tele van csúnya koleszterinnel! (fúj-fúj)

Előzmény: 9:3-at tippeltem (177302)
Ermak Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177303

Szolgálati közlemény:

Kaptam a Polartól egy hétoldalas levelet. A címe:

White Paper - Training Load & Recovery Status.

A Firstbeat korábban is linkelt anyagai (https://www.firstbeat.com/en/science-and-physiology/white-papers-and-publications/) részletesebben leírják az élettani hátteret, viszont a Polarra vonatkozóan ez a leghitelesebb forrás.

Akit érdekel, írjon: padisak.gabor qkacc gmail.com.

9:3-at tippeltem Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177302

ha zabpehely helyett ráütsz a szalonnás-kolbászos cuccra három tojást, már egészen korrekt reggeli kerekedik ki belőle :)

Előzmény: Bikk Pubi (177300)
bmalag Creative Commons License 2 órája 0 0 177301

Nálam natúr joghurt, zabpehely, csokis protein csak simán összekeverve. Vagy kókusztej a joghurt helyett.

Bikk Pubi Creative Commons License 2 órája 0 0 177300

A szalonnát felkockázom, lábosban, magas falú serpenyőben kisütöm. Hozzáteszem a vékonyra szelt/apróra vágott hagymát, majd a fonnyasztásnál kissé továbbsütöm azt is. Ezután a füstölt kolbász jön, inkább apróra vágva mint karikára, vigyázva, hogy meg ne égjen. Mikor jó állagú, hozzáöntöm a tejet és állandó felügyelet-keverés mellett felforralom. Miután megtörtént, jön a zabpehely, praktikusan fele mennyiség. A keverést tovább folytatva 15-20 perc alatt el is készül. A tűzről levéve, fedél alatt hagyom elkészülni. Mikor már nem bírom tovább, tányérra rakom (lepény alakú, nem kenődős kulimász), tejföllel megöntözöm.

FONTOS: mivel alapvetően egészséges ételről van szó, nem szabad elfeletkezni a friss zöldről, meg kell szórni metélőhagymával!

Előzmény: Csempa (177292)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 2 órája 0 0 177299

egyetértek. Tejjel jó igazán, meg ami még eszébe jut az embernek, mindent bele lehet dobálni. És persze a teljes szemest érdemes venni, nem a finomítottat (aki Aldiba jár - a sárga csomagolásút, nem a kéket)

Az egyetlen bajom a zabpehellyel, hogy az olyan tipikus reggeli kaja szokott lenni, én viszont nem bírok édeset enni reggel.

Ermak Creative Commons License 2 órája 0 0 177298

Részemről akár két perc is elég a forró vízzel/tejjel leöntött zabpehely megpuhulásához.

Előzmény: Csempa (177297)
Csempa Creative Commons License 2 órája 0 0 177297

Én is próbáltam egy előre bekevertet, nem is volt rossz, de sok olyan dolog volt benne összetevőként, ami szerintem fölösleges.

A sima zabpelyhet is csak forrásban lévő vízzel felöntöm. Nem kell főzni, ha utána kap 15-20 percet összeérni.

Legalábbis nekem nagyon ízlik, nyihaha :)

Tompus999 Creative Commons License 2 órája 0 0 177296

Én félig vízzel, félig kókusz tejjel csináltam. Rettenetesen szeretem a tejet és minden tejterméket, de sajnos nem ihatom.

Mr. Long Creative Commons License 2 órája 0 0 177295

Az előre bekevert és csak forróvíz kell hozzájuk kiszerelesek rosszak. Sokat (kb 10) kipróbálta, tényleg prémium miőségűeket is, de egyik rosszabb volt, mint a másik. Szerintem nem is érdemes velük kísérletezni. Meg alapban jobb ízük van tejjel (nem vagyok toleráns a tejet nem szerető emberekkel).

Előzmény: Tompus999 (177293)
Tompus999 Creative Commons License 2 órája 0 0 177294

:-))))

Előzmény: Spenót (177291)
Tompus999 Creative Commons License 2 órája 0 0 177293

Méz, aszalt megy és aszalt ananász. Nagyon jó volt, holnap banánnal, almával és fahéjjal eszem. Már látom hgoy ez nagyon jó lesz. Régebben vettem oylat, amelyiket csak forró vízzel le kellett önteni és be is volt ízesítve, de ez így sokkal jobb(és sokkal olcsóbb is).

Előzmény: Csempa (177292)
Csempa Creative Commons License 2 órája 0 0 177292

Mi volt a recept és hogy sikerült?

Tegnap próbáltam kókusz reszelékkel, ami érezhető volt és nem is volt rossz, de nem korszakalkotó változtatás önmagában.

A kakaó viszont nálam minden felett áll, mindenért kárpótol, és mindig van hozzá kedvem. :)

Előzmény: Tompus999 (177289)
Spenót Creative Commons License 3 órája 0 0 177291

Idővel lesznek ilyen közös hülyeségeink. Hidegzuhany, zabevés... Mondjuk, a zab a lovaknál is egészen jól működik. :-) 

Előzmény: Tompus999 (177289)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 3 órája 0 0 177290

Komoly.

Előzmény: Mr. Long (177288)
Tompus999 Creative Commons License 4 órája 0 0 177289

Tegnap vettem, ma en is zabot reggeliztem :)

Előzmény: Csempa (177284)
Mr. Long Creative Commons License 4 órája 0 0 177288

Mostanaban sokszor van aliexpresses comment itt, igy szetneztem a futos kinalatukban. Ez lehet genyosag, de mekkora az eselye, hogy a pesti futoboltokban a 10k korul kaphato compressport szarak onnan vannak beszerezve 7-8 font koruli aron?

9:3-at tippeltem Creative Commons License 17 órája 0 0 177287

Ízlés dolga, de ha örökre meg akarnám utálni a futást, akkor futópadon edzenék egy hétig. Olyan, mint a szobabicikli - lélekölő, hogy nem haladok semmit :)

Az ízületekre viszont tényleg vigyázni kell hidegben. 

Előzmény: magyarpityu (177285)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 17 órája 0 0 177286

Na, kezdek bizakodni. Tegnap után ma is ment panasz nélkül a két szigetkör. Reménykedem, hogy ha már a maratont ki is kell hagynom, a Vivicitta felest nem. 

Persze még 4 napig szedem a diclac-ot, majd az lesz a perdöntő, hogy visszajön-e a fájdalom, ha leállok vele.

Addig is a heti öt edzést hanyagolom, visszaállok a minden másnapi futásra.

magyarpityu Creative Commons License 17 órája 0 0 177285

Sziasztok!

Régóta érdekelt már, mennyit számít az edzőtermi futópados edzés? Nyilván nem egyenértékű a szabadban futással, de mégis, mennyinek számít 1 km futópadon? :)) Bizonyos szempontból előny (monotonitástűrés edződik -nagyon durva az üvegfallal szemben futni, és a kinti sötét miatt a saját tükörképemmel szemezni-, de látom a tempót, és állítgathatom - így talán tudományosabban lehet edzeni), más szempontból pedig becsapós (nincs légellenállás, se szintek, se kanyarok), és bizony nagy a kísértés, hogy az előre eltervezett táv vége előtt leállítsam a szalagot).

Szóval, ma végre meg volt az első idei Szigetfutásom :))) Két éve januárban durván megfázott a térdízületem (leizzadva nem volt okos dolog a buszmegállóban ácsorogni, de jobb ötletem nem volt), hosszú hónapok kiestek, nem volt vidám időszak, így idén már már nem kockáztattam.

Az a tapasztalatom, hogy igen, megéri edzőteremben készülni a tavaszra a hozzám hasonló puhányoknak, akik mínuszokban már nem mernek kint futni! :)) 3 kört mentem a Szigeten és még egy kicsit, hogy meg legyen a 16 km (szerintem több is volt, mert a Szigetkört 5,25 km-nek számolom, ehhez mérten toldottam hozzá a maradék 250 m-t), és megfutottam az elmúlt három hónap legjobb futópados 16 km eredményemet :))

Azért hozzátartozik ehhez, hogy nagyon vártam már, végre mehessek a Szigetre, és ideális idő volt (kellemes hőmérséklet, szélcsend, és a második körben végig akadt futótársam, aki tőlem gyorsabb tempót tolt, és amíg bírtam, igyekeztem lépést tartani vele, itt jócskán nyertem időt). Szóval nagy élmény volt újra a Szigeten! Egy futás nem futás (mármint, ebből még nem vonok le messzemenő következtetéseket), majd a következő pár Szigetfutáson kiderül, milyen tempót bírok, és mennyiben számolható be az edzőtermi futópados alapozás.

Jó futásokat kívánok nektek!

Csempa Creative Commons License 20 órája 0 0 177284

Köszi! Zab-fan lettem :)

Előzmény: Tompus999 (177283)
Tompus999 Creative Commons License 21 órája 0 0 177283
Mr. Long Creative Commons License 26 órája 0 0 177282

De buták!!! :D:D:D

Előzmény: Ermak (177281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!