Keresés

Részletes keresés

Mr. Long Creative Commons License 30 perce 0 0 173147

Szerintem van, ez egy kihivas.

Mekkora tempoval illene elindulnia?

Előzmény: Jozsef (173146)
Jozsef Creative Commons License 1,5 órája 0 0 173146

Őszintén, ha már alapból a záróbusz az ellenfél, akkor van értelme elindulni ezen a távon?! Nem lenne jobb egy rövidebb távot választani, vagy rendesen felkészülni?!

Előzmény: rézike (173144)
viktor a takarító Creative Commons License 1,5 órája 0 0 173145

Szvsz ne a legvégéről indulj, hanem a zóna elejéről, amivel nyersz 3-4 percet, aztán szép nyugiba, egyenletes pulzussal le fogod futni. Ne aggódj, inkább előre nézz :-)

Előzmény: rézike (173144)
rézike Creative Commons License 2 órája 0 0 173144

Sziasztok!

Még nem írtam ide, de rendszeresen olvasom a topikot.

Most lenne egy kérdésem a Spar 10 km  versennyel kapcsolatban. Szerintetek van a versenyen záróbusz? A teljesítményem éppen a szintidő határán billeg. Az első 10 km-em lenne, nem szeretném, ha kizárnának. Az elmúlt év eredményeit néztem, ahol sokan a szintidő után érkeztek be, mégis fent vannak az eredménylistán.

Tavasszal a Midicittán 7 km-t futottam, 4 perccel a szintidőn túl érkeztem, még százan mögöttem, de buszt nem láttam sehol.

Most akkor van vagy nincs?

Előre is köszönöm a válaszokat.

rrroka Creative Commons License 2 órája 0 0 173143

Tisztításhoz/szárításhoz én rendeltem egy ilyen pucoló szettet akasztóval eBayről, eszeháromcá.

Addig azt csináltam, hogyha elfogyott egy papírtörlő, akkor a tartó csövét betekertem 3 réteg alufóliába és azzal támasztottam ki a zacsit bentről.

http://www.ebay.com/itm/201557599300?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Előzmény: viktor a takarító (173141)
rrroka Creative Commons License 2 órája 0 0 173142

próbáld ki azért, ne hagyd h próba nélkül lebeszéljelek! :) tömj bele pár zoknit és szaladgálj a boltba, azt írd meg mi volt. :D

Előzmény: Csempa (173140)
viktor a takarító Creative Commons License 3 órája 0 0 173141

Én ilyet kerestem, és ha jó, nem lötyög. Nekem az a halálom, ha a vállpánton van az italtartó, mert a pofámba lötyög a két kulacs, és zavar, de mások meg pont ezt szeretik. A víztartály nehezen szárítható, ha el akarom rakni vízmentesen, de ez is tuti, hogy technika kérdése. 

Nekem ez van, a nomadsportnál vettem:

http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/batoh-ferrino-x-cross-12/9820

A karrimorok közt is vannak jók, a dekások közt is több féle, olyan is, amit boltban alig látni, de a neten fenn van, lehet rendelni. Sokan használnak HOKA és Salomon zsákokat, de ezek elég drágák, szerintem. 

Amit tapasztaltam: ha pakolni is kell bele, akkor min. 12l, nagyra nyitható száj, külön zseb pénznek/igazolványnak. Lehessen pontosan állítani mindenhol, és jó feszesre húzni, hogy ne lötyögjön, hanem szinte a hátam része legyen, amikor futok. Lehetőség szerint min. két helyen keresztbe rögzíteni (pl. mellkason és hason), és ne legyen túl közel a vállpánt, hogy ne dörzsölje a nyakat. 

Ja igen, a cipzárak vízhatlanok legyenek (vagy rálógó anyag vagy az önzáró cipzár, aminél nem látszanak a "fogak", miután behúzták). És jó, ha van rajta heveder hátul, hogy ha éppen félig üres, akkor szorosra tudjuk húzni (ez az enyémen nincsen...egyelőre)

Lehet keresgélni:

http://www.nomadsport.eu/alcsoport/fooldal/vasarloink-figyelmebe-ajanljuk/italtarto-zsakok/lap-4/

http://www.nyulcipobolt.hu/kiegeszitok/hatizsakok-oevtaskak-taskak/szures:gyartok-5;12;8;21;14

vagy pl. ez:

http://www.hervis.hu/store/Felszerel%C3%A9s/H%C3%A1tizs%C3%A1kok/Hegy--%26-T%C3%BAraH%C3%A1tizs%C3%A1kok/Dynafit/X7-Performance-12L/p/COLOR-2072925

Előzmény: rrroka (173138)
Csempa Creative Commons License 3 órája 0 0 173140

Ezt szomorúan hallom, mert nagy terveim voltak ezekkel a kis zsebekkel... :(

Előzmény: rrroka (173138)
rrroka Creative Commons License 6 órája 0 0 173139
rrroka Creative Commons License 6 órája 0 0 173138

aminek ilyen oldalzsebei vannak a derékövön, azok inkább túrázáshot jók szerintem, ott fog lötyögni minden lépésnél az oldaladon.

Előzmény: Csempa (173136)
Csempa Creative Commons License 7 órája 0 0 173137

Köszi! Akkor megyek hétvégén ezt is megtapizni.

Előzmény: Mr Long (173133)
Csempa Creative Commons License 7 órája 0 0 173136

Megnéztem, köszönöm. 

Közben még egy ilyet raláltam a Dekás alternatívájaként megfizethető kategóriában:

http://hu.sportsdirect.com/karrimor-rp14-running-pack--765417?colcode=76541703

Hétvégén megpróbálom kézbe venni...

Előzmény: Ermak (173129)
gyuszmó2 Creative Commons License 7 órája 0 0 173135

Az tuti ;) 

Előzmény: emillesz (173134)
emillesz Creative Commons License 8 órája 0 0 173134

Garmin 310 -est használom 5 éve. az elözö is forerunner 305 bírja még :)

Előzmény: gyuszmó2 (173124)
Mr Long Creative Commons License 9 órája 0 0 173133

A dekasomat en is utalom pakolni, mert kicsi a szaja es nehezen megy bele egy osszetekert nadrag.

Ajanlom ezt, multkor probaltam egyet a boltban es kenyelmes volt ugralva is es normalisan cipzarozhato, viszont a zsebeire nem emlekszem. http://www.mountex.hu/termek/30101-321-0/osprey_talon_11_ultrakonnyu_hatizsak/co%3Anarancs-feh%C3%A9r%7Csi%3AM-L

Előzmény: Csempa (173127)
Mr Long Creative Commons License 9 órája 0 0 173132

Tetszik ez a hozzaallas, nekem is vannak ilyen dilijeim!

Előzmény: Spenót (173130)
Spenót Creative Commons License 14 órája 0 0 173131

Ahogy rrroka is írrrta,  aszfalt. Nem szeretem a rekortánt. Vagyis a térdem nem szereti. A Hoka pont az ilyen betonkodásra van kitalálva. Jól is működött. 

Előzmény: Ogf_Soron (173115)
Spenót Creative Commons License 14 órája 0 0 173130

Valaki írt a tórol a Facebookon,  aztán én meg leautóztam és körbefutottam. Nem tudtam a közösségi futásról,  de én jobban is szeretek egyedül futni.  Pont szebe futottam velük. Furcsa is volt az a sok ember hirtelen,  de jól jött,  mert éppen kezdtem elpilledni. 

Előzmény: Mr Long (173113)
Ermak Creative Commons License 15 órája 0 0 173129

A terepfutás topikban érdeklődtem futómellény felől, nézd meg júni 14-én meg utána pár napot. A summa kb. az volt, hogy ha kényelmes a dekás, akkor érdemes megvenni.

Mr Long Creative Commons License 15 órája 0 0 173128

En egy draga salomon hasitasit neztem, ezt http://www.climbers-shop.com/10904113/products/salomon-s-lab-advanced-skin3-belt-set.aspx csak ebbe nem fer olyan sok folyadek, mint amit te szeretnel. meg 20e a multinavigatorban, ami azert draga, de szerintem meglepem magam a kovetkezo fontos megmerettetesemhez. :D

Csempa Creative Commons License 16 órája 0 0 173127

Télre szeretnék egy háti vizes zsákot némi csomaghellyel. Már most is el szoktam kóborolni 2 - 2.5 órát a környező hegyekben, és reményeim szerint ez csak nőni fog ezen a télen is, ehhez meg már nem lesz elég egy fél literes kulacs.

Olyan kéne, amibe belefér egy váltás póló, 1 pár zokni, 1 váltás sapka, némi energia, egy széldzseki, 1.5 -2 liter folyadék, meg a telefon olyan helyre, amiből nem veszítem el menet közben, de könnyen elő tudom kapni, ha fényképezni vágyom. Meg az is jó lenne, ha a széldzsekimet valamilyen könnyen elérhető zsebben tudnám tartani, mert időnként hosszabb időre is meg szoktam állni fotózni, és olyankor megvéd a téli széltől.

A dekás zsákokat néztem, de a kisebbiknek nincs olyan megfelelő méretű zárható zsebe, amit a levétele nélkül el lehetne érni, és igazából a nagyobbiknak sincs, ráadásul azt még pakolni is nagyon nehézkesnek tűnik.

Van valakinek ajánlása ilyesmire vagy jó a Dekás, csak meg kell szokni?

Csempa Creative Commons License 17 órája 0 0 173126

Akkor már ketten is gyorsulást tapasztaltunk...

Az nekem is nagy tapasztalat volt, hogy az első eszetlen vágtatásom alkalmával alaposan odavertem a talpaimat az aszfalthoz és ez által a lábam minden részét, amit utána éreztem is 1-2 napig. Azóta sokkal óvatosabban trappolok még az eszetlen vágtatások alatt is...

Én is mindig vicces lenyomatra vágytam, de az enyém semmi extra... :(

Amire még nagyon kell vigyázni ezekben terepen, hogy ne rúgj bele semmibe, mert az hosszan tartó és szapora káromkodásokat eredményez (meg egy sajgó, lila nagylábujjat).

Előzmény: Mr Long (173125)
Mr Long Creative Commons License 17 órája 0 0 173125

Meg futottam benne, jogy pontosabb valaszt tudjak adni. Gyorsabb, de mar nem annyival :)

Alapban gyorsultam kicsit, meg visszabb kell fognom magam, mert 5km folott szetesik a futasom benne egy kicsit es konnyebben odaverem a labam.

https://www.amazon.co.uk/Inov8-Bare-X-Lite-Running-Shoes/dp/B00962IEM4 ilyet vettem.

Az elet apro orome, hogy a cipo talpan a minta egy csontvaz talp es ha kicsit vizes lesz utana olyan nyomot hagyok, mintha egy csonvaz futna. :)

Előzmény: Csempa (173092)
gyuszmó2 Creative Commons License 17 órája 0 0 173124

Átlagos használat mellett kb mennyit bír egy gps futó óra polar. 2-3 évet? 

rrroka Creative Commons License 22 órája 0 0 173123

kerti munka, kutyasétáltatás, de már annyi van, hogy gondolkodtam rajta, hogy kimosva bedobom ruhagyűjtő konténerbe.

Előzmény: bandineer (173120)
Ermak Creative Commons License 22 órája 0 0 173122

Kerti munkára, szintén szakadásig.

Előzmény: Roger Preed (173121)
Roger Preed Creative Commons License 23 órája 0 0 173121

Utcaiként hordom, amíg szét nem szakad.

Előzmény: bandineer (173120)
bandineer Creative Commons License 23 órája 0 0 173120

Sziasztok! Nem pont technikai kérdésem van.

Mit csináltok a leselejtezett futócipővel? Kuka, vagy odaadjátok a szegényeknek? Jól jönne valami ötlet, sajnálnám kidobni a lefutottamat.

Köszi!

Ermak Creative Commons License 27 órája 0 0 173119

Kattints a képre, akkor látszik az egész táblázat.

Előzmény: Ermak (173118)
Ermak Creative Commons License 27 órája 0 0 173118

Hétvégén lemértem egy 600 m-es szakaszon a gyors gyalogló és a kényelmes kocogótempómat, és kiszámoltam a hozzá tartozó lépéshosszt.

Futásnál nő a lépéshossz, de - ennél a tempónál - még csak egy kicsivel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!