Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Spenót 7 órája Creative Commons License 168594

Na, most próbálhatom ki a Stravát is, köszi! ;)

Most épp az a bajom, hogy az Endo nem jelzi ki az elem állapotát. Ezt a Runtastic tudja.

Idővel elmondom, hogy mi a bajom a Stravával 😃

Előzmény: Csempa (168593)
Csempa 8 órája Creative Commons License 168593

A runkeeper elvesztette néhány korábbi pulzus adatomat valamiért, valahogy. Pedig imádom elemezgetni az összeset, és mivel nem olyan rég kezdtem megint futni, ezért hétről-hétre elég jó különbségek adódnak. Én sem fizetnék már érte, de ha már megvan, akkor használom.

A strava-ban van a segment fogalma, ami egy adott útszakasz jelent, mint pl a Margitsziget kör, vagy annak keleti vagy nyugati fele. Ha pedig a futott utad útvonala lefed egy-egy segmentet, akkor megmutatja, hogy mások milyen időt futottak azon. Meg persze a saját, korábbi futások idejét is mutatja a lefedett segmentekben. Ez nagyon tetszik, még akkor is, ha mindegyikben sokszázadik vagyok is.

Meg felismeri a közel azonos futott útvonalaimat, és a beazonosítottakból csinál külön statisztikát.

Ja, és ezek ingyenes szolgáltatások.

Előzmény: Spenót (168592)
Spenót 10 órája Creative Commons License 168592

Én a runtasticot fizettem ki, de megbántam. A neki dedikált pm250-et tök bénán kezeli. Ha spinningelek pulzus nélkül, akkor mond valami kalóriát. Ha bekapcsolom a pulzusmérőt, akkor lenullázza. A supportjuk szerintmez normális. Amúgy jók a szolgáltatásaik és a statisztikák is. Főleg a pro. Fotózási funkciója is jobb, mint az endoé. Tudnék belőlük egy jó keveréket...

Előzmény: Csempa (168589)
Tompus999 14 órája Creative Commons License 168591

Persze egy jó GPS-es óra volna a legjobb, lehet hogy az lesz a vége, hogy veszek egyet

Tompus999 14 órája Creative Commons License 168590

Köszi. A Nike+-al amúgy több gondom is van. A GPS jelet a legváráatlanabb pillanatokban veszíti el, utána meg random összeköti az utolsó helyet azzal, ahol újra megtalálja, ezzel elég fura időeredményeket produkál. Nehezen kezelhető, a zenekiválasztás számomra teljesen érthetetlen és kezelhetetlen és még sorolhatnám. Már nagyon elegem van belőle, és elhatároztam hogy váltok valami másra.

Csempa 14 órája Creative Commons License 168589

Runkeeper-t használtam, amíg nem volt órám, de néztem az endomondo-t, és a strava-t is.

Ezek közül a strava a legdrágább, és talán a legjobb is, de ez nagyon szubjektív.

Jelenleg a futásokról exportálok egy .tcx file-t, azt feltöltöm runkeeper-be, ahonnan meg egy tapiriik nevű webes szolgáltatás szinkronizálja strava-ba és endomondo-ba évi $2-ért.

Azt nem tudom, hogy fizetni is hajlandó vagy-e valamelyikért, de ha többet nem is, egy hónapot érdemes befizetni kipróbálásként. Én jelenleg a strava és az endomondo ingyenesen szolgáltatásait használom csak, a Runkeeper-t meg kifizettem egy évre korábban hirtelen felindulásból.

Előzmény: Tompus999 (168587)
Spenót 14 órája Creative Commons License 168588

Én Runtasticról szoktam át Endomondora. R is jó volt, de E jobban kezeli a pulzusmérőmet. 

Előzmény: Tompus999 (168587)
Tompus999 15 órája Creative Commons License 168587

Sziasztok!

Melyik appot tartjátok a legjobbnak? Én Nike+-t használok, de nem igazán szeretem. Kicsit nehézkes a használata, főleg a leállítása.

Spenót 17 órája Creative Commons License 168586

Azért ez tök jó. Köszi, hogy kipróbáltátok ezt a visszautalós szolgáltatást! :)

Előzmény: Csempa (168584)
rrroka 19 órája Creative Commons License 168585

Hát akkor ez az 5 rongyos polár óra sztori lezárult. jobban örültem volna, ha igazi órát kaptok. :)

Csempa 19 órája Creative Commons License 168584

Megtörtént. Azonnal visszaadta az ebay a pénzt. 

Eddig még nem volt ilyenre szükségem, de tényleg olyan megbízhatóak, mint amilyennek gondoltam őket. 

Előzmény: Alg (168582)
Csempa 2 napja Creative Commons License 168583

Én is ezt fogom tenni, és erre a végkifejletre tippeltem már az elején, csak reméltem, hogy kiderül közben a valódi cél, mondjuk az eladó felém küldött leveleiből. De egyetlen levelet sem kaptam tőlük, így én is refundot kérek hamarosan.

Pedig mókásnak ígérkezett a dolog...

Előzmény: Alg (168582)
Alg 2 napja Creative Commons License 168582

Másik fórumon kicsit megbeszéltük a dolgot, amire jutottunk:

A pozitívjai mind 1-2 dolláros bizsuból vannak

A többi terméke is hasonlóan "túl olcsón" lett feltéve

Mindenről csak a gyártó honlapjáról "lopott" képek voltak

Törölt/törölték ebayről

Ennek alapján szinte biztos scam, én már napokkal ezelőtt refundot kértem (I did not receive... okkal, szigorúan eBay-en és nem PP-on keresztül) és már vissza is utalták forintra ugyanazt az összeget.

Előzmény: Csempa (168575)
Spenót 3 napja Creative Commons License 168581

...gondolom.

Spenót 3 napja Creative Commons License 168580

dik

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (168578)
Spenót 3 napja Creative Commons License 168579

.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (168578)
Sánta Kutya (SK) 3 napja Creative Commons License 168578

WizzAir 30?

Előzmény: viktor a takarító (168571)
Pinyo 3 napja Creative Commons License 168577

A Velencei-tó kerülés, ha verseny, akkor egyszerű.

Ha nem verseny, én úgy csináltam az elsőt, hogy elfutottam a feléig, és amikor már mindegy volt, hogy merre rövidebb, továbbfutottam. :)

Taningia 4 napja Creative Commons License 168576

Pedig teljesen megnyugtató, hogy nem kell tenned semmit, ha már kifizetted, hamarosan megérkezik. ;) Nem vagyok jártas 'ebay-en', nem tudom egy ilyen levél mit jelent. Hogy fülön csíptek egy hamis hirdetést, vagy már elfogyott az akciós termék, ezért leszedték? :)

Előzmény: Csempa (168575)
Csempa 4 napja Creative Commons License 168575

Az ebay küldött egy levelet a történtekről, de én inkább elbizonytalanodtam tőle:

"We're writing to let you know that we've removed an item you recently won: 

Polar M400 GPS Activity Tracker Sports Watch with Heart Rate Monitor Strap Black

Since you've already paid for this item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon.

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Customer Support" at the top of most eBay pages.

If you have already filed an eBay Money Back Guarantee case for this item, the case has been decided in your favor and your payment has been refunded.
[...]"

Előzmény: Taningia (168570)
rrroka 4 napja Creative Commons License 168574

elfogyott biztos az akciós. :)

Előzmény: Taningia (168570)
viktor a takarító 4 napja Creative Commons License 168573

:-)

Előzmény: Spenót (168572)
Spenót 4 napja Creative Commons License 168572

Ez kerek egy terv! Legyen meg kedvedre! :)

viktor a takarító 4 napja Creative Commons License 168571

2015:

Pécs-Harkány - 2:05-ön belül. 

Velencei tókerülés

Borvidék :-))

Balatonman ironman váltóban a maraton, 3:25-ön belül

Tatai minimaraton

WizzAir 30 vagy Kenesén egy féltávú váltóban a félmaraton. 

30km vagy valami más, máshol. kezdem elveszíteni az érdeklődésem a verseny iránt, amúgy meg drága. Valami hangulatosabb jobb lenne.

Balaton Maraton ötödször is. 

Emellett most átvészelésként minimálprojekt zajlik, heti 1-2 futás (szumma 15-30km), 1 foci. Januártól alapozás sok-sok félmaratonnal egymás utáni napokon. Február súlycsökkentés és alapozás 30-as futással is. Márciustól gyorsítás is. Májusra el kéne érni a 75 kg-t, ami 2-3 kg fogyás. Vagy kicsit izmozni, és lehet 77 is. Április-májusban egy-egy hosszúfutás 40-hez közel. Az egyiket szeretném Bia és Alcsúti arborétum között megtenni. Az min. 46 km és sok szint. Utána tudnám, hogy júniusban már nem a távval versenyzek, hanem a tempóval - ez kell a 3:25-ön belüli maratonomhoz.

június vége, július: pihenés, nyaralás, átvészelés heti két futással (30-40km).

Augusztus: visszazökkenés gyorsításokkal és déli futással hajadonfőtt (és naponfőtt).

Félmaraton 1:35.

Utána minden más csak ajándék, és örömfutás.

Előzmény: Spenót (168565)
Taningia 4 napja Creative Commons License 168570

Na, el is tűnt a 6ezer forintos óra az oldalról. Akik rendeltek, azoknak folyamatban van, vagy szóltak nekik, hogy hülyeség volt, küldjük vissza a pénzt? 

Előzmény: rrroka (168535)
(istván) 5 napja Creative Commons License 168569

A Borvidék FM+-on én is ott leszek.

Bár én csak nemrégiben kezdtem az alapozást (azt is óvatosan), de szeretnék tavasszal egy hazánkon belüli maratont futni, lehetőleg a dunántúlon. Tudtok tippeket adni?

amatőr 5 napja Creative Commons License 168568

...akkor már Sajó/pom-pomot is vegyük be a buliba...

Előzmény: Spenót (168567)
Spenót 5 napja Creative Commons License 168567

Ha akarod, futhatunk kéz a kézben :)

/na jó, inkább ne.../

Előzmény: amatőr (168566)
amatőr 5 napja Creative Commons License 168566

...akkor szeretném a maratont 4 órán belül és a félmaratont újra 1:45-ön belül lefutni...

Szimpatikus célok, oly' ismerősek.

Hajrá! :)

Spenót 5 napja Creative Commons License 168565

Borvidék Félmaraton 2015. május 9 Szekszárd

Ketten már biztosan megyünk innen...

Ki mit tervez amúgy 2015-re?

Én eredetileg 2 maratont terveztem 2015-re. Egyet tavaszra, egyet őszre.

A tavasziról rugalmasan lemondtam, mivel nem úgy halad az alapozásom, ahogy terveztem és nem akarom szenvedősre venni.

Őszre viszont összekapom magam rendesen. Sok mindentől függ, de ha minden jól alakul, akkor szeretném a maratont 4 órán belül és a félmaratont újra 1:45-ön belül lefutni.

Ha ez nem jön össze, akkor majd 2016-ban. 2015 nálam a terepfutás éve lesz. Egész évben alapozok majd. :) Nem sietek, de ha reálisnak látszik a fenti két időeredmény elérése, akkor felpörgök kicsit.