Keresés

Részletes keresés

mtb Creative Commons License 8 órája 0 0 179969

Előző két UTH-n sok volt a sár, mondjuk meleg is volt. Most remelem csak meleg lesz, sár nélkül, bár annak sem örülök...

Előzmény: rrroka (179962)
Ermak Creative Commons License 15 órája 0 0 179968

A szokásos terepfutó stílusban: ahol lehet, kocogva, ahol erősebben emelkedik, vagy éppen fáradtabb vagyok, vagy menet közben eszek, ott gyalogolva.

Korábbi éveken saccra 40 km volt a futómozgás, idén remélem, 50 körül lesz.

Előzmény: Tompus999 (179967)
Tompus999 Creative Commons License 15 órája 0 0 179967

A K100-at te futva tervezed vagy túrázva vagy vegyesen?

Előzmény: Ermak (179963)
Spenót Creative Commons License 15 órája 0 0 179966

Miért? Nem jár? ;) 

Előzmény: Mr Long (179965)
Mr Long Creative Commons License 17 órája 0 0 179965

Ezek már csak akkor mennek futni, ha jár érte csősál/póló/befutóérem :D

Előzmény: Ermak (179964)
Ermak Creative Commons License 18 órája 0 0 179964

Aki bújt, aki nem: K25/K40-re ki jön???

(Eddig Mr. Long és én vagyunk a "listán".)

Ermak Creative Commons License 18 órája 0 0 179963

Mindenkinek váljék egészségére a hétvégi testmozgás!!!

Nekem csak 14 km volt szombaton és 10 km ma, viszont magamhoz képest tempósan (síkra átszámolva 5:20 az egyik, 5:00 a másik). Izomláz sehol, jónak tűnik ez K100 előtt. Még szerdán futok talán 10 körül, de azt már lazábban.

rrroka Creative Commons License 18 órája 0 0 179962

Sopron trailre gyertek le előző nap, úgy néz ki mi is úgy megyünk egy futócimbimhez, szervezhetünk egy közös sörözést-sztriptízbárt átmozgatást. :D

UTH-n 55-ös távra megyek, az UB-ből kiindulva nem lesz egyszerű ilyen időjárásban.

Bikk Pubi Creative Commons License 18 órája 0 0 179961

az iram

Előzmény: Tompus999 (179960)
Tompus999 Creative Commons License 19 órája 0 0 179960

na igen, a távoltság a probléma

Előzmény: Csempa (179959)
Csempa Creative Commons License 19 órája 0 0 179959

Sopron Trailen gondolkodom, mert júniusban még nincs versenyem.

UTH-ra meg már nem lehet nevezni

(Amiatt a dilemma, hogy 2 óra 40 perc az út, vagyis kb 05:30-kor kéne elindulni. Ha szombaton lenne, akkor nem zavarna, mert másnap ki tudnám pihenni magam hétfőre, de így necces.)

Előzmény: rrroka (179955)
Csempa Creative Commons License 20 órája 0 0 179958

Köszi.

Nem vettem észre a cikket korábban, de most jó volt elolvasni.

Előzmény: Mr Long (179954)
Tompus999 Creative Commons License 20 órája 0 0 179957

UTH-n melyik távon indulsz?

Tompus999 Creative Commons License 20 órája 0 0 179956

Sopron Traillel szemezgetek

rrroka Creative Commons License 21 órája 0 0 179955

Na, remélem jövőre nem UB-kor lesz a Kaptár, mert akkor jól betervezem, ha enynien megyünk! :)

UTH-ra, sopron trailre valaki? 

Az Ub jó volt, vihart is átvészeltük, a bő lére erseztett verzió itt:

http://hosszutav.blog.hu/2017/05/21/otodik_ultrabalatonunk_roka_es_a_komek_ujra_egyutt

Mr Long Creative Commons License 21 órája 0 0 179954

http://index.hu/kultur/eletmod/2017/05/20/ultra_interju_simonyi_balazs_ultrafutas_spartathlon/

Ha valaki nem olvasta volna.

A legjobb mondat benne: "A szabadságvágyamat is kiélem benne, atavisztikus élmény, hogy a saját erőmből változtatok helyet." Ez tetszetős gondolat!

retisonic Creative Commons License 1 napja 0 0 179953

A downhill utáni emelkedő volt a legundorítóbb az egészben, ott azért káromkodtam magamban rendesen. :) Amúgy nagyon szép pálya volt, én is visszatérek jövőre.

Előzmény: Tompus999 (179952)
Tompus999 Creative Commons License 1 napja 0 0 179952

Nahát, ennyien voltunk innen a Kaptárköveken? Kár hogy nem beszéltük meg előre. Remek verseny volt, sokkal jobban ment mint a múltheti Muzsla, most nem rontottam el a frissitest és hát a sár sem hiányzott. A kedvenc részem a végén lévő downhill volt, viszont utána az sittes emelkedő... 3:43 lett a vége, szerettem volna 3:30 alá bemenni kicsit elóvatoskodtam az elejét. De nem baj, majd jövőre. Lilla meg fantasztikus csaj, végigcsacsogja az utat, a futást. És tényleg csak egy éve kezdte, mindig arra gondolok, mi lehetett volna belőle ha tiz évvel ezelőtt kezdi. Gratulálok a remek eredményekhez és rrrokának is az UBhoz!

Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 179951

Gratula a mai terepezőknek!

Annyira jó lesz, ha majd én is....

Emelkedőn viszont tragikusan lassú vagyok. Szerintem beszednék a jelzéseket, mire beérnék egy ilyen szintes 30km-en és most még a nálam tuti eltévedést bele se kalkuláltam.

Egyébként a bal achillesen tök jól van. Most a jobb lábam fáj, de csak akkor, ha épp nem futok. Furcsa, úgyhogy inkább futok. (Meg áztatom, megberősítem.)

Most lesz két családi programmal dúsított hétvége, de aztán bevetem magam valami erdőbe vagy kanyarintok egy Velencei tavat lendületesebben, mint eddig szoktam.

mtb Creative Commons License 1 napja 0 0 179950

Köszönöm szépen! Amikor a Kövesdi kilátó felé mászva kérdeztem tőle, hogy tudja-e, hanyadik helyen van (én sejtettem, hogy 2. lehet), azt mondta, fogalma sincs...:) Így különösen öröm lehetett felállni a dobogóra, nem volt semmi kényszer, csak befutni a célba. És tegyük hozzá, hogy ezen a versenyen a díjak is elég komolyak a többi hazai versenyhez viszonyítva...

Előzmény: Csempa (179946)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 179949

Vettem az asszonynak egy Polar M200-at szülinapjára. Már alig várom, hogy megkapja és összehasonlítsam a csuklós pulzusmérését az enyémmel. :) 

Szép ez a tempó ezzel a kevés edzéssel. Gratula!

Előzmény: amatőr (179940)
Ati_66 Creative Commons License 1 napja 0 0 179948

Gratulálok a Kaptárkő versenyzőinek.

Én is elgondolkodtam az induláson, mikor olvastam róla valamikor márciusban, de kihagytam mert felfelé még nagyon lassú vagyok :-). Talán jövőre nevezek én is, addig meg ingyen is futkározhatom ezen a szép vidéken, mert a 30-as kör 2. és 6. EP közötti szakaszait hegyi edzéseimen is szoktam érinteni ( csak az ellenkező irányban haladva) így lehet valamelyik hétvégén körbe megyek. Az útvonal elérése itthonról kb 3 km, pont jó lesz bemelegítésnek.

Ati_66 Creative Commons License 1 napja 0 0 179947

Az én óráim Flow-ba importált adaihoz nincs recovery számítás.

A personaltrainer oldalon hasonló funkciója lehet a training load értékek diagramjának.

Talán minden hétvégém a narancs(vörös) zónában végződik. 

Előzmény: Spenót (179939)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 179946

Gratulálok, számomra álomszép időt mentél!

Elképesztően jót ment (most is) a futó múltjához képest is, és abszolút értékben is.

Azért volt még nagyon tanulságos számomra a közös oda-vissza út, mert mindig úgy szerettem volna jó tempóban futni versenyen, hogy nem írom magam nullára a végére, és most láthattam rajta, hogy nem is kell ilyet tenni.

Ez a nekem való sport+hobbi+motiváció, meg minden... 

Előzmény: mtb (179944)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 179945

Gratulálok!

A lefelét a domboldalon nagyon bírtam, 4 embert is megelőztem közben, de utána az a kaptató nekem is betett. Azt a célig már 170-176 közötti pulzussal futottam, ami elég messze fölötte a van a komfortzónámnak :)

Előzmény: retisonic (179943)
mtb Creative Commons License 1 napja 0 0 179944

Gratulálok, én most voltam harmadszor, a rendezés, az ellátás mindig kifogástalan volt. Ha már a későbbi női 2. helyezett került szóba: az utolsó 10 km-en volt szerencsém együtt futni vele...:) Néha igencsak nehezemre esett követni, végül az utolsó pár km-en szereztem pár perc előnyt vele szemben. Ha tényleg csak egy éve fut, ahogy mondta, akkor érdemes foglalkoznia ezzel a műfajjal, mármint a terepfutással.

https://connect.garmin.com/modern/activity/1745882887

Előzmény: Csempa (179941)
retisonic Creative Commons License 1 napja 0 0 179943

Gratulálok! Én is 3 órán belül szerettem volna beérni, de a második fele a versenynek elég nehéz volt, így elengedtem egy idő után ezt a tervemet. Az utolsó 2-3 km brutális volt, addig jó élmény volt. A vége 3:07 lett. Lefelé még mindig béna vagyok sajnos. 

Előzmény: Csempa (179941)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 179942

Ugyan nem edzéselméleti a válaszom, de van ezzel tapasztalatom: gyorsulnak a lábaid. Ezért (is) érdemes versenyre járni, mert azokon ez a hatás gyakorlatilag elkerülhetetlen :)

Előzmény: Spenót (179935)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 179941

Polar Kaptárkövek megfutva, Tompussal és egyre több ismerős arccal

Jól szervezett verseny, jó hangulat, jól futható útvonal, megfelelő kínálat a frissítópontokon (szerintem ez már egy kicsit túlzás is), gyönyörű környezet, befutó érem(!). (27.3km-t és 895m szintet mértem közben) 

3 órán belüliről álmodoztam induláskor, de 3:15:xx lett belőle. Mivel utána semmi jelentősebb fáradtság nem volt bennem, ezért azt gondolom, hogy még 10 percet tudtam volna hozni, de 15-öt már inkább nem. Majd jövőre...

Jókat beszélgettem verseny közben futókkal, és volt szerencsém a verseny helyszínére levinni a későbbi női 2. helyezettet is.

Igazán remek nap volt :)

amatőr Creative Commons License 1 napja 0 0 179940

"... a maratonra egy amatőr feleslegesen futkos 3-4 órákat edzésként, mert többet árt, mint használ."

Pont ezt tartom én is. Ezért ezen a héten pl. egy darab 6:39-es tempójú 5 km-rel (avg123) edzettem a mai versenyre, ami 4 km volt. 19:24 (avg154) lett, nem túl komfortosan. :) 
De a csuklós pulzusmérésben picit hitetlenkedem, bár lehet, hogy van ilyen. 
A mai verseny rajtizgalommal, az első 700 méteren 4:50-es tempóval átlag 170-nel indult, majd hirtelen elkezdett leesni a pulzus 500 méteren át 120-ig, a tempó viszont nem lassult 5 perc/km fölé egyszer sem. Utána újabb 500 méter múlva visszament 160 környékére, szintén 5 perces tempóban futva. Onnan már a végéig kb. egyformán ment, kis tempólassulással, 160-168 között.
Lehet, a hirtelen terhelésre reagált a pulzuseséssel.

És ma rájöttem valamire: edzeni kellene, szisztematikusan, folyamatosan! :)

Előzmény: Spenót (179939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!