Keresés

Részletes keresés

Tompus999 Creative Commons License 2 perce 0 0 181664

Gratulálok a tókerüléshez, a következőn ott leszek! Én ma az úszást vűálasztottam és nem bántam meg! Mondjuk én nagoynszeretek úszni, szóval ez nem kinlódás, csak ha heti ötször futok, valahogy nem kerítek sort rá. Pedig valószínűleg kellene, mert annyira máshogy terhel hogy az hihetelen.

gurtnis Creative Commons License 2 perce 0 0 181663

Hazáig jutottam, futva elértem a vonatomat. Én ajánlottam a vazelint, te nem kértél belőle!  :D   Köszönöm fiúk, nagyszerű élmény volt! Aki lefut végig beszélgetve 30 kilométert az nem lófing! Büszke vagyok az ilyen futóbarátokra!  

Előzmény: Spenót (181662)
Spenót Creative Commons License 30 perce 0 0 181662

Ja, lejött a vadiúj bőröm. Nem húzta sokáig... :) 

Spenót Creative Commons License 30 perce 0 0 181661

Kissé elharapódzott itt a saját teljesítmények lófingozása. :) 

Szerintem bőven kiegyeznének sokan olyan (lófing) állóképességgel, amivel 7perces tempóban végigbeszélgetve körbe lehet kocogni azt a tavat.

Szerintem neked is jönnöd kellene a Suhanj6-ra, aztán utána együtt lófingozhatnánk :) . Engem Tompus valahogy rádumált, te pedig semmivel sem vagy gyengébb formában nálam. Sőt. Engem most karhatalmi erővel se lehetne bringára ültetni, pedig én szeretek tekerni. Talán még jobban, mint futni... bár már nemtom.

Szeptemberi tókerülést egyértelműen támogatom. 16 vagy 23 lenne a jó, mert előtte lesz a MárNemNike félmaraton, utána meg túl közel lenne az októberi MárNemIsTudomHogyMi maratonhoz.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (181659)
bellone72 Creative Commons License 45 perce 0 0 181660
Zlatý?
Előzmény: 9:3-at tippeltem (181659)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 1,5 órája 0 0 181659

és fácánt is

Klassz volt ez a futi, nagyon jól esett. Sokadszorra is beigazolódott a közhelyszerű igazság, hogy nem a táv öl, hanem a tempó. Ezen a sebességen érzésre még el tudtam volna szaladgálni egy ideig, annak ellenére, hogy futótársaimhoz képest nyilvánvalóan lófing az én szintem. 

Azóta elmentem bevásárló-körútra bringával, regenerációs jelleggel, aztán majd kiderül, hogy ez valóban regenerál-e. 

Akit érdekel, a teljes kör nagyjából 29,4 km, ezt 3:26:05 alatt tettük meg ivó- és pisiszünetekkel. Innen mindenki opcionálisan állt meg vagy ment tovább. Én csak annyit tettem rá, hogy 30 fölé kerüljek (30,2), ugyanis még sose futottam ennyit.

Részemről meghirdetek egy szeptemberi alkalmat, jöjjön bátran mindenki.

Kösz

Előzmény: Spenót (181655)
Spenót Creative Commons License 2 órája 0 0 181658

Jaaa, most már értem. Kár, hogy nem vagyunk finnek... mindenféle edzettségi szinthez lenne egy tó a közelben. :) 

Előzmény: Mr. Long (181657)
Mr. Long Creative Commons License 2 órája 0 0 181657

Talaltam egy nagyobb tavat. Elvonatoztam egy kicsit, aztan visszafutottam. Csak haromszor kapott el az eso, az elso mondjuk nem volt gaz a masik ketto azert nedvesitett rendesen.

Előzmény: Spenót (181656)
Spenót Creative Commons License 2 órája 0 0 181656

Minek a 9%-a?

Nem tévedtünk el, sőt még a csap mellett is csak egy kicsit futottunk el. :) 

Előzmény: Mr Long (181652)
Spenót Creative Commons License 2 órája 0 0 181655

Gurtnis és 9:3-at tippelő szaktársakkal valamint Zakkával sikeresen megketültük a Despasi tót :) 

Láttunk vadlibákat és sok szurkolónk is volt.

Kizárólag Gurtnisnak köszönhetem, hogy nekem sikerült a 4 óra, mivel a végére kissé elpilledtem és magamtól már megálltam volna, de elkísért a maradékra. Köszönet!

Remélem, nem árulok el nagy titkot, de Gurnis hihetetlen pulzussal fut. Amikor nekem 150-ig felszaladt, neki akkor volt 115. UFO. :) 

Örülök, hogy végre személyesen is találkozhattam veletek!

Nagyon klassz délelőtt volt!

Előzmény: rrroka (181643)
budai10 Creative Commons License 3 órája 0 0 181654

Nem csak húsból lehet a fehérjét pótolni pl egy keményebb edzés után mehet a tészta 500g túróval ebből magába be megy majd kb  100g fehérje.

Szénhidrátot tolni kell vissza fontosabb mint a fehérje különben lassú a  regenerálódás.

A fehérje poros reggelinek az a baja abban nincs se rost se ásványi anyag tartalom zab javít rajta de az mehetne a tejbe,natúr joghurtba is.

Előzmény: Mr. Long (181653)
Mr. Long Creative Commons License 4 órája 0 0 181653

Pedig a marha menjen, ha tudod. Az nagyon jo!

Izlesek es pofozkodom. :) Ezek mellett azert eszek meg legalabb ketszer egy nap, szoval csak reszben fedezem ebbol a bevitelt. Nem igazan felek toluk, a koksz teszi tonkre a testepitoket, nem a taplalekkiegeszitok. Mar a nevukben is benne van, hogy csak hozzaadnak, nem ezek a fo dolgok. Pl napi egy kilo csirkemellet kellene megennem minimum, ha gyurnek es noni akarnek amit kb lehetetlen. Napi fel kg folott mar harcos nap nap utan enni, probaltam hetekig.

Előzmény: TinmanHU (181648)
Mr Long Creative Commons License 5 órája 0 0 181652

Remélem Spenóték nem tévedtek el.

Nekem nem jött össze a tókerülés, alig kb 9% jött össze, de azért a legjobb FM időmet futottam könnyű 6:48p/km-es tempóban 156-os HRátlaggal. Jól kezdődik a hétvége!

Csempa Creative Commons License 5 órája 0 0 181651

Folyadékpótlás próbát tettem Ati 2 nappal ez előtti hsz-e alapján (181531).

Tegnap délután felszaladtam a HHh-ra 31 fokban (hőmérséklet, nem pedig dőlésszög :), és 5 percenként ittam közben 2-3 kortyot, így a 2:07:00 futás alatt 1.7L fizet ittam meg, ami másfélszerese az eddig általam szokottnak. Teljesen rendben voltam végig, hazaérve csak ~0.7 kg-mal voltam kevesebb az indulási súlyomhoz képest, máskor ez jóval több szokott lenni. Közben 2 db 31grammos sportszelettel pótoltam menet közben a kalóriát (ez edzésen nálam a szabvány, össz 268kc, versenyen viszont nem használnám), ami így mintha még jobban működött volna.

A lényeg: melegben vedeljetek, mint a gödény.

(És ilyen mennyiségű víz bevitele esetén már érdemes a sópótláson is gondolkodni ennél hosszabb menetek esetén...)

Csempa Creative Commons License 5 órája 0 0 181650

Hajrá tókerülők!

TinmanHU Creative Commons License 6 órája 0 0 181649

Na... ez a menü már közelít hozzám :-)

Előzmény: budai10 (181647)
TinmanHU Creative Commons License 6 órája 0 0 181648

A legnagyobb tiszteletem mellett mondom, hogy ezek a bolti porok nekem sokkal rosszabbnak hangzanak, mint az, hogy tolom befelé a házi tojásokat sorjában, meg persze pulyka, csirkemell, hal variációk mennek. (Sertés, marha soha).

Előzmény: Mr Long (181642)
budai10 Creative Commons License 8 órája 0 0 181647

Azért valljuk be a gélekben és az ISO italokban sem sok természetes dolog van és állítólag a futók szeretik fogyasztani őket. :)

Legyen otthon fehérje por keményebb edzések után jól jön ha nincs más.

Reggelire pl 10dkg light trappista,4 tojás fehérje,2-3  sárgája,1 alma máris bevitt az ember 50g körüli fehérjét reggelire.

Egy 70kg körüli futónak pl mennyi a fehérje szükséglete amit természetes kajából nem lehet pótolni?

Mr. Long Creative Commons License 10 órája 0 0 181646

Jol nyomod, en meg csak most oltoztem be, nemsokara indulok a vonathoz es visz futni. Gondolom most 5.06-kor tompus mar nyujt es indul tusolni...

Előzmény: Spenót (181644)
Spenót Creative Commons License 10 órája 0 0 181645

Rengeteg csirkecsöcsöt kell elfogyasztani ennyi fehérjéhez. Macerás és drága is lenne. Aki fogyni szeretne, annál az is fontos, hogy a fehérje mellett szénhidrátot és zsírt keveset vigyen be. Erre jók a porok. Meg finomak is. :) 

Spenót Creative Commons License 11 órája 0 0 181644

Gondolom, Tompus már fut... :) 

rrroka Creative Commons License 17 órája 0 0 181643

fúj baszki ilyen cuccokat nem szabad enni. :) nem hiszek abban, hogyha dolgokat szétszedünk elemeikre, és azokat esszük, akkor azok jobbak, mintha eleve a természetes ételeket ennénk. :) C-vitaminnál még csak-csak, de fehérje... fú, durva.

Előzmény: Mr Long (181642)
Mr Long Creative Commons License 17 órája 0 0 181642

Nekem egy havi feherje adagom 14e.

https://shop.builder.hu/tejsavo-feherje-koncentratumok/scitec-nutrition-100-whey-protein-professional-2-35-kg-p5146

Ez megy reggelire zabbal+tejjel, illetve kellene bele egy kis gyumolcs is. Plusz ez a vacsim is altalaban tejjel. Lehet unalmasan hangzik, de nekem nem az. A nem tejsavobol keszult, vega cuccok olcsobbak, bar rosszabb az oldodasuk es nem olyan minosegu a feherje benne. Bar lehet ez futasnal nem olyan fontos, mint amikor 20kg plusz izmot pakolnal magadra.

https://shop.builder.hu/szojaprotein/scitec-nutrition-soypro-0-91-kg-p6735

Előzmény: TinmanHU (181624)
gurtnis Creative Commons License 18 órája 0 0 181641

Majd rendelünk másikat, de legalább felpróbálom.   A telefonról hogyan kell, vagy  v800-ról elérni a helyet?   Úgy kipróbálnám.  :)    

Előzmény: Spenót (181640)
Spenót Creative Commons License 18 órája 0 0 181640

47.230392,18.662018

De Zakka is bejelentkezett a zsákra.  Ne gyere oda, ha egyébként nem jönnél. Te vagy a következő, ha neki nem jön be esetleg. Nekem nem sürgős megválni tőle.

Előzmény: gurtnis (181636)
gurtnis Creative Commons License 19 órája 0 0 181639

Úgy nem jó, mert 10:22-kor indul a vonatom, és addig futnom kell egy kört! :D

Előzmény: 9:3-at tippeltem (181638)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 20 órája 0 0 181638

viszont akkor elég fél 10 körül ott lenned

Előzmény: 9:3-at tippeltem (181637)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 20 órája 0 0 181637

nem tudom, Spenót a főnök, megyek, ahová navigál :)

Előzmény: gurtnis (181636)
gurtnis Creative Commons License 20 órája 0 0 181636

A futás nem érdekel, de a zsák miatt elmegyek! :D    Vasútállomás, vagy mi a pontos rajthely?

Előzmény: 9:3-at tippeltem (181634)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 20 órája 0 0 181635

szuper. Azért biztos, ami biztos, vigyük magunkkal azt a dinnyét is :)

Előzmény: Spenót (181630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!