Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Alg Creative Commons License 7 órája 0 0 170431

Hali!

Nincs valakinek elfekvőben eladó Garmin szövet öve? Az enyémnek kibomlott az alsó pereme, és elkezdett dörzsölni :(

budai10 Creative Commons License 9 órája 0 0 170430

Úgy értettem,hogy nézz meg egy rövid vagy középtávfutót mi izom van rajtuk és nézz meg egy hosszútávfutót milyen (girnyó) nem véletlen,hogy nem cipel annyi izmot.

Előzmény: rrroka (170428)
rrroka Creative Commons License 10 órája 0 0 170429

ja, márminthogy úgy értetted, hogy egyszerre egy edzésen gyorsan is meg hosszút is? :)

Előzmény: budai10 (170426)
rrroka Creative Commons License 10 órája 0 0 170428

Attól függ hogyan definiáljuk ezeket. :) Én tudok futni 21,5 perces 5 kirit, az szerintem gyors, meg tudok terepen 50+ km-t, az meg hosszú. :)

Mr Long Creative Commons License 11 órája 0 0 170427

Eloszor elerem a mennyiseget, majd utana dolgozok a minosegen.

budai10 Creative Commons License 12 órája 0 0 170426

Egy idő után érdemes a magas intenzitású edzéseket is beiktatni nem csak a nagyobb távolságokra menni.

Azt nem lehet hogy valaki gyors is legyen meg nagy távokat is  fusson.

Előzmény: Mr Long (170425)
Mr Long Creative Commons License 14 órája 0 0 170425

En ezert kapcsoltam ki a kijelzeset :D Tudom, hogy ioszonyat lassu vagyok, nem kell, hogy meg az orrom ala is dorzsolje :DDD

Előzmény: rrroka (170424)
rrroka Creative Commons License 15 órája 0 0 170424

A pulzusmérés 100x hasznosabb, mint a GPS, ha valaki költséghatékony szeretne lenni, akkor szerintem mérje távot GPS-el vagy futoterkep.hu -n, és vegyen egy normális, részidőt is tudó pulzusmérőt. Így tudja a távot, tempót, és a hozzá tartozó pulzust. Semmi gyakorlati haszna nincsen annak, hogy futás közben tudjuk milyen tempóban futunk, ráadásula GPS tök pontatlan ilyen szempontból, szerintem simán eltér +-10mp-el. Egy dologra jó a tempó+puzlusszám menet közben, hogy már futás közben felidegesítse magát az ember, ha éppen nem megy az elvárt sebesség adott zpulzuszónában vmi miatt. :)

Előzmény: Tompus999 (170423)
Tompus999 Creative Commons License 17 órája 0 0 170423
Előzmény: keyol (170401)
budai10 Creative Commons License 17 órája 0 0 170422

GPS órát nem veszel 30E még használtan sem.

Ha olyan telefonod van ami tudja a ANT+ vagy Bluetooth 4.0 akkor a Dekatlonban vehetsz 10E pulzusmérő mellkaspántot a telefonodhoz.

Előzmény: keyol (170401)
Jozsef Creative Commons License 17 órája 0 0 170421

Ismertem régebbről,  az a probléma vele, hogy nem kezeli, hogy a kút működik-e vagy nem. Pl. a margitszigeti kutak többsége az év jó részében el van zárva, mostanában szokták megnyitni őket kb. október végéig.

Előzmény: rrroka (170418)
Tompus999 Creative Commons License 19 órája 0 0 170420

Köszi, ez nagyon hasznos, most látom, hogy arra is volt, ahol futottam :-)

Előzmény: rrroka (170418)
Tompus999 Creative Commons License 19 órája 0 0 170419

OKé, tegnap is elfutottam a kedvenc kis kocsmám mellett a Dunaparton, és még gondoltam is rá, hogy milyen jó lenne megállni, mint régen amikor a gyerekekkel bringáztam arra és mindig kaptak valamit, amíg én egy sört, de én futás közben nem szeretek megállni. Illetve csak terepen szoktam a nagyobb kaptatókon.

Előzmény: Jozsef (170417)
rrroka Creative Commons License 19 órája 0 0 170418

illetve még a pénznél is egyszerűbb a http://www.kozkutak.hu/ :)

Előzmény: Jozsef (170417)
Jozsef Creative Commons License 20 órája 0 0 170417

A víz szempontjából edzésre a legegyszerűbb megoldás a pénz. Hacsak nem a világvégén futsz, belátható távolságon belül mindenütt van kisbolt, kocsma vagy temető.

Ha azonban speciális frissítőt akarsz, pl izoital, akkor érdemes kulcsövbe beruházni.

Maratonon és hosszabb edzéseken ilyet övet használok: http://sportbutik.webshop.co.hu/index.php?Oldal=adatlap&Id=termek_370_128789.1.jpg

Előnye, hogy egyszerűen megoldott az adagolás, 4 kb. 1,75dl kulacsot tartalmaz, nem kell gondolkodni: egy frissítés - egy adag.  A két külső zsebébe szoktam rakni a gélt. Van rajta még két cipzáros zseb is: pénz, kulcs, papírzsepi, kisebb telefon mind belefér.

Előzmény: Tompus999 (170412)
Tompus999 Creative Commons License 20 órája 0 0 170416

Oké, köszi!

Előzmény: rrroka (170415)
rrroka Creative Commons License 20 órája 0 0 170415

Konkrétan ez van nekem, több maratonon, hosszú terepfutáson használtam, sőt gyakorlatilag minden futáskor rajtam van (télen kellemesen fent tartja derakamot a nadrágot), egyáltalán nem zavar. próbálkoztam egyszer egy asicssel, amikor a régi ugyanilyen övem 5-6 év után annyira ellazult, hogy már nem tudtam bevarrni sem a gumijából. Ez az asics folyton csapkodott, 5 perc alatt felidegesített, visszavittem. Ilyet senki ne vegyen, futásra teljesen alkalmatlan! http://multinavigator.hu/termek.php?id=4811

Előzmény: Tompus999 (170414)
Tompus999 Creative Commons License 20 órája 0 0 170414

Nem is csak az ár/érték arány érdekel engem, hanem hogy futás közben nem zavar-e? Nem lötyög, ütődik, miegymás? Mert az azért elég idegesítő tudna lenni mondjuk másfél órán keresztül. Ez nekem amúgy tökéletes lenne, pláne, hogy 10 percre dolgozom a Sauconytól (igaz, 5 percre lakom a Decathlontól :-)

Előzmény: rrroka (170413)
rrroka Creative Commons License 20 órája 0 0 170413

Ár/érték arányban ez legjobb megoldás, ami nem hátizsák (az szerintem csak, hosszabb, legalább 2-3 óráshoz szükséges): http://sauconybolt.hu/webshop/termek/competition-ivoflakontarto-4-kicsi-zseb

Nekem két kulacs elég szokot lenni (2 x 1,25 dl), az első zsebekben ilyenkor elfér a telefon, zsepi, csoki. :)

Előzmény: Tompus999 (170412)
Tompus999 Creative Commons License 20 órája 0 0 170412

A tegnapi futás közben éreztem először, hogy víz kéne. Elég meleg is volt, meg önmagamhoz képest elég sokat is futottam. És ennél csak melegebb lesz. Ti ezt hogy oldjátok meg? Én övre gondoltam, de nem tudom, hgoy nem zavarna-e. Azt meg nem tudom a boltba kipróbálni, fura lenne ha a decatlholnban lefutnák mondjuk 5 kiloméert. És ha kulacstartó öv, akkor milyen? Mert láttam oylat, amelyikben egy volt és olyat is, amelyikben kettő. Vagy hátizsák? Az meg talán a hosszabb terepfutások alkalmával jobb. Viszont igencsak melegíti a hátam. Ajj, de nehéz dolog ez a futás... :-)

Tompus999 Creative Commons License 21 órája 0 0 170411

Lehet hogy lemaradtam valamiről, de ez meg mi?

Előzmény: matlaurin (170406)
Mr Long Creative Commons License 21 órája 0 0 170410

De ha veszitek onmagammal szemben, akkor is en nyertem. :)

Előzmény: Spenót (170408)
Spenót Creative Commons License 30 órája 0 0 170409

Persze, én rendesen futok helyetted is. 37.5 km-es lett a pihenő hetem. Semmi értelme amúgy, mert így is elversz bármikor, de már úgy megszoktam, hogy futkosok...

Előzmény: amatőr (170407)
Spenót Creative Commons License 30 órája 0 0 170408

A skizofréniával soha nem vagy egyedül. :)

Amúgy lazán lehet veszíteni önmagad korábbi eredményeivel szemben. Szinte folyton ezt csinálom... Egyszer meg teniszben vertem el magamat 7:6 3:6 6:2 6:1 arányban. :)

Előzmény: Mr Long (170405)
amatőr Creative Commons License 1 napja 0 0 170407

Spenót, megvan: fuss helyettem is ebben az évben edzésen!
Reggel pl. a te adagodat, este az enyémet.

Oszt' majd versenyeken találkozunk!

Én komolyan veszem: a Vivi óta semmit nem futottam, de te remélem, igen!! :)

Előzmény: Spenót (170402)
matlaurin Creative Commons License 1 napja 0 0 170406

Arto Lauri 111. Bolzmann constant
https://www.youtube.com/watch?v=uJwiXRIkImA
----------

Arto Lauri 110. The Photon
https://www.youtube.com/watch?v=Nwj4dni_hic
--------------

Plasma VACUUM
what what what

> > "If the uranium is formed around the capsule type plasma Tsherenkov in general, is a capsule where the water collects in vacuo, and the gases ...">

> * It is indeed so that when the plasma radiation, the pressure is formed, so that the gas pressure because there are so few around (EE Lähteenkorva specified by the vital intermediary electron-containing air molecules / cm 3.) So technically it is a vacuum! Well noticed brings ..

> # ¤
> This is what interests me, therefore, that the plasma has the vacuum features!
>
> Terv: J
---

* Had the CIA / SUPO teeth and illegally made redundant within 2h. Because his works dealt with chemitrail projects related to the secret, for example, Vaisala available climate reports. Guy seems to be held secret data, such as the most recent Bolzmann- videostani you notice.

That radiation pressure generated by the vacuum is otherwise LARGE encrypted mystery. I thought myself that the world's hottest point could be found in black hole. When I was looking out the background for my video. But what yet! While opening a vacuum cleaner material at point than which. The black hole's temperature is the most complete VACUUM what is known! ..

Temperature ABSOLUTE VACUUM!

This is only possible when opening flung radiation pressure. Hawk virtual radiation from the drive ALL transmit energy electrons off. This finding is in my view, stunning. You know, I always wondered why the glowing hot uranium capsules under water TVO Rh-eye appears to be in the hall. Not supposed white-hot, but unbelievably super black! The only inside the energy out of feeding the visible phenomenon is TSHERENKOVIN veil flocking to convey the energy of electrons.

[Img] [/ img]
------------
------------

Plasman TYHJIÖ
mikä mikä mikä

> > "Jos uraanin kapselin ympärille muodostuu ylipäätään Tsherenkov tyyppistä plasma, on kapseli silloin tyhjiössä ja vesi kerää kaasut...">

> * On kyllä niin, että KUN plasmaa säteilyn vastapaineesta muodostuu, niin tämän kaasun paineen takia ympärillä ON niin vähän (E.E. Lähteenkorvan mainitsemia elintärkeitä, välittäjä elektroneja sisältäviä ilmamolekyylejä/ cm3.) Että teknisesti kyse ON tyhjiöstä! Hyvin huomattu tuokin..

> #¤
> Tämä minua kiinnostaisi siis että Plasmalla on Tyhjiön ominaisuudet!
>
> terv: J
---

* Joutui CIA/ SUPO hampaisiin ja laittomasti irtisanotuksi 2h sisällä. Koska töissään käsitteli chemitrail hankkeisiin liittyviä salaisia esimerkiksi Vaisalassa saatavia ilmaston raportteja. Kaverilla näyttää olevan hallussa salaista dataa, kuten uusimmasta Bolzmann- videostani huomaat.

Tuo säteilypaineen synnyttämä tyhjiö on muuten SUURI salattu mysteeri. Luulin itsekin, että maailman kuumin piste löytyisi Mustasta aukosta. Kun etsin asian taustaa videotani varten. Mutta mitä vielä! Vaikka aukko imuroi ainetta pisteeseensä kuin mikäkin. Mustan aukon lämpötila on täydellisin TYHJIÖ mitä tunnetaan!..

Lämpötila ABSOLUUTTINEN TYHJIÖ!

Tämä on mahdollista VAIN kun aukosta sinkoavat säteilyn paineet. Hawkinin virtuaalisäteilystä lähtien ajaa KAIKKI energiaa välittävät elektronit pois. Havainto on mielestäni mykistävä. Tiedätkö, olen AINA ihmetellyt, miksi hehkuvan kuumat uraani kapselit veden alla TVO Rh-hallissa silmiin näyttäytyy. Ei oletetun valkohehkuisina, vaan käsittämättömän super mustina! Ainoa sisältä energiaa ulos syöttävä näkyvä ilmiö on TSHERENKOVIN hunnun parveilevat energiaa välittävät elektronit.

[img]http://kuvapilvi.fi/k/yHga.jpg[/img]

Mr Long Creative Commons License 1 napja 0 0 170405

Verseny onmagaddal? Es igy barmi tortenik te nyersz :D

"Az nagyon jó a futásban, hogy önmagunkhoz mérhetjük az eredményt" 

Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 170404

Köszönöm a tanácsot a kettészedett futással kapcsolatban! Esküszöm, soha többet nem ismétlem meg a reggeli futást, hanem egy teljesen másikat fogok futni este. Még jó, hogy nem lett valami komolyabb bajom. :)

Előzmény: sneci (170403)
sneci Creative Commons License 1 napja 0 0 170403

Soha nem tudtam eddig a reggeli futást este megismételni. Olyan volt már, hogy reggel is meg este is futottam, de az reggeli és esti futás volt.

sneci

Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 170402

A ma reggeli futás annyira jó volt, hogy este megismételtem, így 2x futottam majdnem 10km-t, mindkettőt lassan, dombokon, úgy 138-as átlagpulzussal. Van ennek valami edzéstekkknikai értelme? Vagy inkább egybe fussam le a kettőt?