Keresés

Részletes keresés

Gideon's bible Creative Commons License 8 órája 0 0 36687

Magyar relációban tud valaki 34 000-nél is olcsóbb megoldást a Super Deluxe-ra?

Töltögetést leszámítva.

IDottore Creative Commons License 12 órája 0 0 36686

Tudtok bp.-i újságost,ahol lehet kapni?

Előzmény: thesaint (36685)
thesaint Creative Commons License 1 napja 0 0 36685

Ha kettőt rendel valaki a linken, a másodiknál már olcsóbb a posta, lehet, hogy nem lenne hülyeség így venni. Vagy megnézem, hátha lesz még olcsóbb is. Az itthoni újságosoknál sajnos mindig drágák ezek a cuccok, bár nem értem, miért.

Előzmény: MIHI (36684)
MIHI Creative Commons License 1 napja 0 0 36684

A hazai újságosoknál még vastagabban fogott a ceruza - majdnem 7 ezer forint! Ennyit azért nem ér, hiába szépek a színes fotók....

Előzmény: thesaint (36583)
Mr Mustard Creative Commons License 1 napja 0 0 36683

Igen, öröm ilyet olvasni.

Előzmény: Bogyó 2 (36682)
Bogyó 2 Creative Commons License 2 napja 0 0 36682

Jó ez a komment az utolsó 2013-as Macca-dal alatt:

"This video and song has literally changed my life. I've heard it back in 2013, was wondering who the singer is (shame on me, i had no idea who the hell Mccartney is). After that i've started listening to his new album, previous songs etc...i was going back in time, fell in love with Wings, and only after that i've became a fan of The Beatles. The best thing ever happened to me ^^

Az élet nem áll meg...

Előzmény: Mr Mustard (36673)
Bogyó 2 Creative Commons License 2 napja 0 0 36681

Szerintem mindenki szóról-szóra ugyanezt éli át, aki egy kicsit komolyabban belekerül a Beatles -életműbe. És valójában ez teszi őket naggyá.

Tőlem 5 éve is megkérdezte csodálkozva egy volt gimnazista társam, hogy még mindig szeretem a Beatles-t? Mondtam, hogy persze, hiszen kiváló dalokat írtak. Mire ő: Persze, Love, love me do!

Mondtam, hogy elég szűk szeletet ismer, ha ezt tartja a zenekar velejének, de nem mentünk jobban bele.

Az azért tapasztalható, hogy a lassan 50 éve feloszlott zenekar máig mennyire benne van a nyugati tömegkultúrában, igazi klasszikusok lettek, az értelmiség tudja kik ők, a 30 évesek is.

Előzmény: Walrus_on_the_Hill (36677)
Bogyó 2 Creative Commons License 2 napja 0 0 36680

Nem sok ilyen 11-es dallista lehet McCartney-ról, hogy mindössze 3 Beatles-dal került bele!

Előzmény: Mr Mustard (36673)
Gideon's bible Creative Commons License 2 napja 0 0 36679

Valamint inspirátor,innovátor,a legfőbb vonatkoztatási pont.

Előzmény: Gideon's bible (36678)
Gideon's bible Creative Commons License 2 napja 0 0 36678

Ez tetszett. Yoko Onoval bármilyen zenekart fel lehet oszlatni. :)

Sajnos,Chuck Berry drót gitárhangszíne mellett sem mehetünk el szó nélkül. :(

De felejtsük el,Nagy Kreátor volt,ez a lényeg!

Előzmény: PeterCorr (36656)
Walrus_on_the_Hill Creative Commons License 2 napja 0 0 36677

Nekem - talán Bernstein után szabadon - a kedvenc Beatle-m a Lennon-McCartney :) Ennyi év után is időről időre elcsodálkozom, mennyire szerencsésen működött a kémia ez a két, alapjáraton különböző karakterű ember között, hogyan tudták egymást mederben tartani, vagy éppen, hogy egymás segítségével is szabadon szárnyalni. Sosem számoltam össze, melyiküktől van több kedvenc dalom, de nem is tartom fontosnak a zenekaron belüli összehasonlítást, hiszen épp az a zenekar lényege, hogy egységet képeznek.

A szólóévek már más tészta, nekem mindkettejükéből borzasztóan hiányzik a másik. Lennon a hetvenes évek elején szerintem kifejezetten izgalmas és hiteles, ugyanakkor gyakran öncélú zenét csinált, McCartney ehhez képest formailag innovatív, bár tartalmilag gyakran felszínes, emiatt kevésbé vonzó számomra a szólópályafutása. Mindkettőt mindezekkel együtt nagyon kedvelem, de számomra meg sem közelítik a közös munkáik minőségét.

Előzmény: Rainvan (36669)
Vid ispán Creative Commons License 3 napja 0 0 36676
Gideon's bible Creative Commons License 4 napja 0 0 36675

Az anthologys Grow Old With Me az a George Martin-os?

Szívbemarkoló.

Előzmény: Mr Mustard (36666)
MIHI Creative Commons License 4 napja 0 0 36674

Köszönöm a Chuck Berry videót! - tegnap egész délután az alatt levő kommenteken röhögtem :-)

Előzmény: PeterCorr (36656)
Mr Mustard Creative Commons License 4 napja 0 0 36673
lazzz1013 Creative Commons License 4 napja 0 0 36672

Isten éltessen Paul!

mamunia Creative Commons License 4 napja 0 0 36671

Ha  "túlvagy" már a Flaming Pie-on,akkor valóban rá kellett jöjj,hogy csoda,amit művel.

Előzmény: Rainvan (36664)
this_boys Creative Commons License 5 napja 0 1 36670
Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 1 36669

Nálam is több Lennon-dal van a kedvencek között. A múltkor hallgattam a Beatles For Sale-t és a Rock And Roll Musicnál azt éreztem, úristen én ezt a hangot bármeddig el tudnám hallgatni. Egyszerűen vannak emberek, akiknek örökké kéne élniük, dalokat írniuk és énekelniük, mert annyira jók. Kár, hogy ez nem így megy...

Előzmény: Mr Mustard (36667)
Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 0 36668

Én csak simán egymás váltogatva a két lemez dalait alakítottam ki a sorrendet, a Just Like-kal kezdve: egyrészt szerintem az mindenképp kezdődal kell, hogy legyen már csak a címe miatt is, másrészt mindig közepesnek tartottam és így legalább hamar túl vagyok rajta. :) (A másik ilyen a Borrowed Time - bár annak van egy akusztikus demója, amit viszont nagyon szeretek.)

És igen, én is a Stripped-verziókat használtam, abban a formában teljesen egységes hatást keltenek a M&H dalaival.

Előzmény: Mr Mustard (36666)
Mr Mustard Creative Commons License 5 napja 0 0 36667

Az a vicc, hogy McCartney rajongóként elfogult vagyok vele szemben, de szerintem én is több Lennon dalt neveznék meg mint McCartneyt a kedvenc Beatles számaim között.

Előzmény: sutcliffe (36661)
Mr Mustard Creative Commons License 5 napja 0 0 36666

Szerinted nálam a Double Honey cím mit takar? ;-)

Konkrétan ezt a dalsorrendet találtam ki:

01 Cleanup Time
02 Borrowed Time
03 (Just Like) Starting Over
04 Nobody Told Me
05 Beautiful Boy (Darling Boy)
06 I Don't Wanna Face It
07 (Forgive Me) My Little Flower Princess
08 Woman
09 I'm Losing You
10 I'm Stepping Out
11 Watching the Wheels
12 Dear Yoko
13 Grow Old With Me (az Anthologyról)

A Double Fantasy dalai közül a naked verziók mellett döntöttem, mert jobban passzolnak a Milk and Honey számaihoz.

Előzmény: Rainvan (36663)
Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 1 36665

Egyébként érdekes beszélgetés alakult ki Yoko kapcsán, sok jó gondolattal.

Szerintem nem is az a fő kérdés, művész-e és milyen hatással volt Lennonra, sokkal inkább az: miért pont Yoko?

Lennon '66 körül már világszerte ismert volt, körülzsongta és a kegyeit kereste mindenki.

Miért pont Yoko volt rá ekkora hatással - akkorával, ami egész hátralévő életét meghatározta.

Mitől volt ő több, mint bármelyik másik nő, akivel összeakadt? Nekem ez nagy rejtély.

Önmagában az még nem kunszt, hogy Yoko művész volt és titokzatos, mert biztos, hogy Lennon a sztárvilág abszolút kellős közepében állva nem egy olyan nőt ismert, aki túltett ezen.

Sok Lennonnal kapcsolatos írást olvastam már, számos Lennon-interjút is, mégsem világos számomra: miért pont Yoko?

Persze, tudom, hogy a szerelmet nem lehet racionalizálni, észérvekkel megragadni... De azt talán mégis, mitől volt ő ennyivel több Lennon számára.

Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 0 36664

McCartney-ügyben azt tudom mondani, hogy bár abszolút Lennon-fan voltam (vagyok), de ahogy az idő telik, egyre többre értékelem McCartneyt is és itt most a szólóévekre gondolok, a Beatlest tekintve természetesen sosem becsültem le (hogy is lehetett volna), de hosszú ideig tudomást sem vettem a szólókarrierjéről, a feloszlás után nálam csak Lennon zenéje jöhetett számításba. Aztán a Chaos And Creation megjelenésekor ez változott: ez volt az első McCartney-lemez, amit hallottam. Nagyon tetszett, tetszik máig is. A Memory Almost Full nem fogott meg, de a New megint nagyon jó lett, a köztes időben pedig a Driving Raint is megismertem (szintén nagyon jó) és találtam ottthon egy borító nélküli, Tug Of War-kazettát is. Valószínű szerencsém is volt, hogy mindig pont a jól sikerült lemezeibe futottam bele, de akárhogy is, ez nagyon átértékelte a szememben McCartneyt, úgy is mondhatnám, nálam is elfoglalta méltó helyét Lennon mellett. :)

Más dalszerzői-emberi-zenészi karakter és habitus, de ugyanakkora zseni, mint Lennon.

Sokan írták ezt már itt is - hát nekem kb. 15-20 évembe telt, mire beláttam. :)

Amikor tavaly megjelent a Pure McCartney, megvettem a kétlemezes kiadást (a 4 CD-s deluxe azért nagy falatnak tűnt még így is, hogy "rehabilitáltam" magamban Pault) és szerintem hibátlan válogatás, bármikor és akárhányszor meg tudom hallgatni. Arra inspirál, hogy beleássam magam a szólóéveibe és minimum minden nagylemezét meghallgassam. Ezt pedig sosem hittem volna. :)

Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 0 36663

Én a Double Fantasy és a Milk & Honey Lennon-dalait írtam ki egy CD-re, az úgy egy nagyon jó lemez.

Már ezért megérte feltalálni a CD-írást. :D

Előzmény: Gideon's bible (36626)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 5 napja 0 0 36662

Én nem tudok dönteni McCartney kontra Lennon ügyben. Pont ez adta, adja a Beatles zsenialitását: McCartney konvencionálisabb, szépen meghangszerelt dalai és Lennon különc, kicsit őrült, formabontó, falakat leromboló és szabályokat felrúgó zsenialitása. Nekem Lennon volt a 60-as évek Richard D. Jamesje.

sutcliffe Creative Commons License 5 napja 0 0 36661

Így igaz, viszont hiába írt több slágert McCartney, a  kedvenc Beatles számok tekintetében- nálam legalábbis- valószínűleg több lenne a Lennon.

Előzmény: Mr Mustard (36625)
PeterCorr Creative Commons License 5 napja 0 0 36660

OK, semmi baj. Én kérek elnézést. Így kerek a világ!

Előzmény: Vid ispán (36658)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 5 napja 0 0 36659

Iszom minden szavadat. Sok modern, absztrakt meg avantgarde dolgot hallgatok, de azokban mindben van előrelépés, innováció, kísérletezés. Ono (már amit láttam tőle) szerintem tök amatőr és semmitmondó l'art pour l'art szutyok. Ő a kortárs művészet Sarka Katája. Még Koncz Zsuzsának is több hangja van, pedig a szememben ő is egy hasonló számító, vérszívó sziportyó, aki a Tolcsvay testvérek meg Bródy dalain tornászta fel magát.

Előzmény: PeterCorr (36652)
Vid ispán Creative Commons License 5 napja 0 0 36658

Az a változat, ami a Toronto-lemezen van, kifejezetten tetszik. Ahogy mondtad: beteg, perverz vagyok.

Előzmény: PeterCorr (36657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!