Keresés

Részletes keresés

Vid ispán Creative Commons License 30 órája 0 0 36889

Vinilre eleve nehezebb bónuszt tenni a szűkebb terjedelmi korlát miatt. Mondjuk ez a mostani esetében a bónusszal együtt 52 perc, amit még nagyon szűken, éppen hogy bele lehet erőltetni egy korongba, de ha jobb minőséget akarunk, akkor inkább két korongra férne föl. Dupla albumnak viszont ez az anyag sovány.

Mr Mustard Creative Commons License 2 napja 0 0 36888

A vinyl szempontból ínséges időkben és az újra felfutás idejében (90-es, 00-ás évek) lehet, hogy még igaz volt ez, de úgy 5-6 év óta biztos nem. Jelenleg az a trend, hogy a vinylnek van egy erős (folyamatosan növekvő) piaca, ezért semmi extrát nem kapsz hozzá, örülj, ha egyáltalán letöltő kódot adnak. Az új lemezek CD kiadásainak viszont szinte minden előadó esetében van deluxe változata. Van, hogy az alap CD  végére biggyesztenek oda még 2-3 bónusz dalt, de van, hogy külön CD-re pakolják az ilyen-olyan kiegészítő tartalmakat. Illetve bővebb, más kiállítású bookletet tesznek hozzá stb.

Előzmény: MIHI (36887)
MIHI Creative Commons License 2 napja 0 0 36887

Amúgy érdekes, hogy a hanglemez kiadáson nincs is rajta ez a 4 önfeldolgozás, pedig a CD-n nem látom, hogy bonus trackként lenne pozicionálva. Manapság a hanglemez vásárlóknak szoktak bónuszt adni, a CD bónuszok a '80-as, '90-es években voltak divatban.

Előzmény: Walrus_on_the_Hill (36886)
Walrus_on_the_Hill Creative Commons License 4 napja 0 0 36886

Nekem a Don't Pass Me By tetszik. Nem tudom, hogy csak én hallom bele, de engem pont a visszafogottsága tetszik, ahogy az öregember újra elénekli az első szerzeményét. Van benne valami bennsőséges.

Előzmény: Vid ispán (36885)
Vid ispán Creative Commons License 4 napja 0 0 36885

Jó kezdés után látványosan visszaesik. A remake-ek pedig egyszerűen borzalmasak.

Előzmény: Mr Mustard (36874)
MIHI Creative Commons License 4 napja 0 0 36884

Itt láthatsz minden ilyen budget-kiadónál megjelent nyavalyát, érdemes a bal szélen a Compilations fülre is kattintani:

https://www.discogs.com/artist/82730-The-Beatles?sort=year%2Cdesc&limit=25

Előzmény: mutabor9 (36883)
mutabor9 Creative Commons License 5 napja 0 0 36883

Sajnos nem az.Akkor ez egy nem hivatalos kiadvány-keresem tovább.Köszi a választ.

Előzmény: Vid ispán (36882)
Vid ispán Creative Commons License 5 napja 0 0 36882

On Air. Négy éve jelent meg, és az alcímében van benne a BBC. Ez hivatalos kiadvány. Nem hivatalos rádiós kiadványokból pedig rengeteg van.

Előzmény: mutabor9 (36881)
mutabor9 Creative Commons License 5 napja 0 0 36881

Sziasztok.Remélem tudtok segíteni,keresek egy Beatles cd-t.A címét nem tudom ez a gond,ez egy rádiós felvétel olyan mint egy kivánságműsor a cimében nincs erre utalás.Nem BBC,Live stb.Úgy emlékszem több darabból áll,aránylag hosszú címe van.Szerintem kb 2éve jelent meg egy kollekció.Előre is köszönöm!

Gideon's bible Creative Commons License 5 napja 0 0 36880

A singularge-on elmosolyodtam.Frappánsnak tartom,de lehet,hogy csak azért,mert nem az anyanyelvem?

Hogy reagál(na) ugyanerre egy született brit? Lehet,hogy csak húzná a száját?

Előzmény: Rainvan (36878)
IDottore Creative Commons License 5 napja 0 0 36879

Sorry,de biztos perelnék én is,tök mindegy szeretem-e az özvegyet vagy sem.Egyértelmű Lennon névvel való visszaélés.

Előzmény: Gideon's bible (36877)
Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 0 36878

Akkor Lennon saját szójátékai is méltatlanok a Lennon szinthez mérve, mert a kötetei tele vannak hasonlókkal.

Nála Sherlock Holmes Shamrock Womlbs - ez nem hiszem, hogy erősebb szóvicc, mint a John Lemon, sőt akár gyengébb is, hiszen a poénhoz előbbi esetében kell a kontextus is: csak azért tudom, hogy SW = SH, mert olvastam a The Singularge Experience of Miss Anne Duffield-ot.

Előzmény: Gideon's bible (36877)
Gideon's bible Creative Commons License 5 napja 0 0 36877

Ez a "szójáték" annyira olcsó,annyira méltatlan a Lennon szinthez mérve.

Mire várt öt évig az özvegy?

Előzmény: Rainvan (36876)
Rainvan Creative Commons License 6 napja 0 0 36876

http://hvg.hu/kkv/20170920_Yoko_Ono_miatt_nem_lesz_tobbe_John_Lemon_limonade

Szerintem kicsit visszás Lennon nevét védve beperelni egy ilyen, a nevéből szójátékot csináló márkanevet, hiszen ő maga is imádta a szójátékokat és neki biztos ez is tetszett volna...

MIHI Creative Commons License 6 napja 0 0 36875

Én a végén levő újradolgozásokon lepődtem meg kicsit, olyan erőtlennek tűnnek, nem is tudom, hogy ez valami country unplugged változat kívánt-e lenni, vagy mi?

Korábban volt ez a Soundstage koncertanyag ahol brutálisan jól nyomta a saját életművét, a You Can't Fight Lightning kivételével játszotta ugyanezeket a számokat, és brutálisan jó volt. Most meg... az elejével még barátkozom, több számot már ismertünk ugye, amit nem azok közül a Speed of Sound tetszik, az igazi Ringós.

Előzmény: Mr Mustard (36874)
Mr Mustard Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36874

Igen. Pont olyan mint a többi lemeze ebből az évezredből.

Előzmény: MIHI (36872)
Vid ispán Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36873

Az én példányom úton van Angliából.

Előzmény: MIHI (36872)
MIHI Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36872
Gideon's bible Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36871

"Here we have Lucy Martin in a lovely creation by Versace"

:D

Előzmény: Gideon's bible (36870)
Gideon's bible Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36870

Nem lehet belekötni,csak valahogy még belegyömöszölni a Beautiful Nightot.

Az In The World Tonight dvd idevonatkozó része a kedvencem. ( making of )

Előzmény: Mr Mustard (36867)
sutcliffe Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36869

Nekem a No more lonely nights hiányzik nagyon.

Talán az egyik utolsó szóló McCartney klasszikus ami nagy siker volt az óceán mindkét partján. Megspékelve Dave Gilmour csodálatos gitárszólójával és egy Oscar jelöléssel, talán befért volna a legjobb negyvenbe...

Előzmény: Égig érő fütyi (36862)
Égig érő fütyi Creative Commons License 2017.09.16 0 0 36868

Ha nekem is össze kellene állítnom egy 40-es listát, akkor az első tíz-tizenkét helyen a Ram album szerepelne egy az egyben.

Előzmény: Mr Mustard (36867)
Mr Mustard Creative Commons License 2017.09.15 0 1 36867

Nekiduráltam magam, mivel így volt a legegyszerűbb, időrendben választottam ki (és sorolom fel) a saját negyvenemet:

Every Night
Uncle Albert
Eat At Home
Big Barn Bed
My Love
Loup (First Indian)
Hi Hi Hi
Ban On The Run
1985
Magneto and Titanium Man
Letting Go
Let 'Em In
Baby's Request
Nobody Knows
Tug Of War
The Pound Is Sinking
Wanderlust
Pipes of Peace
Sweetest Little Show
No More Lonely Nights
Goodnight Princess
Spies Like Us
Press (Padgham mix)
Angry (single mix)
Write Away
Tough On A Tightrope
Once Upon A Long Ago
My Brave Face
Put It There
Distractions
Loveliest Thing
Heaven On A Sunday
I Do
Your Loving Flame
Rinse The Raindrops
Dance Tonight
My Valentine
Early Days
Scared
A 40. pedig nem egy szám, hanem a Dance 'Til We're High-tól a Don't Stop Running-ig az Electric Arguments teljes -mondjuk úgy- B oldala. Számomra ez McCartney szóló pályafutásának egészen elképesztő művészi csúcspontja.

Mr Mustard Creative Commons License 2017.09.15 0 0 36866

Ha lenne türelmem a saját listámat összeállítani kb. 15 lenne benne ebből a 40-ből.

Gideon's bible Creative Commons License 2017.09.15 0 0 36865

A sogenannte mosolyjellel próbáltam kifejezni,hogy csak mint elvakult rajongót ütött szíven,de mint füllel rendelkezőt,

egyáltalán nem.

A '76-os Rockshowt ne illesszük ebbe a sorba?

Az új évezredbeli Maybe-ket pedig a "biológiai csoda" címszó alatt lehet és kell kielemezni.

Előzmény: Égig érő fütyi (36864)
Égig érő fütyi Creative Commons License 2017.09.15 0 0 36864

A Maybe I'm Amazed albumverziója a hangszerek feljátszása tekintetében eléggé gyenge, tényleg egy félkész demó benyomását kelti, pláne a dal legvégén, amikor a zene elhalkul, egyes hangszerek jól hallhatóan azt sem tudják hogy hol tart a zene, egy ütemmel el vannak késve. Viszont mindeközben az énekteljesítmény az olyan fenomenális, hogy azt előben soha az életben meg sem közelítette, talán az 1972-es turné elejefelé, de utána tényleg soha.

Előzmény: Gideon's bible (36863)
Gideon's bible Creative Commons License 2017.09.15 0 0 36863

Tény,hogy a Maybe I'm Amazed sokkal jobban szól élőben.

De azért a közepesen sikerült demó felvétel kitétel meglehetősen szíven ütött. :))

Előzmény: Mr Mustard (36860)
Égig érő fütyi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 36862

Nekem meg a Mumbo hiányzik nagyon.

Előzmény: Vid ispán (36861)
Vid ispán Creative Commons License 2017.09.14 0 1 36861

Igen, a Wanderlust nagyon hiányzik. De én a Letting  Go-t is hiányolom, vagy a Let Me Roll In-t.  This One.

Mr Mustard Creative Commons License 2017.09.14 0 1 36860

Itt vagyok. Wanderlust. Ott van egyáltalán a 40 közt?

1. A Maybe I'm Amazed eredeti stúdió feltétele egy közepesen sikerült demó felvétel, ahogy a McCartney album en bloc.

2. A Wanderlustnál szebb dalt a Beatles időkben sem sokat írt. Talán 4-et, 5-öt.

Előzmény: Gideon's bible (36858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!