Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2024.02.29 0 1 6308

Csak kiböjtöltük 😊
Megérkezett a várva várt videó!
És nem találok szavakat..........
Annyira zseniális az egész: a zene is, a koncepció is!
Ilyen az, amikor a Solaris együttes és a mesterséges intelligencia találkozik 🧡

A FB-os oldalukon kaptuk az alábbit:
"Lehet, hogy kicsit meglepő lesz, ami most következik, mert nem egyszerűen egy klippremierről van szó, sokkal inkább egy amolyan video-podcastról.De ezt majd meglátjátok.
Sokmindent megtudhattok történetünk második dupla albumának készítéséről, és egyszerre két új klipet is láthattok eközben.

Sőt, egyéb video- és zenerészleteket is.

Meg azt is meg fogjátok érteni, mi volt az oka annak, hogy néhány hete elindítottuk ezt a kis A.I. sorozatot itt, az oldalunkon.

Ha a végére értek, érdemes lesz visszaolvasni a legutóbbi pár A.I. cikket is, mert sokminden világossá válik majd az itt következőkkel kapcsolatban.
És ami a legfontosabb: ez az első video-podcastunk, de nem az utolsó!A
z elkövetkező hetekben - még mindenképpen az album májusi megjelenése előtt! - jelentkezünk újabbal, amiben a zenekar többi tagja is mesél majd nektek mindarról, ami ezalatt a közel két éves munkafolyamat alatt történt velünk!
Jó szórakozást a következő 20-22 perchez
!"
SOLARIS Marsbeli Finálé

Érdemes a FB-os hozzászólásokat is olvasgatni:
https://www.facebook.com/solarisegyuttes.hu/posts/pfbid02ajGSMUvmzzkmyJBWxcGma3nwAB5JcTapY5R2xECQ6qZy8tXYQSAwnjCY1d7zFwS4l

cirrocumulus Creative Commons License 2023.09.16 0 0 6307

Szia!
Nem, sajnos, nem ismertem őt. 🙁

Előzmény: =tatrafan (6305)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.09.16 0 0 6306

Attiláék újabb koncertje 1 hét múlva - idén is fellépnek az Ars Sacra Fesztiválon:

INVOCATIO MUSICALIS koncert a XVII. Ars Sacra Fesztiválon

Térkép
:
https://goo.gl/maps/2kW73YcDeBKSXUBR8

=tatrafan Creative Commons License 2023.09.10 0 0 6305

Üdv! Ez az első kép amit valaha is találtam róla. Valamikor futólag ismertem, sokszor eszembe jutott, ahogy a gitártokkal besétál a tornatermünkbe. Gyakran láttam így. Egyszer-kétszer beszélgettünk, kérdeztem hol játszik, mondta Solaris, ismered? Ismertem. Sajnálom, hogy elment. 

Előzmény: cirrocumulus (5753)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.07.03 0 2 6304

Augusztus 6-án újabb INVOCATIO koncert 😊 - most a Balaton mellett:

INVOCATIO MUSICALIS koncert Balatonszepezden

cirrocumulus Creative Commons License 2023.05.15 0 0 6303

A már jól megszokott és megszeretett környezetben:
idén is játszanak Attiláék a Református Zenei Fesztiválon! 😊 
Térkép: https://goo.gl/maps/uMgZfUbJiT8jjsRM9?coh=178572&entry=tt 

AT853taper Creative Commons License 2023.04.10 0 0 6302

33-35 perc volt az előadás összesen. Az első felvették több kamerával, de hogy mi lett vele nem tudom. 

A többi előadáson nem volt profi kamerás csapat.

 

Előzmény: seci (6301)
seci Creative Commons License 2023.04.05 0 0 6301

Ezt en is megtalaltam, de ez ugye 10 perc a gondolom nem 10 perces eloadasbol.

Azert koszi

 

-seci

Előzmény: AT853taper (6300)
AT853taper Creative Commons License 2023.04.04 0 0 6300

https://www.youtube.com/watch?v=tMhGS1jMPkM

 

Erkel előadás egy részlete

Előzmény: seci (6297)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.04.03 0 1 6299

Köszi a linkeket, tillA! 😊

Előzmény: tillA (6298)
tillA Creative Commons License 2023.03.31 0 0 6298

Ezzel a két linkkel tudom kiegészíteni:

https://youtu.be/4sn8abxT_es

https://youtu.be/rkbxSqZ-loI

 

Ami magát a Marsbéli krónikákat illeti, azt hiszem, kimondható: a regény klasszikus, a belőle annó készült filmsorozat nem feltétlenül.

Előzmény: RegosBendeguzABecsuletes (6295)
seci Creative Commons License 2023.03.31 0 0 6297

Gondolom ez a balett-eloadas nem elerheto sehol sem (se ingyen, se fizetosen).

Vagy tévedek?

-seci

Előzmény: cirrocumulus (6296)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.03.31 0 1 6296

Majd nézz még vissza ide pár múlva, addig összegyűjtök nézni- és olvasnivalókat, ami a Marsbéli Krónikákhoz kötődik, közvetlenül a Solaris együttes által. :o) 
Mert nemcsak az 1984-es lemezük köszönhető Bradbury novellafüzérének! 
Egy rövid beharangozó addig is, még 2016-ból:
SOLARIS - Marsbéli Krónikák Balett az Erkel Színházban, 2016. április 28-án!

 

Előzmény: RegosBendeguzABecsuletes (6295)
RegosBendeguzABecsuletes Creative Commons License 2023.03.30 0 0 6295

Igen egyébként jól ír Bradbury, nagyon jó a hangulatteremtő készsége, nem csodálom, hogy zenét ihletett. :) A könyvben van egy interjú vele, onnan tudtam meg, hogy egyébként meg is filmesítették, úgyhogy a kövi program az lesz, hogy megnézem, ahogy látom "tecsőn" több része is van. 

 

 

Előzmény: cirrocumulus (6294)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.03.29 0 0 6294

Köszi a felajánlást, hátha valaki még jeltkezik érte.

Azt hiszem, anno én is ebből az évjáratúból ismertem meg a Marsbéli krónikákat.
Engem nagyon megfogott. :o)

Nemrég vettem meg az új kiadású, kibővített kötetet.

Előzmény: RegosBendeguzABecsuletes (6293)
RegosBendeguzABecsuletes Creative Commons License 2023.03.27 0 0 6293

Sziasztok!

 

Akit érdekel, elajándékoznám Ray Bradbury: Marsbéli krónikák c. kötetét, jó régi kiadás, 1966-os. :)

 

Én most olvastam el, és igazából nem tartanám meg, inkább továbbadnám olyannak, akit érdekel. 

 

Érdeklődés hiányában a könyvtárban fog landolni... Bp.13. kerületbe kellene érte jönni egy szép csütörtöki napon. :)

 

Üdv,

B

cirrocumulus Creative Commons License 2023.02.20 0 1 6292

Ismét elérkezett a nevezetes kettős évfordulónk: február 20-a ! :o) :o)
Ezt pedig Ők írták ki a FB-oldalukra (egészen potosan Attila írta ki):
https://www.facebook.com/solarisegyuttes.hu/posts/pfbid037Hkj6N5G9TwYyTZpPaRjV3JPxjksWYdCyNP3AGu2BkZvBSXJAtLbxp8zfwbijnkSl

cirrocumulus Creative Commons License 2023.02.12 0 2 6291

És végre megérkezett a várva várt koncertvideó :o) :o) :o),
az alábbi hírek kíséretében:

Sziasztok!

Elképesztő kitartásotoknak köszönhetően elkészült a Marsbéli Krónikák III. fináléjának közel 13 perces koncertvideója, aminek rövid bevezetőjét ebben a FB bejegyzésben láthatjátok, a teljes videót pedig az alábbi linken: 
https://www.youtube.com/watch?v=n6NKw8LudI4

Ez egyben a mi 43. születésnapi ajándékunk is, amivel megleptük magunk magunkat.
(Február 20-án lesz a napja, ahogy Gömör Laci születésének is. )
A teljes, Marsbéli Krónikák dupla album még idén megjelenik CD és bakelit változatban egyszerre!
Pontosabb időpontot azért nem írunk, mert tényleg nem tudjuk, mikorra készülünk el vele.
Addig is fogadjátok olyan szeretettel ezt a zene-részletet, mint amilyen szeretettel a koncerten tettétek!
Hallgassátok, nézzétek, és reméljük, élvezni fogjátok!
SOLARIS zenekar

Előzmény: cirrocumulus (6288)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.01.06 0 0 6290

:o)

 

Előzmény: Epsilon (6289)
Epsilon Creative Commons License 2023.01.06 0 0 6289

Igen, arra az Analog munkára várok azóta is. Jó lenne, ha megjelenne.

 

Az East-et is szeretem, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet. A 80-as évek végén a Külker. Főiskolára jártam, és az angol tanárunk dolgozott együtt velük. A Rések A Falon lemezen fel is van tüntetve (Ambrózy István).

Előzmény: cirrocumulus (6287)
cirrocumulus Creative Commons License 2023.01.01 0 0 6288

Ez a 2022-es Szilveszterre beharangozott koncertvideó ugyan még nem érkezett meg, de dec.29-én ezt a fotomontázst kaptuk róla előzetesként:

Előzmény: cirrocumulus (6284)
cirrocumulus Creative Commons License 2022.12.27 0 1 6287

Közben eszembe jutott, hogy te talán Robinak az Analóg munkacímű szólólemezére gondoltál, nem a WTMB-re.
Előbbiről semmit nem hallottunk a Zene.hu-n megjelent cikk óta :o( 
Ez 2016-os hír volt:
"Jövő ősszel pedig, a harmadik kötettel együtt, Analóg munkacímmel egy igazi elektronikus zenei album jön, csupa korabeli, analóg szintetizátorral rögzítve."
https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=141508616&t=9004095 

Előzmény: Epsilon (6285)
cirrocumulus Creative Commons License 2022.12.26 0 0 6286

Nem, a "Szimfonetta" Attila alkotása lesz:
"- Attila óriási fába vágta a fejszéjét: "Szimfonetta" munkacímmel egy sok tételes kompozícióba fogott, aminek munkálatai javában folynak, ennek állásáról is hírt adunk a jövő héten."
Nagyon izgalmas hír számomra ez is! :o)

 

Amit Robitól ezer éve várunk (2003 ősze óta!), az a Welcome To My Brain, erről egy előzetes (merthogy CD+DVD kiadványként jelenik majd meg):
https://www.youtube.com/watch?v=nuTbHCkxbMk 

Welcome to My Brain promo 01

* * *
Ez most itt OFF, de ha szeretted az EAST-et is, akkor érdemes ide átkattintanod:
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9142985
ON

 

Előzmény: Epsilon (6285)
Epsilon Creative Commons License 2022.12.26 0 0 6285

köszi, hogy gondolsz azokra is, akik nincsenek fent a FB-on. Jó hírek ezek, én nagyon várom már azt a (dupla) LP-t. Ahogy a MK2 esetében, most is csak az LP megjelenésekor hallom először az anyagot....

A Szimfonetta egy kicsit aggaszt, mert szimfonikus prog-rock stílust sejtet. Ez lenne az az Erdész Robi szóló lemez, amiről évekkel ezelőtt tudósított?

Előzmény: cirrocumulus (6284)
cirrocumulus Creative Commons License 2022.12.24 0 2 6284

Ma nagyon nagy karácsonyi ajándékot kaptunk ezzel a rengeteg jó hírrel :o) :o) :o) 

 

Kedves Mindannyian!

Boldog Karácsonyt kívánunk, őszintén remélve, hogy a következő évünk szebb és jobb lesz, mint az idei.
A dolgaink lassan elindultak jó irányba, egy hét múlva a következőkről fogunk beszámolni nektek:
- A napokban fejezzük be a Marsbéli III fináléjából készült koncertvideót, ennek 31-én lesz a premierje!
- Csabi 5. szerzeményének keverése is elkészül lassan. Csabi még soha nem szerepelt Solaris albumon ennyi önálló számmal, mint most, a Marsbéli III-on!
- Attila óriási fába vágta a fejszéjét: "Szimfonetta" munkacímmel egy sok tételes kompozícióba fogott, aminek munkálatai javában folynak, ennek állásáról is hírt adunk a jövő héten.
- Robi Marsbéli III szvitje is kibővült az utóbbi hetekben, ami nagyban köszönhető új szerelmének, egy OBERHEIM OB-8X-nek, ami saját bevallása szerint élete legjobb szintetizátora!
- Mint látható, a Marsbéli III-album egyre duzzad, ennek következtében egy dolog már eldőlni látszik: a belőle megjelenő LP (mert tavasszal az is jön!) egészen biztos, hogy dupla lesz!
Nagyjából ennyiről lesz szó a jövő héten, addig is mindenkinek Boldog Karácsonyt még egyszer, alakuljon minden dolgotok úgy, ahogy szeretnétek!


cirrocumulus Creative Commons License 2022.12.20 0 2 6283

Ez csuda jó hír holnap estére :o) :o) :o)
Adventi INVOCATIO MUSICALIS koncert 2022. december 21-én!
Térkép: t.ly/sCgG

cirrocumulus Creative Commons License 2022.09.09 0 1 6282

Apró pontosítás a péceli REF. Templom címéhez: Attilát is megkérdetem erről, de a térképen is látható:
a templom a Maglódi úton van, előtte a "Kossuth tér" buszmegállókkal :o))
A 169E busz menetrendje:
https://bkk.hu/apps/menetrendek/storage/menetrendek/1235/165749.pdf

Minden más változatlan. :o)

térkép: t.ly/ZAcT 

Előzmény: cirrocumulus (6278)
cirrocumulus Creative Commons License 2022.09.01 0 0 6281

Ja, a hozzá kitett kép lemaradt:

cirrocumulus Creative Commons License 2022.09.01 0 0 6280

Pár órája tették ki a FB-ra Robiék, ezzel a felütéssel:
"És egy újabb recenzió a Marsbéli III. EP-ről - épp a legjobbkor, hogy még nagyobb kedvvel folytassuk....  " 
[Review] Solaris – Marsbeli Kronikak III / The Martian Chronicles III

"A Solaris a kelet-európai progresszív szcéna egyik fő zenekara, amely eredetileg Magyarországról származik és 1980 óta aktív. Legutóbbi nagylemezükről nemrég írtunk kritikát, és ebben a cikkben új kritikát ajánlunk új EP-jükről, amely a "Marsbeli Kronikak III / The Martian Chronicles III" címet viseli, és az 1984-ben kezdődött saga harmadik része. Az album 3 számot tartalmaz, melyek közül az utolsó egy több mint 11 perces epikus szvit, a korong sarkalatos pontja. Gitár arpeggiók és fuvola nyitja a "Mi vagy MI?" című számot, az album legrövidebb számát, amely egy álomszerű atmoszférába merít minket, Prog Symphonic vonásokkal. Egy erőteljes váltás a zenekar szolidabb hangzása felé viszi a hangzást a billentyűs hangszerek és a gitár dübörgő összefonódásával, melybe a fuvola is belekerül, sejtetve, hogy egy remekművet hallgatunk. Visszatérnek a témához a fuvola pásztori érintésével, ami az intrót jellemezte, és finoman zárnak. A billentyűs hangszerek állnak az "Állatkert" intro dallamainak középpontjában, amelyekhez a gitár és a fuvola egy szilárd ritmusszekcióval és vezető basszusvonalakkal egészül ki. A tempóváltások és a szintetizátorbetétek izgalomba hozzák a hallgatót, aki elmerül a zenekar által kínált kifinomult hangszeres textúrákban. A folyamatos tempóváltások és szólóbetétek között a prog legtisztább hangzását hozzák a jelenbe, ha becsukjuk a szemünket, úgy tűnik, mintha időutazást tennénk a műfaj aranykorába. A záró szám, a Marsbeli Kronikak III. 3. tetel" egy több mint 11 perces eposz, amely folk prog felhangokkal, mély énekkel és gitárszövésekkel indul. A hangok is intenzíven összefonódnak, majd teret engednek a fuvolának, amely bevezet minket a darab progresszívebb részébe. Az egyik legintenzívebb és legkifinomultabb szvit, amit az utóbbi években hallottam, a progresszív modern és klasszikus vonásait szuperfinom technikával és minőséggel ötvözi. A billentyűs hangszerek és a fuvola állnak a hangok középpontjában, a klasszikus lenyomat keveredik a modernnel, a hosszú hangszeres textúrák pedig eredetiek. Folkos érintés, elektronikus hangok és elektromos és akusztikus gitárművek egyaránt, a dal előrehaladtával növekvő intenzitással, folyamatos fejlődésben, egy abszolút mestermű. Ezek olyan albumok, amelyek jót tesznek a zenének és általában a művészetnek. Egy olyan mű, amely egy zenekart mutat be pompás formában, kiváló ötleteket jól megkomponálva és szuperfinom technikával előadva, megmutatva ezeknek a zenészeknek minden tapasztalatát. Több mint 40 év után ez a zenekar továbbra is a legmagasabb szintű zenét kínálja, egy újabb abszolút mestermű, amelyet minden Prog-rajongó, biztos vagyok benne, hogy szívesen felvesz a gyűjteményébe."

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

cirrocumulus Creative Commons License 2022.08.27 -1 1 6279

Huh, ez jól hangzik:
"Az Invocatio Musicalis református ének- és zsoltárfeldolgozásai
az elmúlt évek során számos új kompozícióval bővültek.
A 2023. tavaszán megjelenő IM II. CD zeneanyagának
számos vadonatúj dala is felcsendül az idei Ars Sacra koncertjükön,
ezúttal a Péceli Református Templomban."

Továbbiak:
INVOCATIO MUSICALIS koncert
 

Előzmény: cirrocumulus (6278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!