Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2018.12.03 0 0 24940

https://youtu.be/eIGLeb-aiYE

Barkácsolóknak....

szervezkedő Creative Commons License 2018.11.27 0 0 24939

Jujjjjjjjj!!!!!!

Előzmény: occseb (24937)
gabo011 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 24938

Valóban elég durvák itt a tó körül az árak de azért van néhány olcsóbb telek is:

https://ingatlan.com/velence/elado+telek/lakoovezeti-telek/fejer+megye+velence/23496869

https://ingatlan.com/velence-bencehegy/elado+telek/lakoovezeti-telek/fejer+megye+velence/27965297

Szerintem ezen a környéken el kell felejteni, hogy veszel egy régi házat és azt újítod fel mert ott még durvábbak az árak! Kb. 25M-ig csak lebontandó ház van. Amire már érdemes lehet költeni az 30-35M de összességében tuti többre fog kijönni mint egy telek+ésszel megépített ház, ami ráadásul olyan amilyet szeretnél! :-)

Előzmény: occseb (24937)
occseb Creative Commons License 2018.11.26 0 0 24937

Igen, ezt is láttam én is a képek alapján is, és ott megnézve.

Sajnos csak egy telek ára 10-15millió forint a környéken.

Előzmény: szervezkedő (24936)
szervezkedő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 24936

Ott a "nana"!

Ilyet nem szeretnék látni a saját házamban. 

(Nem az okoskodás végett kérdezem, de 25millió forintból nem jön ki egy új építésű 80m2 alapterületű ház felétek?)

Előzmény: occseb (24934)
szervezkedő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 24935

Gipszkarton plafon?

Az általam vett épület öröklése során családi vita lépett fel és mire a hagyaték lezárult, az egyik "örökös" néhány dolgot kibontott! Pl 2ezer forintért eladta a boros pince hatalmas nagy ajtaját!

Az épület plafonja másfél colos vörös fenyő deszkából volt, amit lebontottak és kerítés lett belőle, hogy a tyúkok ne járjanak át a szomszédba (a sírás kerülget ha eszemne jut!). A földön kb térdig ért a födém saralása a mindenféle kacat, ami a deszka felett a padláson volt egykor. Napokig tartott kitalicskázni. :-(

Ezután én, bár lehet hogy szentségtörés, de gipszkartont raktam a plafonra. Az épület még lakatlan, fűtés csak ritkán van, de folyamatos a szellőztetés. Bejárati ajtó felett nyitható (és mindig nyitva) a felul világító ablak, amin keresztül folyamatos a huzat a padlásfeljárón keresztül. Lahet hogy ez később valtozik, de egyelőre nem tapasztalok semmi rendelleneset. 

Előzmény: occseb (24931)
occseb Creative Commons License 2018.11.26 0 0 24934

Sajnos úgy néz ki ez a ház nem jó. 

A fal a vályog részen mindenhol tompán kopog, vannak megdagadások is a falon.

Kívülről a ház vályog fele 8 éve újra lett vakolva, kábé egy méter magasságban.

Az egyik saroknál egy hosszú repedés volt a falon kívülről, ott egyértelműen látszik hgoy valami nem kerek, végig van repedve a fal plusz a betonjárda is át van repedve.

Amúgy az egész házon vannak kívül repedések, nem csak a vályog oldalon. Belülről nem látszanak.

Ezért én úgy döntöttem hogy elállunk a vételtől.

Csatoltam két képet ha esetleg valaki akarta volna innen megnézni ezt a házat, akkor tud mérlegelni hogy érdemes-e megnézni.

https://ingatlan.jofogas.hu/fejer/Dinnyesen_2_5_szobas_jo_allapotu_csaladi_haz_82734056.htm

Előzmény: Fityek(109HA076) (24926)
Tibi_SZ Creative Commons License 2018.11.25 0 0 24933

Hello, 

a haz egyik 4x4 m szobalyaban szeretnek kialakitani egy furdoszobat es konyhat.
Az elvalaszto falat 15cm-es YTONGbol oldanank meg. viszont a kerdesem az lenne, hogy erdemes egy 
a, 10-15 cm-es gipszkarton 1,5 magas elofalat csinalni, vagy 
b, 5-10 cm-es YTONG elofalazast csinalni korben fodemmagasan?

gybiaaa Creative Commons License 2018.11.24 0 0 24932

Hát ebben itt sincs konszenzus. Én vissza olvastam végig és megoszlanak a vélemények.

occseb Creative Commons License 2018.11.24 0 0 24931

Gipszkartont vályogházba a plafonra sem szabad rakni?

occseb Creative Commons License 2018.11.23 0 0 24930

A tetős részeket nem írtam ide mert az általános nem csak a vályogházra igaz.

Esetleges belső nem látható ázás ellenőrzésére jó a fal alsó részének végigkopogtatása?

occseb Creative Commons License 2018.11.23 0 0 24929

Valószínűleg van mellette körben járda így ásni mégkevesebb az esély.

Előzmény: pajaci (24927)
occseb Creative Commons License 2018.11.23 0 0 24928

Mennyezeten valamilyen lambéria van.

pajaci Creative Commons License 2018.11.23 0 0 24927

Azt a betonacél szurkálást felejtsd már el! Le kell ásni mellette.

Előzmény: occseb (24925)
Fityek(109HA076) Creative Commons License 2018.11.23 0 0 24926

A padláson is nézz szét feltétlen!Födém állapota felülről,tetőszerkezet milyensége,esetleges kezeletlen beázás,stb.

Bent a falak milyen festékkel voltak festve,van-e gipszkartonnal eltakart falrész,menyezet gipszkartonozás van-e?

Előzmény: occseb (24925)
occseb Creative Commons License 2018.11.23 0 0 24925

Rendben. 

Összeírtam egy kis listát amit gondoltam hogy ellenőrzök. Esetleg kiegészíthetnétek ha van valami amit még érdemes volna megnézni vályog szempontjából.

• Kívül:
    • ház alapját megnézni van-e, leszúrni/leverni a betonacélt
    • ázás nyomok / lepergés a vakolaton
    • kidudorodások a fal síkjából
    • friss javítások
    • repedések
    • fal körüli járdák, vízelvezetők ellenőrzés
  • Belül:
    • ázás nyomok / lepergés a festéken
    • penész a szekrények mögött
    • kidudorodások a fal síkjából
    • friss javítások
    • repedések
    • végigkopogtatni kézzel a falak alját
    • áthidalóknál megnézni nem dől-e/dudorodik-e a fal
    • szobák méretei
    • szobák belmagassága
Előzmény: pajaci (24923)
occseb Creative Commons License 2018.11.22 0 0 24924

A nem vályog oldalon mondjuk van egy ilyen persenés. Ez nem tudom hogy mennyire problémás, lehet hogy már régebbi a lábazati vakolás.

pajaci Creative Commons License 2018.11.22 0 0 24923

Ha árvizes, belvizes területen van, akkor igen. Ha száraz a környék, akkor nem lesz gond remélhetőleg az elkövetkező 60évben sem.

Előzmény: occseb (24922)
occseb Creative Commons License 2018.11.22 0 0 24922

Igen valami ilyesmi a terv. 

Ha nincs betonalap akkor el kell felejteni akkor is ha minden pozitívnak mutatkozik? (nincs repedés/ázás/falduzzadás)

Előzmény: pajaci (24921)
pajaci Creative Commons License 2018.11.22 0 0 24921

Ha nincs mindenhol körben betonjárda, akkor le kell ásni a faltövében, és egyből látszik mi van alatta.

Előzmény: occseb (24920)
occseb Creative Commons License 2018.11.22 0 0 24920

Sziasztok!

Szemezünk egy nagyon szimpatikus házzal, csak pár kérdéses dolog van vele kapcsolatban. Van-e alapja a vályog résznek, és ha nincs akkor az problémát jelent-e?

A ház felépítése a csatolt képen látható, a pirossal jelölt rész kb. 50cm-es vályogból készült. Az eredeti vályog ház valamikor a hatvanas években készülhetett. Pince szuterén nincs. Mivel a fél ház blokktégla és nagyjából 20 éve készülhetett a hozzáépítés, így feltételezném ha valami baj lenne a vályog oldallal akkor a kettő között már meg kellett volna hogy jelenjen repedés. A falakról nem málik a vakolat, belül sem pereg le a glett/festék. Nincs rajta repedés, és annak az eltűntetésének nyomai sem. Laknak benne jelenleg, takaros kis ház. Nincs benne büdös, dohos levegő, és még "nagymama szag" sem. Az esővíz rendesen el van vezetve a fal mellől legalább 3-4 méterre.

Kérdéseim, meglátásaim:

• Ha mindenhol körben betonalap van akkor már nyert ügynek gondolom, ha tényleg nem ázik akkor valószínűleg rendesen szigetelt alulról.
  • Úgy ellenőrízném az alapot hogy vinnék magammal egy méter körüli 10-es betonacélt és a leverném keresztben a fal tövében 3-4 helyen. Amennyiben kemény és nem megy bele úgy azt gondolom hogy betonba ütközik. Amennyiben belemegy akkor vályogra gyanakodnék. Azért több helyen hogy ki lehessen szűrni nehogy valami nagy terméskőbe ütközzön a "próbapálcám"
  • Ha nincs a vályog oldalnak egybefüggő betonalapja, de nem ázik nem repedt, akkor ennyi év távlatából lehet még problémás ebből kifolyólag? Érdemes betonalap nélkül belemenni ebbe? Természetesen feltételezve hogy az esővizet a jövőben is mindig elvezetjük a ház mellől.
  • Ha ázik akkor egyértelműen nem vennénk meg.

Köszönöm a segítséget!

szervezkedő Creative Commons License 2018.11.19 0 0 24919

200év jól hangzik, sokan sokszor mondják ha valami igazi maradandót alkotnak. Mi kemence alá csináltunk olyan alapot, hogy később egy kilátót vagy telefontornyot is elbír(na).

Tapasztalatom az, hogy a változó élet, életvitel miatt nehéz olyat alkotni, ami később is, majd a jövőbeli elvárásoknak megfelelne.

(Családon belüli példa: nagyapámék házát még annak az apja építette. Bőven több mint 100éves. Hatalmas a ház, mellette istáló, góré, ólak. A ház legnagyobb helyisége a kamra, de a konyha mérete pici, alacsony. Nem volt fürdőszoba. A nyitott, később üvegfallal zárttá tett 2db veranda egy nagy funkció nélküli teret foglal. A kamra is funkcióját vesztette. Az istálóra nincs szükség, de elhelyezkedése miatt gyakorlatilag lomosként van használva. A góré dettó. A ház áll, gondozott, mindig karbantartott állapotú volt. Jelenleg a negyedik generáció lakik benne, kompromisszumokat vállalva. Ha most keresnék lakóházat magamnak, semmi pénzért nem kellene egy ilyen.)

Előzmény: mzm (24917)
mzm Creative Commons License 2018.11.13 0 0 24918

Nézz körül itt:

http://kohazak.uw.hu

Előzmény: Clavo (24916)
mzm Creative Commons License 2018.11.13 0 0 24917

Kár volt elengedned.

Ugyanis ez nem egy vályogház, hanem kőház.

Budaörsön nemigen építkeztek vályogból, sokkal inkább kőből.

Ez a ház még 200 évig állni fog.

Természetesen amit meg kell csinálni, azt meg kell csinálni. Fényképek alapján nehéz véleményt mondani, de ha egy házon sok csinálnivaló van, akkor annak az árából lehet alkudni nyugodtan, sőt...

Az OSB lapot meg felejtsd el, a legnagyobb merénylet egy ilyen ház ellen. A hagyományos anyagokkal, hagyományos módszerekkel szuper házat lehet belőle kihozni, az új ház árának kétharmadáért.

Üdv

mzm

Előzmény: Clavo (24916)
Clavo Creative Commons License 2018.11.12 0 0 24916

Igen... én is így látom ezeket a dolgokat, ugyhogy gyorsan el is engedtem a dolgot.

Azért köszönöm az észrevételeket. (A szomszéd háznál ilyen a szennyvíz megoldás.)

Előzmény: d_feco (24915)
d_feco Creative Commons License 2018.11.12 0 0 24915

Csodálatos. Először is az esővíz elvezetése úgy sz@r, ahogy van - ázni fog a fal, ahogy elnézem esőcsatorna sincs, és a tető össze és vissza van kóklányolva||foldozgatva. Maga az esőcsatorna nem nagy pénz, de a tetőre nem tudom a látottak alapján megítélni, hogy mennyi is lenne az annyi. Másodsoron a szennyvíz... Nem teljesen kulturált módon van megoldva az elvezetése, ha a későbbiek folyamán ki lesz építve a szennyvízhálózat, és ezt biza rá kell majdan kötni - miképpen lesz leásva a csővezeték, miféle képen lesz szétbarmolva minden beltéri akármi, hogy ez megoldható legyen? Ránézésre a vízszigetelés is hiánycikk a falból.

Ennél a háznál nem a vakolat a legnagyobb probléma - szerintem.

Előzmény: Clavo (24914)
Clavo Creative Commons License 2018.11.12 0 0 24914

Előzmény: Clavo (24911)
Clavo Creative Commons License 2018.11.12 0 0 24913

.

szervezkedő Creative Commons License 2018.11.12 0 0 24912

Látatlanban tanácsot adni, olyan mint telefonon keresztül autót szerelni. :-)

Amiket leírtál, azok alapján számomra mint laikus, "sütős" nagyon az üzlet. Keress szakembert a vásárlás előtt!!!!!! mert nagy belenyúlás lehet az egészből. 

Saját épületemen látom, egy öreg szar toldozása sokkal több idő, energia, mint egy újat építeni.

A valyog epuletemet bővítettem is. Az új rész pikk-pakk kész lett, a régi egyébként esztétikailag csúnya, de statikailag menthető épület megmaradt. Ha nincs nagy négyzetméter, falhoz, tetőhöz hozzá kell nyúlni, lehet jobb döntés másik épületben, vagy sima telek+építkezés mellett dönteni. Szerintem.

Clavo Creative Commons License 2018.11.12 0 0 24911

Kedves fórumozok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni hozzá értő emberektől.

Épp egy vályogház vásárlása előtt állok és nem tudom, hogy bele mérjek vágni.

Az hátsó fal kívűl elég rossz állapotban, kicsit "gödrö" vakolat nélküli.

Ennek a javítását az időjárás már nem engedi. (A javításra keresnék szakembereket Budaörs környékére).

Van valakinek tapasztalata, ötlete az állag megóvásra?

Arra gondoltam, hogy léc távtarokkal beborítanám osb lappal (és ha kell még rá vastag takarófóliával vagy zsindellyel).

A tető hullám zsindelyből van. Kérdés. Meg lehet-e csinálni az ilyen típusú házaknál, hogy a tetőlécekre osb lapot rakok majd a zsindelyhez való alátétfóliát és után a zsindelyt. Lehet szigetelni a tetőt ilyen házaknál vagy nem szabad, mert akkor befülled, vizesedik, nem lélegzik?

Milyen fal és tető felújítási praktikák vannak az ilyen házaknál?

Előre is köszönöm a segìtséget

C.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!