Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 4 órája 0 0 36883

Nem vagyok én ortodox, csak.... 

 

Ülök a parton, unatkozom. Piszkálom a körmöm, mosolygok a kacsákon, kiröhögöm a békát..... de az egyik szemem sarka mindíg a botvégen, vagy az úszón van.

A kicsit jobbra dőlő úszó egészen lassan körbefordul, balosra vált. Már minden igedszállal oda fókuszálok. Nézem a vizen a úszó nyárfaszöszt, hogy talán a szellő fordult meg, vagy valami elúszott a csali közelében..... 

Mintha megrezdült volna a bot vége...... na?????

Aztán még egy apró jel. Ujujuj, ez hal. Megpróbálom kitalálni, mi történik ott, ahova nem látok.

Pulzusom emelkedik, pupillám tágul. Úgy tudok ráfogni a botra, már minden ujjam rázárt, de ebből egy mikronnyi rezdülés nem indulhat a horog felé, mi van ha megriasztom egy bénázással?

Vajon csak meglökte? Nem izlik neki? Dedede, már mintha indulna. Felhörpölte a gilisztát, vagy csak fitymálva húzza a farka végét? Kiköpte? Vagy miért nem folytatódik?

Indul, akasztom...... 

 

 

 

E nélkül az egész nem ér semmit. Semmit. Boltban is vehetném a halat. Ott is csengetnek, ha én vagyok a soron!

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36880)
laabdi Creative Commons License 9 órája 0 0 36882

Annak örülök, hogy elfogtak pár szabálytalankodót, de a haon (boon, szon, stb) hírek / újságírás is kimerülnek annyiban, hogy Lakatos Kornettó ellopott egy üveg Kalinka vodkát a mátészalkai 9-es Áfészból. Persze ez csak az én véleményem 😉

Előzmény: Levestészta (36877)
Rendszer.hiba Creative Commons License 13 órája 0 0 36881

Majd következőleg összejön! Ez a hit is kell mindenkinek... :)

 

Vannak marhajó félsátrak, érdemes egy ilyet beszerezni. Árnyékol és eső, szél ellen is véd egy ilyen. Jellemzően nagyon strapabíróak. Az enyémet még 2004 körül vettem, iszonyat sokat használtam vagy 15 éven keresztül, és még mindig faintos. A sok pecán kívül még családi nyaralásokra is elvittem, rengeteget volt bent a Balatonban is (szó szerint), meg horvátországban is volt használva igen sokat. 

Szóval egy ilyenbe érdemes beruhàzni, ha nem akarsz sátrazni.

 

A jelzőket pár óránként érdemes ellenőrizni. Kevés olyan van, ami szinte akár a víz alatt is képes működni. 

A beázás egyik jele lehet a gyors elem lemerülés is akár. Tartalék jelző s elem jó, ha van az embernél.

Ha éberen alszol, a nyelető ciripelésére is fel tudsz ébredni. De jobb ha más is megszólal... :))

Előzmény: Levestészta (36878)
Rendszer.hiba Creative Commons License 14 órája 0 0 36880

Ne légy olyan, mint egy ortodox vallási fanatikus, hogy csak az ő hite, istene, szentírása, imádsága az igazi, az összes többi kiírtandó, felrobbantandó... pfuuuujjj ... :)

 

Minden szabályos stílusnak megvan a létjogosultsága és a szépsége.

 

Amúgy a horgászat lényege gyermekként a zsebpecával, a spulnirol való pecaval, s a vessző végén zsineggel kezdődik. Sztem.

Felnőttként meg a horgaszat lényege a természet szépségeinek felismerésevel, a zsakmányejtés őszinte örömével, az elővilág tiszteletevel kezdődik. Többek közt. Sztem.

Előzmény: L_áma (36879)
L_áma Creative Commons License 14 órája 0 1 36879

"ma reggel észre vettem,

hogy fogtam (volna) de a kapásjelző nem jelzett

(beázott?) v. Lemerült az elem."

 

Őszinte leszek. Büntetném! A horgászat lényege a spicc finom rezdülésének meglátásával kezdődik. 

Előzmény: Levestészta (36878)
Levestészta Creative Commons License 14 órája 0 0 36878

Kint voltam hétfő estétől ma délelőttig horgászni.

Mivel jött az eső, tákoltam ponyvából egy beállót.

Persze hamar beázott. 
Először a lábam ázott el, egy órán belül mindenem.

Két napig voltam a vizes cuccban,

a vizes takaróval, nagyon nem volt jó.

Nem fogtam semmit, ma reggel észre vettem,

hogy fogtam (volna) de a kapásjelző nem jelzett

(beázott?) v. Lemerült az elem.

A hal bement egy bedőlt fához, körbetekerte

a zsinórján a fa körül vagy háromszor.

A hal persze már sehol, a szereléket pedig le kellett vágni.

 

Hát ez volt a horgászélményem.

A fogási naplóba még egy törpeharcsát sem írhatok be.

 

Többet nem megyek horgászni, ha ilyen nagy esőket mondanak.

A szabadságom is elment.

Hát így volt.

Előzmény: Levestészta (36877)
Levestészta Creative Commons License 14 órája 0 0 36877
Előzmény: laabdi (36876)
laabdi Creative Commons License 2 napja 0 0 36876

Hú, micsoda nívó…

Előzmény: Levestészta (36875)
Levestészta Creative Commons License 4 napja 0 0 36875
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.05.14 0 0 36874

A Ferenc csatorna zsilip alatti részt járod még? A nyolcvanas években jó kis ragadozós hely volt. Első pergetett harcsáimat ott fogtam villantóval :)

 

Sajnos a tározóról szinte kiirthatatlan a harcsa, bár szelektálják, és csökkent is a számuk, és még ígyis igen sokszor az élőn is lehet találkozni vélük. Bár mindig igyekszem úgy csalizni, hogy elkerüljem őket. Többnyire sikerülni szokott. Most viszont mertek nagyot álmodni a dögök :)) No meg eleve aprók voltak a csalihaltorzóim ...

Előzmény: L_áma (36872)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36873

:)

Előzmény: L_áma (36871)
L_áma Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36872

Ahol én a süllőt keresem, ott nincs törpe. Van már vagy 20 éve, hogy rendeseket fogtunk. Akkor kettőben mindíg megvolt a kiló. Ferenc-csatorna... 

Előzmény: Rendszer.hiba (36870)
L_áma Creative Commons License 2024.05.13 -1 1 36871

Meg az anyjára.... 

Előzmény: mosogep-szerelo (36869)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36870

Attól, hogy Ő is levegőt vesz (még), még neked is kell lélegezni. :)

 

Gyakorlott pecásként inkább csak szórakoztasson minden ilyenféle bumfordiság. Váltsunk inkább érdekesebb témára.

 

Törpét, olyan darabosat mikor fogtál utoljára?

Évek óta megúsztam a süllőzést törpeharcsafogás nélkül. Basszus, most az elmúlt két napban olyan jó darabosból hat darab is torokra kapta a süllőknek szánt csalihal-torzót. Jött süllő is, szerencsére,  de a törpéken meglepődtem.

Előzmény: L_áma (36868)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2024.05.13 0 2 36869

Te szerelmes vagy Orbánba, mindig rá gondolsz! :)

Előzmény: L_áma (36868)
L_áma Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36868

Mondom a zasszonynak, új hobbyt kellene keresnünk, mert a mostaniba belerondítottak. Ő:

 

-Na, most én mondom hogy ha szerét ejtheted, keverj le neki egyet!-

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36866)
L_áma Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36867

Nincs az életének olyan pillanata, amire írígy lennék!

Előzmény: mosogep-szerelo (36865)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36866

Huh de bénán megrendezett-megkomponált fotó .... :)

Ha csak azt enné, amit megfog, hamar nem lenne olyan potrohos pohos.... :)))))))))

Előzmény: L_áma (36864)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2024.05.13 0 0 36865

Ne irígykedj, ő legalább fogott! :)

Előzmény: L_áma (36864)
L_áma Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 36864

Láttátok az új "horgászmódit"? Nyakkendő elhagyható.....

 

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.05.12 0 0 36863

Szép vésettajkú. :) Ha egy jön, akkor erőltetni érdemes, mert ott a csapat... ha lemegy a tilalom ... 

 

Itt az éjszakai jó kis esőben sorra kopogtattak be a sücik. Csak a kibillentett-fejjel felfelé ippeg kicsit lebegtetett döglött csalihalra volt kapás. 

Előzmény: L_áma (36858)
L_áma Creative Commons License 2024.05.11 0 0 36862

Megvártuk még a fényváltást, aztán hazajöttünk. 

Előzmény: L_áma (36861)
L_áma Creative Commons License 2024.05.11 0 1 36861

Nem. Csak simán:

 

 

 

kegyelemben részesítettük. Meg ezt is:

 

 

Egyiket sem volt szívem csalivá szeletelni. Főleg hogy a keszegszelet sem kell a kutyának sem......

Lassan össze is pakolunk. Nincs értelme tovább bambulni.

Előzmény: mosogep-szerelo (36860)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2024.05.11 0 0 36860

Gratulálok!

Megmérted, rekordlistás?

Előzmény: L_áma (36858)
Vosseler Creative Commons License 2024.05.11 0 0 36859

...sztakurva! 

Emmán döfi. 

Oké! Tudjuk, hogy nem célzottan a nagytestű padró volt a célhal, de akkor is. Nna! 

Én ma az Ipolyon voltam a haverral, sok év után, leporoltam a legyes cuccot, ő pergetett, UL cuccal. 

Én fogtam egy szinte semmit, (összehalaztam a horgomat egy 15 centis domival, de le is maradt), aztán beleuntam és kimásztam a vízből, (gázoltunk mind a ketten) ő 15 perc múlva jött és remegett keze-lába. 

Fogott egy 25 centist, 3 perc múlva, (ahol én kimásztam a mederből, az alatt 15 méterrel) egy 50 centi körülit. 

Ez, ott, kapitálisnak számít. 

Én talán jobban örültem neki, hogy így sikerült elvennem az "ipolyszüzességét" a srácnak. 

Kár, hogy a kisfőnököm, aki hétfőn beadja a felmondását és megy Svédországba melózni.  

Jó ügynök volt. 

Előzmény: L_áma (36858)
L_áma Creative Commons License 2024.05.11 0 0 36858

 

Addíg idegesít, míg bele nem lököm a vízbe!

 

:))

Előzmény: L_áma (36857)
L_áma Creative Commons License 2024.05.11 0 0 36857

Nachat Creative Commons License 2024.05.05 0 1 36856

Kifejezetten apró (pár centis) pontyokból 2016-ban fogtam sokat az egyik dunai öbölben a nyári hónapokban, az előtte-utána lévő években viszont gyakorlatilag semmi, csak a szokásos huszoncentisekből jelentkezett néhány. Abban az évben épp jól sikerülhetett a potyka-ívás, az már kérdés, hogy nem túl sűrűn fordul elő ilyesmi felénk.

Idén talán a dévéreknek kedvezett a szerencse, a vízállás-hőfok stabilan jól alakulhatott számukra. Majd meglátjuk.

Nachat Creative Commons License 2024.05.05 0 0 36855

Köszönöm! :-)

Előzmény: laabdi (36850)
Nachat Creative Commons License 2024.05.05 0 0 36854

Lassan, de biztosan. :-) 

 

(Most úgyis lesz még majd' 1 hónap pecaszünet, de június elejétől már nem lesz kegyelem, indulhat a dunai kenyérzsákozás, jöhetnek a hurka-vastagságúra hízott paducok, pálinkásorrú keszegek, puhaszájú jászok.)

Előzmény: L_áma (36849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!