Keresés

Részletes keresés

Henrico_74 Creative Commons License 4 napja 0 0 39974

B&S 20HP V-motor - néha becsattan.. mintha gyújtás lenne. Ugyanakkor mindig szívatóval hajlandó csak indulni, de onnantól már gyönyörűen megy, csak néha bepuffog. Mond esetleg ez így valakinek valamit? Mennyire gáz a gyújtásbeállítás? Odaviszem egy szerelőhöz, mennyibe kerülhet egy ilyen akció? Vállal simán ilyesmit, vagy nyakamba var vajon még valami költséget? (Mármint, ha olajcsere, gyertya és szűrőcsere rendben?)

Barret02 Creative Commons License 5 napja 0 0 39973

Simán elállítódhatott a gyújtás,kapott pofont rendesen,mikor kikönyökölt a hajtókar.Ez rendszeresen előfordul.De azt írta,szét lett szedve,és szakszerűen felújítva.

Előzmény: Mnagy (39972)
Mnagy Creative Commons License 5 napja 0 0 39972

Az aksi a motor forgatásához kell..... a mágnes gyújtáshoz a tekercs távolság megfelelő a lendkeréktől, lendkerék ék nem nyíródott el, az érzékelők... ülés alatt váltónál motor alatt rendbe?

Előzmény: SchuStar1 (39969)
WendelkeS Creative Commons License 5 napja 0 0 39971

Üdv!

Kéne egy kis segítség. Ha esetleg tudja valaki, hogy mi a mérete az "MTD 754-04121" ékszíjnak, azt megköszönném!

Egy BBM-46-os Budget fűnyírón van ilyen, ami elvileg egyezik az MTD 46 SPB-vel.

https://mtdalkatreszek.hu/spd/MTD-FB-ALK-0094/Ekszij-Budget-BBM46-MTD46SPB

A szíj már elég kopott mind a külső élén, mind a szélességében, így nehéz megmérni pontosan, persze ebből kifolyólag felirat sincsen rajta.  Elvileg 10x6 730li lehet a mérete, de a kopottsága miatt nem vagyok benne biztos.

Köszi!

Barret02 Creative Commons License 5 napja 0 0 39970

Úgy értettem,hogy egy üzemképes személyautó akksijáról indítod,kiszerelés nélkül.

Előzmény: SchuStar1 (39969)
SchuStar1 Creative Commons License 6 napja 0 0 39969

Eleve autó aksival működtetem, mivel ugyanannyiba kerül mint a kistraktor aksi , és elfér az ülés alatt.

Barret02 Creative Commons License 6 napja 0 0 39968

Vastagabb kábellel rá lehet kötni az autó akksijára,és ha tökéletesen működik,veszel bele új akkut.

Előzmény: SchuStar1 (39967)
SchuStar1 Creative Commons License 6 napja 0 0 39967

Sziasztok!

Felújítottam a fűnyíró traktorom 11 le-s Briggs&Stratton motorját, mivel a hajtókar eltört , majd egy darabot kitört a forgattyúsházból és lerúgta magáról az önindítót és még a vezérműtengely perselyéből is kitört egy szép darabot(gondolom megszorult...).

Mindezeket a hibákat sikerült kijavítani, alumínium hegesztés és marás és sok csiszolásnak köszönhetően.

A motorban cseréltem a szimeringeket, a tömítéseket, a dugattyú kapott új gyűrűket, a szelepek meglettek köszörülve és a szelephézag köszörülés is megtörtént(szelepköszörűvel), és nyilván tettem bele szép új hajtókart.

A motort összeraktam, felraktam rá a légszűrőt kivéve, mindent ami rajta volt, gondosan a szétszereléskor készített fotók és jópár youtube videó alapján.

Van benne üzemanyag, a csö nincs eltürve, a karburátort kitakarítottam, a gázkart beállítottam, a csavarokat beállítottam és a gép nem indult...

Majd nagy nehezen sikerült 2 napja beindítani, de utána ahogy próbáltam beállítani az üzemanyag mennyiséget és a levegő keveréket, lefulladt. A csavart visszatekertem, megint csak nehezen indult el.

Most ott tartok hogy bármit csinálok nem akar indulni, több akksival próbáltam, nem újak, de az önindító, bár tisztán hallom hogy szívja az akksit mint az állat és a végeredmény ugyanaz. Nem indul!

Félek, ha új aksit vennék akkor is ez lenne az eredmény...

Rengeteg időt,pénz és energiát áldoztam rá és a környéken nincs aki segítsen.

Kérlek benneteket, ha valaki a tagok közül tud segíteni és hajlandó arra, hogy telefonon, messengeren, viberen rám áldozna pár percet azt nagyon megköszönném!

Esetleg ha Szarvas közelében lakik, dolgozik elmennék érte kocsival, vagy ha minden kötél szakad valahogy felcibálnám a gépet egy futóra és elvinném, hogy ránézzen(nyilván nem ingyen várom a segítséget).

Email címem susztika1@gmail.com. Ha kapok egy elérhetőséget azonnal telefonálok.

Azért nem szeretnék írogatni, mert úgy gondolom, hogy elég összetett a probléma ahhoz, hogy pötyögjünk.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Norbi

marlieri Creative Commons License 2018.07.06 0 0 39966

Köszönöm megpróbálom :)

alfi13 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 39965

Ha a YouTube ba beírod hogy Kínai fűkasza karburátor rengeteg videót találsz.

Előzmény: marlieri (39964)
marlieri Creative Commons License 2018.07.06 0 0 39964

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem nem tud valaki egy oldalt, ahol kínai fűkasza karburátor robbantott ábra van?
A membránok sorrendje miatt kellene. Egy barátomnak kellene megcsinálni és már szerelgette de szerintem vagy a sorrend rossz, vagy hiányos a tömítés.
Előre is köszönöm.

halkergető Creative Commons License 2018.07.05 0 0 39963

Üdv. a T. Kerti-Gépész Uraknak!

Érdeklődön tisztelettel, hogy Maruyama táska permetező szivattyú részének javításával foglalkozó mesterembert ismer-e valaki? Esetleg kaphatnék-e elérhetőséget a szakihoz?

Tönkrement egy pici O-gyűrű a szivattyú blokk regulátor részében, ennek következtében nem a vegyszer-tartályba megy vissza a fölösleges anyag, hanem a kézi nyitást-zárást szolgáló kis kar tengelye mellett spriccel oldal irányba a folyékony permetszer.

Ezt a hibát kéne javítani!

Az esetleges információt előre is köszönöm!

Üdv.!

hk

Gypsy56 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 39962

Persze, nyugodtan.

Előzmény: ...hun114 (39961)
...hun114 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 39961

Sziasztok!

Lecseréltem a Mcculloch fűkaszát és a Makita elektromos láncfűrészt Stihl benzinesekre. 

Azt szeretném kérdezni, hogy a megmaradt McCulloch 2T hajtóműolaj és a McCulloch láncolaj használható a Stihl gépekhez is?

Előre is köszönöm a választ

Gypsy56 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 39960

Szerintem az ALKO biztosan, miután ők vették meg a SOLO céget.

http://www.al-ko.com/hu

Előzmény: binladen007 (39959)
binladen007 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 39959

Sziasztok!

Solo 40110-es permetezőhöz keresek karburátort vagy javítókészletet.

Tud valaki segíteni?

apii Creative Commons License 2018.06.23 0 0 39958

400 óránál a hidro a nálunk hibátlan.Olajat én nem cseréltem, elvileg gondozásmentes.Bár biztosan meghálálná!Ami igen kopott az az asztal indítószerkezete belül.Nálam elektromos.Az már hangos de nagyon. Hidrót hajtó ékszíj műanyag spannoló kerekei is árulkodóak lehetnek.400 üzemóránál eléggé belevágott az ékszíj a műanyagba.Gumik meglepően jók, igaz nagyrészt focipályán töltötte életét.Asztal sem rohadt szinte sehol.

300 üzemóra lehet válós, otthon nem begy bele annyi mint egy focipálya gondozása közben.Ha az olajat nem eszi, akkor nem ment bele még 600 óra. :-)

Előzmény: Henrico_74 (39957)
Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 39957

Igen, ezt kérdezni akartam.. az üzemóra számlálóban vajon mennyire lehet megbízni? Nyilván lehet cserélni, meg minden... de azért egy 20 éves gyanús picit 300 üzemórával, nem?

A késházat most szeretném homok-fúvóztatni és porfestetni.. rozsda van, de úgy tippelem, hogy a homokfúvó nem fog tésztaszűrőt csinálni belőle.

A hydro-val különösebben nincsen dolgom, ugye? Olajat cserélni benne érdemes/kell?

Van olyan része a traktornak, amiből lehet sejteni, hogy valójában mennyit használták?

A gumi is alig kopott.. én a lábtartón vettem észre, hogy szinte nincs is megkopva.

Előzmény: apii (39956)
apii Creative Commons License 2018.06.22 0 0 39956

Nézd meg az üzemórát, az alapján könnyebb ítélni állapotot.

Saját tapasztalat hogy ritkán mosni az alját, inkább kikaparni, mert a csapágyak beáznak és végük. 400 üzemóránál minden feszítő, és csapágy cserés lett. Ez nem olyan rossz, mert a többi 300-nál. Ráadásul a castelt valaki átgondolta, talán még a craftsmanon is gondolkodott a tervező, de a cub cadett egy elbaxot, alúlméretezett hajtású gép úgy ahogy van.Tervezője egy igazi barom lehetett.Szerintem!

Előzmény: Henrico_74 (39954)
apii Creative Commons License 2018.06.22 0 0 39955

Nekem egy darab sem, de dolgozok hárommal. Castelgarden 22 lovas hidrós k.b. mint a tied, csak nagyobb asztallal.Craftsman lt 1500, meg egy cub cadett 1600 valami.

400 üzemóránál nemrég cseréltem a castelben csapágyakat mindenhol, de a kerekek nem voltak kopottak.

Előzmény: Henrico_74 (39954)
Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 39954

Megkérdezhetem, hogy Neked milyen traktorod van? A fogaskerekek csapágya rendben van, mind gyönyörűen fut. Állítólag 5 éve minden csapágy cserélve volt és utána csak 3 évig használta a tulajdonosa.. a tanyája végében láttam a megművelt sík területet.. szóval nem volt agyon kínozva, dombot sem látott.. nálam fog. :D

Igazából úgyis hangos a traktor, a motor hang elnyomja a kerregést, csak amikor kiszedtem a házat és megforgattam kézzel, akkor tűnt fel, hogy irdatlan hangos. Egyértelműen a szíj hangját hallom.. még nem láttam új állapotában fogaskereket, nem nagyon tudom milyen amikor kopott.

Előzmény: apii (39952)
apii Creative Commons License 2018.06.21 0 0 39953

Szíj ár elég húzós. Persze biztosan van olcsóbb is. Csak keresni kell.

Előzmény: Henrico_74 (39950)
apii Creative Commons License 2018.06.21 0 0 39952

Én nem szoktam kenni,  kenés nélkül is sokat elmegy. Nyúlást minimálisat tapasztaltam eddig. Ragacsos kenőccsel csak a port tudja összeszedni. 400 üzemóránál a fém kerekek kopása elhanyagolható, viszont csapágycsere az aktuális. Attól hangos általában.

Előzmény: Henrico_74 (39949)
kaposznyak Creative Commons License 2018.06.21 0 0 39951

Sziasztok.

Régi vegyépszeres permetezőnél a műanyag perselyhez (ami a szoknya résznél a hajtókar tengelyét tartja) rögzíteni kell valaghogy perselyrögzítő anyához? 

Pl. sasszeggel?

Mostanában folyton leeseik az anya, szétesik a hajtás.

Új anyát és perselyt tudok venni, de mintha valami rögzítőelem is kéne oda...

http://magmamagyarorszag.hu/kerteszeti-termekek/permetezogep-magyar-alkatresz/persely-rogzito?limit=50

http://www.bi-bor.hu/termekek/permetezogep-persely-1804

Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 39950

Mármint a szíjnak nagy az ára? Vagy összekapnak a házban a kések?

Előzmény: apii (39948)
Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 39949

Igen, bordás szíj.. lehet ezt valamivel "kenni"? Nyilván nem olajozni, zsírozni, átugrasztani szeretném, de kerregős egy hangja van, ahogy pörög a gear-ok között.. Gépeknél (szakmámban) van speckó kenőanyag, amitől simábban siklik, de ott nem is ekkora az igénybevétel és a fordulat..

Vagy ez a hang már a nyúlás jele?

Előzmény: apii (39948)
apii Creative Commons License 2018.06.20 0 0 39948

Nem mindegy hogy hogyan vannak a kések.Ha 90 fokkal egymásra, akkor nem férnének el egymás mellett. Összevernének ha nem így lenne beállítva. Valószínűleg bordás ékszíj hajtja, ami nem tud átugrani.Vakondtúráskor csak óvatosan, mert igen jó az ára.

Előzmény: Henrico_74 (39945)
Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 39947

Elnézést.. most látom a robbantott ábrát a 98-nak.. ott is 90 fokkal ábrázolják. AKkor ez a gyári..

Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 39946

Ehh.. nem megy a kép beszúrás.. akkor szóban: bal oldali olyan 10 óra, jobb oldali pedig 11..

Henrico_74 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 39945

Segítségeteket kérném: megkaparintottam egy Castlegarden TCP122 Hydro-t

Leszedve a kés házat, feltűnt, hogy a kések alaphelyzete egymástól 90 fok elforgatva... tehát amikor a bal oldali függőleges addig a jobb vízszintes. Remélem érthetően írom..

Ugyanakkor egy 2000 évektől gyártott traktor szerviz könyvben ezt látom:

Számít valamit stabilitás, rázás, biztonság szempontjából, hogy miként van beállítva? Állítsam én is a kések helyzetét a képen láthatóra?

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!