Keresés

Részletes keresés

Stabilmotor 007 Creative Commons License 1 napja 0 0 39222

Emiatt ne aggódj !  40 éve még nem úgy gondolkodtak,hogy 3-5 évre gyártsunk gépet ,aztán majd jöhet az új modell !  A fűnyírás jó minősége, abban az időben is elvárás volt !

Persze, csodákat ne várj  ! A fő probléma egy 40 éves gépnél, az alkatrészbeszerzés ! Szerintem !

Ha működik is ,azért nem mindegy hogyan !!  

De aközt, hogy 4 órán keresztül tologatod az udvarban a fűnyíródat, vagy 20 perc alatt traktoron ülve teszed ugyan ezt, óriási a különbség ! :-)

Előzmény: sujgojo (39221)
sujgojo Creative Commons License 1 napja 0 0 39221

azert irtam, hogy tegyuk fel, hogy mukodik. ha nem, akkor nyilvan szivas es majd irogatok ide, hogy hogy kell ezt meg azt....

de ha mukodik, akkor sem biztos, hogy jo. ugy ertem, hogy amit 40 eve gondoltak a funyirasrol, az lehet, hogy ma mar nem allja meg a helyet...

Előzmény: Stabilmotor 007 (39220)
Stabilmotor 007 Creative Commons License 1 napja 0 0 39220

Az attól függ, milyen állapotban van az a "veterán" fűnyíró, ill milyen állapotba tudod hozni !

Ha jól működik , a tükörben csak a fülig érő szád fog  látszik ! 

Ha nagyot szívsz vele, akkor nem szívesen nézel majd a tükörbe........ sem ! :-)

Előzmény: sujgojo (39219)
sujgojo Creative Commons License 1 napja 0 0 39219

Sziasztok,

erdekelne, hogy mit gondoltok az osregi funyiro traktorok hasznalhatosagarol.

Nagyon fontos: tegyuk fel, hogy mukodik.

Egy gyujtos mtd-rol van szo, 11hp, egykeses. Valojaban semmi szukseg ra, hiszen egy eve vettem uj funyirot, amivel minden rendben.

...de meg soha nem volt traktorom.... es visszaeso modon veteranozok. ja, es a terulet nagysaga is indolkolna...

Tehat milyen minosegben lehet vagni egy ilyennel?

Csak hogy tudjak mit mondani magamnak, ha megveszem es meg tukorbe merek nezni utana...:)

suj

fefe73 Creative Commons License 3 napja 0 1 39218

Évekig nyírná azt a sövényt ebből a pénzből szegény pára....:-))))

Előzmény: Fingusz (39216)
frey7 Creative Commons License 3 napja 0 0 39217

Hát igen, igazából az lehet a baj, hogy nekem közvetlenül a felhasználás előtt jut eszembe, pedig ezeket időnként töltögetni kéne akkor is ha nem használom. De van olyan is hogy napokig rajtafelejtem a töltőn. Valamilyen csepptöltő lenne az ideális ami mindig szinten tartja, de olyanom csak 12 voltosban van.

Előzmény: Gypsy56 (39212)
Fingusz Creative Commons License 3 napja 0 0 39216

:))) ennyiét már kertészt is fogadok :))

Előzmény: fefe73 (39215)
fefe73 Creative Commons License 3 napja 0 0 39215

Azért a jó profi gépek akksijai sokat bírnak....

Nálam egy ilyesmi cucc volt teszten:

http://www.kisgep-webaruhaz.hu/kertigepek/funyirok/kapalogep-motorok/hitachi-bl36200-t0-hati-akkumulator-36v---tolto/

Mit mondjak,ez nem merül le és csatlakoztatható hozzá legalább 3 féle kerti gép(fúvó-kasza-sövényes).De felvenni,cipelni....nagyon macerás,nehéz mint az állat,szerintem csak annyival jobb,hogy nem szívom a kipufogó füstöt...

Az ára ha jól emlékszem nagyon lealkudva a 3 profinak mondott géppel együtt akkor 4 kilónak volt egy kis föle...

Előzmény: frey7 (39211)
Gypsy56 Creative Commons License 3 napja 0 0 39214

Jó. Elhiszem. :-)

Bár bozótvágóról szó sem esett.

Előzmény: Fingusz (39213)
Fingusz Creative Commons License 3 napja 0 0 39213

A fúró meg a bozótvágó között van némi különbség :D  Hidd el hogy szar az akkus !

Előzmény: Gypsy56 (39212)
Gypsy56 Creative Commons License 3 napja 0 0 39212

Nekem a két akkus csavarozó (és fúrógép) úgy műxik, hogy jóval előbb feltölt, mint ahogy lemerül. Ha megáll, csere, és rakom töltőre. Mire lemerül bőven feltöltődött a másik.

Előzmény: frey7 (39211)
frey7 Creative Commons License 3 napja 0 0 39211

Tulajdonképpen minden eszközre igaz amiből már van elektromos: autó, telefon, kertigép, bármi

a fő gátja az elterjedésüknek, komfortos használatuknak az akku kapacitása, mérete, súlya, ára.

Nekem is a csavarozógépem olyan hogy két akkuval vettem, és igen munka közben merül le, felteszem a masikat az kicsit tovább bírja de az sincs topon, addig az előzőt töltöm, szóval macerás kissé na...

fefe73 Creative Commons License 4 napja 0 0 39210

Van olyan,hogy egy egész napot bokrokat-sövényeket formázunk ketten két benzines géppel.Olyan büdös szokott lenni a munkásnadrágom,hogy elviselhetetlen.Ha egy hétig kaszálok,akkor sincs semmi szaga a nadrágnak....

Előzmény: fefe73 (39209)
fefe73 Creative Commons License 4 napja 0 0 39209

Engem sem zavar egyébként csak a sövényvágáskor.A kaszával,lombfújóval stb. semmi bajom,de ez a kib@szott sövényes az ember orra előtt valami igen durva.....tutira nem egészséges ilyen mennyiségben....

Előzmény: sz_attila (39206)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 39208
Előzmény: sz_attila (39206)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 39207

Igen. Ez igaz Az akkus fúróm nekem is 2 akkus.

Előzmény: Gypsy56 (39204)
sz_attila Creative Commons License 4 napja 0 0 39206

A zaj megoldható fülvédővel, a bűz, az nagyon kínoz engem is, főleg a sövényvágásnál. Amióta meg elefánt ormánnyal nyírom a sövényt, azóta nem gond a súly :)))

Előzmény: fefe73 (39205)
fefe73 Creative Commons License 4 napja 0 0 39205

Az igazság az,hogy semmivel nem könnyebb mint a benzines és nem is sokkal halkabb.A tartalék akksi persze megoldható,de elég drágák még sajnos.Ami jobb lenne mindenképpen,hogy nem kellene szívni a kipufogó füstöt egész nap....

Előzmény: Gypsy56 (39204)
Gypsy56 Creative Commons License 4 napja 0 0 39204

A jobb masinákat eleve két akkuval adják.

Előzmény: ali kis (39203)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 39203

A legbosszantóbb, hogy az akku használat közben fog lemerülni. Na most a meló közepén kell megállni és az egyórás szuper töltővel akkut tölteni.

Biztosan van aki örül neki mert közben 1- 2 sör legurul. De a betervezett munka nem lesz olyan haladós.

A benzinesek valóban jók, csak a hangjukat kéne valami dupla kipufogóval csendesíteni. Ne legyenek ilyen szomszéd bosszantók.

Előzmény: sz_attila (39202)
sz_attila Creative Commons License 4 napja 0 0 39202

Az összes akkus gép közül azok a legjobbak, amelyek benzinesek.

Engem maga a kereskedő beszélt le akkus gép vásárlásáról. Nem azt mondta, hogy vegyek HELYETTE benzineset, hanem csak annyit, hogy akkust NE VEGYEK.

Előzmény: Zoli 2 (39198)
fefe73 Creative Commons License 4 napja 0 1 39201

Nagyjából ez az igazság.Nálam volt tesztelésen nagyon komoly és nagyon drága akkus cucc,én azt választottam,hogy nem kell.Majd talán pár év múlva,ha kiforrja magát és az ára is barátibbá zsugorodik.

Előzmény: Fingusz (39200)
Fingusz Creative Commons License 4 napja 0 0 39200

Szia ! Nekem már volt akkus szarom, javaslom hogy maradjál a hálózati sövényvágónál ! De ha szeretnél egy olyant ami nem függ a hálózattól akkor inkább vegyél motorosat ! Ez az én véleményem !

Előzmény: Zoli 2 (39198)
jofi47 Creative Commons License 5 napja 0 0 39199

Igazad van!

Előzmény: Gypsy56 (39197)
Zoli 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 39198

Sziasztok!

Akkus sövényvágó gépet szeretnék vásárolni kb. 80 méteres sövény karbantartásához. Évente 3 alkalommal vágom, eddig egy 600 W-os hálózati géppel vágtam.

Kérlek adjatok tanácsot, hogy akkus sövényvágóban milyen paraméterű és márkájú gépet érdemes megvenni.

(A vágóhossz tekintetében a min. 45-50 cm közöttit érzem ideálisnak.)

Köszönöm!

Gypsy56 Creative Commons License 6 napja 0 1 39197

Igazság szerint inkább azért van, mert berántáskor markolni kell a biztonsági kapcsolót.

Előzmény: jofi47 (39196)
jofi47 Creative Commons License 6 napja 0 0 39196

A tolókar jobb oldalán középtől feljebb van egy akastója. Itt nem kihúzott állapotban van, hanem onnan lehet indítani. Állítólag azézt van ez a megoldás, hogy a nőknek ne kelljen lehajolniuk az indításhoz. De ha neked ez így nem jó úgy csinálod ahogy akarod.

Előzmény: Maze of torment (39195)
Maze of torment Creative Commons License 2017.09.19 0 0 39195

Üdvözletem!

Vettem használtam egy Al-ko 47 Br supermax fűnyírót. A motorja Biggs-S 500 sorozat 158ccm. Tudna valaki kézikönyvet küldeni hozzá, vagy a motorról valamit? 

Meg egy kérdés sok helyen látom hogy kihúzott berántóval tárolják a fűnyírókat. vagy munka közben is beakasztják a fogantyút. Ezt miért csinálják így?

frey7 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 39194

HONDA.

ali kis Creative Commons License 2017.09.13 0 0 39193

Köszi. Ez jó!

Azért jobb lett volna a jó öreg MTZ. Ha rosszmájú lennék mondanám, hogy a suszter maradjon a kaptafánál.

https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A

Előzmény: Gypsy56 (39192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!