Keresés

Részletes keresés

Lonesome Rider Creative Commons License 2022.01.01 0 0 20964

Egyelőre nem tervezem a klub szintű hovatartozást.Ez a növény pillanatnyilag egy újabb érdekes pont az életemben,de foglalkozom a kis jövevénnyel és meglátjuk hálás lesz e.

Boldog új évet neked is!

Előzmény: Tónyió (20963)
Tónyió Creative Commons License 2022.01.01 0 0 20963

Az is hasznos lenne, ha fel tudnál keresni egy bonsai klubot, ott biztosan találnál Carmona-szakértőt. Ha Budapesten, vagy annak közelében laksz, ajánlom az Egyetemi Bonsai Klubot.

 Boldog Új Évet!

Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.30 0 0 20962

Ma bele olvasgattam a fórumba Carmona címszó alatt...háát ne mondom hogy megnyugtató reagálások jöttek elő:))

Előzmény: Tónyió (20961)
Tónyió Creative Commons License 2021.12.29 0 0 20961

Majd ha magához tér és új hajtásokat is hoz, kicsit lehetne rendezni a koronáját is. A befelé ,ill. a keresztbe növő ágak nem túl szerencsések.

Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.29 0 0 20960

Itt a "kis szaros":)

Azért remélem lesz belőle nagy fiú is!  :)

Előzmény: Lonesome Rider (20959)
Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.29 0 0 20959

Kicsi még,a föld alatta még rendelkezik kb 1cm beszővetlen résszel.

Előzmény: Tónyió (20957)
Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.29 0 0 20958

Szegényt eléggé megsínylette az emagos csomagaba zárás.De a tegnapi szeretet hatott rá.Komolyan mondom hogy szemmel láthatóan növekednek a kis levelei:)

Viszont a régiekből kis erőszakos rázásra dobott le néhányat.Most kezdhet egy új korszakot,új helyen.

Előzmény: Tónyió (20957)
Tónyió Creative Commons License 2021.12.29 0 0 20957

Ha nagyon nem szőtték még át a gyökerek a talajt, maradhat az eredeti földjében. Két-három évente szoktuk átültetni a bonsaiokat.

Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20956

Szegényke már megvált 5-6 levelétől.Emagos szuper igényes amúgy.Most beáztattam(pici táppal),tettem köré párologtató közeget...most már rajta múlik mit kezd az eséllyel.

A föld alatta olyan virágföldszerű.

Jó az neki??

 

Előzmény: Tónyió (20955)
Tónyió Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20955

Ne csüggedj! Ez körülbelül olyan vállalkozás, mint krokodilt nevelni otthon a fürdőkádban, de van akinek az is sikerül. :))

Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20954

Ezt fogom tenni...ebben a sorrendben:))

Előzmény: Tónyió (20953)
Tónyió Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20953

Ajaj! Ez egy trópusi-szubtrópusi növény, magas hőmérsékletet és páratartalmat igényel. Igazság szerint nem nagyon szabadna árusítani a mi éghajlatunkon, legalábbis kimerítő, részletes tájékoztatás nélkül nem. Nekem sohasem volt, de amennyire tudom, akik sikerrel tartják, mesterséges párásítást alkalmaznak. A legegyszerűbb módja ennek, hogy egy széles, lapos tálba gyöngykavicsot teszünk, erre vizet öntünk és erre helyezzük a növénykénket. (És persze rendszeresen és buzgón imádkozunk az életéért. :) 

Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20952

Hát...ez egy Carmona:)

Előzmény: Tónyió (20951)
Tónyió Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20951

Nem hiszem, hogy népszerűtlenebb lenne a bonsai, mint régen, talán inkább a fórum, mint platform ment ki a divatból. Mindenki átköltözött a Facebookra. Jellemző, hogy én, aki szinte a kezdetektől fogva - és az nem tegnap volt - rendszeres követője, régebben aktív résztvevője voltam, most alig tudtam belépni. Egyszerűen elfelejtettem a jelszótól a nicknévig mindent.        Az új fádhoz gratulálok, az, hogy milyen hosszú lesz az együttlétetek, elsősorban attól függ, hogy milyen fajról van szó. Ha, teszem azt fikusz,  akkor sok gondod nem lesz vele, de ha például mondjuk Carmona, akkor szinte biztos, hogy nem tudod életben tartani.                                                                                                                                                                             

Lonesome Rider Creative Commons License 2021.12.28 0 0 20950

Valszeg nem "divat" a bonsai éppen.Én most lettem gazdája egynek.Még sem tapasztalatom nincs,sem rutinom bennük.Nagyon remélem nem kényesebb az átlag szobanövénytől...

Egyelőre méregetjük egymást:)

Alfa Hold Creative Commons License 2021.04.18 0 0 20949

azért ez milyen aktív topik volt anno. sajnálom, hogy kihalt.

Csokis Creative Commons License 2019.10.11 0 0 20948

Akkor ez lesz, köszi!

Előzmény: Alfa Hold (20947)
Alfa Hold Creative Commons License 2019.10.10 0 0 20947

:-) ez az ikeás förmedvény amúgy általában ... egy oltvány.

ebben az esetben a ráoltott növény elhalt, az alany láthatóan él.

Nos etikailag én feladnám a "bonsai" mivoltot és átültetném egy rendes cserépbe, had

legyen ez a fikusz az, ami a természetes habitusa.

 

a szárazat vágd vissza élő szövetig, majd sebkezelőzd.

a kis zöldeket felére visszaveheted, erősödjön

Előzmény: Csokis (20946)
Csokis Creative Commons License 2019.10.09 0 0 20946

Csináltam szegényről egy képet.

 

Előzmény: Csokis (20945)
Csokis Creative Commons License 2019.10.09 0 0 20945

Köszi szépen! Megpróbálom, bár a képfeltöltés a saját gépemről nem megy (összeomlik a fórum szoft), de majd az otthoniról, vagy a nejeméről próbálkozom. (Igazából örülök, hogy nem valódi bonsai, mert az azzal járó macerát szerintem a lányom még nem tudná csinálni. Egyelőre a könnyen szaporítható, afféle "irodai növényeken" trenírozza magát.)

Előzmény: Alfa Hold (20944)
Alfa Hold Creative Commons License 2019.10.09 0 0 20944

hogy utálom én ezt a bonsai-nak csúfolt kreatúrát... :-)

kép nélkül nehéz bármit mondani, de amire rá van oltva gyökér, az tárol rengeteg vizet.

szóval vízhiányban nehezen lehet kinyírni.

inkább fényhiány, illetve száraz levegő, meg ha atkás volt, az tud kárt tenni benni.

 

a visszametszés nem árthat, legalább elágazik vagy hajt máshonnan.

Előzmény: Csokis (20943)
Csokis Creative Commons License 2019.10.09 0 0 20943

Sziasztok! A lányom nevében kérnék, kérdeznék. Mindent ment, ami zöld, Oázisban a "vigyél haza" kategória a kedvence. (Onnan szép nyerni. :-) ) Miután nyárra hazahozta, és "felápolta" a suliból a tantermi virágokat, az osztályfőnöke hozott neki egy bonsait, hátha tud vele valamit kezdeni, mert nála már majdnem meghalt. Ahogy elnézem, egy ikeás fikusz lehet (ha tényleg, akkor Ficus Microcarpa Ginseng), és tényleg elég nyomorult állapotban van. Az ágai teljesen elszáradtak, nincs bennük semmi élet, viszont van a törzsről két vízhajtása (kb. 15-15 centisek), amik vékony, nyeszlett kis valamik, viszont egészséges, normális méretű levelek nőnek rajtuk. Mit lehet vele csinálni? Metssze vissza két-három levélre mindkettőt, aztán majdcsak megerősödik? Vagy valami mást? Ésm hogy locsolja? Én mérnök vagyok, ő 13 éves, szóval szaktudás nuku, csak a lelkesedés. :-) Előre is köszi!

Képe Tibor Dániel Creative Commons License 2019.08.21 0 0 20942
Üdv mindenkinek!
Új vagyok a témában, es szeretnék pár tippet, tanácsot kérni a bonsai neveléséhez. Fafajták, nevelési taktikák, minden iranyú segítseg jól jönne. Előre is köszönöm! Visszább néztem a lapokat es mindenkinek gyönyörű bonsaiaik vannak!😀
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.05.29 0 0 20941

Itt pedig egy blogbejegyzés az átültetéséről:

 

http://rabi-bonsai.blogspot.com/2009/04/kinai-fagyal-ligustrum-chinensis.html

Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.05.29 0 0 20940

Itt egy rövis, de tanulságoss összefoglaló a fajról:

 

http://users.atw.hu/bonsaiherman/ismertet/ligustr/iligustch.html

Előzmény: rPál (20939)
rPál Creative Commons License 2019.05.28 0 0 20939

Köszi.

 

Az ülőfürdőt ezennel mellőzöm. Átültetve soha nem volt, gondolom, ez lenne a legsürgősebb feladat. Milyen földet érdemes venni?

Előzmény: Kákettődéemdé (20935)
Bon Lui Creative Commons License 2019.05.28 0 0 20938

Kínai fagyal

Előzmény: rPál (20934)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.05.27 0 0 20937

Ha az ülőfürdő egyszer kicsit tovább tartott, az okozhatta a gyökérzet befulladását. Ezért jobb a felülről öntözés. Ott a felesleges víz átfolyik és nem marad meg a gyökérzónában (ha jó az ültető közeg vízáteresztő képessége).

Előzmény: Kákettődéemdé (20935)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.05.27 0 0 20936

Az "ülőfürdő" egyébként látszik a képről: a sók kiültek a talaj tetejére, ahogy a víz felfelé párolgott és az ásványi anyagot maga után hagyta.

 

A gyökereknek a másik irányba történő vízmozgás jobb. Azaz szerintem inkább felülről kellene öntözni. És szerintem nem kell minden héten, inkább annyira és akkor, amikor a növény kívnja (amikor a talaj már száraz). És nem minden héten tápoldattal. Elég neki csak 2 hetente a tápoldat.

Előzmény: rPál (20934)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.05.27 0 0 20935

A faj ismerős, láttam már ilyet, de nem tudom megmondani, hogy mi.

 

Szerintem (a képek alapján):

 

- vagy túlöntözött és a gyökerei kezdenek elrohadni (ilyenkor érdemes megnézni a gyökérrendszert: kicsit kibontani a földből és egyet-kettőt (vékonyabbat) elvágni ollóval/metszőollóval: ha a metszés felülete barna, akkor el van rohadva, ha fehér, akkor még él); ha el van rohadva, akkor addig kell visszavágni, amíg a fehér felületet el nem ériójük) ------- utána érdemes átültetni és sokkal kevesebbet locsolni - sose tocsgjon a vízben, csak legyen nedves a talaja

 

- kicsit kiéltnek tűnik nekem a talaja: mikor volt átültetve?

 

- pöndörödött levelek: utalhatnak a száraz levegőre

 

- esetleg valami betegség, kártevő  ---- jobban át kell nézni a leveleket, azok fonákát.

 

De talán majd benéznek a fórumba a többiek és ők is mondanak rá valamit.

Előzmény: rPál (20934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!