Keresés

Részletes keresés

Storman Creative Commons License 2 órája 0 0 131862

Köszi a szervezőknek a lehetőséget és a résztvevőknek a részvételt a hétfői TIT-es gombafotós előadásomon, szerintem tök jól sikerült, remélem a jelenlévők is jól érezték magukat :)

heyderia Creative Commons License 7 órája 0 0 131861

Köszi, legalább valamelyik működjön!

Ma Storman szaki káprázatos képeit láthattuk vagy hatvanan a TIT-ben, sajnálhatják akik nem tudtak ott lenni, mert fotózási trükköket és néhány kajagomba lelőhelyet is elárult az este.

Előzmény: bovista72 (131858)
utopiatrain Creative Commons License 8 órája 0 0 131860

Nemigen kell kárognunk, semmi jó nem látszik egyelőre. Csak fel kell tennem azt a 2012-es találatot... Na akkor sem volt özönvíz, és mégis. Az ilyen helyzetekre való a szklerócium, ha jól sejtem.:)

Előzmény: steinpilz44 (131857)
bovista72 Creative Commons License 8 órája 0 0 131859

Lehet, hogy lerágott csont, én még csak most láttam. Talán van más is aki még nem ismeri.

https://www.youtube.com/watch?v=Xgsik9_LaAo

bovista72 Creative Commons License 9 órája 0 0 131858

A freemail visszapattant, remélem a gmail műkszik.

Előzmény: heyderia (131854)
steinpilz44 Creative Commons License 9 órája 0 0 131857

Jelenleg a gfs és az ecmwf is egy masszív anticiklon kialakulását jósolja tőlünk jövő hét hétfőtől, ami akár az egész jövő hetet kilőheti csapadék szempontjából. Ez azért még változhat, de a két modell egybehangzása nem túl jó ómen, személy szerint én pesszimista vagyok a gombászkilátásokat illetően.

Előzmény: utopiatrain (131850)
bovista72 Creative Commons License 10 órája 0 0 131856

Csúsztam, de ment.

bovista72 Creative Commons License 14 órája 0 0 131855

Ha hazaértem a güzülőből küldöm az infót amim van.

heyderia Creative Commons License 14 órája 0 0 131854

Privátban elküldenéd az előzményben látható gomba adatait?

Előzmény: bovista72 (124387)
Zoolee39 Creative Commons License 16 órája 0 0 131853

Sziasztok! Új vagyok az oldalon. Kucsma gombát és medvehagymát keresek esetleg Győr és Mosonmagyaróvár környékén. Valaki tud nekem segíteni??

Előzmény: Nevoeiro (85798)
heyderia Creative Commons License 19 órája 0 0 131852

Viszont lehet, a héten megpróbálok pusztai kucsmagombát lelni.

De azt, gondolom nem Dél-Pest környékén.

Előzmény: emgergo (131851)
emgergo Creative Commons License 20 órája 0 0 131851

Dél-Pest: ki kellett nézni a szemünket, és nincs is annyi cseh kucsmagomba, mint tavaly, de azért akad. Érdekes módon most nem a mély avaros helyeken volt sok, mint tavaly, hanem a turbolya alatt kommandóztak.

Ha nincs eső, akkor tán a domb-/hegyvidékek erdeiben lehet bízni, mert száraz az alföldi nyáras eléggé.

Viszont lehet, a héten megpróbálok pusztai kucsmagombát lelni.

utopiatrain Creative Commons License 25 órája 0 0 131850

Jól írja, nincs sok bizonytalanság most az előrejelzésekben. Ami remény van az, hogy ez az egy hét tényleg csak egy hét lesz.

Tegnapra szerintem nem jeleztek esős időt. Legfeljebb nagyon kevés esőt, kevés helyen. Na ez megvolt.

Előzmény: heyderia (131849)
heyderia Creative Commons License 1 napja 0 0 131849

Mára korábban kimondottan esős időt jósoltak, úgyhogy még bármi lehet. Az előrejelzések sokszor pontatlanok.

Előzmény: steinpilz44 (131845)
bovista72 Creative Commons License 1 napja 0 0 131848

Józsa (Debrecen) közeli nyarasok:

heyderia Creative Commons License 1 napja 0 0 131847

Előzmény: Podaxis (131722)
Gamma Leonis Creative Commons License 1 napja 0 0 131846

Egy kis márciusi fotóválogatás 11-től 26-ig vegyesen. Sajnos a tél felénk nagyon száraz volt. Ha nem jönnek nagy esők, akkor annyi a tavaszi gombáknak. Várhatom a nyári szezont. Aztán lehet, hogy egy rekord meleg, aszályos nyarunk lesz...

steinpilz44 Creative Commons License 1 napja 0 0 131845

Köszönöm. Az jó, addig lehet, hogy eső is esik :)

Nem túl biztató a helyzet egyébként. A jövő hét száraz, napos lesz, vasárnap-hétfőn van egy halvány remény esőre, de az olyan halvány, hogy abban nem érdemes bízni. És utána is a száraz idős fogatókönyv valószínű, ameddig a szem ellát - mármint az időjárási modellek szeme, amelyek ilyen időviszonylatban azért kissé távollátók :)

Előzmény: galasz01! (131839)
Gnomonika Creative Commons License 1 napja 0 0 131844

Shiitake (Lentinula edodes) égeren
2017. március 26.

Gnomonika Creative Commons License 1 napja 0 0 131843

Kétnapos terepgyakorlat második napja
Vértes, 2017. március 26.
http://www.napora.hu/elemek/intenziv_kepzes.html

heyderia Creative Commons License 1 napja 0 0 131842

heyderia Creative Commons License 1 napja 0 0 131841
Tendrei Creative Commons License 1 napja 0 0 131840

BUÉK mindenkinek!

galasz01! Creative Commons License 1 napja 0 0 131839

Én kb. két hetet szoktam rászámolni a homoki nyarasokra a Budai hg-ben. Hozzáteszem, hogy egy pár szemet már találtam itt is, extrém meleg helyen, de a jellemző területek még hallgatnak.

Előzmény: steinpilz44 (131836)
bovista72 Creative Commons License 1 napja 0 0 131838

Szerintem Pisztricgomba (Poliporus squamosa). A link nekem a fórumról nem működött, bepakolom újra hátha így műkszik közvetlenül is.

https://photos.google.com/share/AF1QipOyPAONgE1yHsi6xFUxMFR-bAnrewe_oqKTGFUBo-v8i3zCiN9QND-nVwdQlcmjkg/photo/AF1QipMRHyzzzIqlWvQ-ohUpNa3iwVFDevvGRMUXA1o?key=YUpXeEZJSmZZdkZmMlk1a1VKdU9mQ1JSMTRfbEFn

Előzmény: agzem (131835)
steinpilz44 Creative Commons License 1 napja 0 0 131837

Verpa forbidden :)

Előzmény: agzem (131835)
steinpilz44 Creative Commons License 1 napja 0 0 131836

Visszatérve a cseh kucsmagombák szklerócium-kérdésére (aminek léte a topicon folyó kutakodások alapján is kérdőjeles), ha szkleróciuma nincs, akkor valamilyen, telet átvészelő kitartóképletének lennie kell(ene). A tömlősgombák micéliuma-amennyiben jól tudom - nem éli túl a téli időszakot, és a kucsmagombák korai megjelenésében a szklerócium meglétének tulajdonítanak döntő szerepet, így szklerócium hiányában mégiscsak lennie kellene valaminek a föld alatt, ami ezt a hatást biztosítja.

Tegnap-tegnapelőtt megnéztem a pöttömnyi cseh kucsmás, nyáras helyeimet, de nem volt nyomuk.

Egyébként a nyár-erdőkben való megjelenést kb. mennyivel követi az egyéb fák alatti (fűz,vadcseresznye,kőris) megjelenés?

Előzmény: kapás46 (131805)
agzem Creative Commons License 2 napja 0 0 131835

Mesterek, milyen gombával akadtunk össze?

https://goo.gl/photos/rc9frFN4ji69RMjF8 

Gnomonika Creative Commons License 2 napja 0 0 131834

Gombász túrák (Vértes-Gerecse, Tatabánya) minden héten kedden és szombaton I.
2017. március 25.
http://www.napora.hu/gomba.html

heyderia Creative Commons License 2 napja 0 0 131833

Az én helyemen kukoricát vetettek, azóta gomba ott nem nő.

Előzmény: utopiatrain (131828)
bovista72 Creative Commons License 2 napja 0 0 131832

Én azt hittem, hogy a dülledtebb szemek és a tágabb pupilla a titok. De ha te mondod és a guggolás a tuti, ezentúl törpejárva gombászok. Nagyobb területeket azé nem fogok becsalingászni....:-)

Előzmény: lilapereszke (131818)
bovista72 Creative Commons License 2 napja 0 0 131831

Köszönöm.

Előzmény: Podaxis (131822)
bovista72 Creative Commons License 2 napja 0 0 131830

Drága druszám, mivel kevés papír zsebkendőm volt, a táskámban még fellelhető nem éppen famentes papír árút sodorgattam pihe-puhára… Javaslata korrekt, és elkerülhetővé tenné a felmerülő data integrity problémakörét érintő ténymegállapításokat. Nikon harcostársam hamarosan 10 éves, rengeteg sört látott elmúlni, elsővonalbeli munkagép, por, beszáradó izzadság, cigaretta hamu, csurgó nyál oly sokáig nem is zavarta. Egy éve kezdett gyengélkedni, gyakran már a bevetés kezdetén beszarik, meg sem moccan az elektronikus agya. Időnként kúva pipa vagyok rá. Aku ki/be, memóriakártya ki/be, ütögetés/simogatás mindenféle baxtatás, zengzetes káromlások szárnyalása az ég felé… Oszt mikó beröffen, ki a csöcsömet is érdekel, hogy mit gondol arról, hogy milyen évet is írunk, csak működjön.  Köszi, hogy szóltál, ideje, hogy -minimum félfamentes- papírgöngyöleg legyen nálam mindig bőségesen… J  Ja, gratula a pusztaihoz, élőben én még soha nem találkoztam vele.

Előzmény: homerx (131827)
bovista72 Creative Commons License 2 napja 0 0 131829

Ha, ahogyan illett volna és a képről lejön, hogy egy polifunkciós ketyerót látok, fel sem merülnek bennem ilyen szánalmas hülye kérdések. :-)  Hátközépig leér az elektróda? Viszont ha szalonnát is lehet rajta sütni, azonnal átveszem tőled 1,5-ös szorzóval!

Előzmény: heyderia (131824)
utopiatrain Creative Commons License 2 napja 0 0 131828

De ezt mélyszántással, ennek annyi... Jöhet a gabona, meg a lucerna.

Előzmény: homerx (131826)
homerx Creative Commons License 2 napja 0 0 131827

kollega, amig guggolo pozicioban leledzett a let-nemlet kuszoben, igazan beallithatta volna a gepet, mert 2006 03.29-i kepeket mutogat itten nekunk jol :)

Előzmény: bovista72 (131815)
homerx Creative Commons License 2 napja 0 0 131826

erdekes, mert az en egyik helyem minden evben beszantjak, illetve felboronaljak a gyumolcsos kozotti reszt. annak a szelso boronajaban szokott a legtobb lenni, de kozepen is elofordul, amit megbolygatnak.

Előzmény: utopiatrain (131823)
galasz01! Creative Commons License 2 napja 0 0 131825

Homerx "pipája" mellé még egy-két pipa :-)

Előzmény: utopiatrain (131823)
heyderia Creative Commons License 2 napja 0 0 131824

Kérdéseiddel a gyártóhoz fordulhatsz.  A Ph értékeket 0,5 egységenként méri 3,5 és 9 között, amiből valószínűsíthető, hogy nem olyan komoly. Viszont orr- és fülpiszkálásra is alkalmas.

Előzmény: bovista72 (131812)
utopiatrain Creative Commons License 2 napja 0 0 131823

Temérdek döggomba idén is:

És lehet, hogy heyderiával egy helyre járunk pusztait szedni, mert egy újabb helyem szántották be.

Ahogy nézem homerx már kipipálta.:)

Podaxis Creative Commons License 2 napja 0 0 131822

nemtudommik....tyúktaréjok (Gagea) és csillagvirágok (Scilla)

trombitagomba Creative Commons License 2 napja 0 0 131821

Hálás köszönet:)

Előzmény: lilapereszke (131819)
lilapereszke Creative Commons License 2 napja 0 0 131820

:)))))

Előzmény: bovista72 (131811)
lilapereszke Creative Commons License 2 napja 0 0 131819

Ha meg tudod szárítani talán igen. De ez a gomba nem éppen a fűszeres ízéről nevezetes. Inkább nem kísérleteznék vele. Savanyúságot láttam már belőle Erdélyben, igaz nem kóstoltam.

Előzmény: trombitagomba (131814)
lilapereszke Creative Commons License 2 napja 0 1 131818

Mindig tudtam, hogy guggolva lehet a legtöbb  gombát megtalálni :-)

Gratulálok a szép találathoz. Már a pisztricgomba is éledezik, nahát! Nálunk sajni se eső, se gomba, de még fagy is lesz a jövő hét elején :-(

lilapereszke Creative Commons License 2 napja 0 0 131817

Grat a kis pusztaihoz, látom nem került be a kosárba, további jó növekedést neki ! :-)

Előzmény: homerx (131816)
homerx Creative Commons License 2 napja 0 0 131816

bovista72 Creative Commons License 2 napja 0 0 131815

Tegnap a Nagyerdőn (Debrecen) rárepültem a csehekre. Egy óra célzott nyaras bóklászás eltelte után sem akartak találkozni velem. Egyedüli hű társaim a nyavalyás szembaxó bogarak voltak. Idegesítően ott zsünnyögtek a szemem körül amit kérlelhetetlenül szomjoltó itatónak vélelmeztek. Kitartó dögök, kínomban bepróbálkoztam azzal, hogy mozdulatlanná dermedek és beleharapok a szemem körül sűrűsödő kavalkádjukba. Alig párat tudtam nyálba fojtani, feladtam. A szemem előtt az avar összefolyt, találat nuku, a nap ereje csavarta belőlem a levet, kezdtem ráunni. És ekkor csapásként tört rám minden előjel nélkül egy gasztrointesztinális kollapszus…. A nyomás hatalmának engedve a kényszer jelölte ideiglenes erdei székhelyemen kitágult szemekkel bambultam az előttem elterülő avar borította aljzatra. És bumm, tőlem fél méterre alig sejlően, de ott kandikált egy kis nyavalyásnak a süvege. A történések folyama újból erővel vértezte a harci kedvem és beindult az eredményt is szolgáltató vadászat. Nem is oly régen itt a fórumon le lett húzva a Wikipédia, mely többek között azt találta írni, hogy a kucsmák trágyán is teremnek. Én most már azt mondom, ez fél igazság. Lehet, hogy a trágyán nem is, de a közelében igenis lehet kucsma (Debrecenben bizonyosan). :-)

Izgalmas bújócskát zavartunk le, remekül rejtőztek a kis szemetek, de a végén sikerült számos jószágot lefejeznem. A törvényesen szedhető kvótát még több órás gombászat sem veszélyeztette, a rajtavesztett csehek össztömege egy kicsivel haladta meg az egy kilót. Nem épp a tavalyi szitu, de remek időtöltés volt ez a portya is. A olyan Zamatos turbolyás helyeken amit csalán is tarkított mindig számosan, bandákba verődve találtam őket.

Más gombával nem nagyon találkoztam rajtuk kívül:

A tölgyes még aludt, de már sok szép virággal lehetett találkozni (Odvas keltike, Salátaboglárka, Ibolyák meg nemtommik) Kíváncsiságból néztem be azon tölgyszekciókba ahol Ízletes kucsmát szoktam szedni, hogy vajon ott vannak e csehek. Nem voltak.

trombitagomba Creative Commons License 2 napja 0 0 131814

Segítséget kérek: A cseh kucsma tönkje alkalmas gombaporba? Maga a gomba jó gombasavanyúba?

Gnomonika Creative Commons License 2 napja 0 0 131813

Visszaszámlálás ;)

bovista72 Creative Commons License 3 napja 0 0 131812

Jó kis ketyere, milyen időközönként kell kalibrálni? Lázmérőnek is használható? Hőmérséklet kompenzált? Sárga helyett rózsaszín szélezéssel kapható e? A lényeg: hasznosnak tűnik, a pH  kapcsán kipróbáltad mit mutat egy kalibrációhoz használt puffer esetében? Köszönöm.

Előzmény: heyderia (131807)
bovista72 Creative Commons License 3 napja 0 0 131811

Szia Lilapereszke!

Igen, nyomon követtem, viszont a link valahogy elkerülte a figyelmemet. Köszi. Egy Uff (off) hozzászólásban, bár nem egyértelműen kihámozható, de pont azt akartam mondani, hogy az Ízletes kucsmagombának van irodalmazhatóan szkleróciuma, de a többieknek? A Kínai fóliasátras ámulatba ejtő Hegyes kucsmagomba termőhullámok engem arra engedtetnek következtetni, hogy nincs komolyabb aggályuk a környezetei paraméterek miatt (relatív páratartalom, Ph, széndioxid tartalom, hidegsokk a megfelelő időben, stb…szóval nincs a szklerócium okozta "bonyodalmuk"). Ha kicsit fiatalabb és független lennék képes lennék a titokért odanősülni….

Előzmény: lilapereszke (131802)
bovista72 Creative Commons License 3 napja 0 0 131810

„Én még ilyen szellemes, aranyos emberrel nem találkoztam.” Nos. 1:1 az állás. A kedvesem és és a lányom ezen röhögtek. nem is ecsetelném hosszasabban, az elsőre blikkre feltört szavaikkal átírtam mondatod:  Én még ilyen szeles, szaranyos emberrel nem találkoztam…. Veszhet minden, a család ott van mögötted :-)

Előzmény: ízletestőke (131801)
Gnomonika Creative Commons License 3 napja 0 0 131809

Siitake (Lentinula edodes)
2017. március 24.
http://www.napora.hu/elemek/gomba_termesztes.html

heyderia Creative Commons License 3 napja 0 0 131808

Előzmény: heyderia (131807)
heyderia Creative Commons License 3 napja 0 0 131807

Ha lett volna kucsma, akkor ez a kütyürü a kijelzőjén megmutatta volna azt a híres szkleróciumot is:-)

galasz01! Creative Commons License 3 napja 0 0 131806

Bizony, bizony!.....

Szinte el sem kezdődött, de mindjárt vége!.....

Előzmény: utopiatrain (131803)
kapás46 Creative Commons License 3 napja 0 0 131805

Mikor úgy éreztem, hogy már eleget szedtem, eszembe jutott Ízletestőke kérdése a szkleróciumról, és nekiálltam kikaparni. Ezeket találtam. Alattuk már nem volt semmi. Sajna nem volt nálam víz, hogy jobban megtisztíthassam. Hogy aztán ez szkleróciumnak minősül-e, azt nem tudom. Na majd legközelebb.

Seeker81 Creative Commons License 4 napja 0 0 131804

Köszönöm a segítsèget!

Azt nem tudom, hogy szellôrózsa volt e ott (kellett, hogy legyen), csipkebogyó az biztosan!

Előzmény: lilapereszke (131799)
utopiatrain Creative Commons License 4 napja 0 0 131803

Tessék sietni, jövő héten már lehet siránkozni a szárazság miatt. (Van aki már most is megteheti...):))))

lilapereszke Creative Commons License 4 napja 0 0 131802

Szia Bovista!

A Morchella fajok szkleróciumáról volt szó mostanában. Régebben tettem fel egy linket, ahol a kérdező a cseh kucsmagomba (Verpa bohemica) szkleróciumának létezését firtatja. A válaszadók (tömlősgombás szakik) nem tudnak bizonyosat a létezéséről.

Előzmény: bovista72 (131800)
ízletestőke Creative Commons License 4 napja 0 0 131801

Én még ilyen szellemes, aranyos emberrel nem találkoztam.Ma korán kellene elaludnom,mert holnap kakaskukorékolásra kelek,de a nevetéstől görcsöt kapott az arcom,megfájdult a rekeszizmom,mivel még köhögök is,a nevetéstől majdnem fulladásig köhögtem magam.Éppen most írtam Heyderianak rólad levélben,mielőtt beléptem a topicra.Most már abba sem hagyhatom az ásást, nem hagyhatom,hogy te akadj rá hamarabb.  / Ezen vidám percekért megérdemelnél egy láda sört./Amit eldugok azuram elől egyszer elküldöm neked!!!:-))))))))/

Előzmény: bovista72 (131800)
bovista72 Creative Commons License 4 napja 0 0 131800

Kedves Ízletestőke.

A látványgyógyászatban nincs tapasztalatom, de úgy voltam vele, ha ez neked használhat érdemes rápróbálni (no, mellesleg a saját kíváncsiságom is elégülést nyerhet).

A munka előtt gyorsban kigyaktam reményekkel telve az egyik kedvenc csehes helyemre. Totál szét volt zilálva, úgy nézett ki a tájék erdőalja, mint egy első világháborús légi felvétel, ami a rommá lőtt Verdun felett készült. A hasított körműek alaposan széttúrták a vidéket, nekem olyan érzésem támadt, hogy csírájukban felfalták a cseheket. Ezek után lépni kellett volna a güzülő irányába, de bánatomban kicsit csatangolósra vettem az utat. Be is tévedtem egy nyarasba, amit eleddig sosem pásztáztam, no ott vótak csehek. Nem voltak sokan, de az ifjoncok közül némelyek már peckesen kikandikáltak az avar alól. Az első „nagyobbacskára” le is csaptam. Átmentem vájárba, körbeástam 30 cm mélyen, az ásadékot minden kanalazás után a tenyereim között finoman morzsolgatva átkutattam. Nem vót semmi. Majd a körbeásott homoktorony tetején díszelgő gombát elválasztottam emelvényéről és hasonlatosan elporítva feldolgoztam a talapzatot. Nem találtam semmit. Az idő szorításában nem volt idő további kutakodásra. Remélem mire holnap a következő ásatásra igyekszem, nálad már nyoma sem lesz a kórságnak.

A munkafelvétel irányultságában loholva még őket láttam:

Előzmény: ízletestőke (131777)
lilapereszke Creative Commons License 4 napja 0 0 131799

Nagy valószínűséggel azt találtad. A gazdanövénye (bogláros és berki szellőrózsa) biztos volt a közelében.

Előzmény: Seeker81 (131797)
KajaK_KaraK Creative Commons License 4 napja 0 0 131798

Igazad van, februárban megkaptam.

Most gondolom emlékeztető levelet küldtek 1 nappal előtte.

Azért köszi a linkeket.

Előzmény: Podaxis (131793)
Seeker81 Creative Commons License 4 napja 0 0 131797

Tisztelt Gombászok!

A képeken látható teremtményeket Élősdi csészegombának azonosítottam, jól tettem? (Lelőhely: Folyó parti ligeterdő)

Gnomonika Creative Commons License 4 napja 0 0 131796

Szia Podaxis!

Bovista graveolens, tettem félre.

Üdv.

Előzmény: Podaxis (131788)
heyderia Creative Commons License 4 napja 0 0 131795

Túl sokan már nem fértek volna be. Közel telt ház volt, messziről is jöttek többen. Míg a Mikológiai Társaság előadásain nőtt az érdeklődők létszáma az utóbbi időben, a TIT-nél kissé visszaesett, amit én a 2016/17-es elmaradt alapfokú tanfolyamra vezetnék vissza. Remélem Storman kicsit javít a statisztikán!

Előzmény: KajaK_KaraK (131790)
heyderia Creative Commons License 4 napja 0 0 131794

Kellett neked egyedül is kimenned:-(

Gyógyulást Storman előadására.

Előzmény: ízletestőke (131791)
Podaxis Creative Commons License 4 napja 0 0 131793

Már februárban kiment a levél, a neten meg folyamatosan fent látható

http://www.gombanet.hu/tavaszi-eloadasprogram-2017

ahogy a TIT-é is:

http://www.tit.hu/studio/gombasz_tit_2017_1_felev_prg.pdf

Előzmény: KajaK_KaraK (131790)
Gnomonika Creative Commons License 4 napja 0 0 131792

Finisben ;)

ízletestőke Creative Commons License 5 napja 0 0 131791

Én nyöszögök hétfő óta!!Nagyon.

Előzmény: heyderia (131789)
KajaK_KaraK Creative Commons License 5 napja 0 0 131790

Ha nem előtte 1 nappal küldenék a meghívó levelet, lehet, hogy többen lennének...

Előzmény: heyderia (131789)
heyderia Creative Commons License 5 napja 0 0 131789

A Mikológián közel negyvenen lehettünk Siller Ici remek előadásán, pedig pár törzsvendég hiányzott.

Podaxis Creative Commons License 5 napja 0 0 131788

Szia!

Egy példányt tegyél félre nekem a gombócból légyszíves. Görbült a spóranyél vagy egyenes?

Előzmény: Gnomonika (131787)
Gnomonika Creative Commons License 5 napja 0 0 131787

Gombász túrák (Vértes-Gerecse, Tatabánya) minden héten kedden és szombaton
2017. március 21.
http://www.napora.hu/gomba.html

beezee1 Creative Commons License 6 napja 0 0 131786

Valóban itt van: 

Előzmény: galasz01! (131779)
bovista72 Creative Commons License 6 napja 0 0 131785

Uff

Hátnemtom, a fehér ember irodalma alapján gyakorlatilag nem is érdemes belefogni a kucsmagomba termesztésbe, ezer a bonyodalom, hideg sokk, tápanyag tuning/tápanyag ínség, mérő műszerek (páratartalom, széndioxid stb.), sejtetett szopás minden oldalról, de ha felgyújtjuk a telephelyet lehet, hogy mégis lesz valami termés….. Nekem zavaros és egy kicsit (profit orientáltan) túlmisztifikált… Természetesen a valós szájensz, az aprólékos tudományos igényű vizslatás előtt fejet hajtok.

De akkor is baxtat, ha csak körül nézünk Ázsiában, ahol a hegyest fóliasátrakban termesztik (lehet nincs a szklerócium „mizéria” esenemtom)..../ Érdemes megnézni milyen tételeket lehet rendelni, van ahol 100 kg alatt nem is lehet …

http://wsmbmp.org/Bol13/5.html

http://www.cembn.com/photo/show.php?itemid=13358

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/10328032

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/9479734

Elképesztő képekre lehet találni Ganodermák kapcsán is

http://www.cembn.com/news/show.php?itemid=806

galasz01! Creative Commons License 6 napja 0 0 131784

Nincs filózás, usgyi van! :-)

Előzmény: homerx (131782)
Storman Creative Commons License 6 napja 0 1 131783

"Fungaria fotóshow" címmel élménybeszámolókkal fűszerezett diavetítéses előadást tartok az elmúlt években lencsevégre került látványos és érdekes fajokról, mely során "tudományos gombák" és "hasgombák" egyaránt terítékre kerülnek, valamint a prezentáció részét képezik eddig nem publikált fényképek is. Szeretettel várok minden kedves érdeklődőt :)

dátum: 2017. március 27., hétfő
időpont: 18:00-tól 19:20-ig

helyszín: TIT Stúdió (Gombász Szakkör), Budapest, Zsombolyai u. 6., 1113
belépő: nem tagoknak az összeg mértéke nincs meghatározva, tehát önkéntes alapú

A TIT honlapon és egyéb helyeken még lehet, hogy más infó van kitéve a megadott dátumra, de ez az érvényes, amit most írtam, tehát hétfőn én leszek :)

homerx Creative Commons License 6 napja 0 0 131782

aaaaaa, alakul ez, filoztam, hogy hetvegen megnezzem-e a dragaszagokat, de igy nem kerdes :)

utopiatrain Creative Commons License 6 napja 0 0 131781

Idáig a saundersii a befutó, ami sokkal biztosabb: ehető.

Előzmény: steinpilz44 (131755)
ízletestőke Creative Commons License 6 napja 0 0 131780

Ja!!Én meg el voltam maradva !Üdv.

galasz01! Creative Commons License 6 napja 0 0 131779

2017.03.21.

Hivatalosan is itt a tavasz!

Mett90 Creative Commons License 6 napja 0 0 131778

Ez való igaz. Nagyon jó varesz szezonunk volt (és halkan jegyzem meg császár is, amit sajnos alá is támasztott a kb ötven ládányit begyűjtő aljadékok csoportja is).

Előzmény: lilapereszke (131769)
ízletestőke Creative Commons License 6 napja 0 0 131777

Ez a gyógyulásom záloga!Köszi.

Előzmény: heyderia (131776)
heyderia Creative Commons License 6 napja 0 0 131776

Gombaszaglász a tegnapi előadásán mutatott be ízletes kucsmagomba szkleróciumot, kérd meg rakja fel ide is a képet.

Előzmény: ízletestőke (131775)
ízletestőke Creative Commons License 6 napja 0 0 131775

Csak a te biztatásaid tartják bennem a lelket.:-))))))))))))))))))

Előzmény: Podaxis (131774)
Podaxis Creative Commons License 6 napja 0 0 131774

Ha egy derék gombász talál kucsmagombát, igen nehéz elképzelni, hogy áskálódni kezd (minden tiszteletem a tied, ha te igen) és nem azonnal a következő példányért siet. Nem túl életszerű :)) Olaszgombánál ilyen probléma nincs.

Előzmény: ízletestőke (131773)
ízletestőke Creative Commons License 6 napja 0 0 131773

Ezt a felásást már többször el is végeztem,de semmi. Az olaszgombáé és a tüskegombáét meg volt,de a kucsmáké nem./Tudom,hogy vicceltél./  Képzeld volt olyan új csészegomba telep,ahol a közepébe bele volt nőve a virágzó ibolya,de átnőtte a száraz fű is,meg mindenféle gaz,úgyhogy azt nem tudtam lefotózni.Ez meg kicsit giccses,de én nem vagyok egy Ákos!Üdv. és sok szép leletet.

Előzmény: lilapereszke (131767)
gymiklos2 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 131772

:-)))))))

Előzmény: ízletestőke (131766)
heyderia Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131771

Ma visszamentem megnézni a csodagombákat,hogy mit szóltak az esőhöz.

Hát igen, éppen Zsófi mondta a TIT-ben, a nyugdíjasoknak semmire sincs idejük.

Gombaszaglász mai remek előadásán kb. 60-an lehettünk.

lilapereszke Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131770

Valóban megszépültek a kis drágák. Az Urnula fotód nagyon jól sikerült.

lilapereszke Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131769

Kelemérről írtam konkrétan.

Az időjárás lokalitását pár éve, mióta itt lakom sikerült megtapasztalnom. Csak egy példa: az aggteleki gyümölcsfesztivál idején (szeptember elején) a MIGE gombakiállítására alig pár szem élő gombát tudtam vinni Kelemérről, míg Aggteleken a futóverseny résztvevői sorra hozták a szebbnél szebb vargányákat, rókagombát a standunkhoz, és még sorolhatnám.....

Előzmény: Mett90 (131764)
steinpilz44 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131768

Fiatalokat idéző lelkesedés :)

lilapereszke Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131767

Szia ÍT!

Csak viccöltem, elképzeltem, hogy a titkos ízletes kucsmagomba élőhelyeidet felásod, hogy megtaláljad a táptalajon bemutatott nem éppen látványos szkleróciumait.

Előzmény: ízletestőke (131760)
ízletestőke Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131766

Ma visszamentem megnézni a csodagombákat,hogy mit szóltak az esőhöz.Úgy láttam örültek neki:

homerx Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131765

hm, lehet. reg volt az a skola: красивыйE

Előzmény: little_brunette (131761)
Mett90 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131764

Nem tudom Borsod melyik részén élsz, de itt errefelé észak borsodban rettentő csapadékos ősz volt (igaz leginkább a késő ősz), viszont a téli hóolvadás után pedig hetekig járhatatlan sáros volt a talaj mindenütt a környéken. Természetesen mostanra ennek nyoma sincs, az esőhiány miatt, de cserébe szélből annál több jutott :( 

Előzmény: lilapereszke (131757)
heyderia Creative Commons License 2017.03.20 0 0 131763
Előzmény: heyderia (131762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!